2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Hayırlı sabahlar bende nefesim kesilip durduğu için uyandım.zaten 2 de yattım o saatten beri dönüp duruyordum ayakta mı uyuyayım bilemedim ki nefes alamıyorum.ah şu son günler bitse 2 saat aralıklı uyumaya razıyım…
Yastık sayımı artirdim 3 büyük yastık bı boynumun boşluğuna 4 yastıkla daha rahat uyuyrm bide gün içinde hareket edince dışarda gece uykum çok az bölünüyor ama evdeysem uyuyamiyrm ya da çok sık uyanıyorum kendimi yorunca daha iyi

Günaydın herkese 🙋🏻‍♀️

Son haftalarda yine aynı şikayetleri yaşıyoruz vücut ağırlaştı, yatakta dönmek çok zor, oturup kalkmak beni mahvediyor yatmak istiyorum rahat edemiyorum sürekli ayakta durunca bu sefer de yoruluyorum ve karnım kasılıyor. Çatı kemiklerim de ağrıyor 🙈 ama çok az kaldı sabretmek lazım ❤️

Bu arada perine masajına daha yeni başlayabildim. Rahatsız edici olur diye düşünüyordum hiç de öyle olmadı. Bir de perinem ne kadar esniyebikiyir görünce vajinal doğum için güvenim arttı vücuduma iyi geldi 🌺

Çok zorlaniorum ben kızlar ya 😢yürümek,oturmak,kalkmak,dönmek kabusum oldu.Pelvik bölgemde de gün içinde baskı ve ağrı hissediorum.Persembe kontroldeydim doktorum hepsine normal dedi.Dogum belirtisi olsa ultrasonda çıkar mıydı?Benim gibi olan var mı peki kızlar yani acı çeken,kıvranan.Kemiklerim her saniye birbirinden ayrilio sanki😭😭
Ultrasonda bebegin doğum pozisyonunda olup olmadığı, uyguladigi baski da görünüyor. Nstde sancilara bakiliyor. Bulunduğu yer ve pozisyona gore sen biraz daha fazla hissediyorsundur belki cnm ama hepimizde benzer durumlar mevcut 😬

Kızlar bir sorum olacak: benim artık çok sık karnım sertleşip toplanmaya başladı. Takip ediyorum ama e
Çok zorlaniorum ben kızlar ya 😢yürümek,oturmak,kalkmak,dönmek kabusum oldu.Pelvik bölgemde de gün içinde baskı ve ağrı hissediorum.Persembe kontroldeydim doktorum hepsine normal dedi.Dogum belirtisi olsa ultrasonda çıkar mıydı?Benim gibi olan var mı peki kızlar yani acı çeken,kıvranan.Kemiklerim her saniye birbirinden ayrilio sanki😭😭
Günüm günüme tutmuyor canım. Bazı günler çok hafif hissediyorum atom karınca gibi oluyorum ama bu günlerin sayısı çok az tabi :KK70: Genellikle ben de senin gibiyim. Bebek iyice aşağı indi artık göbek deliğim bile aşağı bakıyor hissediyorum. O da aşağıya baya baskı yapıyor ve vajina ağrısı dışında bacak aram deli gibi ağrıyor. Hatta bazen iki ayak üstüne basamıyorum Doktor hepsi normal dedi. Relaxin hormonundan ötürü eklem bağları gevşediği için oluyormuş. İnşallah sağlıkla gelsinler artık

Yastık sayımı artirdim 3 büyük yastık bı boynumun boşluğuna 4 yastıkla daha rahat uyuyrm bide gün içinde hareket edince dışarda gece uykum çok az bölünüyor ama evdeysem uyuyamiyrm ya da çok sık uyanıyorum kendimi yorunca daha iyi
Ben de kendime geçen aylarda hamile yastığı aldım şu kocaman olanlardan. Eşim de diyor ki bunun adı sahte koca olsun 😂

Ben de kendime geçen aylarda hamile yastığı aldım şu kocaman olanlardan. Eşim de diyor ki bunun adı sahte koca olsun 😂

Ben hamile yastığının üstüne artı iki yastık daha ekledim. İki tane de kedi var beraber yatıyoruz kocama yer kalmadı yatakta 😂 o da hiç söylenmiyor sağolsun sigmaya çalışıyor yamacima ☺️

Kizlar merhaba, 35+3 haftalik hamileyim son on gundur faranjit gibi grip gecirdim tam iyilesme saglanmadi ondan mi ya da bebek iyice yukari cikti ondanmidir bilmiyorum ama sag kaburgam ile karnimin birlestigi yer ve biraz yukarisi hareket ettikce oldukca agriyo bide tam anlamiyla oksurugum gecmedi oksurukle birlikte de agrilarim artiyo sizde oyle bi durum yasandi mi acaba? Nefes alip verirken herhangi bi batma yok sadece oksururken ve hareket ederken agrilarim oluyo

Ben hamile yastığının üstüne artı iki yastık daha ekledim. İki tane de kedi var beraber yatıyoruz kocama yer kalmadı yatakta 😂 o da hiç söylenmiyor sağolsun sigmaya çalışıyor yamacima ☺️
Artı iki yastık hariç aynıyız desene, bizim de kediler var gurr gür beraber uyuyoruz 😄 Ayy böyle kedili köpekli hamile arkadaşları duyunca nasıl mutlu oluyorum anlatamam. Bebek gelince de haberleşmek isterim evdeki durumları.

Artı iki yastık hariç aynıyız desene, bizim de kediler var gurr gür beraber uyuyoruz 😄 Ayy böyle kedili köpekli hamile arkadaşları duyunca nasıl mutlu oluyorum anlatamam. Bebek gelince de haberleşmek isterim evdeki durumları.
Ben de çok mutlu oluyorum. Hamileleiğimi çok seviyor bir tanesi sürekli peşimde nereye gitsem karnımın üstünde hatta şu an çamaşır falan asmak lazım ama kucağıma yerleştiği için kalkamıyorum 😂 inşallah bebek gelince de böyle sevecen ve sevgi dolu olur. Diğeri pek oralı değil 🙈o uzak duracak belli ki bakalım.

Bir hazırlık yapıyor musunuz kediler icin?

Bende aynıyım artık doğsun da şu ağrılardan kurtulayım diye dua ediyorum. Ne rahat yatabiliyorum, ne işimi düzgün yapabiliyorum. Sol kasığım özellikle çok ağrıyor. Gece tuvalete falan kalktığımda adım atamıyorum o kadar kötü bir ağrı. Ama doktorum normal dedi. Başı çok aşağıdaymış.

yalnız degilmisim demek ki burada kurulan arkadaslıklar konusunda :)
Ben temmuza kadar yogun calıstım buralara pek bakamadım. sonrasında da hastalıklar pesimizi bırakmadı derken burada konusulanları kacırdım buyuk ölcüde. ama yine de aranızda olmak güzel :)

Tabiii tabiii.. Hem de ayrı bi güzellik oluyor.. Bebekleri görmek, bazen buluşmak, arkadaş dost olabilmek, sürekli haberleşmek.. Hepsi çooook çok güzel şeyler 🥰

Ben de çok mutlu oluyorum. Hamileleiğimi çok seviyor bir tanesi sürekli peşimde nereye gitsem karnımın üstünde hatta şu an çamaşır falan asmak lazım ama kucağıma yerleştiği için kalkamıyorum 😂 inşallah bebek gelince de böyle sevecen ve sevgi dolu olur. Diğeri pek oralı değil 🙈o uzak duracak belli ki bakalım.

Bir hazırlık yapıyor musunuz kediler icin?
Yerim ben onları ya 😍 Biz onlara kocaman bir kedi tırmalama tahtalı ev aldık rüşvet olarak :KK70: Uyku eğitimi vermeyi düşünüyorum ilk 4 aydan sonra. Ben özelde olduğum için ücretsiz iznim 6 ay. İşe başladığımda bana da iyi olur. Uyku eğitimine kadar yatak odasının kapısı mecbur kapalı olcak beşiğe çıkmasınlar gece uyurken diye. Ama biliyorsunuz kapalı kapılar kedilere dert oluyor :) O nedenle Bebek odasına da tek kişilik yatağı şimdiden kurduk, o odada esas beşiği var. Bir de kuzenim anne yanı verdi o da yatak odasında duracak. kediler bizimle yatmaya çok düşkün oldukları için eğer kapı tırmalar yanımıza gelmek isterlerse diye eşim gerektiğinde onlarla bebek odasındaki tek kişilik yatakta yatacak. Ya da o yatak odasında onlarla yatacak ben bebek odasında Olcam. Kediler huzurlu olursa biz de huzurlu oluruz. Uyku eğitimine kadar böyle idare edixez ama bakalım evdeki hesap çarşıya uyacak mı :) Artık Bulcaz bir çözüm, onlar da yavrumuz

Günaydın herkese 🙋🏻‍♀️

Son haftalarda yine aynı şikayetleri yaşıyoruz vücut ağırlaştı, yatakta dönmek çok zor, oturup kalkmak beni mahvediyor yatmak istiyorum rahat edemiyorum sürekli ayakta durunca bu sefer de yoruluyorum ve karnım kasılıyor. Çatı kemiklerim de ağrıyor 🙈 ama çok az kaldı sabretmek lazım ❤️

Bu arada perine masajına daha yeni başlayabildim. Rahatsız edici olur diye düşünüyordum hiç de öyle olmadı. Bir de perinem ne kadar esniyebikiyir görünce vajinal doğum için güvenim arttı vücuduma iyi geldi 🌺
Nasil yapiyorsun canim ya youtobe da falan var mi örnek

Yerim ben onları ya 😍 Biz onlara kocaman bir kedi tırmalama tahtalı ev aldık rüşvet olarak :KK70: Uyku eğitimi vermeyi düşünüyorum ilk 4 aydan sonra. Ben özelde olduğum için ücretsiz iznim 6 ay. İşe başladığımda bana da iyi olur. Uyku eğitimine kadar yatak odasının kapısı mecbur kapalı olcak beşiğe çıkmasınlar gece uyurken diye. Ama biliyorsunuz kapalı kapılar kedilere dert oluyor :) O nedenle Bebek odasına da tek kişilik yatağı şimdiden kurduk, o odada esas beşiği var. Bir de kuzenim anne yanı verdi o da yatak odasında duracak. kediler bizimle yatmaya çok düşkün oldukları için eğer kapı tırmalar yanımıza gelmek isterlerse diye eşim gerektiğinde onlarla bebek odasındaki tek kişilik yatakta yatacak. Ya da o yatak odasında onlarla yatacak ben bebek odasında Olcam. Kediler huzurlu olursa biz de huzurlu oluruz. Uyku eğitimine kadar böyle idare edixez ama bakalım evdeki hesap çarşıya uyacak mı :) Artık Bulcaz bir çözüm, onlar da yavrumuz
Benim de tek korkum üstüne yatarlarsa diye 3 aydan sonra sorun olmaz da 3 aya kadar dikkat etmek lazım gerçi bir çok kedi ilk zamanlar hiç yanaşmıyor başka arkadaşlarla da görüştüğüm kadarıyla cekiniyorlar bebeklerden biraz. Asıl insan yavrularımız ayaklaninca kedileri onların şerrinden korumak lazım 😂 ne yapacakları belli olmuyor ❤️ bakalım doğumdan sonra da haberlesiriz bu konuda mutlaka 🙈

Nasil yapiyorsun canim ya youtobe da falan var mi örnek
Ben eşimden destek aldım canım şu videoyu izlettim ona da böyle yapılacak diye

Ben eşimden destek aldım canım şu videoyu izlettim ona da böyle yapılacak diye

Tamam canim sağol

Bugün yine kontrol vardı 2haftadir aynı kiloda 2800. 38 haftalık oldu ama çok zayıf canım çok sıkkın ya

Sıkma canını.. Sonuçta sağlıklı değil mi annesi? ☺️ Minyon olacak belki ya da sonradan alacak kilo.. Bak 2500 ve 2800 kg olarak doğan iki bebişimiz var, küveze bile gerek kalmadı ikisinde de maşallah..

X