2018 Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar burayaaa

Sen kan verdim deyince benim kafa hcg testine gitti :))) büyütme iğnesini 8 gün 200 dozda vurdum ben

kızlar ben 2 ekımde transfer oldum 3.güm embriyosu 1 kalite ohss oldugum için hastaneye gidiyorum sürekli kontrolle , kızlar bebegim tutunur demi gidip geliyorum dolmusa falan biniyorum bir sey olmaz dei cok korkuyorum 2 denemem bu
biirde idrar testi yaptım negatf aglamaktan hellak oldum ne olu tutmusmudur

Canım 6 gün gebelik testi için çok çok erken ağlayipta bebisini ve kendini üzme benimde 5. Gün embriyosu ve 10. Gün yapmama rağmen silik çıktı çizgi ağlamadım ama moral bozuyo gercekten. İnsallah bise olmaz o bebiş öyle kolay kolay düşecek bi yerde değil şöyle düşün, Dr Ankara da ama sen Antalya dasın mecbur dönceksin 2. 3. Günü o uzun yolu gidenler var doktorlarda böyle söylüyor nasibinse düşmez insallah

Daha transfer olalı 6 gün olmuş en az 10 gün olsunki psikolojin etkilenmesin. Biliyorum zaman hiç geçmiyor ama böylede kendini helak ediyorsun. İdrar zaten kesin sonuç vermez.

Kizlar bugün 6. Gün gonal f 300 e cikartti dr. Birde CETROTIDE verdi. Sorum su. Bu cetrotide vurdum yer sıcak birde acidi. Normalmi. Azcik kizarik. Bide icindeki siviyi tam anlamiyla cekemedim igneye. O kadar denedim olmadi. Ve is yerindeyim. Burda vuruldum sizdede boyle mi oldu .

Evet kizardi ve kasindi sorun yok :)

Sagol canim rahatladim valla. Is yerindeyim. Zor oluyo

Zaten igne olayi. 2 igneyi hazirla vur falan. Peki tamamini vuramadim cunku cekemedim ignenin icine sorun olurmu ki
Bence olmaz yani çoğunu çektin muhtemelen :) rahat ol azicik :)) sadece saati saatine vurul ona tikat et ben eve gidene kadar geç olur diye bim de depoda vuruldum :)))

kızlar günaydın merional kullanan oldu mu? Bulantım ve barsak hareketlerimde hızlanma var. Birde kasık ağrısı. Sizdede oldu mu? Bugün artık iğnelerin 23. Günü

kızlar günaydın merional kullanan oldu mu? Bulantım ve barsak hareketlerimde hızlanma var. Birde kasık ağrısı. Sizdede oldu mu? Bugün artık iğnelerin 23. Günü
Canım merhaba 23.gün çok değilmi yani yumurta mı oluşmuyor anlamadım..Kasık ağrısı bulantı bağırsak sorunu gayet normal eğer bunlar yumurta çoğaltma iğneleriyse sonuçta hormon bunlar benim iğnelerin adını ben hiç bilmiyordum bakmadım bile 10 gün filan kullandım ama kasık ta ağrım vardı , şişkinlik tuvalet sorunu v.s...oluşan yumurta sayını söylediler mi

Meraba kızlar aranıza bende tüp bebek tedavisi için katılıorum bende normal yollarla hamile kalamayan bayanım. Tüp bebek aşamasındayım beni bilgilendirir misiniz. Nasıl oluyor bu süreç ne yapılıyor ücret ne kadara mal oluyor sorular sorular :)

Canım merhaba;
Başladın mı yoksa başlayacak mısın ?
Fiyatların maşallahı var bizim sadece tedavi için ilaçlar ve tahliller de dahil 12.500 tuttu bu tahliller de detaylı tahlillerdi ankaraya filan yollandı,ha bide extra 1500 tl (12,500 ün içinde oda ) daha ödedik çip yöntemi denen birşey isteğe bağlı zorunlu değil, spermin en hızlısını elde etmek için kullanılıyor en hızlı önden gidenleri seçiyorlar biz onu da yaptık... vE Kaliteli embriyomuz vardı 6 adet onu da dondurduk oda 2500 civarı senelik ödeme oda isteğe bağlı 12.500 ün içinde değil..seneye bir daha ödeyeceğiz kira öder gibi dondurma işlemi için ,,tedavinin içinde sayılmıyor dondurma işlemi..Eksta ödemeler çıkabiliyor ,,sana ilaçlarını sen al diyebiliyorlar sadece yumurta toplama ve transfer ücreti de alada bilirler nerede yapacağınıza bağlı ..önden herşeyi konuşun bence sonradan karşınıza şu ödeme bu ödeme diye çıkmasınlar , Benim ÖZEL di çünkü devlette de yapılıyor yorucu ve stresli de olsa olumlu sonuç alan çok kişi biliyorum... Ve asıl öenmli olan konu tedavi Adetinin 2.günü gidiyorsun genelde hemen iğneye başlıyorlar yumurta çoğaltma iğnesi bunu yeteri büyüklükte yumurta oluşana kadar yapıyorlar sabah ve akşam olacak şekilde bilgilendiriliyorsun zaten sen kendin de vurabilirsin iğnelerini ..benim 10 gün sürdü yeteri çoğunlukta yumurta oluştuktan sonra da çatlatma iğnesi veriyorlar tabi onun süresinin ve doz ayarını ona göre ayarlıyorlar.Çatlatma iğnesini vurmana mütaakip ertesi gün yada 1 gün arayla seni çağırıyorlar..anestezi verip senden yumurtaları topluyorlar..o yumurtaları labaratuar ortamında eşinden alınan spermle döllenmeye bırakıyorlar .bunuda yaparken sana bilgi veriyorlar şu kadar yumurtan döllendi şu kadar bölündü şu kalitede embriyo elde ettik diye 3 -5 yada 5 -6 gün arası bekleyebiliyorsun senden alınan her yumurta sayısı kadar embriyon oluşmayabilir. Benden 16 adet yumurta topladılar , 8 tane 1.kalite embriyo elde ettiler 3.günün sonunda... 6 sı donduruldu zaten isteğimiz üzerine .geri kalan lar zaten kaliteli olmayan ve sağlıklı olmayan embriyolar dı..Allahım bu süreçte yardımcın olsun ..Kaç yaşındasn bu arada?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…