2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
niye sezeryan modunda bu kadar ilginç. benim ilki de cabuk dogmadı. dr bir kere sezeryan lafı etmedi. 40+1 de suni sancı ile dogurdum.

Bana da doktorum bitkisel bir şurup verdi aklının kenarında bulunsun kuzum bionaturel umarım doğru yazmışımdır yaz döneminde de ikizlerime kullanmıştım yan etkisiz diye

Kızlarr doğduk. Şu an biraz ağrım var geçince yazacağım
Gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün :)
Bizde doğduk kızlar biraz ağrım var dua edin
Senin de gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün :)
Geçmişi okuyamadım. Herkese teşekkür ederim . Teyzeleri doğduk biz 38+1 de 52 cnm 3370 gr...çok şükür yolunda herşey masallah
Senin de gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün :))
Şimdi evrenin en itici lafını edeyim: Bunlar daha iyi günlerin Sonra gelsin uykusuzluk, kaka, meme vs işleri :)
Hayırlısı olsun senin ve bebiş için...
Maşallah kilo boy çok iyi. Ben bu haftaki kontrolde biraz üzüldüm. Önden giden bebegin gelişmesi durmuş. 2 aydır hastalık çekmekten cocuga vitamin gitmiyor demek
Selammm
Benimde bu sabah oldu doğumum çifte doğum hemde normalle karışık sezaryan
Darısı bekleyenlere
Gözün aydın, Allah analı babalı büyütsün :)
Keşke tatmasaydim ilki normaldi zaten. Şükür yine atlattık bisekilde

Sağol canım

Teşekkürler sancıyla gittim 4 cm açılma birden 10 cm oldu tam bebek cikarken bayilttilar

Allah analı babalı büyütsün, gözün aydın :)
Kizlar biz doğduk saat 17.57de
Gözün aydın Allah analı babalı büyütsün. Dogum hikayen de güzel :)
Gözün aydın, Allah analı babalı büyütsün :)
Benimkinde de bir duraksama var benim de canım sıkkın o yuzden anlıyorum seni. Ama su anki hali de hiç fena değil bence.
Kızlar çok şükür doğduk biz 08.11de 3300 gr 50 cm
Gözünüz aydın canım, Allah analı babalı büyütsün.
Kanal da kanal takti taaa 35ten beri
Sen kendini iyi hissettiğin sürece aldırıs etme bence.

Biriken mesajları nihayet okudum :) şimdi durum güncellemesi yapayım ben de.

Bizim evden hastalıklar 2 aydır çıkmadı. Kreşe başlayan oğlum taşıdı. Hoş kreşe gittigi günden fazla evde geçirdği günler. Hem o harap oldu, hem ona bakarken bir çok yorulduk, hem de üstüne annem ben eşim ii aydır aralıksız türlü hastalık çekiyoruz. inanılmaz bir yıl. Eczane onunde 30 kişilik kuyruk vardı bugun. Allah sonumuzu hayretsin.

Son kontrol 36+1deydi Çarşamba günü ve o güne kadar hep önden giden bebegin kilo alımı ve boy uzaması durmus. Zaten dr beni görünce küçücük kalmışsın dedi kah kusmak kah uykusuz kalmak, kah hastalık yan etkileri derken 6.5 kilo falan aldım totalde. buna ragmen bebek basta iyi gidiyordu ama artık o da etkilenmeye başlamış. Cidden çok üzüldüm. normalde erken dogum riski olan bir donemden gectigim için 37 38. haftayı görsem kafi diyordum ama dr da ben de su an ne kadar içerde kalırsa kar diyoruz. 39 civarını bulur inşallah.
Bir yandan da oğlumun hastalıgı çok üzüyor. antibiyotik dahil bir gunde 7 cesit ilaç üstüne bi ton takviye alan cocuk iyileşemiyor gece öksürük baslamıstı. Dün iyice arttı. bogulur gibi öksürüp kalkıyor ve ağlıyor bugn doktoru hemen görmek istedi ve 3 gün hastaneye gelin serum yoluyla antibiyotik verelim dedi. Ayrıca nebülizator ile verilecek ilaçları yazdı. bir de evde ayrıca aldıgı antibiyotige devam. Hiç fazla ve yersiz ilaç tüketmeyi sevmem ama yeterlki iyileşsin modundayız. bu yavru böyle iken de ikinci inşallah zamanını bekler ve o , ben, abisi de bu durumdan minimum etkileniriz diye umuyorum.
Zaten burnum da tıkalı ,öksürügüm yogun bu yuzden kadın dogumcum bunların gecmesi lazım yoksa nefes seni dogumda zorlar diyor.
Bizde işler böyle.
Destan yazmışım

Geçmiş olsun, inşallah bi an önce oğlunuzda Siz de sağlığınıza kavuşursunuz

Bu arada daha once yazıldı da ben mi kaçırdım bilmiyorum. Bebek isimlerini paylaştınız mı burada merak ettim
Öncelikle geçmiş olsun cidden bu mevsim değişikliği koronadaki artış biz hamileleri fazlasıyla etkiledi doğrudan olmasada eşlerden çocuklardan bulaş sanki daha kolay oldu bilmiyorum
Bebek isimlerini paylaşmadık bu arada aklımıza gelmedi sanırım

Gecmis olsun beni doğumdan sonraki süreç çok korkutuyor nedense evde bir çocuğun olması çok farklı olacak ilkinde tek bebek vardi,simdi surekli kafamda ihmal eder miyim asiri kiskanir mi ikisine yetişebilir miyim? Kafamda sorular,deneyimli anneler tüyo verir belki...

Etmiyorum da, beklemeye gerek yok diye tutturdu ona sinir oldum. Carsambaya ne olacak bakalim

Çok geçmiş olsun canım inan bizde öyleyiz sinüzite çevirdi benim aynı zamanda alerjik öksürük de başladı çok şükür bu hafta daha iyiyz

Benimkide kanala tam girmedi ama 2 cm açılmam var kasılmalarım var benimkide suni sancı vermek istiyor nasıl olcak bilmiyorum bazıları normal ısrar ederken bazılarıda sezaryenci

Benimde kafamda surekli bu sorular.

İllaki doğurcaz da normal doğuramıcam mı niye başlamıyobelirtilerim diye düşünmeye başladım aslında 1cm açılmam vardı çarşamba günü kontrolde ama sancılarım çok çok nadir ve az daha başlamadı bile diyebilirim
Aynen öyle sağlıkla gelsinler inşallah ne yapalım düşün düşün de bi yere kadar yapacak bişey olmuyo ama taktım kafaya biraz
Merhaba kızlar. Ben de Aralık annesi olarak çıktığım yolda Kasım annesi olabileceğimi öğrendim. Bebişimin haftası önden gidiyor. Kilosu da epey iri. Kasımın sonuna yetişir büyük ihtimalle.
Yanlış geldin burda çoğu anne ekim annesi oldu bile biz de öyle kaldık arada işte aralık anneleriyle beraber kasım ayında toplu doğururuz artık şaka bi yana inşallah sağlıkla kolaylıkla alırız kucaklarımıza bebişlerimizi
Al benden de o kadar güya ilişkiye başlayacaktım zaten hamilelikte eskisi gibi olmadı hiç ilişki yasağı girdi araya sonra o bitti bu sefer de biz bişey yapmadık şu son ay bişeyler olsaydı hem hormonlar hem sağlık açısından iyi olurdu ama hasta olduk derken geldik son haftaya o da 2 kez mı olur ancak doğurana kadar bilmem neye fayda edecek ona da ayrı taktım kafayı zaten bu ilk hamileliğimde çok planlarım vardı ama hiç yapamadım güya spor yapıp fit hamilelerden olacaktım

Ne güzel doğum olmuş maşallah gözünüzaydın su geldiği için yatış verdi doktorunuz sanırım beni 2 cm le eve gönderdi iyiki de göndermiş henüz 1 gün olmasada şiddetli bişey yok biraz lekelenmem oldu sadece arada kasılmalar

Kızlar geçmişi okuyamadım,çok şükür kuzuma kavuştum 50 cm 3.150 gr doğdu.
Benim ağrılarım oldu biraz ilk sezeryanım gibi geçmedi detayları anlatırım sonra inşallah ,ama her acıya değer bi duygu gerçekten Allah hepinize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin .
Bide kalanlara tavsiyem doğumdan en az bi hafta önce komposto tarzı şeyler için beni en çok zorlayan gaz oldu halada devam ediyor

Allah analı babalı büyütsün gözünüz aydın gaz bende de var inşallah doğumda geçmiş olur komposto iyi mi geliyormuş daha çok gaz yapmıyo mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…