2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

Hic unutmuyorum bebek bakiminda mucize cozumler kitabinda bi oneri vardi uyku egitiminde bi iki gece beraber yatiosun cocukla sonra yer yatagi yapiosun odasina adim adim disari cikiosun bir kac gecede bende o kadar sabir yok ki sabah kalkip ise gidiyorum boyle bir seyi nasil uygulayabilirim aldim koynuma baktim aglio sarila ope koklaya uyuttum buyuyuncede hadi odana dedim bi kac agladi zirladi uyuyosun yoksa ogretmeninle konusmam gerekecek dedim bir guzel ayirdim odasini

senin yöntemde güzelmiş canım travma yaratmadan olayı cozmussun:)

Gayet cocugun kafasini karistirmadan guzel bi yontemle cozmussun canim. Iste kilit nokta da burasi kendi cocugunu gozlemleyip tanimak galiba

Valla aman cocukla yatmayin falan diolar ben yattim gayet tatli bi kizim var ...sevgiyle buyuttum bosverin kizlar kitaplarin opun koklayin cocuga gore davranin arkadasim kitaba gore buyuttu gayet sorunlu bir cocuk piskolog piskolog geziolar olse o cocuk sabaha kadar aglasa yanina almadi kural kural kural

Ne guzel demişsin sevgiyle buyutmekOnlar canimiz bizim ya proje gibi davranilmamali bencede çocuğa cok ince bi cizgi bu ne fazla disiplin ne fazla serbestlik insallah basarabiliriz

cogunluk pembe oldu canım araya mor serpistirdm hevesimi almak icin kucukken zaten anlamicak buyuyncede kendi secicek nasılsa

Dönence çok fazla önerilmiyor biz aldık ama döndürmüyoruz dönmeyence oldu uzun süre bakınca otizmi tetikliyor yada göz kaymasına neden olıyormış kadar komple pembe bir şey oğlumda kullanacak artık/

Kitap konusu da deli tibi okudum bazıları aklımda kaldı bazısına kulak asmadım önemsemedim
Uyku en büyük sıkıntıydı bizim için 3 aylıkken aldım yanıma emerken uyudu uyandı emdi uyudu işe başladım iyice bağlandık hiç yatağına yatmadı bende özlüyordum mis kokusu ile uyumak Harika...
Kardeş olunda 3-4 aylıkken hayde Yatağa artık dedim. O ana kadar he yattığında ağlaya ağlaya geldi yanıma ama hiç sefer bu taktik tuttu artık yatağında uyuyor.

Sirke anası ilk duydum nerden alınıyor ki?

evet canım
ben alından ölçülenden almayacağım
ortamdan felan etkileniyor diye duymuştum ama bir türlü karar veremedim halen

portakaldan sirke nasıl oluyor?
portakalları yedikçe kabuklarını cam bir kavanoza dolduruyorsun sonra yarısına geldiğinde ağzına kadar su ekliyorsun. üzerine bir avuç nohut bir tutam tuz yeterli olur eğer fermanteyi hızlandırmak istersen bir parça ekmek veya bir tatlı kaşığı bal atabilirsin. ben tercih etmiyorum. ağzını tülbentle bağlıyorsun. sonra o başlıyor fermante olmaya sirke sinekleri geliyor sinekler gittiğinde sirke anasıda dibe çökmeye başladıysa sirke olmuştur. üzerinde sirke anası oluşuyor. o sirke anasını alıyorsun daha sonra sirke yapacakken su ve sirke anası katman sirke yapman için yetecek. bir dahaki sefere sirke anasıyla sirkeyi yapiyorsun.

Son düzenleme:
sirkenin de anası varmış yaaaailkkez duydum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…