2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ayyy nasıl başardın canım bana da anlat nolur.Emerken de memeyle kavga edio,gazını çıkarım istiorum izin vermio,memeden ayrilmio.Kisir döngü oldu resmen.Kolik bebek olup olmadığını nasıl anlicam peki

Evet canım çok obur.Bazi bebekler böyleymiş.Simdi bi 60ml daha verdim öncesinde de meme.Ne uyuyo ne uyutuo walaseninki nasıl canım geceleri uyuyo mu?
Gece de gündüz de düzenimiz yokAkşamları resmen tükenmiş oluyorum babası biraz oyalıyor azıcık uyuyorum öyle,gece de belli olmuyor azönce ayrılabildik anca korkumdan yatamıyorum da nasılsa uyanacak diye başında bekliyorumilk aylar ne zormuş ya

Birde mikostatini bebeğinize nasıl veriyorsunuz?

İçinde şırıngası var zaten. Onunla çekip, şırıngayla direk çocuğun ağzına verdim ben. Pamukçuk olmuştu,2 gün kullandık biz de.

1 haftalık kontrolümüzde doktorumuz verdi D vitamini. O zamandır kullanıyoruz biz.

7 de gece uykusuna giriyor mu peki?Tek hayalim 7 veya 8 de gece uykusuna girmesi 3 ayın sonunda da olur,ilk cocukta pek düzen tutturamadım.Bunda olur umarım
Yok 7 de banyo yapıyoruz sonra emziriyorum giydiriyorum pışpışlıyprum derken 8.45 9 gibi uyuyor ama ilk gece uykusuna geçtiğinde uzun uyuyor

D vitamini mutlaka vermek lazım kemik gelişimi çok önemli 80'li yıllardan beri yenidoğanlara d vitamini veriliyor
Kizlar Aralik anneleri grubundayim. Siz daha iyi bilirsiniz diye yaziyorum. Bugun 1 ay hepatit b asisi olduk suan bebegim aylayarak kusuyor. Asi sonrasi sizler kusma yasadiniz mi?
Bizde kusma olmadı. Bildiğim kadarıyla hepB kusma ateş yapmıyor. Huzursuzluk yapıyor biraz. Doktorunuza danışın isterseniz. Ağlayarak kusuyorsa muhtemelen gazı vardır üstten çıkaracak çıkaramaığı için kusuyor olabilir ve sancı yapıyor o nedenle de ağlıyordur

Bende merak ettim hamileyken olmadım şimdi de ayrı Bi kararsızım
Ben de hiç olmadım şimdiye kadar ama olmak istiyorum aslında türk aşısını bekliyodum ama bi türlü çıkmadı o da
15.gün başlanıyo diye biliyoeum bana ebe de doktor da myle söyledi ben 15 günlükken başladım vermeye
Büyüme atağı haftamızda ben de aynı şeyleri yaşadım öldüm bittim o hafta aynı şeyler ve uyku da uyumuyodu sütümün yetmediğini bile düşündüm ama yetiyormuş huzursuzluktan emmek istiyolar açlıktan değil anne kucağı kokusu emmek güvende hissettiriyo rahatlatıyomuş

Kilo alımı nasıl ilk ay iki memeyi bitiriyor mu

Ayyy nasıl başardın canım bana da anlat nolur.Emerken de memeyle kavga edio,gazını çıkarım istiorum izin vermio,memeden ayrilmio.Kisir döngü oldu resmen.Kolik bebek olup olmadığını nasıl anlicam peki
Ah keşke ben tek başıma çözüm bulabilseydim
Doktor mamayı değiştirdi, alerjik bebekler için olan mamayı verdi, ilk yediği öğünden itibaren sorunlarımız büyük oranda çözüldü.

Kolik için doktor kontrolünde doktoruna bir danış istersen. O zamana kadar ağlama nöbetlerini kaydet; hangi günler hangi saatlerde susmadan ağladı, kaç saat ağladı, ağlarken gazı olduğunu belli edecek şeyler yapıyor mu dizleri karnına çekmek gibi vb. O sana söyleyecektir.

Bizde cilt döküntüleri de vardı, kaşlarda, saçta be kulaklarda egzama başlamıştı. Sıkıntımız biraz fazlaydı yani. Çok şükür 3 gündür biraz rahatladı evladım

Şırıngası sanki çok kullanışlı değil gibi geldi yazık benimki de oldu karbonatlı su falan denedim midesi bulandı silerken çok yaptırmadı yoksa azdı geçerdi ama dayanamadı

Canim mamayi biberonla mi veriyorsun ya ben memeyle bazen kavga ediyor diye korkudan mama desteğini kesiyorum resmen ama vermek de istiyorum sütüm yetiyor mu bilmiyorum kilo alımı güzel görünüyor ama biberon da red yapar diye hep paniğim

Bende de aynı korku hep var canım.Ama şükürler olsun biz meme reddi yaşamadık.Chicco natural feeling cam biberon kullanıyoruz.Bizimki çok fena meme bagimlisi belki ondan dolayı da red yaşamadık.Her biberon verişimde aynı korku var ama vermezsem de 24 saat emzirmem gerekio.Cok obur benim kızım.Bazi bebekler bole olurmuş canım.

Ben genelde cikariyorum gazını ama dün çıkarmadım valla daha güzel uyudu...bugun gene sabah 5 ıkinmaya basladi
meme kriziiiii
Başlama saati 17:30
Bitiş saati belirsizzz
Ananın psikolojisi bitikkk
Baba acıyarak bakıyor
Hangimizin psikolojisi normal
Arkadaşlar doğumdan sonra korona aşısı olan var mı bne 4-6 haftadan itibaren olunabilir diye biliyorum ama olan var mı yine de sormak istedim
Ben olucam ama ağustosta korona geçirdim 6 ay antikor yüksek diye biliyorum bir ay daha bekleyeyim diyorum
7 de gece uykusuna giriyor mu peki?Tek hayalim 7 veya 8 de gece uykusuna girmesi 3 ayın sonunda da olur,ilk cocukta pek düzen tutturamadım.Bunda olur umarım
E benimki genelde 8 gbi gece uykusuna geçiyor ama değişen birsey yokki...Ne farkedecek...gündüz duzenimiz oturmadı ama
Tabi ki vermelisin kemik gelisimi için çok önemli...geç kalman hata...ben özel aldım oceanin..devletin verdiğinde katkı maddesi çok...hos kizimda bilincli değildim onu kullandım sukur bi sikintimiz yok...ama vermemek buyuk hata cnm
Kizlar Aralik anneleri grubundayim. Siz daha iyi bilirsiniz diye yaziyorum. Bugun 1 ay hepatit b asisi olduk suan bebegim aylayarak kusuyor. Asi sonrasi sizler kusma yasadiniz mi?
Alakası yoktur cnm...zaten doğunca yaptıkları bir asi bu...kusmasi anliksa korkma ama surekliyse dra gorunmelisin
Doktorunla bu konuyu konuştun mu...sanki sutun varda boşuna mama veriyorsun gibime geliyor...huzursuzlandikca meme mama...sana böyle diyorum ama bizdede durumlar çok farklı değil...bazen susturamiyorum bakıyorum daha bir saat önce emmis ama napayim mecbur meme veriyorum sussun diye...sonrada gazi bitmiyor...kısır dongu resmen...Sen kilo alımına goremi mamaya başladın...kafana goremi

Ben de avent kullanıyorum insallah Red yapmaz ikisinde de bebisin de zamanla sakinlesir bu kadar istemez umarım belki büyüdükçe etrafa ilgisi artar

Kafama göre başladım canım.Kilo alımı sadece anne sütüyle 8 günde 470 küsur gramdi.Doktoru çok iyi dedi.Ama bı iki defa anneme bıraktık ağlamasın bağırmasın diye mama da bıraktık.Baktim mama da susturuo ben de arada vermeye başladım.

Bende olayım diyorum çarşamba aşıya gittiğimizde doktora soracaktım unuttum

Aaa niye başladın o zaman..boşu boşuna mama veriyorsun yapma arkadaşım bende o hatayı zamanında yaptım..İlk bebegimde kafama göre mama verdim...simdi o hatayı yapmıyorum...kilo alımı azsa tabiki başlanır mamaya ama sen şuan boşu boşuna veriyorsun

Merhaba
Medipolde kalça ultrasonu yaptıran var mı? Fiyatını merak ediyorum da
Orda mı doğum yaptınız bn Doğumu orda yaptım ama çocuk dr tercih etmedim
Oğlumda ordan hiç memnun kalmadığım için uçuk tahlil fiyatlarından iki test yaptırdı dr 5. Gün bebeğe 450₺ verdik dün eve yakın oğlumu götürdüğüm çoçuk dr götürdük daha çok tahlil yaptırdık bebeğe 145₺ verdik

Ac diye dusunme emmek istiyor sadece rahatlamak istiyor seni istiyor. Hic bosuna mama verme derim birak emsin. İlk kizinda da ilk 3 ay memeden cikmiyordu sonrada red etme baslamisti bu sefer. Simfi mama verirsen eger seninde o donem gekdiginde red etme baslarsa mamaya donebilir bi sefer

D vitamini anneden alınmıyor kuzum. Ayrıca bebeğe vermen lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…