2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270

Bizim bugün 1 aylık kontrolümüz, 1.ay aşımız ve kalça ultrasonumuz vardı 🤩

Çok şükür her şey yolunda. Bir sorun çıkmadı. Ege 4700 kg olmuş (maşallah) doktorumuz da “çok iyi” dedi ☺️

Bir diğer kontrol 2 aylık olunca. O gün benim de kontrolüm olacak, hem smear alınacak hem de alttan muayene olacak.

Maşallah kaç kilo doğmuştu beyfendi 😍
Darısı hepimize inşallah 🥰

Benim oğlan gegirmezse uyuyamıyor ağlıyor midedeki gazda rahatsız ediyorsa uyuyamiyor olabilir gegirdigi an rahatlayıp uyuyabiliyor ilk oglumu hiç sallamadik bu oğlan sallanmak istiyo ufak ufak salliyrm
Gazını çıkarıyorum ama gaz hiç bitmiyor ki yukardan bitse aşağıdan bitmiyor geceleri şükür o kadar zor olmuyor ama gündüz uykularını alamıyor maalesef 😔 sallıyorum ayağımda kucağımda memede bana mısın demiyor
banyo sonrası nasıl peki? Bizimki banyo sonrası mayışıyo
Akşam 7 gibi banyo yaptırıp daha havluyla iken emziriyorum sonra gece uykusuna geçiyoruz artık. O zaman uzun ve güzel uyuyor
Benimkide ille memede uyumak istiyor. Dün eşim şehir dışındaydı yatağa aldim sipayı uyandıkca memeyi dayadım baya güzel uyudu masallah .üstelik gazinida cikarmadim. Napayim tam uyuyor gazini çıkarınca uyaniyor

Gece ben de gaz ile uğrşamoyorum uyanmasın diye ama belki de uğraşmak lazım ertesi gün daha gazlı olmasının sebebi ondan olabilir mi acaba bilmiyorum

Arkadaşlar doğumdan sonra korona aşısı olan var mı bne 4-6 haftadan itibaren olunabilir diye biliyorum ama olan var mı yine de sormak istedim

Gazını çıkarıyorum ama gaz hiç bitmiyor ki yukardan bitse aşağıdan bitmiyor geceleri şükür o kadar zor olmuyor ama gündüz uykularını alamıyor maalesef 😔 sallıyorum ayağımda kucağımda memede bana mısın demiyor

Akşam 7 gibi banyo yaptırıp daha havluyla iken emziriyorum sonra gece uykusuna geçiyoruz artık. O zaman uzun ve güzel uyuyor

Gece ben de gaz ile uğrşamoyorum uyanmasın diye ama belki de uğraşmak lazım ertesi gün daha gazlı olmasının sebebi ondan olabilir mi acaba bilmiyorum
7 de gece uykusuna giriyor mu peki?Tek hayalim 7 veya 8 de gece uykusuna girmesi 3 ayın sonunda da olur,ilk cocukta pek düzen tutturamadım.Bunda olur umarım

Kızlar, bebeklere ilk günden beri D vitamini veriyor musunuz? Kontrole götürdüğümüz doktor, tahlil filan istemeden mutlaka vermelisiniz, niye vermiyorsunuz dedi. Ben her gün 10 mg alıyorum, belki sütümde de yeterince vardır.🤔

Kizlar Aralik anneleri grubundayim. Siz daha iyi bilirsiniz diye yaziyorum. Bugun 1 ay hepatit b asisi olduk suan bebegim aylayarak kusuyor. Asi sonrasi sizler kusma yasadiniz mi?

27 günlük bebeğimi yüzüne fışkaracak kadar çok olan sütumle doyuramiorum.Ya daha az önce 150ml mama verdim 27 günlük bebeğe.Memeyi de birakmio ama meme yetmio çocuğa.Cok uzuluorum sadece emzirme hayaliyle yola çıktım mamaya başladık.Cocuk aşırı obur 😕doyuramiorum kuşumu

27 günlük bebeğimi yüzüne fışkaracak kadar çok olan sütumle doyuramiorum.Ya daha az önce 150ml mama verdim 27 günlük bebeğe.Memeyi de birakmio ama meme yetmio çocuğa.Cok uzuluorum sadece emzirme hayaliyle yola çıktım mamaya başladık.Cocuk aşırı obur 😕doyuramiorum kuşumu
Ben de mama ile doyuramadığımı düşünüyordum, günde 720-750ml yalnızca mama içiyordu, bir de 200ml civarı süt içtiğini tahmin ediyorum. Meğerse çocuğun kolik ağrısından sürekli ağlaması bize acıktığını düşündürüyormuş; bi verdikçe o yiyor, yedikçe daha çok ağlıyordu. Sancısı olan bebek emmek isteyebilir dedi doktor. Bizimki 2dk emiyor, eonra memeyi çekiştirerek kendisini geri çekip ağlıyor, sonra tekrar emiyordu.

Şimdi o krizleri kalmadı, günlük 630ml civarına düştük.

Üzülme yok yere, mama dünyanın sonu değil, zehir değil, eski zamandaki gibi değil ki mamalar. Aç bırakmak çok daha büyük zarar ve kötülük, başta ben de üzülüyordum sonra alıştım, bizimkisi de çok obur süt var ama doyuramıyoruz biz de, meme+mama gidiyor yapacak birşey yok bazı bebekler böyle

Üzülme yok yere, mama dünyanın sonu değil, zehir değil, eski zamandaki gibi değil ki mamalar. Aç bırakmak çok daha büyük zarar ve kötülük, başta ben de üzülüyordum sonra alıştım, bizimkisi de çok obur süt var ama doyuramıyoruz biz de, meme+mama gidiyor yapacak birşey yok bazı bebekler böyle
Evet canım çok obur.Bazi bebekler böyleymiş.Simdi bi 60ml daha verdim öncesinde de meme.Ne uyuyo ne uyutuo wala😕seninki nasıl canım geceleri uyuyo mu?

X