2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Sezeryan olan Anneler benım gibi kafayı yiyip tekrar hemen hamile kalmak isteyen var mı 😄riskleri varmış en az 2 yıl beklenmeli denıyor ama yasım 34 ben beklemek istemiyorum. Kafam da deli sorular 😁😁
Bende 3.yü istiyorum ama bu kadar erken değil, ilk kızımı 2 yaşına kadar emzirdim bunu emzirmezsem (zorunlu hal olmasın tabi) vicdan azabı hissederim. Belki 2 yaşa yaklaşınca olabilir ama gebeliğin 4-5 ayında da emzirilebiliyor ya.

Kaç aylıksınız canım siz 7200 maşallah :KK57:
dun 2.ayini doldurdu pasa.babasi getirdi hemen acip baktim,biraz buyuk ama kivirirsam olur. sizdirma yapmaz umarm uyansin takacam:) bu arada o kdr guzel kiyafetleri olmadi ki cok hizli buyuyor iri bi bebek masallah.bi suru seyi oldugu gibi duruyo. icim gidiyo da o saglikla buyusun olmayan olmasin napalim :)

Bende 3.yü istiyorum ama bu kadar erken değil, ilk kızımı 2 yaşına kadar emzirdim bunu emzirmezsem (zorunlu hal olmasın tabi) vicdan azabı hissederim. Belki 2 yaşa yaklaşınca olabilir ama gebeliğin 4-5 ayında da emzirilebiliyor ya.
tandem emzirme diyorlar degil mi? saglik skntisi yoksa oluyormus ama ben de kiyamam emen bebegime,sahsen oyle bise istesem senin dedigin gibi yaparm. hos ben istemiyorum ama esim cok istiyor. beni kandirirsa kiz bebek ihtimalinden yurur,zayif noktam cunku:anneadayı::KK49:

Gebelik şekerin var mıydı canım? Ben de gebelik şekeri olmadığı halde 4165 doğdu sonrasında da sadece anne sütüyle kilo alımı baya fazla. Her seferinde şekerin var mıydı diye soruyor ebeler. Bi sağlık problemi de yok bakınca öyle kilolu da durmuyor ama yadırganıncada bi garip hissediyorum 😅

Ben ✋🏻 Ve bir çare bulamadım maalesef
Çok geçmiş olsun canım
Çok çok geçmiş olsun canım biran önce toparlasın inşallah kuzucuk
Süt durumu noldu peki canım hamile kalınca enziremiyosun diye biliyorum 5 ay mi emzirdin
Geçmiş olsun canım bbebisler hasta olmasının :KK43: hemen iyileşir umarim
Çok geçmiş olsun canım . Atlatır inşalalh yavrucak doğduğunda beri yazık hastaliklarla alerjilerle uğraşıyor kıyamam ya.
Geçmis.olsun cnm abladan geçmiştir Allah yardimcin olsun kuzum
Canım geçmiş olsun ikisine de. Yaz da gelemedi baksana. Yavruşlar bir rahatlayamadı:KK43:
Ay allah yardmci olsn ben arada uc yas var
Huniyi gecrdm sen nasil bas etmissn o zaman
Ay kizlar Allah razi olsun bebeler hasta olmasin ya burun tıkanıklığı mahvetti Zehra yı uuuyamadi yemedi sabahdan beri mahvolduk şansımıza dr da izindeymis ama biz ilaca başladık evde bakalim yarina kadar cigerlerine inmezse iyi olucak
Fiko canim cidden çok zor bir dönemdi kafayi yemiştim psikolojim hic iyi degildi ve kızim kolik di 24 saat aglardi ogluma bakamazdim hatirlamak bile istemiyorum büyüdüler mi evet ama beni en qz 10 yil olgunlastirdilar Allah isteyene hakedene tadını tattirsin çocukların yoksa cidden bebek buuutmek çok zor meva888 meva888 canım oglum zaten 5 ay emdi memeden kesilince hemen hamile oldum

Gebelik şekerin var mıydı canım? Ben de gebelik şekeri olmadığı halde 4165 doğdu sonrasında da sadece anne sütüyle kilo alımı baya fazla. Her seferinde şekerin var mıydı diye soruyor ebeler. Bi sağlık problemi de yok bakınca öyle kilolu da durmuyor ama yadırganıncada bi garip hissediyorum 😅
masallah tatlim. sende de bi tontis var desene benimki gibi. yoktu gebelik sekerim,bizmki de baya kilo aldi. bikac gune kontrolumuz var bakalim alim yine fazla mi olacak. ama boyla kilo guzel dengede gidyordu ilk ayda,simdilik bise demediler bana

Kızlar dert yoldaşlarım yaklaşık 1 yıldır her türlü derdimi mutluluğumu paylaştım. Hakkınızı helal edin. Gene çok çaresizim. Yorumlarınıza ihtiyacım var. Biliyorsunuz emzirme sorunları yaşadım yasıyorum bitti sandım bitmemiş. Bugün 2aylık aşısı için sağlık ocağına gittim. Kilosu az dedi bana. Ordan cocuk doktoruma gittim tahliller vardı sonucları temiz çıktı çok şükür. Dedim sağlık ocağı kilosu az dedi mama basla dedi. Yok dedi sen devam et dedi. Emzirme danışmanı ile konuştum bir haftada yüz gr almış az dedim evet az alerji var bebegın de o yüzden kilo alamıyor alerji doktoruna götür dedi. İnternete arastırdım telefonla sordum alerji doktorumuz var dediler gittim 250 tlye. Oda kilosu az kas dokusu gelişmemiş sütün yetmiyo dedi süt artırıcı Bi mide ilacı varmış onu verdi bu cocukta alerji yok dedi. O doktor normal doktor mış bu arada branşı alerji değilmiş kartını alınca gördüm. Eve geldim kafam allak bullak. Eşim kızdı kendi başına iş yapıyorsun dedi. Emzirme danışmanı doktorun dediklerine karsı çıktı. Emzir anca kilo alacak dedi. Öyle caresixim ki mama vermek daha mantıklı bebeğim 3860 doğdu hastane çıkışı 3500 şuan 4700.ben alerji den süt içince ve yumurta yiyince oğlum cok aglayınca hissettim

Ya benim o zaman kesin ağrılı gecer suan bile daha olmadan adet ağrılarım var üşüme de var tum belirtiler var hamileliğin en güzel yani adet olmuyon:)) evet bende duydum çok yoğun oluyormuş ilk adet aman olsun içimiz temizlensin göbek gitsin ins
ben duymamıştım böyle olacağını çok korktum sezeryandan dolayı rahimde kanama var diye düşündüm hamilelik öncesi adetim fazla geliyor diye şikayet ederdim o hiçbirşeymiş:bicak:ama karnım baya indi o süper oldu :KK6:

Kızlar dert yoldaşlarım yaklaşık 1 yıldır her türlü derdimi mutluluğumu paylaştım. Hakkınızı helal edin. Gene çok çaresizim. Yorumlarınıza ihtiyacım var. Biliyorsunuz emzirme sorunları yaşadım yasıyorum bitti sandım bitmemiş. Bugün 2aylık aşısı için sağlık ocağına gittim. Kilosu az dedi bana. Ordan cocuk doktoruma gittim tahliller vardı sonucları temiz çıktı çok şükür. Dedim sağlık ocağı kilosu az dedi mama basla dedi. Yok dedi sen devam et dedi. Emzirme danışmanı ile konuştum bir haftada yüz gr almış az dedim evet az alerji var bebegın de o yüzden kilo alamıyor alerji doktoruna götür dedi. İnternete arastırdım telefonla sordum alerji doktorumuz var dediler gittim 250 tlye. Oda kilosu az kas dokusu gelişmemiş sütün yetmiyo dedi süt artırıcı Bi mide ilacı varmış onu verdi bu cocukta alerji yok dedi. O doktor normal doktor mış bu arada branşı alerji değilmiş kartını alınca gördüm. Eve geldim kafam allak bullak. Eşim kızdı kendi başına iş yapıyorsun dedi. Emzirme danışmanı doktorun dediklerine karsı çıktı. Emzir anca kilo alacak dedi. Öyle caresixim ki mama vermek daha mantıklı bebeğim 3860 doğdu hastane çıkışı 3500 şuan 4700.ben alerji den süt içince ve yumurta yiyince oğlum cok aglayınca hissettim
alerji için diyet sütün besin değerini düşürmez sen kendin için vitamin alıyormusun aile hekimliğinde kan ver vitamine bakılsın ben b12 demir dvitamini ve omega3 kullanıyorum çok farketti. Yediklerimizle doğrudan alakalı olsa afrikadaki kadınların bebekleri nasıl doyuyor sen alerjiye uygun beslen kendini sakin tut

alerji için diyet sütün besin değerini düşürmez sen kendin için vitamin alıyormusun aile hekimliğinde kan ver vitamine bakılsın ben b12 demir dvitamini ve omega3 kullanıyorum çok farketti. Yediklerimizle doğrudan alakalı olsa afrikadaki kadınların bebekleri nasıl doyuyor sen alerjiye uygun beslen kendini sakin tut
Canım baktırdım degerlerime sadece d vit eksik çıktı onun haricinde decavit ve omega 3 te ve demir kullanıyorum

Canım geçmiş olsun. 2 aydır çok yoruldun bu süreçlerle . Bak sen ve eşin iri yapılı değilseniz bu çocuğunda çok hızlı kilo almasını beklememelisin. Önemli olan gelişimi. Ali fuat serpen 600 gr alıyorsa bir bebek ayda anne sütü yeterlidir mamaya gerek yok diyor. Ama bizler istiyoruz ki hep 1 kg ve üstü alsın . Ama uzmanlarada güvenmek gerek. Her çocuk kendine özeldir . Büyük ihtimal sana mottilium isimli ilacı verdi doktorun. Evet süt artırıyo baya etkili ama zaten senin sütün artmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Süt sorunun yok bence senin . Alerjide yoksa gelişimide iyiyse bence takamlarla bu kadar yorma kendini. Çok haklısın çok yıprandın ama sanada yazık hayatım iki aydır ne kdar çok yoruldun:KK43:

Ne gibi teknikler
Canım emzirmeden sonra 10 dk iki memeyi sağma bak süt yetmiyor mesajı veriyormuş beyne

Ilk bebegin mi bu canm ? Bencede düşün cnm valla 1 yil sonra başla arada 2 yaş olsun en ideali ya 2 olacak ya 4 5 bence. Benim 2 oğlum var belki ucu yaparim ama bir profa gitmem gerek riskleri sormam gerek. Bende 1 yil sonra yapip izne çıkıp ikisine bir baksam mi diye düşünmüyor değilim bazen ikisinin birlikte büyümesi mantikli bence ben 7 yil ara verdim inan zor oldu arayı açmasaydım zaten uyaninca ikisine birden uyanırdım zaten yorulcaktim ikisine de yorulurdum sonra ikisi ayni anda büyüdü mu gezmek için de iyi.
Evet canım ilk bebeğim ama çok sorun yaşadık bu bebeğim de eşim korkuyor ikinciye

Yasin çok değil bence bekle canim 2 yıl bırak araya zaten hamilelik zor bir süreç bak bebek bakmakta zor yanında sana yardımcı biri olacaksa 7/24 bilemem onun dışında çok zor kesinlikle bekle benimkiler arası 2 yaş 7 ay ben çok zorlandım hala zorlanıyorum tek bakamıyorum annemdeyim sürekli .
Valla insan eksilerini de artılarını da düşünüyor. Hayırlısı artık

K Karabiberim123 canım bana dr 6. Aydan sonra tekrar hamile kalabilirsin bir riski olmaz demişti. Ama tabi ben bir süre düşünmüyorum. Maddi manevi olarak kaldıracağına inanıyorsan yap 2.yi canım gec olmadan

Türkiyede 2 yıl diyorlar ama avrupa 1 yıl sonra izin veriyorlar. Bence 1 yıl bekle hem de vücudun düzene girer. Sonra yaparsın tabi sen bilirsin ama biraz dinlen sen iyi olur gibi:)

Kiz dur ne acelen var bari bebeler yasini doldrsn 34 gayet norml 40da evlenenler var. Hem bende allah nasip ederse uc numarmi 38lerde istyrm jubilemz olsn:))
Çok güzel bir sey annelik doyamıyor insan gerçekten Bi daha Bi daha yaşamak istiyor hayırlısı her türlü zorluhuna ragmen güzel

Canım geçmiş olsun. 2 aydır çok yoruldun bu süreçlerle . Bak sen ve eşin iri yapılı değilseniz bu çocuğunda çok hızlı kilo almasını beklememelisin. Önemli olan gelişimi. Ali fuat serpen 600 gr alıyorsa bir bebek ayda anne sütü yeterlidir mamaya gerek yok diyor. Ama bizler istiyoruz ki hep 1 kg ve üstü alsın . Ama uzmanlarada güvenmek gerek. Her çocuk kendine özeldir . Büyük ihtimal sana mottilium isimli ilacı verdi doktorun. Evet süt artırıyo baya etkili ama zaten senin sütün artmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Süt sorunun yok bence senin . Alerjide yoksa gelişimide iyiyse bence takamlarla bu kadar yorma kendini. Çok haklısın çok yıprandın ama sanada yazık hayatım iki aydır ne kdar çok yoruldun:KK43:
Valla canım emzirme danışmanı sütün iyi diyor hatta sağ diyor işe başlayınca lazım olacak diye. Ama bu aralar akşamları gene azaldı artırma tekniklerine başkıcaktım. Bugünkü doktor cok net konustu derisini tuttu çekti böyle çekilmez dedi buruşuk olmaz dedi aç bu bebek dedi. Bide sürekli emiyor hasan efe açlıktan emiyor diyor. Emzirme danışmanı da 3 ay bebek sürekli meme de olur dedi. Dayanamadım az önce emzirdiktem sonra mama versin 90lık yaptım 30luk içti zorladım ağzından çıkardı cok çaresizim artık kilo alsın istiyorum

Ay kizlar Allah razi olsun bebeler hasta olmasin ya burun tıkanıklığı mahvetti Zehra yı uuuyamadi yemedi sabahdan beri mahvolduk şansımıza dr da izindeymis ama biz ilaca başladık evde bakalim yarina kadar cigerlerine inmezse iyi olucak
Fiko canim cidden çok zor bir dönemdi kafayi yemiştim psikolojim hic iyi degildi ve kızim kolik di 24 saat aglardi ogluma bakamazdim hatirlamak bile istemiyorum büyüdüler mi evet ama beni en qz 10 yil olgunlastirdilar Allah isteyene hakedene tadını tattirsin çocukların yoksa cidden bebek buuutmek çok zor meva888 meva888 canım oglum zaten 5 ay emdi memeden kesilince hemen hamile oldum
Kolik bebek insanı 5 yaş attiriyo :)şu 2 ayda neler çektiğini bı ben bı Allah bilir,millet de dışardan bı çocuğa bakamiyo der ,kimse anlamiyo

Canım baktırdım degerlerime sadece d vit eksik çıktı onun haricinde decavit ve omega 3 te ve demir kullanıyorum
çocuk doktoru emzirmeye devam et demiş emzirme danışmanı da sana mama önermedi alerji doktoruyum diye para için seni kandırmaya çalışan doktoru dinleme bence ayırca bebekler her hafta aynı oranda kilo almaz ki bu hafta 100 gr olur ertesi hafta 300 gram olur

çocuk doktoru emzirmeye devam et demiş emzirme danışmanı da sana mama önermedi alerji doktoruyum diye para için seni kandırmaya çalışan doktoru dinleme bence ayırca bebekler her hafta aynı oranda kilo almaz ki bu hafta 100 gr olur ertesi hafta 300 gram olur
Canım sürekli memede olunca açıkçası sütüm yetmiyor mu diye düşündüm. Eşim zaten 250 verdin bildiğimiz şeyleri söyledi diye çok kızdı evi terk etti hava alıcam dedi. Alerji uzmanına hayatta götürmez artık. En basından beri kilosu az gidiyor canım ya ah sağlık ocahı 4800 Ölçtü 200 gr kıyafet dedi 4600 dedi az dedi cocuk doktoru midesini karıştırma süte devam dedi. Annem çocuk küçük büyümemiş ver mama dedi. Son doktorda birlikte takip edelim sütün artınca mamayı bırakırsın dedi hala yeni doğan kıyafetini giyiyor çok yıldım yıprandım üzgünüm

Benim oğlum kızlar

Eklentiler

• 1556121990982-658766250.jpg
    1556121990982-658766250.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 82
X