2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Emzirirken duyuyorum ne zaman emzirsem gurulduyo bnmde gurulduyo anlamadım üşütcel bişeyde yapmadık
Guruldama bizde de var meme ağıza girince başlıyo başta ben de niye diyodum normalmiş araştırdım öyle yazıyodu
Tamı tamına 4,5 saattir uyumayan bir bebeğim var. Çişimi bile zor yaptım, yıldım vallahi yaaa

Kesintisiz 6 saattir uyumadı. Bazen etrafı izliyor, bazen 5dk gözünü kapatır gibi yapıyor, sonra başlıyor ağlamalar.
Kafayı yemek üzereyim, evde 3 kişi, birimizin kucağından iniyor diğerine geçiyor, sürekli “acaba aç mı” diye mama veriyoruz, ne versek de yiyor. Ay derdi ne bunun yaaa
😩 aynı yaa bugün çok huysuz erva uyuyamıyo kıvranıyo hiç oturmadım yemek bile yiyemedim tekim evde şuan ayağımla beşiği sallarken yazıyorum 2 saattir yatakta onunla uğraştım yok yine yok kafayı yicem çocuk yapmak doğurmak çok güzel bişey ben çok severim çocukları ama şu yenidoğan bakımı çok zormuş
Peşine hemen yapcam bi tane daha hiç beklemeden hepsi peşpeşe çıksın aradan ara verip te rahatlığa alışırsam daha yapamam heralde 🤭🙇‍♀️

Ya ben gaz ilacı vermeden nasıl gazı engellerim masaj işe yaramıyor bu oglumda
Bu konuda 3. Olmasına rağmen hiç bir bilgim yok kızım gündüzleri durmuyor geceleri emip emip uyuyor, gazını sırtını ovunca veya kendi kendine çıkarıyor ama bazen öylece emip yatırıyorum yoksa gazını çıkarıyım dersem uyanıyor sonra sil baştan tekrar emip uykuya dalacak derken ooo

Guruldama bizde de var meme ağıza girince başlıyo başta ben de niye diyodum normalmiş araştırdım öyle yazıyodu

😩 aynı yaa bugün çok huysuz erva uyuyamıyo kıvranıyo hiç oturmadım yemek bile yiyemedim tekim evde şuan ayağımla beşiği sallarken yazıyorum 2 saattir yatakta onunla uğraştım yok yine yok kafayı yicem çocuk yapmak doğurmak çok güzel bişey ben çok severim çocukları ama şu yenidoğan bakımı çok zormuş
Peşine hemen yapcam bi tane daha hiç beklemeden hepsi peşpeşe çıksın aradan ara verip te rahatlığa alışırsam daha yapamam heralde 🤭🙇‍♀️
Benim kızımda aynısı gündüzleri çoğu işimi hemen kalkmadan yapıyorum ama saat 12 1 yemek yapmaya kalkıyım hop memede gezerek yapıyorum yada yemeğimi yiyerek şimdi aynen hafif ayağımda sallıyorum şaştım valla süt yetmiyor diyecem ama bakalım eşime illa mama al diyorum umarım alır 🤯

Bu konuda 3. Olmasına rağmen hiç bir bilgim yok kızım gündüzleri durmuyor geceleri emip emip uyuyor, gazını sırtını ovunca veya kendi kendine çıkarıyor ama bazen öylece emip yatırıyorum yoksa gazını çıkarıyım dersem uyanıyor sonra sil baştan tekrar emip uykuya dalacak derken ooo
Buldum kimyon çayı içeceğim bebeğe vermeye cesaretim yok ben içeyim benden geçsin ona

Ben daha yazacaktim cogu kişi yazmis bu yenidoganlar ya uyuyor uyanıkken de ağlıyor surekli kucak istiyor sanırım unutmuşum valla,kime desem AA hemen kucağa alışmış diyorlar ama herkesin bebegi öyle,gunduz ve gece uyut besle modundayiz biz de...Söyle 3 4 saatlik uzun uykular kaçıncı ayda basliyor

Ilk cocugum 6 yaşına girecek niye yaptım rahattım diyorum üst üste yapmayı hayal bile edemiyorum😁

Ilk cocugum 6 yaşına girecek niye yaptım rahattım diyorum üst üste yapmayı hayal bile edemiyorum😁
Deli cesareti benimki galiba 🤣
Ben daha yazacaktim cogu kişi yazmis bu yenidoganlar ya uyuyor uyanıkken de ağlıyor surekli kucak istiyor sanırım unutmuşum valla,kime desem AA hemen kucağa alışmış diyorlar ama herkesin bebegi öyle,gunduz ve gece uyut besle modundayiz biz de...Söyle 3 4 saatlik uzun uykular kaçıncı ayda basliyor
Aynen kucağa alışmasın diyolar ben de öyle istiyodum aslında bir de sallamayı da alıştırmayacaktım ama mümkün olmuyo yapanlar nasıl yapıyo bilmem gazsız bebeği olanlar yapar belki bizimkilerin maşallahı var bitmeyen gaz😊

Deli cesareti benimki galiba 🤣

Aynen kucağa alışmasın diyolar ben de öyle istiyodum aslında bir de sallamayı da alıştırmayacaktım ama mümkün olmuyo yapanlar nasıl yapıyo bilmem gazsız bebeği olanlar yapar belki bizimkilerin maşallahı var bitmeyen gaz😊
Kucağa alışıyor mecburen bizde de yaz sancısı var az önce agladi agladi sac kurutma sesi açtım oyle uyudu valla,gazı da çıkarmak üstten ama

Bebişin belli ağlama saatleri var mı? Genelde kolik bebekler öyle olur.İlk çocuğumda yaşadım belli saatlerde başlardı kriz gibi.Erkek bebeklerde daha çok gaz sıkıntısı olur derler bizim kız diye bu defa ümitliydim ama maalesef ki kızımda aynı şekilde gazlı umarım erken düzene girer.🙏
Evet, belli saatleri var ama bugün çok uzadı, anlamadım neden. Yarın doktor kontrolümüz var, sorucam bakalım neymiş bu beyimizin problemi.
Gaz için maflor damla önermişti doktorumuz, onu kullanıyoruz, sanırım probiyotik, ne kadar işe yarıyor bilmiyorum.

Evet, belli saatleri var ama bugün çok uzadı, anlamadım neden. Yarın doktor kontrolümüz var, sorucam bakalım neymiş bu beyimizin problemi.
Gaz için maflor damla önermişti doktorumuz, onu kullanıyoruz, sanırım probiyotik, ne kadar işe yarıyor bilmiyorum.
Damlayı dr.a danışıp değiştirin isterseniz belki çokta yaramıyordur.

Bizim ki de 6 yaşına girecek😊ama benim 2 kayıp kürtaj sonrasında kan sulandırıcı iğne kullanınca hamd ve şükür ediyorum.İnş.geçici günler.Gazlı bebişler ama acemi değiliz hiç olmazsa.🙏

İyi geceler arkadaşlar 😇
Katilamasamda arada gelip uğruyorum topige
Bir kaç gün sonra 1 aylik olucaz bizde 40lanmaya az kaldi bebeğim son bir kaç gündür memeden ayrılmak istemiyor uyuyor beşiğe girince ağlama krizleri emzik yerine kullanıyor beni 🙄
Emzik de tutmuyor napabilirim sizce

Ben kucağa alışma olayına inanmıyorum yaa 🤭 bebek bu en iyi bildiği kişi hep yanında olsun istiyor. 9 ay boyunca karnımızda bizimle temas halindeydi çıkınca da haliyle yine öyle olsun istiyor 🙏 gaz sorunu olmasa ben hep kucakta taşımaya razıyım ilerde isticez gelmicekler tadını çıkarmak lazım ☺️

Şöyle damlayı verdikten ç sonra bayağı gaz çıkarıp kakasını yapıyor evet.

Evet ben de Ocean kullanıyorum içinde zeytinyağı var ama monovitden iyidir çünkü devletin verdiklerinin içinde ayçiçek yağı var o yüzden onu vermeyi kestim. internette okumuştum ben de yenidoğana zeytinyağı verilmez şeklinde bilginiz olsun.

Aynen ben de öyle. Bir de hemen hemen her bezini açtığımda mutlaka çiş yapmış oluyor kaka da bayağı yapıyor aslında ya hani böyle dolu dolu olmasa da pırt yaptığında bir kaka gelmiş oluyor beze. 😂
Evet bizim de öyle çiş de kaka da var anlamadım gitti 😂 1.ay kontrolü gelsin de kilo almışlar mı doyuyorlar mı anlarız 🙈🐥
Tamı tamına 4,5 saattir uyumayan bir bebeğim var. Çişimi bile zor yaptım, yıldım vallahi yaaa
sizin yine iyi gündüz öyle biz gece böyleyiz.en yorgun olunan saatler sabaha kadar uyanık bayılıcam bir gün
Canım ben izmirde 19 kasımda doğum yaptım bilgin olsun❤️🙏🏻
Allah analı babalı büyütsün ekledim 💕

Bugün kahve içtim ondan sanırım bu saatte yazma gücü bulabildim kendimde..6 saatir uyanık uyuma saatimiz gece 4 5 her gün böyleyiz.gündüz uyumuyor diyen annelere çok özeniyorum.keşke bizimki de gündüz uyumasa en azından gece uyur.gerçi gündüz de uyumuyor ama bu kadar uzun sürmüyor.geceler kesintisiz uyanık gazı çıktı suratıma bakıyor bir de laf istiyor herhalde bu saatte..kafam olmuş bir milyon 🙈 panda gibi geziyorum her gün göz altlarım mor mor 🙈 günde 10 12 saat uyuyan ben ne hallere düştüm 🥲 bütün eklemlerim ağrıyor 🥲

X