2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Yine ateşim yükseldi
Bütün kemiklerim ağrıyor
Kafamı tutacak halim yok

Hastaneye gitmemiz gerekiyor ama bebeği emanet edebileceğimiz hiç kimse yok 😢
Bebekle de hastaneye gitmek istemiyorum çocuk mikrop kapar diye korkuyorum

Şu an kendimi çok çaresiz hissediyorum 😢
Geçmiş olsun kuzum :KK43: çok kötü olduğunu söylüyorsun da bebeği eşine bıraksan taksiyle falan gitsen ?

Yine ateşim yükseldi
Bütün kemiklerim ağrıyor
Kafamı tutacak halim yok

Geçmiş olsun canım hastaneye git bence eşin arabada bekleyebilir ya da sık sık ılık duş al canım

Yine ateşim yükseldi
Bütün kemiklerim ağrıyor
Kafamı tutacak halim yok

Son düzenleme:
1500 lira çokmuş. Ben 4 buçuk yıl önce özelde 120 yada 100 liraya taktırmıştım. Devlette bedavaya takıyorlarmış.
Neden anestezi ile takacakki? Çok kısa ve basit bir işlem. Hastalanınca bende taktırcam. Niğdede Ketem ücretsiz takıyormuş oraya gidicem.
valla anestezi kısmını anlamadım, orayı mi uyuşturcak beni hafif uyutcakmi, çocuklar vardı muayenede ynimda, biri kucagimda biri dibimde acelece konuştum, anestezi dedi aklimda öyle kaldı,fiyatı ni tahminen söyledim, dur bi arkadaşa sorayim oda aynı doktora yptimisti

Neden anestezi? O kadar mi agrili oluyormis. Bi de devlet hastanelerde ucretsiz die bisi duydum sasirdim. Asli var mi acaba. Bakirli mi hormonlu mu dusunuyorsun canim
valla ben hiç bişey bilmiyom ama benim doktorum en iyisi hangisiyse onu yapar, o yüzden hiç düşünmedim kuzum, fiyatı tahminen söyleyim

Ben konya ereğli den geliyorum kış memleketi oralar. Benim bebiş 54 günlük oldu... Bugün 4.30 gibi çıkardım güneş alsın diye..
Yalnız deniz buzzzz gibi...10.30 da girdik dondum sonra alıştım ama asla şimdi sokamam oğlanı. İkindi gibi hele daha da soğuktu çocuklar üşüdü çok kalamadılar

Ajh canım çok çok geçmiş olsun...Allahım korumuş sizii... benzer olayı ben de yaptım yağın altını kapatmayı unutmuşum. Aspiratör halı ve dolap kapağı ile kurtardım ama o korku yeter Rabbim bi daha yaşatmasın

Olur mu öyle şey paylaşacağız ki rahatlayacağız..peki gazını çıkarınca da ağlamaya devam ediyor mu ? Bazen bebişler sebepsiz yere de ağlayabiliyor. Üzme kendini olumsuz düşünme canım geçecek az kaldı. Bebişi de al parka git dışarı çık eve tıkılıp kalma.

İnşaAllah görüşelim canım ben tüm yaz burdayım..henüz bezle duracak hava yok yalnız. Akşam epey serinç ama gündüz sıcak yine.

Arkadaşlar demiş zaten. Nemli olmayacak emzire emzire geçecek 1.aydan sonra yaralar geçiyor canım.

Kuzum çöl geçmiş olsun. Sebebi bulunmuş neyseki. Demek sonradan da olabiliyor bu alerji...sen iyi gözlemledin hemen gittin doktora en iyisini yaptın

Kuzum metoş da da vardı iki kez banyodan 1 saat önce zeytinyağ sürdüm yıkadım taradım hiçbir şey kalmadı geçti konağı

MaiaAlşah canım bizim de düzen oldu çok şükür 5 saate yakın uyuyor sabah zorttt sesiyle uyanıyoruz kaka ve pırtlar eşliğinde :)

Her çocuğun ihtiyacı farklı canım. Sen yazılana bakma. Emzirdin az emdiğini düşnüyorsan mamayı fazla yap denee baktın kalıyor bi dahakine daha az yaparsın. Metoş 6 kg 54 günlük ama ben emzirdiğim için hala 90 cc yi geçmedim...bi kaç kez 105 120 cc içti

Hiç tutamam öksürür hapşururum yapacak nişi yok

Noldu canım kedi meselesi yüzünden mi yanlış anlaşılabiliniyor bazen söylemek istenenler. Sensiz tadı olmaz canım. 1 gün gelmeyince merak ediyoruz.

Bizde de herkes diyor bana..görüyorlar emziriyorum ama yetmiyor yapacak bişi yok. Mamayı yiyince susuyor ve uyuyor . bu seferde çok uyudu diyorlar. Anlamıyorum ki ne istiyorlar

Bez üzerinde yazılana bakma canım her bezin numarası ebatı farklı ama 4 numarada büyük gelmezz mi ki bilemedim
Kuzum hep çıkıyoruz. Dışarıdayız. Ama tutunca fena tutuyor ağlaması.. gazı çıkunca da ağlıyo kuzum evet.

Yine ateşim yükseldi
Bütün kemiklerim ağrıyor
Kafamı tutacak halim yok

Kuzum geçmiş olsun:KK43: ama ihmal etme git bence doktora.. kesinlikle sen iyi olacaksın ki o da iyi olsun ..

Markası beaba ismi bibexpresso.
Biberon expresso makinesi olarak geçiyor kızlar.
Biberon ısıtıcı diye bakabilirsiniz.

Çalışma şekli bizim kahve makinesi gibi, toz mamayı ayarlıyorsun suyunu ayarlıyorsun düğmeler var istediğin sıcaklığı seçiyorsun basıyorsun 30 saniye sonra hazır oluyor biberona akıyor direkt 🙏🏼
ooo kaynatma derdin yok yani, ben suyu tam.ksynatip soğuyana kadar bekliyorum çok zaman aliyor

Ben evdeyim valla. Bebişle şuan tatil filan büyük risk canım.
Geçen yıl da hamileyim düşük riskim var diye gidememiştim. :işsiz:

Biz bi ay sonra gidicez kısmetse tatile. Nasıl olacak bilmiyorum ama gidicez deneyeceğiz bi 🙄

LoveAndMarriage LoveAndMarriage kuzum nasılsın? Beste nasıl? Ben giremiyorum hiç hep kaçırıyorum nasıl olduğunuzu :KK43:

Cuttingcorners Cuttingcorners canımm nbr? Siz nasılsınız nasıl gidiyor? İpek kucaktan vazgeçti mi? Bizim ki hala koala gibi 🙄🤪

@Mini_mini canım napıosun nasılsın? Seni çok merak ettim ne zamandır giremedim.

Yine ateşim yükseldi
Bütün kemiklerim ağrıyor
Kafamı tutacak halim yok

Geçmiş olsun canım bebeğini eşine bırak kendin git hastaneye

ooo kaynatma derdin yok yani, ben suyu tam.ksynatip soğuyana kadar bekliyorum çok zaman aliyor

Aynen kuzum kaynatma derdi yok gece çok zor oluyordu süt ısınana kadar bebek çok ağlıyordu uykusu kaçıyordu. Şimdi 30 saniyede hazır oluyor bebeğimin ağlamaya Vakti bile olmuyor hemen veriyorum uyuyor

Ben evdeyim valla. Bebişle şuan tatil filan büyük risk canım.
Geçen yıl da hamileyim düşük riskim var diye gidememiştim. :işsiz:
Bizde oteli ayarladık geçen yıl ve o ay hamile olduğumu öğrendim. Ankara’da kontrole gitmiştim zahide hanıma o ben olsam o kadar uzun yola gitmem bebek tutunma aşamasında diyince iptal ettik :KK48: En güzel haberi aldık tatil her zaman yapılır 🙏❤️
Bu sene de Eylül gibi gitsek mi diyoruz ama bize yakın yerler eylülde hep serin 😑
Biz bi ay sonra gidicez kısmetse tatile. Nasıl olacak bilmiyorum ama gidicez deneyeceğiz bi 🙄

LoveAndMarriage LoveAndMarriage kuzum nasılsın? Beste nasıl? Ben giremiyorum hiç hep kaçırıyorum nasıl olduğunuzu :KK43:

Cuttingcorners Cuttingcorners canımm nbr? Siz nasılsınız nasıl gidiyor? İpek kucaktan vazgeçti mi? Bizim ki hala koala gibi 🙄🤪

@Mini_mini canım napıosun nasılsın? Seni çok merak ettim ne zamandır giremedim.
İyiyiz kuzum şükür, gazımız devam ediyor hala gece uykularımız bölünüyor :KK43: geçecek inşallah o da 🙏
Sen nasılsın Çınar nasıl ❤️

isimdeyimgucumdeyim isimdeyimgucumdeyim arkasdasim geçen yıl 550 vermis, ben fiyatı abartmışım, bu yil da olsa olsa 700 veririm,orayı uyuşturmuş, uyuşturmasa dayanamazdım diyor bilemedim
Doğrudur Canım sonuçta ben 4 buçuk yıl önce 120 lira vermiştim. Enflasyon almış başını giderken 600 700 normal. Ama ben uyuşturmadan taktırmıştım çok hafif ağrı olmuştu. Herkes farklıdır elbet.

Geçmiş olsun kuzum :KK43: çok kötü olduğunu söylüyorsun da bebeği eşine bıraksan taksiyle falan gitsen ?
Geçmiş olsun canım hastaneye git bence eşin arabada bekleyebilir ya da sık sık ılık duş al canım
Kuzum geçmiş olsun:KK43: ama ihmal etme git bence doktora.. kesinlikle sen iyi olacaksın ki o da iyi olsun ..
Geçmiş olsun canım bebeğini eşine bırak kendin git hastaneye

Aynen kuzum kaynatma derdi yok gece çok zor oluyordu süt ısınana kadar bebek çok ağlıyordu uykusu kaçıyordu. Şimdi 30 saniyede hazır oluyor bebeğimin ağlamaya Vakti bile olmuyor hemen veriyorum uyuyor
atanamayanogretmen atanamayanogretmen Canım geçmiş olsun. Şimdi nasılsın?

Teşekkür ederim kızlar
Şimdi geldim eve
Ateşim 39.3e kadar yükseldi
Ateş düşmeden çıkaramayız dediler, baya kaldım acilde

Parol serum verdiler
O rahatlattı
Reçeteye de antibiyotik yazdı

Her zamanki derdim bitmeyen çilem idrar yolları enfeksiyonu yine 😔

Tatil konuşmuşsunuz kızlar. Belki yazın İspanyaya gitmeyi düşünüyoruz birkaç gün bakalım bebeğin durumuna göre. Ama öyle uzun bir tatil düşünmüyoruz. Çok masrafımız oldu bu sene. Zaten deniz kenarında oturuyoruz her hafta sonu denizdeyiz. 🙏🏼

Oyy ne güzel deniz kenarında olmayı çok isterdim :KK43: öyle bir durumda olsam yazın başka bir yere gitmek istemezdim sanırım 🙄

Bizde oteli ayarladık geçen yıl ve o ay hamile olduğumu öğrendim. Ankara’da kontrole gitmiştim zahide hanıma o ben olsam o kadar uzun yola gitmem bebek tutunma aşamasında diyince iptal ettik :KK48: En güzel haberi aldık tatil her zaman yapılır 🙏
Bu sene de Eylül gibi gitsek mi diyoruz ama bize yakın yerler eylülde hep serin 😑

İyiyiz kuzum şükür, gazımız devam ediyor hala gece uykularımız bölünüyor :KK43: geçecek inşallah o da 🙏
Sen nasılsın Çınar nasıl ❤

Ah o gazlar bir bitse rahatlıcaz inşallah. Bizde de durum aynı canım valla. Gazını atarken uyanıp saatlerce ağlıyor 😂 uykusu da gazı da çok değerli paşamın. Gündüzleri de uyumak istior sürekli. Gece daha uyanık. Öyle bir çocuk işte Çınar 🤗
Ama sürekli huy değiştiriyorlar. Bakalım 2. Aydan sonra neler bekliyor bizi 🙄

Teşekkür ederim kızlar
Şimdi geldim eve
Ateşim 39.3e kadar yükseldi
Ateş düşmeden çıkaramayız dediler, baya kaldım acilde

Parol serum verdiler
O rahatlattı
Reçeteye de antibiyotik yazdı

Her zamanki derdim bitmeyen çilem idrar yolları enfeksiyonu yine 😔

Ah kuzum ya. Sen rowatinex i sordun mu tatlım? Bir onu kullanıp deneseydin böbrek kaynaklıysa.

X