2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Dün hemşire bana “doğumdan 1 hafta geçmiş, artık her memeden 90ml gelmesi gerekir 3 saatte bir dedi, nasıl canım sıkıldı. Bebek doktoru da bebeğin her beslenmede en az 75ml içer bu kilosuyla dedi. Ama benden maksimum 30 çıkıyordur iki memeden, onu da bizim oğlan emmiyor

Kızlar bebişlerinizi kaç saatte bir emziriyorsunuz ,uyuyorsa uyandırıyor musunuz 2 saatte bir
Ben her emzirmenin / beslemenin bitimine 3 saatlik alarm kuruyorum, 3 saat sonra uyandırıp besliyorum. Memeyle savaşımız yarım saat sürüyor yaklaşık bi tutsa, doysa çocuk, derdimiz kalmayacak.

Öyle yapayım Faydası aynıdır da bencede daha ağır tat verir haklısın Deneyelim bakalım işe yarar inşallah hayırlısı neyse o olsun tabi belki de suni sancı bizim için hayırlısıdır sizin gün verdi mi doktor

Kıyamam ya bakalım bende gözlemlicem nasıl davranılcam unutulcam mı

Ben her emzirmenin / beslemenin bitimine 3 saatlik alarm kuruyorum, 3 saat sonra uyandırıp besliyorum. Memeyle savaşımız yarım saat sürüyor yaklaşık bi tutsa, doysa çocuk, derdimiz kalmayacak.
Ben 2 saatte bir alarm kurup emziriyordum uyursa altını açıyorum ama bazen emzirip yerine koyar koymaz bidaha ağlıyor tekrar memeye alıyorum .Belkide 2 saatte bir emzirdiğim için göğüslerim dolmuyordur

Hala kasiliyorum ama ağrı artısı yok hafif ağrı
Benimde kasılmalarım sıklaşmıştı ama ağrı falan yoktu. 2 gün falan öyle sürdü. Sonra bir akşam ağrı ile kasılmalar olmaya başladı. Sabahına bebeğim kucağımdaydı Allah kolay doğumlar nasip etsin bekleyen herkese

Bunu konuşmuşuz ve kosucukaplumbaga ile sonraki sabah bebeğimizi kucağımıza almışız

Kızlar NST ye bağlandım sancı yok.Vajinal muayene oldum ilk defa, açılma da yok.38+0 iz bugün.Doktorum haftaya salı günkü kontrole kadar gelmezse konuşalım sen de ok sen suni sancıyla doğumu başlatalım dedi.Eskiden 42. Haftaya kadar bekletirdik ama artık değişti gerek görmüyoruz, bebeğe katacağı bişey yok anne karnında kalmanın artık dedi.Sanirim gelmezse ok dicem suni sanciya

Sen doğum yaptın mı canım tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün.

İnşallah ama hastaneye gittim resmen kasılma kesildi nst sırasında hafif oldu normal çıktı nst sancısız

Bana geçen hafta iki gece üst üste oldu aynı sancı, kadın doğum acile gittim, her şeye baktılar hiçbir doğum belirtisi görmediler. İdrar tahlilimde bakteri üst seviyenin de üstünde çıkmıştı, ona bağladılar. Hakikaten de yanma oluyordu idrarda.

Kızlar bebişlerinizi kaç saatte bir emziriyorsunuz ,uyuyorsa uyandırıyor musunuz 2 saatte bir
2 saatte bir 20 dk sağ 20 dk sol dediler hastahanede bebeğimin kilosu 2300dü. Mama takviyesiyse bir ölçek mama 30 ml su dediler.

Şuan 12 günlük olduk. Sağlık ocağı hemşiremiz gak dese meme guk dese meme ver demişti şuan tam öyleyiz mırıltısını duyar duymaz emzirmeye çalışıyorum 2 saati geçmişse 3 saat olmuşsa uyuyorsa hâlâ ses soluk yoksa sütümü sağıp zorla biberonla veriyorum

Kızlar benim bebeğim çok fazla uyuyor yemede içmede ya da dışkılamada sorun yok. Ama sürekli uyuyor uyurken falan emiyor. Çok uyumasından korkuyorum annemde erken doğdu gününü doldurunca gör sen onu diyor çocuk gıdıklama ayağıyla oynama altını açma falan hiiiç takmıyor bizi

Teşekkür ederim hepinize kızlar sağ salim aldım bebeğimi kendime geliyorum yavaş yavaş herkese nasip etsin Rabbim çok güzel bi duyguymuş
Gözün aydın canım. Sağlıkla büyüsün inşallah.
Kızlar 5 kasım da sezeryan doğumla kızımı kucağıma aldım 4 kiloluk bi tosbik doğurdum gebeliğin son ayı uyuyamamanın sebebi ortaya cıktı
Maşallah :) gözün aydın canım, sağlıkla büyüsün
Benim de bugun 38+0 ve 3-4 gündür bir ödem var yüzüm gözüm şiş. İlk bebede de sanırım bir hafta 10 gün öncesi falan böyle şişmiştim birden. bekliyoruz heyecanla

Günaydın bu gecede doğuramadık
alemsin

Oyy buna ben de bozulurum ve kesin böyle yapacaklar. annem dahil.

Aynı durumdayız. ikinci dogum oldugu için vajinal muayeneye su an gerek yok dedi sadece. açılma, sancı vs hiçbir belirti yok sadece dogum yaklastıgı için normal şekilde suyu azalmış. 40a kadar bekleyebilir ama muhtemeln 39u biraz geçince gelir dedi. tahmini önümüzdeki cuma. görüciizz. 40a kadar gelmezse nolur diye sordum, suni sancı veya vajinaya bir ilaç sürermiş dogumu başlatmak için. zaten ilk dogum da oyleydi. yine suniye yonelirim gelmezse bu arkadas da.

Çok fazla ya 75 üzüldüm şimdi.

Aynen canım bı haftadır benim de yüzüm gözüm sisti.Parmagima yüzük zor girio.Ben de doğum yaklaştı diye düşündümsuni sancı nasıl bişi benim ilk dogumum

Bugün 38 hafta kontrolüm vardı ve çok şükür bebek kendini toparlamış.
Geçtiğimiz iki hafta gelişimi durmustu cok üzülmüştüm.
Dr ne yaptın da bu kadar gelişti dedi şaşırdı
Birden fazla faktör vardı. Öncelikle şiddetli öksürüğüm geçti tedavi ile. Oglumun hastalıgı azaldı dolayısıyla gece uyanmaları azaldı. Daha da önemlisi eşim halimi anlamıyordu ama dr gelişim durmus deyince oglumun gece nobetlerini eşim aldı ve ben bir haftadır daha normale yakın uyudum. bu o kadar etkili imiş ve o kadar ihtiyacım varmış ki. bebek bir haftada 2900 gr dan 3185 grama çıkmış boyu da 2 cm uzamıs 49 olmuş haftasını yakalamış. son iki hafta 100er gr ya alıyor ya almıyordu.
Özetle güzel anneler, biz yıpranırsak ne cocuk gelişiyor ne süt geliyor vs. alabildiğiniz destegi alın her konuda etrafınızdaki insanlardan.

Bunu konuşmuşuz ve kosucukaplumbaga ile sonraki sabah bebeğimizi kucağımıza almışız
Bi ben kaldım
Kızlar benim nişanım geldi
Henüz sancı, su vs yok ama. Acaba ne zaman doğururum
Benim de sağolsun ebe sayesinde geldi 1 saat önce muayene oldum ne yaptıysa leke geldi kasılmalar da sıklaşıyo ağrılarım da başlıyo yarın doğurtacaklar beni galiba
İnşallah ama hastaneye gittim resmen kasılma kesildi nst sırasında hafif oldu normal çıktı nst sancısız
Ben de nst ye girdim evde olan güçlü kasılmalarım bu sefer nst de çıkınca doktor ebeye muayene ol dedi ebe ne yaptıysa bi ağrı hissettim doktorun baktığı çatı muayenelerinden daha farklıydı kalktığımda bi baktım lekeler geldi yarın doğururum muhtemelen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…