2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bebek büyüdüğü için ani hareketlerde bağlar geriliyor ağrı yapıyor bana da oluyordu.uzun süreli ağrı olmadığı sürece sıkıntı yokmuş
İyi hatırlattın tarçınla karanfil ben de yapacaktım aklımdan çıkmış onu da yapayım bari eksik kalmasın kader ortakları olduk
valla ya gel sarılalım ben salmıştım ama ebe arkadaş elinden geleni yap diye gaz verdi belki işe yarar bugün yarın doğal yolla doğururuz tarçından nefret ederim çıkarmasam iyi

Günaydın bu gecede doğuramadık
Al benden de o kadar
Bugün nst çekilecek merak ediyorum ne çıkacak öğleden sonra Dr a gideceğim kasılma devammm :)

Takipteyim Seni ben de bugün yarın nst çektircem şu sıcak suyu yapayım en iyisi
Benim de bugün ultrason+NST dün gece çok güzel kasılmalarım oldu dedim gelir mi acaba bu gece ama yok sabah kalkınca her şey süt liman konuşuyorum da bebekle "haydi yavrum gel artık baban da ben de seni bekliyoruz, burası güvenli" diye sürekli anlatıyorum ama tık yok

Tek memeden mi 30 çıkıyor Benimkisi de doymuyor da delirmek üzereyim

Artar inşallah O hafif ağrı bende de şimdi olmaya başladı korkudan mı bilmem
biz de ne konuşmalar yaptık yok dinlemiyor tekme atıyor akrep bebeleri inat olur derler çok doğruymuş anne karnında böylelerse yandık

Ay içim rahatladı canım teşekkür ederim

Az koyarsın tarçını
Aynen öyle oluyo bakalım yaa strese girmeden elimizden ne geliyorsa yapalım artık şimdiden yandık inatçı keçiler geliyo
İnşallah hem de ne inatçılar bunlar ah ah

Çok güzel ya her doğumun kendine özgü zorluğu var tabi yaşayarak deneyimlicez arkadaşımda öyle dio konuşuyolar müzik bile açtılar orda eğleniyorlardı çok güzel geçti dedi bakam inşallah çabuk geçer zaman çocuk çıktıktan sonra aklım dışarda kalır biran önce bende gitsem diye eşim dio biz alır odaya gideriz beklemeyiz seni hatta eve geçeriz yürüyerek gelirsin artık dio ev hastane yanında şimdiden pabucum damda ameliyattan bi çıkıyomuşum kimse yokmuş valla çocuğu geri koyun derim dedim zaten zorla gircen bida girmezsin sen dio

Adaçayının içine mi karanfil tarçın atılıyormuş canım

Benim iştahım çok açık ya ...doğumda 5 kilo gitti ama her an geri gelebilir
Bebek uyudukça uyu diyolar aslında en güzeli
Kızlar bebeklerinizi hep yan mı yatırıyorsunuz ,annem kafası uzun olur arada sırt üstüde yatır diyor ama korkuyorum ben
Sen uyanikken düz yatir gunduz mesela
Üzülme cnm...stres yapmamaya çalış dedikleri gbi bir dene bakalım öyle oluyormuş bende duydum
Doğumdan sonrayi diyorsun galiba canim ameliyattan daba cok o baskidan tırsıyorum şu an çok zor olmuştu benim ama yapmalıyız rahimin temizlenip toplarlanmasi için demislerdi
Ilk kizimda evet canım baya acımıştı ama oğlumda baskı uyguladiklarinda az ağrı hissettim ..icerde kanın kalmaması için sezeryan sonrası yapıyorlarmış...İnş benim gbi ağrısız geçer sizinde
Uyku da çok önemli dediler. Gündüz bebek uyudukça ben de karartma perdeleri kapatıp biraz kestireceğim artık.
Dereotu ve havucu özellikle önerdi hemşire. Bir de yulaf
Bende yoğurda dereotu katıp yiyorum hergun

Kız yok nerede :) İki memeden, o da sıka sıka... Meme meme olalı böyle zulüm görmemiştir
Canim medela hastane tipi baya iyi çekiyor bende kullanmıştım kızımda. Suan bende lansinoh var ondan da memnunum gayet güzel. Eğer kendin elinle sıkarak 30 ml geldiyse gayet iyi hiç üzülme birde kaç saat emzirmedikten sonra o kadar geldi 3 saatten sonra baya süt birikiyor göğüs de
Benimde iştahım çok açık herseyi yemek istiyorum inanılmaz midem boş gibi. Ama ben hamileyken hiç bisi asermem lohusayken sürekli canim birseyler çeker kızımda da böyleydim

Kiwi makine ile çekim yaparken bir süre sonra süt gelmiyor canım. Ben de sıkarak makineye destek oluyorum diyelim. Hastane pompası kiralayacağız evet. Böyle olmuyor çünkü. İki saatte bir 30 geliyor. Ama sanırım 60 filan gelmesi lazım ki bebek doysun

Çok geçmiş olsun. Doğum öncesine denk gelmesi çok ters olmuş ama Hiç üzme kendini, onlar yaşlı da olsalar çok güçlüler. Veterinerler anestezi dozunu ayarlıyorlar, güvendiğin bir veterinerse hiç endişe etme

Ya ben de gelene kadar eşim odada bebekle fotoğraflar çekilmiş filan çok kıskanmıştım

Maalesef öyle bir gerçek var bebek gelince bir anda 2. plana atılıyorsun Dün hastaneden çıkarken bunlar bebeği aldı önden hızlı hızlı yürüyorlar, ben arkada yavaş yavaş yürümeye çalıştım dikişlerden filan, anam hariç kimsenin beni beklediği yok nasıl bozuldum anlatamam

Amiiiiin, günler geçtikçe tedirgin oluyorum ben de, hayırlısıyla kucağımıza alalım inşallah

Adaçayının içine mi karanfil tarçın atılıyormuş canım
Evet bir litre suya biraz adaçayı 10 karanfil bir çubuk tarçın dendi ama çubuk tarçın yok bende kaşığın ucuyla toz koyayım hiç sevmiyorum.taze zencefil de konması lazmmış o da yok bende.bunlar 10 dakika kısık ateşte kaynatılıp süzülüp 12 saat yudum yudum içilmesi lazımmış.yapıcam şimdi

Bendede biraz farklısı var tarifin ama tavsiyem çubuk kullan hem toz haline gelmiş tarçının faydası aynı değildir muhtemelen hemde toz daha ağır tat veriyor bende hiç sevmem ama çubuk tarçın hafif olduğundan içebiliyorum. Bide senin bu tarifi deneyeyim bu arada taze zencefil yerine her zaman kuru zencefil kullanabilirsin tariflerde ama toz zencefil olmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…