2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Nben artık içtiği kar gözüyle bakıyorum sütümü.. 19 gün oldu yetecek kadar artmaz sanırım artık birden +90 çok zor benim için

Al işte benimkiler de 39 aylık ev kalabalık ona rağmen ikisi de anne. Kucak diyor Baran yoksa biri muhakkak kucağımda
Almasan kıskançlık edecekler zor iş ya iki tane bide senin benim oglandan 6 ay büyükler laf dinliyorlar mi

Benim ilk gebelikte dr uyardı elini çekmesiyle kan boşaldı masadan inmemle doğum sancısı başlamıştı ama sezeryan oldm 1 saat sancı sonrası bebek kanalda değil dedi korkuttu o yüzden sezeryan oldum
Şimdi baktım da kahverengili pembeli şeyler gelmiş, adet sancısı gibi belime de vuruyor ama adamakıllı bir şey yok, umarım girer kanala benimkisi, elimi değince yukarı doğru çıktı başı filan dedi ama bilmiyorum inşallah iner

Almasan kıskançlık edecekler zor iş ya iki tane bide senin benim oglandan 6 ay büyükler laf dinliyorlar mi
Yok canım maalesef biri serebral palsy oturma yok henüz o daima kucakta zaten . Diğeri de bakıyor ki ağlayan kucakta ağlama davranışı gelişmeye başladı okula göndermemiştim ikisini de pandemiden ötürü . Ve bebek gelecek dışlanmış hissetmesinler diye ama yavaş yavaş okul bakmaya başlıyorum ben kendimde eşimde özel çocukların engelli Lee öğretmeniyiz ama terzi kendi söküğü misali.olmıyor işte.🥺😔

Bu madecassol kremden bende alayım ewe ama bişey sorayım kizlar bu krem sivilceler içinde kullanılıyor ya emzirme öncesi karbonatlı suyla silmek mi gerekir acaba çünkü bu kremi sürdüğümüz de sonrasinda emziremeyiz gibi geldi nasıl yapiyorsunuz
Sabunlu suyla temizliyorum 2 kez surdum 😕
Kremden var ama yıkamak lazım her seferinde ben de sık emziriyorum neyse artık katlanıcam inşallah kopmaz göğüs ucum
Buraya yazan arkadasta iki kez yazmisti eczacida her emzirme sonrasi surmesin demis

Yok canım maalesef biri serebral palsy oturma yok henüz o daima kucakta zaten . Diğeri de bakıyor ki ağlayan kucakta ağlama davranışı gelişmeye başladı okula göndermemiştim ikisini de pandemiden ötürü . Ve bebek gelecek dışlanmış hissetmesinler diye ama yavaş yavaş okul bakmaya başlıyorum ben kendimde eşimde özel çocukların engelli Lee öğretmeniyiz ama terzi kendi söküğü misali.olmıyor işte.🥺😔
Allah yardımcınız olsun 🤲

Şimdi baktım da kahverengili pembeli şeyler gelmiş, adet sancısı gibi belime de vuruyor ama adamakıllı bir şey yok, umarım girer kanala benimkisi, elimi değince yukarı doğru çıktı başı filan dedi ama bilmiyorum inşallah iner
İnşallah benimki de sabahtan beri oynuyor karnında uyumadı hiç durmuyo idrar hissi geliyo ama çok az yapıyorum inişe mi geciyo napiyo🤷

Kızlar merhaba🥰 ben de 16 Kasım da sezeryan ile doğum yaptım.Evdeyiz şükürler olsun.Daha doğum yapmamış olan arkadaşları da Allah kavuştursun inşallah.🙏❤️
Tebrik ederim, Allah analı babalı büyütsün ❤️😍

Allah yardımcınız olsun canım 🙏

Ayyyy heyecanlanıyorum, baya bir kurcaladı leke de geldi bekliyorum kurbanlık koyun gibi😂😂
Hadi inşallah sağlıkla gelsin😍 benden tavsiye sancılar gelince belden aşağını serbest bırak kasma ben anlamadan kastım hep açıklık ilerlemedi zor oldu benim için süreç
Sabunlu suyla temizliyorum 2 kez surdum 😕

Buraya yazan arkadasta iki kez yazmisti eczacida her emzirme sonrasi surmesin demis
Sabah akşam sürerim ben de o zaman ne bileyim yıkayınca etkisi geçiyodur diye her emzirmede süreyim dedim 🤦‍♀️

Hadi inşallah sağlıkla gelsin😍 benden tavsiye sancılar gelince belden aşağını serbest bırak kasma ben anlamadan kastım hep açıklık ilerlemedi zor oldu benim için süreç

Sabah akşam sürerim ben de o zaman ne bileyim yıkayınca etkisi geçiyodur diye her emzirmede süreyim dedim 🤦‍♀️
Bende 3 mu sursem acaba diyorum 🤷‍♀️ insallah ise yarar su krem

Kızlar, herkese gunaydin🌸 Aranızda gümüş kapak kullanıp memnun kalan var mı acaba? Yoksa daha önce bahsedilen madecassol ve/veya kantaron yağı daha mı etkili olur?🤔
Ben kullanıyorum ve memnunum hiç yara yarık olmadı. Sadece bı kaç gün hassasiyet oldu oda geçti artık. Lansinohta almıştım nerdeyse hiç kullanmadım gerek kalmadı. Ama sarı kantaronuda duydum iyi geldiğini. Madecassoluda doktor dikislerime sürmem için verdi yaraları iyileştirme özelliği var. Göğüs yarasinada iyi gelir büyük ihtimal

Bende 3 mu sursem acaba diyorum 🤷‍♀️ insallah ise yarar su krem
Krem işe yarayacaktır, madecassol yara tedavisinde başarılı bir merhem. Daha önce çok kullandım, meme yarasında kullanmamıştım, ama eminim ona da iyi gelir.

Göğüs ucu kalkanı kullanmıyorsanız tavsiye ederim. Ben hastane çantama koymadığıma pişmanım. 2 haftadır onlar olmadan 1dk geçirmedim, yaralar ancak hafifledi. Ben sadece lansinoh ve garmastan kullandım, madecassol kullanmadım.

X