2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Nem ölçer var hep ideal nem ve ısıda tutuyoruz evi aslında ama ben de anlamadım özellikle geceleri çok tıkanıyor serum fizyolojik bile işe yaramıyor 22sinde kontrolümüz var o zaman soracağım doktora
Odaya soğan koy ..cold mix sor druna yastiigina yada kiyafetine damlatiliyor burnu aciyor kizimda çok kullanmistim ama çok ufak bebeklerde kullanılıyor mu bilemiyorum unuttum cnm sor mutlaka al derse al ise yariyor

İşte geçen aynı tarif ettiğin yerde oldu o acı.tam boşalmayınca oluyor sanırım.1 gün hep o memeyi verdim ağrıya ağrıya hep masaj yaptım 2 güne anca geçti.çok kötü

Benim oğlumunda burnu hep tıkanık. Hatta şırıngayla yıkıyorum 15-20 dk rahat sonra yine tıkanıyor. Odanın nemi iyi. Sıcaklığı düşürünce burnu açılıyor sanki. Birde ben artık alerjik mi diye düşünmeye başladım. Süt alerjisi olan çocukların burnu tıkalı olurmuş. Boğazımı bir tutabilsem süt ürünlerini kesip denicem ama yapamadım hala

Eskiler şey derler canının istediği birşeyi yemeyince ağrı yapar. Benim cidden bişey isteyip yemediğim zaman hemen ağrı oluyor

Ay elrjik olmasın yaa ben diyet konusunda gerçekten çok kötüyüm ve peynirisiz bir yaşam düşünmek bile beni tedirgin ediyor

Sterimar kullanıyorum ben her gün bir fıs ,rahatlatıyor çok şükür .Bi dene istersen

Göğsü ağrıyan arkadaşımız etiketliyemedim ama lahanayı haslayip gogsune koyarsan yumuşatıyor eğer geçmez ise Dr gidip hastane tipi makina ile sagilmasi lazım ben ilk kızımda antibiyotik kuanmiatim grip gibi hasta yapmıştı mastıt beni

Evet ilk emmeye başlayınca yoğun bir acı oluyo, yumuşadıkça geçiyor ama o bi yere çarpmışım da morarmış ve o yer acıyo hissi devam aynen

Nasıl oldun canım sağınca geçti mi? Sıcak duşa girip masaj yapmayı dene geçmediyse

Geçmedi ama sanırım sabaha göre daha hafif. Takipteyim bakalım canım

İşte geçen aynı tarif ettiğin yerde oldu o acı.tam boşalmayınca oluyor sanırım.1 gün hep o memeyi verdim ağrıya ağrıya hep masaj yaptım 2 güne anca geçti.çok kötü

Aaay senin de böyle miydi? Uuuuuf beter bişeymiş. Sanki düne ve sabaha göre hafifledi azcık, geçer inşallah benşm de.

Eskiler şey derler canının istediği birşeyi yemeyince ağrı yapar. Benim cidden bişey isteyip yemediğim zaman hemen ağrı oluyor

Yemediğim bişey de yok ki. Baya oburix modundayım

Bende hastane tipi olan sağma makinaların ev tipi olanı var. Ameda Lactaline, sağdım sabah. O kadar sertliğe azcık çıktı süt. Yumuşamadı pek yani. Çocuk emince daha çok rahatlatıyor.

Gecen gece bende de oldu sertlik resmen titreme tuttu önce sıcak bez koydum sonra sagdim ve rahatladı.Mastit olmuşsun sanirim eğer yumusamazsa Dr gitmen gerekir diye biliyorum.

Gündüzleri hiç uyumuyor yaaa uykuya geçemiyor ya da hemen uyanıyor sürekli ıkınmaktan. Memede uyumak istiyor o da gaz yapıyor gaz da sancı yapıyor uyandırıyor valla bugün yıldım
Benim oğlan gegirmezse uyuyamıyor ağlıyor midedeki gazda rahatsız ediyorsa uyuyamiyor olabilir gegirdigi an rahatlayıp uyuyabiliyor ilk oglumu hiç sallamadik bu oğlan sallanmak istiyo ufak ufak salliyrm

Gündüzleri hiç uyumuyor yaaa uykuya geçemiyor ya da hemen uyanıyor sürekli ıkınmaktan. Memede uyumak istiyor o da gaz yapıyor gaz da sancı yapıyor uyandırıyor valla bugün yıldım
Benimkide ille memede uyumak istiyor. Dün eşim şehir dışındaydı yatağa aldim sipayı uyandıkca memeyi dayadım baya güzel uyudu masallah .üstelik gazinida cikarmadim. Napayim tam uyuyor gazini çıkarınca uyaniyor

Ben de gece gaz çıkarmakla uğraşmıyorum zaten emzir tekrar uykuya dalsın derken yarim saatten fazla geçiyor,hala 2 saat uyuyor en uzun

Gecen gece bende de oldu sertlik resmen titreme tuttu önce sıcak bez koydum sonra sagdim ve rahatladı.Mastit olmuşsun sanirim eğer yumusamazsa Dr gitmen gerekir diye biliyorum.

Yumuşuyor bebek emince ya da sağınca ama o kısımdaki acı geçmediydi bi türlü. Bugün bi tık hafifledi gibi.

Bizim bugün 1 aylık kontrolümüz, 1.ay aşımız ve kalça ultrasonumuz vardı

Çok şükür her şey yolunda. Bir sorun çıkmadı. Ege 4700 kg olmuş (maşallah) doktorumuz da “çok iyi” dedi

Bir diğer kontrol 2 aylık olunca. O gün benim de kontrolüm olacak, hem smear alınacak hem de alttan muayene olacak.

Biz de kalça ultrasonu olduk biz de o kadar kiloyuz masallah tüm bebişlere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…