2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Selam Kızlar Pazartesi sizden dua istemiştim, sancılarım başladı heran doğurabilirim diye. Akşam üstü biraz artmıştı sancılar ama baş edebiliyordum taa ki biraz yatıp uyumaya çalışayım diyene kadar birde ne olsun pıt diye bi ses ve suyum geldi saat 23:30 du hastaneye girdik hemen yatışım yapıldı nst de sancılar takip ediliyordu 2-3cm açıklık vardı ve benim sancılarım öyle bir tavan yapmıştıki açılma çok iyi ilerledi ve 01:35 de kızım doğdu, oğlumda çok zor olmuştu sancılar yetmemişti ve suni sancı vermişlerdi, bu kez daha kısa sürdü ve okadar yıpranmadım diyebilirim. Herkese Kolay acısız doğumlar dilerim❤️🥰 Beklenen tarih 2.11. dı, 19.10. 38. haftada 2970g olarak geldi dünyaya miniğim🌸

İyi geceler veya hayırlı sabahlar herkese ben doğum yaptım tam 2:00 da tam 3 kg olarak 54 cm oğlumu normal doğumla kucağıma aldım. Sancıları çok güzel karşıladım saat 8:00 gibi yatisim oldu 3 cm ile 9.30 gibi 4 cm di sonra sıyırma işlemi yaptı ebe suyum sızmaya basladi acilik 11 gibi 6 7 cm oldu 1.30 gibi de 10 cm le doğuma girdim yarım saatte oğlum kucagimdaydi ikinma kısmı biraz zor oldu. Epiduralsiz kesisiz bir fogumum oldu ama dışarıda çok az yırtılma olduğu için 3 dikiş atti doktorum emzirdim uyuyor kuzum şimdi. Darısı isteyen herkese olsun bir ayazda inşallah. 23 ekimde gelerek akrep olmuş oldu oğlum bir gün ile teraziyi kaçırdık.
Ne güzel bir doğum olmuş. Sağlıkla büyüsün pasa...darısı normal doguracaklarin başına inşallah
Herkese günaydın kızlar.
Doğum moduna bir türlü giremiyorum. Kreşe giden 3 yaş oglum 2 aydır non-stop hasta. bize de bulasıyor biz de yamulduk iyice. Geceleri de bu sebeple uyutmuyor. Hergün onun yanında yatıp sırtımın belimin boynumun tutulmasından, 100 defa uyanmaktan günlerim de zombi gibi geçiyor. Halbuki isterdim ki şu an mutlu mutlu doğum odaklı hazırlıkları yapayım kendimi dinlendireyim son haftalarda. Annelik maratonu yokuş yukarı devam ediyor.
ilk defa anne olacaklara tavsiyem şu: eşinizin kafasına ebeveynliğin çift kişilik oldugunu iyice işleyin. altını da alsın, bebek alıyorsa biberonunu da versin, gazını da çıkarsın, uykuya da geçirsin, o da uykusuz kalsın. Benim eşim 2 yas sonrası destek olmaya başladı, o vakte kadar ciddi yoruldum. Şimdi de mesela bu 2 aylık hastalık döneminde o belki toplam 3 4 gece uykusuz kaldı (işe gidiyor diye de yüklenmedim) ama ben iyice sarsıldım. nasıl başlarsa oyle gidiyor bu işler özetle.
Kesinlikle...ev işleri hele...evlilik nasıl başlarsan öyle gidiyor malesef sonradan duzeltemiyoruz..sizin kucugun yaşıda küçükmüş ALLAH kolaylık versin inşallah
Selam kızlar. Benim de artık kesinleşti. Pazartesi günü 9:30 da doğum. Kan ve pcr verdim. Çok heyecanlıyım, kprkuyorum da ilk doğum 🥰😨tüm duygular bir arada
38 haftami oluyor...Hadi hayırlısı bende 26 ekim kismetse
Selam Kızlar Pazartesi sizden dua istemiştim, sancılarım başladı heran doğurabilirim diye. Akşam üstü biraz artmıştı sancılar ama baş edebiliyordum taa ki biraz yatıp uyumaya çalışayım diyene kadar birde ne olsun pıt diye bi ses ve suyum geldi saat 23:30 du hastaneye girdik hemen yatışım yapıldı nst de sancılar takip ediliyordu 2-3cm açıklık vardı ve benim sancılarım öyle bir tavan yapmıştıki açılma çok iyi ilerledi ve 01:35 de kızım doğdu, oğlumda çok zor olmuştu sancılar yetmemişti ve suni sancı vermişlerdi, bu kez daha kısa sürdü ve okadar yıpranmadım diyebilirim. Herkese Kolay acısız doğumlar dilerim❤️🥰 Beklenen tarih 2.11. dı, 19.10. 38. haftada 2970g olarak geldi dünyaya miniğim🌸
Sağlıkla analı babalı büyüsün inşallah

Ne güzel bir doğum olmuş. Sağlıkla büyüsün pasa...darısı normal doguracaklarin başına inşallah

Kesinlikle...ev işleri hele...evlilik nasıl başlarsan öyle gidiyor malesef sonradan duzeltemiyoruz..sizin kucugun yaşıda küçükmüş ALLAH kolaylık versin inşallah

38 haftami oluyor...Hadi hayırlısı bende 26 ekim kismetse

Sağlıkla analı babalı büyüsün inşallah
Evet canım benim 38 artılarda oluyoruz . 26 yı da teklif etti doktor ama pazartesi olsun dedil artık. Bana ve eşime kalsa 29 ekim olacaktı, ama 39. Haftaya geçiyorsun normal doğurabilirsin, riskli olabilir dedi doktor . Kanama riskim var plasenta yapışık olabilir. Gece doğum başlarsa personel az dedi . Umarım kanama yaşamam sağlıkla geçer 🙏

Evet canım benim 38 artılarda oluyoruz . 26 yı da teklif etti doktor ama pazartesi olsun dedil artık. Bana ve eşime kalsa 29 ekim olacaktı, ama 39. Haftaya geçiyorsun normal doğurabilirsin, riskli olabilir dedi doktor . Kanama riskim var plasenta yapışık olabilir. Gece doğum başlarsa personel az dedi . Umarım kanama yaşamam sağlıkla geçer 🙏
Benimde 26 sinda 38+1 olcaz inşallah...Hadi bakalım hayırlı doğumlar ikimizede🥰

Sağlıkla büyüsün bir bir geliyorlar dünyaya bebislerimiz 🌺

İyi geceler veya hayırlı sabahlar herkese ben doğum yaptım tam 2:00 da tam 3 kg olarak 54 cm oğlumu normal doğumla kucağıma aldım. Sancıları çok güzel karşıladım saat 8:00 gibi yatisim oldu 3 cm ile 9.30 gibi 4 cm di sonra sıyırma işlemi yaptı ebe suyum sızmaya basladi acilik 11 gibi 6 7 cm oldu 1.30 gibi de 10 cm le doğuma girdim yarım saatte oğlum kucagimdaydi ikinma kısmı biraz zor oldu. Epiduralsiz kesisiz bir fogumum oldu ama dışarıda çok az yırtılma olduğu için 3 dikiş atti doktorum emzirdim uyuyor kuzum şimdi. Darısı isteyen herkese olsun bir ayazda inşallah. 23 ekimde gelerek akrep olmuş oldu oğlum bir gün ile teraziyi kaçırdık.
Hayırlı olsun canımmm hoşgelmiş bebeişimiz analı babalı sağlıkla büyüsün 🙏🙏🧿🧿
Sık emiyor emmek istiyor ama anlamıyorum gelip gelmediğini üzülüyorum da ister istemez.
Diğer anlaşılacak noktalara arkadaşlar değinmiş ama küçük bişey eklemek istedim emerken boğazından glug diye yutkunma sesi geliyorsa sütünü içiyordur demişti hemşirem bana hep onu dinlerdim ben
Hayırlı uğurlu olsun canm analı babalı sağlıkla büyüsün 🙏🧿

Arkafaslar son zamanlarda hareketleriniz azaldi mi benim bebek cok kıpır kıpırdi aylardir ama şu son 10 gündür falan olduğu yerde sadece hareketleri oluyor az ama önceki gibi degil sizlerde durum ne

Hadi inşallah 🥰Sonunu düşünen kahraman olamaz diyerek bugünlere geldim😂Güzel olsun herşey hepimiz için🙏Senin sanki bugün müydü kontrol, normal sezeryan belirlenecek demiştin.
Evet canım şimdi çıktık kontrolden. Çok şükür amniyon sıvı akıntısı yok şu an. Gidebildiği kadar gidip normali beklicez gibi ama sık kontrole gideceğiz. Bakalım. İkinci çatı muayenesini oldum. Henüz açıklık yok. Beklemeye devam 😍❤️

Arkafaslar son zamanlarda hareketleriniz azaldi mi benim bebek cok kıpır kıpırdi aylardir ama şu son 10 gündür falan olduğu yerde sadece hareketleri oluyor az ama önceki gibi degil sizlerde durum ne
Son zamanlarda hareket alanı azaldığı için hareket azlığı da normal. Doktor iki saatte bir on hareket sayman lazım demişti. Ben sayıyor muyum? Hayır. Ama düzenli hareket edip etmediğine dikkat ediyorum. ☺️

Gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün inşallah :KK200:
Benimde dün çok azdı hareketleri az da değilde çok yavaş minik hareket ediyordu bugün normale döndü gibi sanırım yerleri azaldıkça böyle oluyor

Evet canım şimdi çıktık kontrolden. Çok şükür amniyon sıvı akıntısı yok şu an. Gidebildiği kadar gidip normali beklicez gibi ama sık kontrole gideceğiz. Bakalım. İkinci çatı muayenesini oldum. Henüz açıklık yok. Beklemeye devam 😍❤️
Aa süper 🤩 Yine de 29 ekimde gelirse pek şahane olur 💃Ben sana iyi olursam doğum sonrası ilgi alaka ile ilgili de bilgi veririm 👍

Yaa çok güzel olmuş maşallah 2.doğumlar böyle hızlı ilerliyo demekki darısı başımıza sağlıkla büyüsün miniğiniz 😍

Hayırlı doğumlar , bebişler sağlıkla doğsun, sağlıklı olsun🙏Bizim için de kolay ve ağrısız geçer inşallah 🙏🥰
Amin cnm inşallah
Yerleri daraldı o yüzden. Bende bu hafta sadece ayaklarını hissediyorum desem yeridir

Son zamanlarda hareket alanı azaldığı için hareket azlığı da normal. Doktor iki saatte bir on hareket sayman lazım demişti. Ben sayıyor muyum? Hayır. Ama düzenli hareket edip etmediğine dikkat ediyorum. ☺️
Ben de saymiyorum canim ama gece de dahil olmak uzere devamli takip ediyorum onceden bi kaybim olduğu icin bunda daha bi evhamli oldum galiba salo kontrol var bir an önce gelse

X