2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270

Spinal sezeryan ile ilgili deneyimi olanlar var mıydı acaba? Öncesi, sonrası, işlem anı. Detaylıca öğrenmeye ihtiyacım var kızlar

Daha önce iki sezaryenim oldu. İlki spinal ikinci genel burda çok fazla birşey yazmak istemiyorum henüz doğurmayanlar için ama ikisi de çok zordu benim için. Hiç sezaryen kolay hemen ayaklandım diyenler gibi olmadım ki benim canım hiç tatlı değildir. Hiç çıtkırıldım olmadım bu yaşıma kadar. Salı günü Allah nasip ederse üçüncü sezaryenim olacak doktorum spinal daha sağlıklı diye myle yapalım diyor ben çok korktuğumu söyledim o güne kadar düşün karar veririz birlikte dedi. Ama ikisininde artısını eksisini düşünüyorum bir türlü işin içinden çıkamıyorum.

Günaydın kızlar, yarın ben de epidural sezaryenle doğum yapacağım. Herkesin ağrı eşiği farklı… Nasıl olacak hiçbir fikrim yok fakat ben teslim olup, anı yaşayacağım. Sizin de yazıyı okumanızı çok isterim. Çok güzel yazmış Erhan hoca, kabul olmuş en büyük duamıza kavuşacağız, ötesi var mı

Eklentiler

• 000567F0-40E6-4496-B331-4A759FD51D50.jpeg
    285,3 KB · Görüntüleme: 44
Tatlim spinal tavsiye ederim bebegini görürsün benim de 2 sezeryan var spinal genel olanlar uyanirken cok agri olduğunu söylüyorlar ben bunda 2ssvd deneyeceğim insAllah doktorun destekliyorsa sende sor bi

Tatlim spinal tavsiye ederim bebegini görürsün benim de 2 sezeryan var spinal genel olanlar uyanirken cok agri olduğunu söylüyorlar ben bunda 2ssvd deneyeceğim insAllah doktorun destekliyorsa sende sor bi
Benim ssvd mümkün değil normal doğum yasak başka sebeplerden. Dediğin gibi genel anestezide uyanma anımı ömür boyu unutacağımı sanmıyorum ama spinalde de çok zor uyuşmuştum hatta bir bacağım uyuşmamıştı tam olarak bunlardan korkuyorum ama bende spinal çok istiyorum bebeğimi ilk ben görmek ten tene temas etmek istiyorum ama cesaretimi toplayabilirmiyim bilmiyorum

Bende tam tersi 39+1 im ilk gebelikte çok kötüydü ödemli ağır bu gebelikte çok rahatım kaç kilometre yürürüm hiç agirlasma yok ödem yok

Canım yutarken çıkarıyor o sesi süt gidiyor Yani tazyikli gidiyorsa ondan mı bilemedim

Spinal sezeryan ile ilgili deneyimi olanlar var mıydı acaba? Öncesi, sonrası, işlem anı. Detaylıca öğrenmeye ihtiyacım var kızlar

Canım selam, ben spinal oldum. Ameliyat rahat geçti ama sonrasında bol bol kahve tüketmeyi ihmal etme. Beş gün süren bir baş ağrım oldu benim.
Operasyon öncesi doktor hangi anestezi türünü tercih ettiğimi sordu. Ben de spinal istedim. Sonra sizi dik oturtup omurilikten iğneyi yapıyorlar, uyuşmanız beş dakika sürmüyor.
15 dakika sonra bebişi kucağıma aldım ben. Bebiş gittikten sonra kırk dakika filan dikiş işlemleri sürdü. Sondayı takarlarken hiç hissetmedim. Çıkartırken de sorun olmadı.
Ertesi gün yürümeye başladım ama kafein tüketmediğim için baş ağrım fazlaca oldu bu durum omurilik sıvına yapılan iğneden kaynaklanıyormuş. Ameliyat sonrası mutlaka bol su ve Nescafe Gold/ türk kahvesi tarzı içecekler tüketin.
Eve geldikten beş gün sonra baş ağrım da bitti. Yani baş ağrısı da olmasa on numara beş yıldız bir doğum yaptım diyebilirim. Darısı tüm hamişlere olsun

Ben doktorumu değiştirdim cnm ilk sezeryanimda iki hafta ayağa kalkamamistim. Sonra kuzenlerim birbir doğurdu hepsi ikinci gün ayaklandı. Bende bunun uzerine o doktora gittim sonuç bende hemen ayaklandim demek ki dr var dr var..senin ikincisinde aynı miydi drun

Canim ben de ptesiye kadar gelmezse suni alacağım, umit verdin
Oyy heyecanla okudum sürecini resmen canimmmm
Amin insallah, sağlıkla büyüsün kuzucugun
Kiyamam, tabii ki anlatacaksın, cok densizce soruyorlar bazen, sanki sen bilerek geri itiyorsun sutunu, takma kafana, hele bir kavus o zaman sutun de o hormonlarla artacaktir emin ol
Kuzum kavuşmana cok sevindim çok bekledin yavrunu, zor olmus ama gelmis sonunda guzel kuzu
Dua edin çok yorucu olduğu için oksijen sorunumuz var yoğun bakımda şuan bebeğim allah şifa versin bütün hastalarımıza
Once bunu alintiladim ama sonra ciktigini okudum sevindim cnm, cok cok iyi olun artik simdiden sonra
Kizlar ben 8 Kasımda kucağıma aldım bebeğimi,3600 gr 51 38+4 sütüm az daha çoğalmadi kaşıkla mama desteği yapıyorum aç kalmasin diye...
Maasallah size, sağlıkla buyusun insallah, artacak sutun de, olsun mama takviyesi iyi yapmissin
Hosgelmis yavrukus, saglikla buyuyun insallah
Doğuran herkese gelmiş geçmiş olsun bebekleri sağlıklı bol sütleri olsun inşallah yarın öğlen sonrası sezeryene gircem bol duanıza ihtiyacım var biran önce atlatayım içim sıkılıyo çok
Stres yooookkk, bebegin de mutlu olsun, accuk rahat ol saglikla kavusacaksiniz insallah
Kusma olursa hemen doktora git demişti saglik ocagindaki hemsire, sen de git mutlaka cnm ihmal etme.

Hemen anlatayım cnm...seni oturtup öne eg kafanı diyorlar ve belden iğne yapıyorlar. Tek canın acıdığı yer burası oda sadece iğne...birkac dakika geçmeden ayaklarına sıcaklık geldimi diyorlar geliyor zaten..hemen yatrıyorlar . Önüne perdeyi geliyorlar basliyorlar karnına batikon sürmeye...soğuk olduğu için eyvah uyusmadim hissediyorum diye dusunme hissetmen normal. O soğuk hissi anliyorsun sadece..sonra işlem başlıyor ama hicbirsey hissetmiyorsun..simdi karnın bosalcak gbi olcak korkma normal diyorlar ve o mucize an bebisin ağlaması...bende çok çabuk oldu on dakika bebis çıktı.. sonra ben ondakika daha durdum hafif başım ağrıdı ilkinde boynum ağrımisti...Bu kadar...ameliyat bitince agrim geçti tek sıkıntı anestezi etkisi olarak ilk gece çok boynum ağrıdı yatamadım o derece...ikinci gün rahattım agrim geçti
Bence muhteşem bir deneyim

Aynı durumu bende yaşıyorum umarım günah döküyorum diyorum Allah günah yazmasın bende öyle diyorum dün ev iş yemek derken sırtım kasıklarım koptu kopacak herkesin yemeğini verdim yatağa uzandım ağladım eşime kalsa gel gidek diyor ama korkuyorum şurda 7 gün daha sabır çekiyorım uyku yok biley yok midem cayır cayır yanıyor kaburgalarıma vurdukça canım yanıyor

Ah annelik ne zor; kavuşmak için gün saydık, kasılma bekledik, neler neler yaptık, şimdi dokunamamak zor geliyordur tabi. Ama kendini toplayıp da kucağına geldiği zaman bu dertlerin hepsi geride kalacak, yavruna sarılıp koklayınca geçecek.
Sütün artması için sağım yaparken bebeğin fotoğraflarına bakmayı öneriyorlar, şefkat duygusu tetiklenip oksitosin salgılatabiliyormuş. Denemekte fayda var

Yok canim farklıydı hatta şehir bile farkliydi brnden kaynaklı galiba

Him anladim canim spinal de uysmama kötü olmus ama busefer de öyle olacak degil sen anlatirsin durumunu Allaha emanet insAllah iyi gecer bu sefer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…