2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar yardıma ihtiyacım var özellikle tecrübeli ve suni sancıyla doğumu başlatılmış anneler.Bugun 38+0 iz vajinal muaynede hiç açılma yoktu bugün.NST de sancı da yok.Bebek iyi,suyu yavaştan azalmaya başlamış ama zaten bu haftada beklenen biseymis,3 kg civarı ve gayet hareketli.Doktorum eğer bı hafta içinde gelmezse haftaya salı kontrolde konuşup suni sancıyla doğumu baslatabiliriz dedi.Ben tecrübesizim hicbisi bilmiorum tamam dedim.Annemle konuştum şimdi.Suni sancı normal sancidan daha şiddetli olur üstelik açılma da yapmaz sezeryana alırlar dedi.Bilenlerden yardım rica ediorum kızlar.Gercekten açılma yapmaz ve sezeryana mi alinirim,boş boş acilmasiz sancı mi çekerim?

Emdiği kadarıyla gögüs boşalıyorsa süper ama hala dolu kalıyorsa mastit olmamak için bir şekilde boşaltmanda fayda var canım. makine ile sağım süt arttırdığından genelde böyle durumlarda elle sağın diyorlar. Elle sağıp süt saklama poşetleri ile buzlukta 6 aya kadar saklayabilirsin. (sonra ılık su dolu kapta poseti tutup çözdürüp içirebilirsin)

Hayır canım öyle birsey yok. daha önce de yazdım. Ben oğlumu 40+1 de suni sancı ile normal doğurdum. Öncesinde hiçbir belirtim yoktu. sabah 9-10 arası suni sancı verildi. 3e doğru doğum oldu. 3660 53 cm bir bebekti ve gayet de dogdu yani :) Fakat senin yerinde olsam durabiliyorsam 40 haftaya kadar dururum. Ben normal sancıyı hiç çekmediğim için suni -normal kıyası yapamıyorum ama sağdan soldan suni sancı daha ağır oluyor diye de duydum. Ben epidural yaptırmıstım zorlandığım noktada. Bir de mekonyum meselesi var. Yani bebişin içerde kakasını yapması. Bu son haftalarda her zaman olabilir ve tehlikeli. o yüzden 40 haftayı fazla geçirmemek taraftarıyım. Benimki de 40a kadar gelmezse yine 40+1 de suni sancı düşünüyorum.

Canım kendini helak etme, onlar gelmek istediği zamanda geliyor. Ve bizim tahminimizden çok daha güçlü oluyorlar. 1 tahlil diyorsun, yani çok fazla komplikasyon yok maşallah buna göre. Onun da çaresi, tedavisi vardır ve hastanedekiler biliyordur elbet. Sen güçlü ol, hastaneden çıkınca güçlü mutlu bir anneye ihtiyacı olacak minnoşun

Muhtemelen membran sıyırma yapmıştır canım hemen nişanın geldiyse fotoğrafta ne olduğu yazıyor. Umarım istediğin gibi gider her şey
Evet bence de onu yaptı az önce tekrar nst istedi doktor kasılmalar azalmış ama tekrar ebeye baktırdı açılma var mı diye ve yine aynısı oldu böyle yapa yapa beni doğurtmayı planlıyo heralde 2 saat sonra tekrar gidecem hastaneye aslında yatış yapabilirsin dediler de ben istemedim gidip gelirim daha iyi evim daha rahat inşallah kendi sancım olur da doğal doğururum ama hayırlısı
Rahim ağzına sıyırma yapmıştır uyarı vermiştir yani sen dogurursun bende bisey yok kasılma var yine o kadar ağrıli boyutlara gelmedi
Bende de ebe bakınca ağrı oluyo kasılmalar artıyo eve geliyorum azalıyo tekrar gittim geldim yine aynı şeyi yaptılar hala 2cm 2 saat sonra tekrar gidicem
Benim doğum baslamazsa bana da öyle yapılacak Dr a dedim yapsın diye :) ilk gebelwikte membran sıyırma sonrası direk dogum sancılarım baslamisti
Bende de başladı gibi olmuştu sonra azaldı 2 saat sonra tekrar bakacak
38 + haftada bana da su biraz azalmış bol su iç demişti hareketleri gayet iyiydi ama doğumu başlatırız demedi hatta sonraki hafta gittiğimde suyu iyi dedi şimdi geldik 40+4e sancım yok Kasılmalar oluyo doktor da kakasını yapar bebek diye riske atmak istemiyo bugün yarın doğurtacak beni sancım gelmezse suni sancıyla
Allahım şifa versin inşallah kendini üzme stres yapma ne kadar zor da olsa sen iyi ol ki bebeğin de iyi olsun

Hic oyle dusunme, insallah kisacik zamanda toparlayacak, azcik daha zamana ihtiyaci var annesi, şimdilik orda daha guvende, az kaldı kavuşacaksınız. Dualarimi güzel yavrunla, sen kendine cok iyi bak bu surecte

Hiç sorma banada dün dedi 3-5 güne doğum gözükmüyor diye. Cuma günü tekrar gidicem bebeğe bakıp ona göre uyarı falan vermeyi deneyecek sanırım. Yinede doğum olmazsa haftaya perşembe günü suni sancı falan deneyecek

Ben iki dogumumuda suni sancı ile yaptim.... ilkinde hic acilmam yoktu ... Sabah 8.30 verdiler.. 11.30 dogum yaptim.. ikincide 3 cm acikligim vardi...kendim istedim suni sancı ile dogurmak... Yine 8.30 gibi basladilar.. 12. 45 dogum yaptim... alakasi yok yani... Ama sanci ayrimi yapamam... Suni sanci icin daha agir diyenler var ... Ayni diyenler var... Kendi agrim daha zorladi diyenleride biliyorum... Tamamen senin agri esiginle alakali..

Kizimda suni sancı ile doğum yaptım oğlumda kendi sancılarımla ve şunu söyleyeyim suniden hiç farkı yoktu şiddet falan hersey aynıydı. Vücuda bağlı rahme bağlı açılma olmaz diye birsey yok neden olmasın

Ben kendi agrim daha zordu diyenlerdenim suni sancı da dayanmak.daha.kolaydi son zamanlar ama kendi sancımda nedense dayanamadım gücüm bitmisti

Canım lekelenme de sancıda muayene sonrası normal sancın geçmiyorsa ve düzenli aralıklarla devam ediyorsa, en az 20 dkda bir geliyorsa doğum başlamış demektir inşallah su gibi doğumlarımız olur hepimizin

Ben kendi agrim daha zordu diyenlerdenim suni sancı da dayanmak.daha.kolaydi son zamanlar ama kendi sancımda nedense dayanamadım gücüm bitmisti
Bir arkadasimda sizin gibi tarifliyor... Kendi agrim ates gibiydi der hep... Rabbim herkesin yardimcisi olsun... Oylesi boylesi ..hepsinin bir zorlugu var...

Ben henüz hissetmiyorum ağrı kasılma filan bu gece başlar diye düşünüp yatıp uyudum bir ara uykusuz kalmayım diye
Hayırlı su gibi doğumlarımız olsun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…