2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kontrolden geldim kızlar, kafa soldaydi ya biraz daha dönmüş, kanalin başına gelmiş, doguma daha uygun pozisyonda ama kanala inmemis henuz. Çatı da uygun çıktı. 3.100 gr olmus, 50 cm civari. Suan her şey yolunda görünüyor ama yine tutturdu haftaya kanala girmezse sezaryen tarihi vercem diye, ne merakliymis be 😬 neyse iyi şükür ya, o bana yeter şuan 🙏🙏
niye sezeryan modunda bu kadar ilginç. benim ilki de cabuk dogmadı. dr bir kere sezeryan lafı etmedi. 40+1 de suni sancı ile dogurdum.

Geçmiş olsun canım. Kelin ilacı olsa... diyecegim. bende de öksürük var.
Kesin bir çözüm diyemem hatta faydasından da emin deilim ama hep söylendiği için andız pekmezi yedim dün ve kozalak macunu. Bir tık fayda etti sanki. kbb doktoruna gitmiştim o da gebelikte alerji gibi bi durum olusması normal. burun içindeki etler şişiyor sonra da hatta üsye olusuyor, devamında öksürük de olabilir dedi. alerji için bir fısfıs ve hap verdi bugun onlara baslıyorum.
Bana da doktorum bitkisel bir şurup verdi aklının kenarında bulunsun kuzum bionaturel umarım doğru yazmışımdır yaz döneminde de ikizlerime kullanmıştım yan etkisiz diye

Kızlarr doğduk. Şu an biraz ağrım var geçince yazacağım 😍
Gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün :)
Bizde doğduk kızlar biraz ağrım var dua edin♥️
Senin de gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün :)
Geçmişi okuyamadım. Herkese teşekkür ederim . Teyzeleri doğduk biz 38+1 de 52 cnm 3370 gr...çok şükür yolunda herşey masallah
Senin de gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün :))
Kilolu olsun çok güzel bişi tutması etmesi ama hiç durmuyo çok tuhaf yatırmıyo hiç sağ dön sağ komple ağrıyo sola dön komple bide yumruk yapıp gerdiriyo gibi hep sivri bişi geziyor dışardan çok belli ne bileyim ideal kiloda gibi görünce artık oluşmuş bu diyorum kendimce🤣 inanılmaz şeyimde ağrıyo bacaklar göbeğimi taşımaz hale geldi🥺
Şimdi evrenin en itici lafını edeyim: Bunlar daha iyi günlerin :anneadayı: :halay: Sonra gelsin uykusuzluk, kaka, meme vs işleri :)
Kızlar selam moralim çok bozuk hep normal doğumu destekliyor istiyordum ama doktor iç açıcı konusmadı bugün. Bebeğimin başı 2 bucuk hafta kadar önde gidiyor 9.5 cm 10 olduğu zaman normal doğum yapmıyoruz çok zor olur haftaya sezeryan için görüşeceğiz 😔 sağlıklı olsun da artık sezeryan olsun ama kendimi normale çok inandırmıştım hazırlamıştım
Hayırlısı olsun senin ve bebiş için...
Benim de ilk nst vardı bugün
35+4 ‘üm
3 kg olmuş benimki ve 48 cm. Önde gidiyor hâlâ.

Benim sezeryan olacak ve en başından beri tarihimiz 20 kasımdı. Doktor bugün ilk kez “belki biraz öne çekebiliriz kilosu böyle giderse” dedi 😀 Bir sorun yok şükür, haftaya tekrar kontrol ve nst 🥰
Maşallah kilo boy çok iyi. Ben bu haftaki kontrolde biraz üzüldüm. Önden giden bebegin gelişmesi durmuş. 2 aydır hastalık çekmekten cocuga vitamin gitmiyor demek :KK43:
Selammm
Benimde bu sabah oldu doğumum çifte doğum hemde normalle karışık sezaryan😬😁
Darısı bekleyenlere
Gözün aydın, Allah analı babalı büyütsün :)
Keşke tatmasaydim ilki normaldi zaten. Şükür yine atlattık bisekilde

Sağol canım

Teşekkürler 🥰 sancıyla gittim 4 cm açılma birden 10 cm oldu tam bebek cikarken bayilttilar

Günaydın kızlar ben de doğurdum. Üçüncü bebeğim sezeryan için haftaya gün almıştık,ama kızım akşam 8 gibi karnimda sertleşti,sancılar başladı. Hastaneye geldik. 60, karda sancı ve kalp atışı iki kere 90 Lara düşünce doktoru çağırdılar. Apar topar sezeryana girdim. Bebek iyi hamdolsun darısı sizlere
Allah analı babalı büyütsün, gözün aydın :)
Kizlar biz doğduk saat 17.57de 🥺
Gözün aydın Allah analı babalı büyütsün. Dogum hikayen de güzel :)
Burda sonda taktırmamayı konuşurken sancı geldiiiiiii
16:00da ilk sancı hafif azdı artsın dedim 18:00a kadar bkeledim
1 cm açılma 100üzeri sert sancılarla otuz dk da doguma alındım 15 dk içinde DOĞURDUMMMMM
36+0 da 2300 47 cm
Kızlar bizim de bugün nst ve kontrol vardı. Plasenta 3. Seviye yaşlanmış dedi doktorum, şoke oldum, daha geçen hafta hiçbir şey yoktu. “Pandemi gebeliklerinde bu durumu sık yaşıyoruz, yaşanan extra stresten sanırım kireçlenme başlıyor.” Dedi doktorum. Bu durumda bebeğin çok beslenip kilo alma şansı da kalmıyor, 2600 gr, 48 cm civarı, 4 gün kadar geri kalmış ama o sorun değil dendi. Korkuyorum elimde değil, başından beri ileri yaş ve miyomlar nedeniyle riskli gebelik yaşıyorum. Bizim için dua edin lütfen, sezaryen tarihi bir aksilik olmazsa 12 Kasım 🙏🏻
Benimkinde de bir duraksama var benim de canım sıkkın o yuzden anlıyorum seni. Ama su anki hali de hiç fena değil bence.
Kızlar çok şükür doğduk biz 08.11de 3300 gr 50 cm💙🥰
Gözünüz aydın canım, Allah analı babalı büyütsün.
Kanal da kanal takti taaa 35ten beri 🙄🙄🙄
Sen kendini iyi hissettiğin sürece aldırıs etme bence.

Biriken mesajları nihayet okudum :) şimdi durum güncellemesi yapayım ben de.

Bizim evden hastalıklar 2 aydır çıkmadı. Kreşe başlayan oğlum taşıdı. Hoş kreşe gittigi günden fazla evde geçirdği günler. Hem o harap oldu, hem ona bakarken bir çok yorulduk, hem de üstüne annem ben eşim ii aydır aralıksız türlü hastalık çekiyoruz. inanılmaz bir yıl. Eczane onunde 30 kişilik kuyruk vardı bugun. Allah sonumuzu hayretsin.

Son kontrol 36+1deydi Çarşamba günü ve o güne kadar hep önden giden bebegin kilo alımı ve boy uzaması durmus. Zaten dr beni görünce küçücük kalmışsın dedi :KK43: kah kusmak kah uykusuz kalmak, kah hastalık yan etkileri derken 6.5 kilo falan aldım totalde. buna ragmen bebek basta iyi gidiyordu ama artık o da etkilenmeye başlamış. Cidden çok üzüldüm. normalde erken dogum riski olan bir donemden gectigim için 37 38. haftayı görsem kafi diyordum ama dr da ben de su an ne kadar içerde kalırsa kar diyoruz. 39 civarını bulur inşallah.
Bir yandan da oğlumun hastalıgı çok üzüyor. antibiyotik dahil bir gunde 7 cesit ilaç üstüne bi ton takviye alan cocuk iyileşemiyor :KK43: gece öksürük baslamıstı. Dün iyice arttı. bogulur gibi öksürüp kalkıyor ve ağlıyor :KK43: bugn doktoru hemen görmek istedi ve 3 gün hastaneye gelin serum yoluyla antibiyotik verelim dedi. Ayrıca nebülizator ile verilecek ilaçları yazdı. bir de evde ayrıca aldıgı antibiyotige devam. Hiç fazla ve yersiz ilaç tüketmeyi sevmem ama yeterlki iyileşsin modundayız. bu yavru böyle iken de ikinci inşallah zamanını bekler ve o , ben, abisi de bu durumdan minimum etkileniriz diye umuyorum.
Zaten burnum da tıkalı ,öksürügüm yogun bu yuzden kadın dogumcum bunların gecmesi lazım yoksa nefes seni dogumda zorlar diyor.
Bizde işler böyle.
Destan yazmışım :skandal:

Bizim evden hastalıklar 2 aydır çıkmadı. Kreşe başlayan oğlum taşıdı. Hoş kreşe gittigi günden fazla evde geçirdği günler. Hem o harap oldu, hem ona bakarken bir çok yorulduk, hem de üstüne annem ben eşim ii aydır aralıksız türlü hastalık çekiyoruz. inanılmaz bir yıl. Eczane onunde 30 kişilik kuyruk vardı bugun. Allah sonumuzu hayretsin.

Son kontrol 36+1deydi Çarşamba günü ve o güne kadar hep önden giden bebegin kilo alımı ve boy uzaması durmus. Zaten dr beni görünce küçücük kalmışsın dedi :KK43: kah kusmak kah uykusuz kalmak, kah hastalık yan etkileri derken 6.5 kilo falan aldım totalde. buna ragmen bebek basta iyi gidiyordu ama artık o da etkilenmeye başlamış. Cidden çok üzüldüm. normalde erken dogum riski olan bir donemden gectigim için 37 38. haftayı görsem kafi diyordum ama dr da ben de su an ne kadar içerde kalırsa kar diyoruz. 39 civarını bulur inşallah.
Bir yandan da oğlumun hastalıgı çok üzüyor. antibiyotik dahil bir gunde 7 cesit ilaç üstüne bi ton takviye alan cocuk iyileşemiyor :KK43: gece öksürük baslamıstı. Dün iyice arttı. bogulur gibi öksürüp kalkıyor ve ağlıyor :KK43: bugn doktoru hemen görmek istedi ve 3 gün hastaneye gelin serum yoluyla antibiyotik verelim dedi. Ayrıca nebülizator ile verilecek ilaçları yazdı. bir de evde ayrıca aldıgı antibiyotige devam. Hiç fazla ve yersiz ilaç tüketmeyi sevmem ama yeterlki iyileşsin modundayız. bu yavru böyle iken de ikinci inşallah zamanını bekler ve o , ben, abisi de bu durumdan minimum etkileniriz diye umuyorum.
Zaten burnum da tıkalı ,öksürügüm yogun bu yuzden kadın dogumcum bunların gecmesi lazım yoksa nefes seni dogumda zorlar diyor.
Bizde işler böyle.
Geçmiş olsun, inşallah bi an önce oğlunuzda Siz de sağlığınıza kavuşursunuz🙏

Bu arada daha once yazıldı da ben mi kaçırdım bilmiyorum. Bebek isimlerini paylaştınız mı burada merak ettim :halay:
Öncelikle geçmiş olsun cidden bu mevsim değişikliği koronadaki artış biz hamileleri fazlasıyla etkiledi doğrudan olmasada eşlerden çocuklardan bulaş sanki daha kolay oldu bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
Bebek isimlerini paylaşmadık bu arada aklımıza gelmedi sanırım 🙃

Bizde işler böyle.
Gecmis olsun beni doğumdan sonraki süreç çok korkutuyor nedense evde bir çocuğun olması çok farklı olacak ilkinde tek bebek vardi,simdi surekli kafamda ihmal eder miyim asiri kiskanir mi ikisine yetişebilir miyim? Kafamda sorular,deneyimli anneler tüyo verir belki...

Gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün :)

Senin de gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün :)

Senin de gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün :))

Şimdi evrenin en itici lafını edeyim: Bunlar daha iyi günlerin :anneadayı: :halay: Sonra gelsin uykusuzluk, kaka, meme vs işleri :)

Hayırlısı olsun senin ve bebiş için...

Maşallah kilo boy çok iyi. Ben bu haftaki kontrolde biraz üzüldüm. Önden giden bebegin gelişmesi durmuş. 2 aydır hastalık çekmekten cocuga vitamin gitmiyor demek :KK43:

Allah analı babalı büyütsün, gözün aydın :)

Gözün aydın Allah analı babalı büyütsün. Dogum hikayen de güzel :)

Benimkinde de bir duraksama var benim de canım sıkkın o yuzden anlıyorum seni. Ama su anki hali de hiç fena değil bence.

Gözünüz aydın canım, Allah analı babalı büyütsün.

Sen kendini iyi hissettiğin sürece aldırıs etme bence.
Etmiyorum da, beklemeye gerek yok diye tutturdu ona sinir oldum. Carsambaya ne olacak bakalim

Bizde işler böyle.
Çok geçmiş olsun canım inan bizde öyleyiz sinüzite çevirdi benim aynı zamanda alerjik öksürük de başladı çok şükür bu hafta daha iyiyz 🙏

Kontrolden geldim kızlar, kafa soldaydi ya biraz daha dönmüş, kanalin başına gelmiş, doguma daha uygun pozisyonda ama kanala inmemis henuz. Çatı da uygun çıktı. 3.100 gr olmus, 50 cm civari. Suan her şey yolunda görünüyor ama yine tutturdu haftaya kanala girmezse sezaryen tarihi vercem diye, ne merakliymis be 😬 neyse iyi şükür ya, o bana yeter şuan 🙏🙏
Benimkide kanala tam girmedi ama 2 cm açılmam var kasılmalarım var benimkide suni sancı vermek istiyor nasıl olcak bilmiyorum bazıları normal ısrar ederken bazılarıda sezaryenci

Gecmis olsun beni doğumdan sonraki süreç çok korkutuyor nedense evde bir çocuğun olması çok farklı olacak ilkinde tek bebek vardi,simdi surekli kafamda ihmal eder miyim asiri kiskanir mi ikisine yetişebilir miyim? Kafamda sorular,deneyimli anneler tüyo verir belki...
Benimde kafamda surekli bu sorular.

Benimde yalanci sancilar vardi bu hafta cok dua ettim dogurmayim daha diye gucum sifirdi cunku. Evde kasilmam cok yine ama gecen cumartesi cikmadi. Bakalim yarin ne olacak kontrolde. Elbet bizde dogurucaz birgun 😁daha iyi bosver. Tabi son 1 haftadninda stresi ayri olur
İllaki doğurcaz da normal doğuramıcam mı niye başlamıyobelirtilerim diye düşünmeye başladım aslında 1cm açılmam vardı çarşamba günü kontrolde ama sancılarım çok çok nadir ve az daha başlamadı bile diyebilirim 😏
Benim de öyle ya ne belirti var ne kasılma bebek kanalda hafif kasık ağrım var ama kasılma gibi değil yani normal kas ağrısı gibi hicbir belirti de olmayınca insan doguramiycam herhalde ben diyor. Bir de burda aynı zamanlarda olup doğuranları görünce eyvah diyor insan ama içimizde kalacak halleri yok bir şekilde dışarı çıkacaklar 😂 yeter ki sağlıkla sıhhatle gelsinler 🙏
Aynen öyle sağlıkla gelsinler inşallah ne yapalım düşün düşün de bi yere kadar yapacak bişey olmuyo ama taktım kafaya biraz 😊
Merhaba kızlar. Ben de Aralık annesi olarak çıktığım yolda Kasım annesi olabileceğimi öğrendim. Bebişimin haftası önden gidiyor. Kilosu da epey iri. Kasımın sonuna yetişir büyük ihtimalle. ☺️
Yanlış geldin burda çoğu anne ekim annesi oldu bile 😜 biz de öyle kaldık arada işte aralık anneleriyle beraber kasım ayında toplu doğururuz artık 😂 şaka bi yana inşallah sağlıkla kolaylıkla alırız kucaklarımıza bebişlerimizi😍
Bizim tarihler aynı, 5 Kasım. Eğer haftaya perşembeye kadar gelmezse gün aşımı protokolüne geçeceğiz dedi doktor; suni sancı ya da sezaryen 🙄 3 gündür baya yürüyorum, her adımda kasıklarım çatlıyor, ama su gelmedi, sancı yok… Doğuramicam sanırım…
Al benden de o kadar güya ilişkiye başlayacaktım zaten hamilelikte eskisi gibi olmadı hiç ilişki yasağı girdi araya sonra o bitti bu sefer de biz bişey yapmadık şu son ay bişeyler olsaydı hem hormonlar hem sağlık açısından iyi olurdu ama hasta olduk derken geldik son haftaya o da 2 kez mı olur ancak doğurana kadar bilmem neye fayda edecek ona da ayrı taktım kafayı zaten 😞 bu ilk hamileliğimde çok planlarım vardı ama hiç yapamadım güya spor yapıp fit hamilelerden olacaktım 🙈😂😂😂

Evett doğum hikayemi yazayım size 😊 bugün sabah uyandığımda biseyler aktığını hissettim icimden tuvalete gittim fazla akıntım vardı ve belim ağrıyodu ama belirli dakikada gelen bı ağrı değil sürekli ama az bı ağrı neyse dedim arkadaşlarım kahvaltıya gelcekti kahvaltı hazırladık tekrar tuvalete gittim bu sefer akıntı kanliydi doktoru aradım gel bakalım dedi ama ben yine gitmedim ağrı yok diye sonra suyum gelmeye başladı yarım bardak kadar üstümu değiştirdim aileme söylememistim telaş yapmasınlar diye ama su gelince söyledim hemen duşa girdim hastaneye çıktık su gelene kadar bişey yoktu su geldikten sonra direk sancılarım 3dakikada bir geliyo 50 saniye suruyodu . Yani benim okuduğum doğum hikayeleri gibi asla değildi direk sancilar 3dakikayla başladı. Doktr çatı muayenesi yaptı saat 3gibi 2cm dedi yatış verdi. Doktorum özel muayenesi olduğu için ben hastaneye geçtim o zaman ağrılar deha fazlalaştı yalvardım doktorumu arayın epidural istiyom sezeryan istiyom diye doktor gelince karar vercek dediler neyse 5gibi doktor geldi inanmadı bana nstye bakalm diyo ama ben nstde duramıyorum asla sabit bı şekilde. Tamam bı kontrol edeyim olmazsa epidural yada sezeryan dedi. Kontrol etti ve tam aciklik dogumhaneye gidiyoz artık epidural olmaz dedi . Dogumhaneye geçtik sancım gelince ıkındım ama baya ıkındim vajina sert dedi karnımdan bastirdilar yırtılma olmasın diye kesi attı ama sancı sırasında zaten karnından bastırmış kesmiş bicmis umrunda olmuyo ki en çok korktuğum kesilmekti. Sonra bebiş 17.57de doğdu hemen ten tene temas yaptık annem ve kayınvalidem dogumhaneye girdi doktr beni dikerken kocam yok diye eşimi görüntülü aradık 🤣 şuan gayet iyiym dikişler rahatsız ediyo sadece biraz ama çok şükür Allah'ıma asla yapabileceğme inanmıyodum Allah sabrını veriyoms 🤲
Ne güzel doğum olmuş maşallah gözünüzaydın su geldiği için yatış verdi doktorunuz sanırım beni 2 cm le eve gönderdi iyiki de göndermiş henüz 1 gün olmasada şiddetli bişey yok biraz lekelenmem oldu sadece arada kasılmalar

Kızlar geçmişi okuyamadım,çok şükür kuzuma kavuştum 50 cm 3.150 gr doğdu.
Benim ağrılarım oldu biraz ilk sezeryanım gibi geçmedi detayları anlatırım sonra inşallah ,ama her acıya değer bi duygu gerçekten Allah hepinize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin .
Bide kalanlara tavsiyem doğumdan en az bi hafta önce komposto tarzı şeyler için beni en çok zorlayan gaz oldu halada devam ediyor😑

Kızlar geçmişi okuyamadım,çok şükür kuzuma kavuştum 50 cm 3.150 gr doğdu.
Benim ağrılarım oldu biraz ilk sezeryanım gibi geçmedi detayları anlatırım sonra inşallah ,ama her acıya değer bi duygu gerçekten Allah hepinize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin .
Bide kalanlara tavsiyem doğumdan en az bi hafta önce komposto tarzı şeyler için beni en çok zorlayan gaz oldu halada devam ediyor😑
Allah analı babalı büyütsün gözünüz aydın 😍 gaz bende de var inşallah doğumda geçmiş olur komposto iyi mi geliyormuş daha çok gaz yapmıyo mu

X