2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Canim ne durumdasin acaba. Saglikla dogsun Ece insallah 🙂 Rabbim yardimcin olsun.
Açılma ilerlemedi kaç cm bilmiyorum 😕 doktor servise alıcaz yavaş ilerliyor bir gece buradasın dedi. Servis nereymiş bu serum bitince mi alacak hiçbir şey anlamadım öyle bekliyorum.kasılma hep var ağrı hafif
Canim bende anlamadim bari izin annem gidince olsaydi dedim 😁 annem cok elestiriyor benimde cocuklugum oyle gecti zaten. Kizim uzuldugunde belli etmiyor ama hircinlasiyor inatlasiyor. Dun gece 5 yasindaki cocukla anneannesi bildigin tartisti🤷‍♀️ cocuk susuyorda annem buyutuyor. Neyse sen bunlari okuyamazsin bile 🥰 Ece cik geliyor 🥰 Emzikte 2.gun verdim iyi oluyordu ama sonradan onun bos oldugunu fark etti simdi itiyor diliyle cok nadir aliyor ayni ablasi 😁 ablasi 2. Yada 3.ayda birden alismisti. Aslinda refklesi iyi ama uc olmamasinin yaninda duz olan uc birde icine kaciyor 😕 cok cabaliyor yavrum cok uzuluyorum
üzülme her şey düzelir inşallah en azından sağlıcakla doğdu darısı bize

Yani bence de az, ama günde 8 kere beslenmeli deniyor her yerde. Bu da iki emzirme aradı 3 saate denk geliyor. Ben de şaşırdım ne yapacağımı.
Her uyandığında mutlaka 20dk emzirmeye çalışıyorum, üzerine 60ml mama içiyor. Memelerde hala süt yok gibi birşey. Yapmadığım kalmadı. Emzirmeden sonra da hastane tipi pompa ile 20dk sağıyorum. Memeler kurudu ama süt üretimi hala artmadı.
O birakana kadar emzir derim. Benim ilk kizimda sutum azdi mama dediler hep. Ama ben emzik gibi beni kullanmasina izin verdim inan belime agrilar giriyordu o kadar cok emziriyordum ama sonunda emdikce sut geliyor bol bol olmuyor belki ama en azindan miniklere yetiyor. Sure tutunca az olan sutle doymuyorlar 🙁 bu sefer denemedim cunku ilk kizimda saginca cok morelim bozuluyordu sanki az olan sutum daha azaliyor gibi hissediyorum. Kizim kuvezdeyken hic unutmuyorum ben verdim sutu posetin dibinde baska bir anne verdi nasil dolu poset patlayacak 🙁 bu sutu sikinca fiskiriyor diyenler ne yiyip ne iciyorlar merak ediyorum

Açılma ilerlemedi kaç cm bilmiyorum 😕 doktor servise alıcaz yavaş ilerliyor bir gece buradasın dedi. Servis nereymiş bu serum bitince mi alacak hiçbir şey anlamadım öyle bekliyorum.kasılma hep var ağrı hafif

üzülme her şey düzelir inşallah en azından sağlıcakla doğdu darısı bize
Hayirlisiyla kucagina al insallah canim. Yavas yavas sancinin baslamasi bence daha iyi vucut alisiyor. İnan birden ilerleyince daha kotu oluyor. Yarina kadar yavas yavas ilerleyecek demek ki. Ay yazarken o ana gittim 🙂

Hayirlisiyla kucagina al insallah canim. Yavas yavas sancinin baslamasi bence daha iyi vucut alisiyor. İnan birden ilerleyince daha kotu oluyor. Yarina kadar yavas yavas ilerleyecek demek ki. Ay yazarken o ana gittim 🙂
İnşallah teşekkür ederim 💜 inşallah yarına kadar ilerler bakalım

Karnı doymuyor, çatlarcasına ağlıyor, uykuya dalamıyor :KK43: mecburen mama veriyorum.
Sütü sağdığımda 15-20ml anca çıkıyor
Kuzum ben solgarın brewer's yeast adlı vitaminine başladım. İçinde arpa var. O da sütü arttırıyormuş. Benimki de az az arttı. Dut olayına devam ediyorum. Şu an bazen 50 bazen de 30 geliyor. Artacak inşallah.

O birakana kadar emzir derim. Benim ilk kizimda sutum azdi mama dediler hep. Ama ben emzik gibi beni kullanmasina izin verdim inan belime agrilar giriyordu o kadar cok emziriyordum ama sonunda emdikce sut geliyor bol bol olmuyor belki ama en azindan miniklere yetiyor. Sure tutunca az olan sutle doymuyorlar 🙁 bu sefer denemedim cunku ilk kizimda saginca cok morelim bozuluyordu sanki az olan sutum daha azaliyor gibi hissediyorum. Kizim kuvezdeyken hic unutmuyorum ben verdim sutu posetin dibinde baska bir anne verdi nasil dolu poset patlayacak 🙁 bu sutu sikinca fiskiriyor diyenler ne yiyip ne iciyorlar merak ediyorum
Yiyip içmediğim şey kalmadı, yeme içmeyle alakası yok bence. Eğer sütün varsa artmasına yardımcı oluyor, ama sütün yoksa da benim gibi 10ml iken 15ml’ye anca çıkarıyor işte. İnatla sürekli sağıyorum, çünkü bebek memede de uzun süre durmuyor. Süt gelmemeye başlayınca ağlayıp bırakıyor ne yazık ki.

Kuzum ben solgarın brewer's yeast adlı vitaminine başladım. İçinde arpa var. O da sütü arttırıyormuş. Benimki de az az arttı. Dut olayına devam ediyorum. Şu an bazen 50 bazen de 30 geliyor. Artacak inşallah.
Tek memeden 30-50 ise mükemmel. İnşallah o günleri görürüm ben de.
Biberon vermeyeyim, kaşıkla yedireyim dedim ama kabus gibi, çocuk 1 saat uyanık kalıyor, uyuyamadan yine acıkıyor. Biberona döndüm o yüzden tekrar. Emerse emiyor, yetmezse mamayı biberonla veriyorum. Eğer varsa da sağdığım sütü yine biberonla veriyorum. Aksi durumda ben çok yıpranıyorum ve bu da süte etki ediyordur eminim.
Ben de Humana still tee aldım, onu içiyorum. İçine bestlak damla. Yanında rezene çayı, kefir, boza, allah ne verdiyse. Yine artmazsa yapacak birşeyim yok, elimden geleni yaptım diyeceğim. 6 aya kadar sağmaya devam eder mama ile birlikte veririm, ne yapayım.

Biberon vermeyeyim, kaşıkla yedireyim dedim ama kabus gibi, çocuk 1 saat uyanık kalıyor, uyuyamadan yine acıkıyor. Biberona döndüm o yüzden tekrar. Emerse emiyor, yetmezse mamayı biberonla veriyorum. Eğer varsa da sağdığım sütü yine biberonla veriyorum. Aksi durumda ben çok yıpranıyorum ve bu da süte etki ediyordur eminim.
Ben de Humana still tee aldım, onu içiyorum. İçine bestlak damla. Yanında rezene çayı, kefir, boza, allah ne verdiyse. Yine artmazsa yapacak birşeyim yok, elimden geleni yaptım diyeceğim. 6 aya kadar sağmaya devam eder mama ile birlikte veririm, ne yapayım.
Yok canım iki memeden toplam gelen miktarı yazdım. Ben de lactamilin çayını aldım. Aynı şekilde bestlak damla da alıyorum. Kaşık biberonu denedin mi?

Kızlar sela

Mesela o “sallantı hissettim” dediğini nasıl tarif edebilirsin? İçin tuhaf oldu mu? Kaç dakika ya da saniyelik bir şey? Dayanılmayacak gibi mi? 😩 Gerçi anlatım tarzına göre kötü bi his değil sanırım ama ya da senin dayanıklılığınla mı alakalı acaba? Ama sen de ben gibi ilk doğumu genel olmuşsun. Şu an kıyaslarsan bir daha olsa hangisini seçerdin? Ve iki doğumu kıyaslarsan hangisi daha rahat geçti senin için acı/ağrı anlamında?
Sırayla cevaplıyım kuzum ilk önce gergin olmana hiç gerek yok sallantı dediğim seni biri omuzlarından tutup sallıyor gibi hiç te tuhaf olmadım inan. 10 sn ancadır. His yoktu ki . 5 dk daha yapsalar dururdum. Genel asla olmazdım baygın baygın olaydan o kadar uzaksın ki. Ameliyat mı doğum mu belli değil. Ağrı ikisinde de oldu ama bunda bilinçlisin hemen mğsçdahale ettriyorsun . Eminim çıkınca bana katılacaksın🥰🥰😘😘

Bunlar arttırır inşallah bende baya etki gösterdi moralini yüksek tut uykunu almaya çalış daha yolun başındayız anca öğreniyoruz alisiyoruz😊

InsAllah csnim kontrol vardi bugün 38 doldu dogum pozisyonunda ama daha kanala girmemis doğum yakin görünmüyor dedi haftaya cumaya tekrar çağırdı
Benim de kontrolüm vardı rahim ağzı tam kapalı hiçbir belirti yok dedi ki ben yürüyüş squat hurma ne gerekiyorsa yapıyorum ama demek ki gelmeyince gelmiyor

Kızlar böyle dünde oldu bugün de ama pek takılmamıştım yoğun bi şekilde pütürlü sarı akıntım oldu normal mi acaba nedir bu normalde vardı ama beyazdı

Yok canım iki memeden toplam gelen miktarı yazdım. Ben de lactamilin çayını aldım. Aynı şekilde bestlak damla da alıyorum. Kaşık biberonu denedin mi?
Benzer durumdayız o zaman. Kaşık biberonum yok, bugün eday easycup biberon sipariş ettim, pazartesi gelecek, onu deneyeceğim artık :KK43:
Evde durup durup ağlıyorum, lohusalık me zormuş. Annem bir yandan, eşim bir yandan teselli etmeye çalışıyor. Morali yüksek tutmak önemli biliyorum, ama içimden geliyor durduramıyorum :KK43:

Bunlar arttırır inşallah bende baya etki gösterdi moralini yüksek tut uykunu almaya çalış daha yolun başındayız anca öğreniyoruz alisiyoruz😊
Çok teşekkür ederim, ne güzel pozitifsiniz.
Normalde ben de pozitifliğimle bilinirim ama lohusalık vurdu beni çok enteresan şekilde.

Yeni doğum yapan anneler bir sorunumuz var sizde de var mi? Bebegimin altını açar açmaz feryat figan temizleyene kadar kan ter içinde kaliyoruz asla d9kundurmuyo kendine normal mi ilk çocuğumda yoktu bu sorun bir de günde kaç kaka yapıyor nerdeyse tüm bezler kakalı

X