2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Günaydınnn, yaa ne güzel müjdeli haberler okudum sabah sabah Bebişler kendileri karar veriyorlar hakikaten Benim de gece 12 gibi bel ağrım başladı, biraz geçince uyudum. Sonra 1.30 da bir kasılma bir bel ağrısı dedim geliyor gelmekte olan… 3’e kadar aralıklı devam etti ama her kasılma çok uzun sürdü. Bundan önceki kasılma dediğim şeyler “kasılmacık”mış 3.30’da hiçbir şey olmamış gibi tak diye kesildi. Bakalım nasıl ilerleyecek süreç. Doğumuma son 17 gün kaldı

bekledıkce cigerleri de gelişiyor sadece kilo degil canım

Bende de öyle doğum ağrıları kasılmaları yok gelmeyecek mi diyorum ama belli olmuyo bi anda sürpriz yapabiliyorlar

Bende bu aralar çatı kemiklerim çok çok ağrıyor yürümek yatakta dönmek çok zor oldu hayırlısı inşallah benim de çarşamba inşallah kontrolüm var bakalım doktor ne diyecek

Benimde o haftalarda felaket mide yanmam ve kaşıntım vardı ama 38. haftada geçti şikayetlerim .. Biraz daha sabır ..ben 38de doğar diye umuyordum hep .. 38 bitti ama bebek kanala bile girmemiş daha .. beklemeye devam
Doğum kanalına girince bir yerde okumuştum muhtemelen 2 hafta içinde doğum oluyormuş ama sanki benimki hala içerde dönüp duruyor yarın anlarız artık şükür dünden beri midem iyi

Kızlar suyum ve nişanım aynı anda geldi. Hastaneye gidiyoruz.
Ayyy ne güzel surpriiiz. Sağlıkla al kucağına canım inşallah bir avazda artık doğum haberleri alınca duygulanmaya başlıyorum sürecini de paylaşırsın bizimle
Selam canım . Bebeğim dün sabah 10 larda sağlıkla doğdu kızlar, ben de iyiyim sezeryan ağrıları dışında, ayaklanmaya çalışıyorum hemen bebiş için bir an önce
Allah analı babalı büyütsün canım sağlıcakla bol sütlü günleriniz olsun

Kızlar dün akşam hafif hafif adet sancısı çektim bugün sabah 6 da uykudan uyandıran kasık ağrısı ile başladım güne bazen sağ bazen sol karnımın genelinde ağrı girip çıkıyo afedersiniz sürekli tuvaletim var gibi gidiyorum ama boşa ne kadar daha beklemeyelim evde yada bu doğum sancısı mı acaba

Ne kadar sürede geldiğini ve ne kadar sürdüğünü takip edin bir yere yazın ya da telefon uygulamaları oluyor oraya kaydedin eğer sogum sancısıysa belli bir düzen içinde geliyor ve gittikçe şiddetleniyor.

bekledıkce cigerleri de gelişiyor sadece kilo degil canım
Kesinlikle...
Anne karnındaki 1 gün, dışarıdaki 100 güne bedel derler normalde. Plesanta damarlarından birinin eksikliği ya da o tip sıkıntılarda bile "içerde gelişemiyor alalım" kararı gerekirse diye insanlar aylarca perinatoloğa görünüyor ki çoğunda bu karar alınmıyor bile. Sen neden bu kadar takıntı yaptın bu kilo olayını? Bebeğinin kilosu referans değerinin içinde kaldı ki ultrason zaten yaklaşık bir değer veriyor. Doktorun öyle birşey gerekse söylerdi. Kendini birazcık doktoruna ve akışına bırakmaka gayret et. Hepimiz anne adayıyız, anneyiz ve türlü sıkıntılarla bugüne geldik. İnan seni çok iyi anlıyoruz ama bebeğin ne zaman ve nasıl geleceğine önce bebeğin sonra da gerekli bir durum varsa doktorun karar versin bırak.

Devamı gelir büyük ihtimalle başta öyle oluyor sonra düzene giriyor. Benim adet sancısından öteye geçemedi henüz

Kızlar dün gece mahvoldum normalde çok uyku uyuyabiliyor gibi . Gece öksürük tuttu ama nasıl . Her seferinde karnım o kadar kasıldı ki sürekli acı çektim sabah hafifledi öksürük .ama hala geçmedi acil bana da tarif yazın lütfen

Canım bal zencefil karabiber karıştır macun haline getir ister kaşıkla ister ılık suya karıştır iç. İkisi de olur iyi geliyor

Sütü ısıtıp karabiber zencefil ve bal katıp içmiştim ben bir de kekik nane limon zencefil kaynatıp bal ile içtim ayva da öksürüğü kesiyor diyolar ayvayı kaynatıp içmek

Yok ben aslında kilosuna takilmadim düşük kilo olabilir sadece 3haftadir hiç kilo almamasına takıldım yoksa az az alıp bu kiloda olsa sıkıntı yok. Ama bı anda durdu kilo alması hatta geçen hafta 2800 ölçülen kilo bu hafta 2770 ölçüldü o canımı sıktı ultrason kağıdında 35 haftaya uyumlu gözüküyo bide ailede de daha önce bu konu ile ilgili sıkıntı yaşamıştık yigenimde. O yüzden bu kadar telaş yaptım. Ki zaten daha önce doktorla sezeryan olsa bile kendi sancınlmi bekleyecegimi doğum tarihine bebeğimin karar vermesini istediğimi söyleyip öyle anlaşmıştık. Bakalım inşallah sorun olmaz sağ salim aliriz bebeklerimizi kucagimiza

35+3 ten selamlar arkadaslar bugün kintrolden geldik 2850 gr 47 cm olmuş ufaklik plesantada kireclenme devam ediyor ama gelişimine etki etmemis simdilik dedi eger etkilemez böyle devam ederse normal doğumu 15 27 kasim arasi bekleriz dedi eger terslik olursa 38+3 gibi sezeryana alirim dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…