2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Yok ben aslında kilosuna takilmadim düşük kilo olabilir sadece 3haftadir hiç kilo almamasına takıldım yoksa az az alıp bu kiloda olsa sıkıntı yok. Ama bı anda durdu kilo alması hatta geçen hafta 2800 ölçülen kilo bu hafta 2770 ölçüldü o canımı sıktı ultrason kağıdında 35 haftaya uyumlu gözüküyo bide ailede de daha önce bu konu ile ilgili sıkıntı yaşamıştık yigenimde. O yüzden bu kadar telaş yaptım. Ki zaten daha önce doktorla sezeryan olsa bile kendi sancınlmi bekleyecegimi doğum tarihine bebeğimin karar vermesini istediğimi söyleyip öyle anlaşmıştık. Bakalım inşallah sorun olmaz sağ salim aliriz bebeklerimizi kucagimiza
Bebek doğum kanalına girmiş mi canım doğum kanalına girdiğinde tam ölçüm alamıyor doktorlar pozisyondan vs dolayı, bir de burda çok konuşuldu zaten ultrason kiloyu tam ölcemiyor tahmini veriyor. O yüzden eğer doktorun bu bir sorun denediyse bence tedirgin olacak bir şey yok ben doktor sorun yok diyorsa hiç kafama takmıyorum. Zaten eğer sıkıntı olsa doktor seni de bebeği de ve hatta kendini de riske atmaz merak etme. İçini ferah tut. Zaten artık kontroller de haftaliktir senin yakın takip ediliyor olacaksın yani için rahat olsun.

Canım bal zencefil karabiber karıştır macun haline getir ister kaşıkla ister ılık suya karıştır iç. İkisi de olur iyi geliyor

Sütü ısıtıp karabiber zencefil ve bal katıp içmiştim ben bir de kekik nane limon zencefil kaynatıp bal ile içtim ayva da öksürüğü kesiyor diyolar ayvayı kaynatıp içmek
Eve gider gitmez deniycem çok çok teşekkür ederim 😘😘

Kontrolden geldim kızlar, kafa soldaydi ya biraz daha dönmüş, kanalin başına gelmiş, doguma daha uygun pozisyonda ama kanala inmemis henuz. Çatı da uygun çıktı. 3.100 gr olmus, 50 cm civari. Suan her şey yolunda görünüyor ama yine tutturdu haftaya kanala girmezse sezaryen tarihi vercem diye, ne merakliymis be 😬 neyse iyi şükür ya, o bana yeter şuan 🙏🙏

Kontrolden geldim kızlar, kafa soldaydi ya biraz daha dönmüş, kanalin başına gelmiş, doguma daha uygun pozisyonda ama kanala inmemis henuz. Çatı da uygun çıktı. 3.100 gr olmus, 50 cm civari. Suan her şey yolunda görünüyor ama yine tutturdu haftaya kanala girmezse sezaryen tarihi vercem diye, ne merakliymis be 😬 neyse iyi şükür ya, o bana yeter şuan 🙏🙏
Geçen hafta benim de aynıydı ama hiç sezeryanı anmıyo benim doktor ben de normal istiyorum o da normalci yarın kontrolüm bakayım bu hafta ne diyecek 🙂

Şükür canım ❤️ sen bol bol enerjin varsa kendini iyi hissediyorsan squat yap çömelerek otur dik dur yani merdiven in çık bir haftada girer kanala inşallah 🙏

Ben de şimdi kontrole geldim NST'ye çatı muayenesi istemiyordum ama doktorum "yapalım merak etme seni gereksiz yere sezaryene yonlendirmem ben" dedi o yüzden doktoruma güvendiğim için yaptiricam.
Çıkınca gelişmeleri yazarım

Hafif hafif var gibi ☺️ Emin olmamak ile birlikte sanırım @spooke yan odana geldim 😂🙈

Aaaaa cidden yanyana mısınız? Teyit ettiniz mi? Bi gidip bakaydın kız 😀

Yok daha doğurmadım. Sancıların artmasını bekliyoruz 😂 O değil de dün magnet siparişi verdim. Cuma gelecekti. 😂😂😂

ahahahaha deli kız 😅😅😅😅 güldürdün beni ilahiiiii 🤣🤣🤣🤣🤣

Maşallah canım, her şey çok iyi 🤩

35+3 ten selamlar arkadaslar bugün kintrolden geldik 2850 gr 47 cm olmuş ufaklik plesantada kireclenme devam ediyor ama gelişimine etki etmemis simdilik dedi eger etkilemez böyle devam ederse normal doğumu 15 27 kasim arasi bekleriz dedi eger terslik olursa 38+3 gibi sezeryana alirim dedi
Bende de aynı sorun var kontrolum cumartesi günü bebeğim kilo alıyor mu çok merak ediyorum eğer almıyorsa doktor erken alırız bebeği dedi :KK43:

Yok ben aslında kilosuna takilmadim düşük kilo olabilir sadece 3haftadir hiç kilo almamasına takıldım yoksa az az alıp bu kiloda olsa sıkıntı yok. Ama bı anda durdu kilo alması hatta geçen hafta 2800 ölçülen kilo bu hafta 2770 ölçüldü o canımı sıktı ultrason kağıdında 35 haftaya uyumlu gözüküyo bide ailede de daha önce bu konu ile ilgili sıkıntı yaşamıştık yigenimde. O yüzden bu kadar telaş yaptım. Ki zaten daha önce doktorla sezeryan olsa bile kendi sancınlmi bekleyecegimi doğum tarihine bebeğimin karar vermesini istediğimi söyleyip öyle anlaşmıştık. Bakalım inşallah sorun olmaz sağ salim aliriz bebeklerimizi kucagimiza
Şimdi anladım canım tam olarak 🙏🏻 Ölçümler bazen açıdan açıya bazen de aletten alete değişebiliyor ya acaba başka bir hekime daha mı görünsen? Mesela bizim de tersi bir durum vardı. Şeker normal çıkıyordu ama karın çevresi 3-4 hafta önden gidiyordu. Ben de buna çok üzülüyordum acaba bir sorun mu var diyabet vs diye. Ama son gittiğimizde bu defa farklı bir açıdan ölçebildi durduğu pozisyon uygundu ve normal çıktı. Belki öyle birşey de vardır.

Çok üzüldüm canım çok geçmiş olsun Allah ım acil şifalar versin.🤲❤️Şu an nasılsın peki? 😔 İyi olacaksın inş.

Oyle olumsuz dusunme ALLAH beterinden korusun iyisin sen daha da iyi olacaksın inşallah.

Kızlar sabah nasipse doğuma giriyorum. Dualarınızda bana da yer açın lütfen. Oğluma sağlıkla kavuşalım inşallah
Saglikla dogmustur insallah.
Ben nefes darlığı yaşadım karantinada iken çok şükür öyle böyle geçirdim.Ve ben de hiçbir şey yapamıyordum.Ben de senin hissettiğin gibi hissediyordum son günlerde, iyileşemeyecekmiş gibi.14.gün de artık toparlamıştım senin boğaz kötüyse acilde bi serum, hava yaptır bi de antibiyotik yazdır bence.Zaten bebiş büyük bir şey olmaz Allah ın izniyle.🙏
Bugun 14.gun bugun bir tik iyiyim sanki.ama hala 2 dk ayakta duramiyorum
😔😔 Bebisi dusunme suan, sen kendini düşün, bebis senden iyi olan seyleri aliyordur eminim, o kendine bakiyordur mutlaka. Eşin nasil peki? Neyse ki ise gitmiyor suan, en azindan sana ve cocugunuza bakar bu süreçte. İnşallah cok daha iyi olacaksın. Kemik suyu corba, keçiboynuzu tüket, bolca vitamin bir de 🙏
Onun test yapsak suan negatif ckar saniirim onun benden once baslamisti ama asili oldugu icin cok hafif gecti. Yarin gidecek 😔cuma yada cumartesi annem gelecek onlarda cok uzgun biraksak gunler onceden annem gelmeye raziydi. İnsalah o gune kadar iyi olurum.

O Dr sezeryan muhabbeti ediyorsa sezeryana alır doğum başlayınca kanala girenler var niye bu kadar meraklıysa

Geçen hafta benim de aynıydı ama hiç sezeryanı anmıyo benim doktor ben de normal istiyorum o da normalci yarın kontrolüm bakayım bu hafta ne diyecek 🙂
İste olmasi gereken o zaten, ben de cok normal istiyorum ve soyluyorum da ama takmis kafaya sinir etti beni... 38de girmediyse daha da girmezmis, ne alaka?!
Şükür canım ❤️ sen bol bol enerjin varsa kendini iyi hissediyorsan squat yap çömelerek otur dik dur yani merdiven in çık bir haftada girer kanala inşallah 🙏

Ben de şimdi kontrole geldim NST'ye çatı muayenesi istemiyordum ama doktorum "yapalım merak etme seni gereksiz yere sezaryene yonlendirmem ben" dedi o yüzden doktoruma güvendiğim için yaptiricam.
Çıkınca gelişmeleri yazarım
Ne datlu doktor bak ☺️ bizde her şey yolunda ama tutturmuş Sezaryen diye, tooobeee
Aaaaa cidden yanyana mısınız? Teyit ettiniz mi? Bi gidip bakaydın kız 😀

ahahahaha deli kız 😅😅😅😅 güldürdün beni ilahiiiii 🤣🤣🤣🤣🤣

Maşallah canım, her şey çok iyi 🤩
Evet canim coook sukur 🥰🙏🙏
Kızlarr doğduk. Şu an biraz ağrım var geçince yazacağım 😍
Yiaaa yerlerrrr maasallahhhhh🥰🥰🥰🥰❤️❤️❤️
Kızlar kontrolden çıktık. NST normal, çatı muayenesi aşırı kolay geçti pelvis uygun bebeğin kafası da güzel yerde dedi. Haftaya tekrar NST randevusu verdi bakalım hala beklemedeyiz yani 🥰 haberler benden böyle
Süper 😍😍❤️❤️ maasallah size
Saglikla dogmustur insallah.

Bugun 14.gun bugun bir tik iyiyim sanki.ama hala 2 dk ayakta duramiyorum

Onun test yapsak suan negatif ckar saniirim onun benden once baslamisti ama asili oldugu icin cok hafif gecti. Yarin gidecek 😔cuma yada cumartesi annem gelecek onlarda cok uzgun biraksak gunler onceden annem gelmeye raziydi. İnsalah o gune kadar iyi olurum.
Yaa tuh asi yok dmi sende 😔 insallah daha da iyi olacaksin, hiç olumsuz dusunme, yogun zamanlari atlatmissindir bile 🙏🙏🙏
O Dr sezeryan muhabbeti ediyorsa sezeryana alır doğum başlayınca kanala girenler var niye bu kadar meraklıysa
Ya sinirimi bozuyor, diyo ki, haftaya da girmezse daha girmez zaten, biz elle cati kontrolu yaptik tamam iyi gorunen kisimda bsy yok ama gorunmeyen kisimda arkalarda kalan bebegi engelleyen bsy olabilir, ondan giremiyordur. Diyorum ki ama 39-40ta doğarken girenler de var, oyle bsy yok diyo, bebegi de riske atmaya ne gerek varmış, her şey yolunda ve saglikliyken kavusmak varkenmis 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

İste olmasi gereken o zaten, ben de cok normal istiyorum ve soyluyorum da ama takmis kafaya sinir etti beni... 38de girmediyse daha da girmezmis, ne alaka?!

Ne datlu doktor bak ☺️ bizde her şey yolunda ama tutturmuş Sezaryen diye, tooobeee

Evet canim coook sukur 🥰🙏🙏

Yiaaa yerlerrrr maasallahhhhh🥰🥰🥰🥰❤️❤️❤️

Süper 😍😍❤️❤️ maasallah size

Yaa tuh asi yok dmi sende 😔 insallah daha da iyi olacaksin, hiç olumsuz dusunme, yogun zamanlari atlatmissindir bile 🙏🙏🙏

Ya sinirimi bozuyor, diyo ki, haftaya da girmezse daha girmez zaten, biz elle cati kontrolu yaptik tamam iyi gorunen kisimda bsy yok ama gorunmeyen kisimda arkalarda kalan bebegi engelleyen bsy olabilir, ondan giremiyordur. Diyorum ki ama 39-40ta doğarken girenler de var, oyle bsy yok diyo, bebegi de riske atmaya ne gerek varmış, her şey yolunda ve saglikliyken kavusmak varkenmis 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️
Malesef canim yok asi olsaydi bu kadar olmazdim sanirim 😥

X