2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kanala biraz girmiş 2 gün önce nst de düzenli sancılarım çıktı ama yeterli şiddette değildi şimdi ise sancı yok adet agrısı gibi belime vuran bi ağrı var ama çok ağrılı değil
Eli kulaginda senin kuzunun, her an gelebilir annesi sağlıkla inşallah
Kıyamam, inşallah hem agrin hem de sarılık bitecek gidecek, uzme kendini annecik
Oyy hadi hayırlısı, yaklaşmış bebissss sankiii
Anammmm kızlarrrr suyum gekiyor acile gidiyorummmm

Nst deyiz 2cm açıklık ve gelen suyummuş
Ay okuyunca cok heyecanlandım yaaaa, kavusmussun kuzunaaa
Bana da 5 kasıma gün verdiler streslerdeyim
Stres olmaaa, guzel dusuuun, kendini oyalamaya bak, insallah saglikla kavusacaksiniz
Maasallah maasallah kuzucuga, hos gelmiş Baran, neşe getirmiş iyisiniz dimi?
Aynen öyle bizimkiler rahat çıktı keyif yapıyorlar içerde
Biz yarın kavuşuyoruz inşallah
Yaaa cok guzellll hadi saglikla gelsin minnosss

Hadi kızlar, elele verip yarın doğurmak için totem falan yapalım Bakın tarihle de kalbinizi çaldım, bence bu hevesle yarın doğurabiliriz, inanırsak başarabiliriz
Benim aramalar hep cevapsız arama yaaa yavrum her şeyin hazir, biz de hazırız hadi gel artık diye diye dilimde tüy bitti. İnşallah yarın doğururuz. Gerçi dileğin de hayırlısı, sağlıkla sıhhatle gelsinler diyelim bakalım. Yine bebeğimiz ne zaman isterse o zaman gelsin demek düşüyor bize de

Nasıl geçti dün doktor ne dedi Benim de senin yaşadığın kadar sık olmasa da ara ara kasılmalar gelip gidiyor. 11’ine gün aldık ama dün doktor beklemeyebilir hazırlıklı ol dedi. Bana da gelecek gibi geliyor artık çok aşağıda takılıyor.

Tamam şimdi yazdıktan sonra okudum bu mesajını

Hay ağzınız bal yesin kasılma o kadar çok ki nefesim daraldı uyuyamadım ama ağrı sancı su vs yok. İnşallah yakındır
İnşallahhh bende bugün hareket edeyim de kasılmam olsun bari
Yok ya o kiloya hic inanmiyorum kesin simdi dogsa 2800-2900 falan dogar rutin kontrl icin cagirdi ama 39 hesaplayarak erken cagirdi son haftadam sonra dusuyor kontroller ama ben hafta sonuna dogru giderm sonra siklassin artik
bence 3.300den aşağı gelmicek içime öyle doğdu ben doğum için çağırdı sandım.kontrolse bencede bekleyebilirsin hem daha iyi olursun cumartesi 39+1 de gideceksin o zaman? Bizde salı günü 39+0da gidicez bakalım gün verecek mi

Canlar hepinize ayrı ayrı güzel dilekkeriniz için teşekkür ediyorum gece çok çok acım oldu sadece 1 saat uyuyabildim toplamda o öksürük var ya bitirdi beni. Dua edin öksürük bitince gelsin bebişler. Baran hiç emmeyle uğraşmak istemiyor güzel tutuyor güzel çekiyor ama hemen uyku moduna geçiyor daha süt de tam gelmedi bakalım çabalamaya devam.

Gun neden kuzum sezeryan icin mi bakicaz bakalim ablasini 2750 dogurdum. Bakalim oncesinde aricam cumartesi yine yoksa bu sefer

Erkek anneleri sünnet için bir planlama yaptı mı? Bazıları 1 ayda yapılsın diyor, bazıları daha ileri aylarda. Bu konuda hiç tecrübemiz yok, ailenin ilk erkek bebeği kendisi. Amcası babası ilkokuldayken sünnet olmuşlar, onları saymıyoruz

Doktorla da konuşmadık henüz, hiç bu konuda tavsiye alan var mı?

Gun neden kuzum sezeryan icin mi bakicaz bakalim ablasini 2750 dogurdum. Bakalim oncesinde aricam cumartesi yine yoksa bu sefer
Yok canısı suni sancı vermek için dedim.bu salı değilde sonraki salı 40+0 oluyoruz yatış verir belki. Ablası minnak doğmuş bakalım bu fıstık nasıl olcak günler geçmiyor diyoruz ama hızlı geçiyor baya bitirdik bile

Benimde merak ettiğim konulardan birisi
Geçenlerde 40ı çıkmadan yeni doğan sünnetinin daha sağlıklı olduğunu dinlemiştim Bi uzmandan ama kimisi de 6 ay içinde diyo neye göre bilmiyorum hangisi daha uygun

Açılın iki erkek annesi olarak şimdi de bir oğluşu daha beklerken tecrübelerimi paylaşayım evet 40ı çıkmadan yapılması daha uygun oluyor çünkü bebek çok hareketli değil ve sürekli uyuduğu için doktorlara da oluyor. Benim biri 8 aylık diğeri 2.5 aylıkken ettirmiştim. Kesinlikle 2.5 aylık olanı daha kolay geçti. 6 aydan sonra hafif bir anestezi ile bayıltıp yapıyorlar. 6 aydan önce sadece uyuşturarak. İyileşme hemen hemen aynı sürmüştü onu hatırlıyorum. Ama küçükken olan oğlum sünnet sonrası daha az ağlamıştı. Ayrıca hiç krem falan kullanmadan kendi kendine iyileşmişti. Birde mutlaka çocuk cerrahına yaptırın. Bana kalsa bu bebiş de doğar doğmaz yaptırmak istiyorum ama çevremde herkes azıcık büyüsün falan dediği için yine 2. Ayını bulacak sanırım

Oğlumu 4 aylıkken yaptırmıştım 1 haftada iyileşti çok rahattı zaten dönüp edemediği için kolay geçiyor. Bundada böbrek genişlemesi var eğer bi operasyon geçirirse doğumdan hemen sonra o arada olmasını isteyeceğim . Olmazsa göbek bağı düştükten sonra yani ne kadar erken o kadar iyi ve kolay oluyor

Biz 7. günde yapacağız Allah nasip ederse. Abisine de 7. günde yapacaktık ama kilosu düşüktü diye kıyamadık, 15 günlükken yaptık. O gün ameliyat sırasında çok az ağladı, doktor dedi ki 7 günlük olsaydı daha az hissederdi. Ama yine de çok çabuk iyileşti, ilaçlara, kremlere, anesteziye gerek kalmadı. Doktorun yenidoğan sünnetinde uzmanlaşmış olması önemli bu arada.

Canım çok geçmiş olsun geçiyor bu günler de biraz zorlamış seni öksürük ama inşallah daha rahat edeceksin ilerleyen günlerde

Valla bizim de ne tıkırtı var ne sıkırtı sen gene kasılma hafif adet ağrısı gibi sancı da hissediyormussun bende adet sancısı gibi bile sancı yok nerdeyse kasılma varsa da hissetmiyorum zaten inşallah kendiliğinden gelir de müdahaleye gerek olmaz. Bu gece bir cinsel ilişki deneyeyim diyorum belki o zaman gelmek ister yaramaz

Cinsel ilişki kesinlikle öneriyorum belirtilerim geçen geceki ilişkiden sonraki gün başladı iyi geldi keşke daha önce olsaydı ama hasta olduk derken çok aksadı bizim

Kızlar, bu arada hastane olarak İstanbul'daki Medipol Mega'da doğum yapmış ya da yapmayı düşünen var mı aranızda? Olumsuz bir şey yaşadınız mı ya da duydunuz mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…