2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Benim de durumum aynı. Şuan 36+5im, haftalık kontrole gidiyorum. Doktorum 50li yaşlarda erkek bir doktor. Tecrübeli olacağını düşünerek onu seçmiştim ama son iki kontroldür sezaryen olacaktın sen değil mi deyip duruyor. Üstelik bebeğin kilosu ve baş ölçüsü de 3 hafta ileride, bahane olarak da bunun arkasına saklanmasından korkuyorum. Hatta geçen haftaki kontrolümde doktorlar,hemşireler ve hukukçular normal doğuramıyor, onun stresine katlanamıyor gibi saçma bir şey söyledi. Henüz çatı muayenesi olmadım, bebek kanala inmedi. Bu saatten sonra doktor değiştirmek mantıklı mı yoksa doktorla oturup ciddi bir konuşma mı yapmak gerekir?
İçine sinmeyen şeyler varsa bence mutlaka başka bir hekimden daha görüş al derim. Son anda doktor değiştiren çok.

Canim çatı muayenesinde gerileri gorememesi dogrudur elbette, ben ona takılmiyorum aslinda, benim takıldığım nokta haftaya 38+2de gitmis olacagim, o zaman inmezse daha da inmez demesi. Neden inmesin ki.. 40+lara kadar yolu yok mu bu işin. Diyelim ki sancı başladı, nisan geldi, su geldi, acilma oldu, ya da kakasini yaptı vs kanala hala inmiyor, o zaman da sezaryene alabilir neticede. 38+lar bunun kararını vermek için erken degil mi? Kaldi ki taa 35+dan beri bu muhabbeti yapiyor, o zaman da 2 hafta sonra kanala girmezse tarih veririz demişti, bu hafta pozisyon biraz daha iyi, bu sefer de haftaya bakariz tarih veririz dedi. Normali neden beklemiyoruz o kismini anlayamıyorum. Çevremde dogum esnasinda bile kanala giren cok ornek var 😔
Canım aklını karıştırmak istemem..en iyisini doktorlar bilir ama bi konuda haklısın ki doğum kanalına girmek için 40. haftaya kadar yol var. Benim değil doktorumun söylediği bu. Benim son kontrolde 38+5 te girmemişti hala kanalA. normal istiyorum diye ^40. haftaya kadar yolu var , sezeryan isteseydiniz bu hafta alırdım , birşey kanalA inmesine engelde olabilir ama zamanı gelmemiş de olabilir acele etmeyip bekleyeceğiz dedi. ^..Haftaya tekrar kontrolüm var. Bol bol yürüyüş önerdi.

Doğum kanalına girince bir yerde okumuştum muhtemelen 2 hafta içinde doğum oluyormuş ama sanki benimki hala içerde dönüp duruyor yarın anlarız artık 🥰 şükür dünden beri midem iyi 😌
Bnmki kanaldaymış doğum pozisyonda olalı 2 ay olcak nerdeyse öyle ☺️ çok korkuyorum sezeryen olmasına rağmen dahada erken gelcekmiş gibi hissediyorum 😑12 ekimde kanalda demedi ama bilmiyom artık ne zamandır orda

Bugün dr gittik 36+3 3234gr olmuş zaten normali beklesem 20 kasım üstü gelseydi 4 kilodan fazla olurdu doğuramazdım ☺️kanaldaymış ulan normal isteyenlerin kanalda değil ne bokuna girdin oraya🤣 erken gelicek die korkuyorum göbeğim kucağıma oturuyo bacaklar cılıZ göbeğim firarda gerçekten bi anormallik var her gören çıkma gezme doğurcaan normal doğursam 1 ay var nerdeyse 11 kasıma gün aldık kasılma bebeğin toplanması mı bi anlayamadım göbeğim ağrı dağı gibi yapıyo yumurta gibi şişiriyo hiç uyumuyo hep hareket canım acıtıyo kafa gibi şişiriyo kasılma mı bnm dr normalci son ana kadar bekletcek nerdeyse

İste olmasi gereken o zaten, ben de cok normal istiyorum ve soyluyorum da ama takmis kafaya sinir etti beni... 38de girmediyse daha da girmezmis, ne alaka?!

Ne datlu doktor bak ☺️ bizde her şey yolunda ama tutturmuş Sezaryen diye, tooobeee

Evet canim coook sukur 🥰🙏🙏

Yiaaa yerlerrrr maasallahhhhh🥰🥰🥰🥰❤️❤️❤️

Süper 😍😍❤️❤️ maasallah size

Yaa tuh asi yok dmi sende 😔 insallah daha da iyi olacaksin, hiç olumsuz dusunme, yogun zamanlari atlatmissindir bile 🙏🙏🙏

Ya sinirimi bozuyor, diyo ki, haftaya da girmezse daha girmez zaten, biz elle cati kontrolu yaptik tamam iyi gorunen kisimda bsy yok ama gorunmeyen kisimda arkalarda kalan bebegi engelleyen bsy olabilir, ondan giremiyordur. Diyorum ki ama 39-40ta doğarken girenler de var, oyle bsy yok diyo, bebegi de riske atmaya ne gerek varmış, her şey yolunda ve saglikliyken kavusmak varkenmis 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️
He Dr he deseydin ben hem devlete hem özele gidiyorum doğumu devlette yapacağım ssvd sancimi bekleyip gideceğim nasip olursa ozeldeki Dr a dedim normal istiyrm diye beni sancı ile korkutuyor sezeryan olayım diye

Bal ihlamur zencefil içebilirsin
Sarımsağı ezip zeytinyağında beklettikten sonra ayak altına masajla sürüp öyle yatabilirsin öksürüğe etkili

Kanala girme son anda da oluyor diye biliyorum benim ilk doğumda bebek yukardaydi asla aşa inmemisti meğer kordonu kisaymis ama normal doğumla doğdu kanalada tam çıkacağı an girebildi ve öyle çıktı 😅
Şimdi de makat geliş malesef ve hala dönmedi dün gitmiştim kontrole cuma sezaryan yapalım dedi salıyı beklesek olur mu deyince de olur dedi şükür bı sıkıntı yok şuan belki dönmicek ama ben beklemek istedim 2 Kasım salı 40+0 oluyor donmediyse sezaryan günüm
Egzersiz yaptın mı dönmesi için

Benim de durumum aynı. Şuan 36+5im, haftalık kontrole gidiyorum. Doktorum 50li yaşlarda erkek bir doktor. Tecrübeli olacağını düşünerek onu seçmiştim ama son iki kontroldür sezaryen olacaktın sen değil mi deyip duruyor. Üstelik bebeğin kilosu ve baş ölçüsü de 3 hafta ileride, bahane olarak da bunun arkasına saklanmasından korkuyorum. Hatta geçen haftaki kontrolümde doktorlar,hemşireler ve hukukçular normal doğuramıyor, onun stresine katlanamıyor gibi saçma bir şey söyledi. Henüz çatı muayenesi olmadım, bebek kanala inmedi. Bu saatten sonra doktor değiştirmek mantıklı mı yoksa doktorla oturup ciddi bir konuşma mı yapmak gerekir?
Sen o Dr a hemşire ssvd bekliyor de ilkinde korkutup sezeryana almışlar de hiç stresli de değilmiş de korkutup korkutup kesiyor bu ozellerin çoğu

Ciddi ciddi konuş baktın olmuyo değiş doktoru bence
Bugün dr gittik 36+3 3234gr olmuş zaten normali beklesem 20 kasım üstü gelseydi 4 kilodan fazla olurdu doğuramazdım ☺️kanaldaymış ulan normal isteyenlerin kanalda değil ne bokuna girdin oraya🤣 erken gelicek die korkuyorum göbeğim kucağıma oturuyo bacaklar cılıZ göbeğim firarda gerçekten bi anormallik var her gören çıkma gezme doğurcaan normal doğursam 1 ay var nerdeyse 11 kasıma gün aldık kasılma bebeğin toplanması mı bi anlayamadım göbeğim ağrı dağı gibi yapıyo yumurta gibi şişiriyo hiç uyumuyo hep hareket canım acıtıyo kafa gibi şişiriyo kasılma mı bnm dr normalci son ana kadar bekletcek nerdeyse
O kadar normal isteyen var bi seni ikna edemedik ille sezeryan olcan 😂 bende de öyle gelişimi ilerde olsaydı fazla büyümesini beklemeden doğum için bişeyler yapardım hint yağı hurma ahududu falan 😁

Kızlarrr günaydın. Herkese iyi dilekleri için çok teşekkür ederim. Bir avazda hepiniz yavrularınıza kavuşun inşallah 🙏😊 Normal doğum olacak iken bebişin bir türlü kanala yeterince inmemesi ve suyunun gece gelmesi nedeniyle son anda sezaryen olduk. Olsun, o da güzel geçti. 🎈🙈

Anne olmak ne güzel şeymiş. Sürekli bakıp bakıp bunu ben mi doğurdum diyorum 😂😂 İnanamıyorum 🥰😃😃

O kadar normal isteyen var bi seni ikna edemedik ille sezeryan olcan 😂 bende de öyle gelişimi ilerde olsaydı fazla büyümesini beklemeden doğum için bişeyler yapardım hint yağı hurma ahududu falan 😁
Sorma ya fikrim hep bekarkenden aynı ☺️ büyümüş ele avuca gelmiş bnmki sök al ver artık yok emme refleksi gelişsin ciğeri oluşsun sağlıklı olsun aklımda durcana yanımda dursun 🤣 5gün önceden alayım dio zaten 1hafta önde gidiyoz hep sancıyı yaşatcak bana daha fazla şişcem 15 gün sonra taş gibi oldu🥺

Kızlarrr günaydın. Herkese iyi dilekleri için çok teşekkür ederim. Bir avazda hepiniz yavrularınıza kavuşun inşallah 🙏😊 Normal doğum olacak iken bebişin bir türlü kanala yeterince inmemesi ve suyunun gece gelmesi nedeniyle son anda sezaryen olduk. Olsun, o da güzel geçti. 🎈🙈

Anne olmak ne güzel şeymiş. Sürekli bakıp bakıp bunu ben mi doğurdum diyorum 😂😂 İnanamıyorum 🥰😃😃
Yaa çok şeker bişi yanında ne güzel ya sağlıklı ömürleriniz olsun 💗

Maşallah rabbim saglıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah hayırlı olsun

Geçmişi okuyamadım. Herkese teşekkür ederim . Teyzeleri doğduk biz 38+1 de 52 cnm 3370 gr...çok şükür yolunda herşey masallah

Ooooy maşallah size. Hadi gözünaydın 🥳

Yaaaa 🥰🥰 Çok tatlısın 😘

Hahahahahah 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 yaaaa alemsin , çok güldüm 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Korkmayın, benim ilk gebeliğimde 32 haftada kanala yerleşmişti ama gel gelelim 40+1 de sezaryenle doğum yaptım 😂 herkes doğurucan diye baskı yapıyodu. Şuan kanalda değildi en son 36da gitmiştim ama karnım yine çok aşağıda yani oda genetikmiş zaten

X