2018 Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar burayaaa

evet cnm ben aksama kadar uzanan insanin Arada is yaparim o gunde igneye gittim geldim uzaniyodum tuvalata bi gittim peceteyi sildim hep kan oldu hastaneye gittim bebek iyi dediler yatis yaptilar bi gun yattim ertesi gun ciktim uc gun lekelenmem oldu durdu allaha sukur
Allah korusun cnm ya en buyuk korkumuz .. Allah yavrularimiza saglikli uzun omur versin.

Arkadaşlar size 6 yillik uğraşlarının sonucu allahin izni ile olan gebelik arayisimdan bahsedeceğim.bunu tüm konulara yazmayı düşünüyorum.cunku bende forumlarda çok çare aradım. Belki birilerinin işine yarar. Öncelikle düşük ve kurtajdan sonra hamile kalamayan varsa mutlaka iyi bir merkezde rahim filmi cektirsin.esininde sperm testinde özellikle morfoloji yönünden araştırma yapsın.bizde yapışıklık çıktı rahimde.ilk gebeligimiz normal yolla oluşmuştu. Maalesef boskese oluştu ve mecburen kürtaj oldum . Ondan sonra hamile kalamadim uzun süre.doktorlara gittim.Rahim filmi çekildi. çekilen rahim filmine normal dendi. rahim filmi normal bir yerde çokta net olmayan teknolojiye sahipti.yine olmadi gebelik.esimdede sperm hareketi biraz düşük çıkınca tüp Bebek tedavisi olmaya karar verdik. Bulunduğum sehirdeki merkezde Tüp bebek tedavisi ve sonuç yine olumsuz. Oysa ki 6 adet en iyi kalite embriyo oluşumu olduğu halde. Dondurulmuş embriyolarla bir deneme daha bu seferde kimyasal gebelik. Bir sonraki ay sasip kaldığımız kendiliğinden normal yolla olusan kimyasal gebelik. Sonra İstanbul'a prof. doktora daha gittik ve elimizdeki rahim filminden ayrı iyi bir merkezde film cektirmemizi istedi. Bizde filmi tekrar cektirdik. Gayet net bir şekilde yapışıklık belli oluyordu ve doktorumuz kürtaj sonucu olabiliyor dedi.. Hemen ameliyat oldum istanbulda iki ay sonra çekilen rahim filminde yapışıklık düzeldi.ondan sonra yine İstanbul'da tek embriyo transferi olumsuz sonuc aldik.ama yapisiklik acildigi icin umudumuz dahada cogalmisti.daha sonra ilk tüp bebek merkezinde dondurulmuş olarak bekleyen son embriyo lari kullandık ve Şuan çok şükür hamileyim 8 aylık. Size tavsiyem kesinlikle sorunu bulabilecek uzman bir doktora tedavi olun ve dua edin. Denemeyi bırakmayın. Bir rahim filmi ne kadar zamana maloldu belkide.Ozellikle kürtaj ve düşükten sonra gebe kalamiyorsaniz rahimde bir sıkıntı oluşabileceği olasılığını unutmayın. Özellikle rahim yapışıklığı. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle

Bu sene kız senesi bana da öyle dedi sırtı dönüktü sürekli ama yine de anladı kız olma ihtimali yüksek dedi.Hayırlısıyla kucağımıza almayı da nasip etsin Rabbim yeter
amin cnm tek dilegimiz allahtan o zamaninda hayirlisiyla kucagimiza almak

Selam kızlar.. bende iyi oldum az çok diyeyim. Kusmalarim azaldı sabahları çıkarıyorum sadece. Koku hassasiyeti de gitti çok şükür :) yarın sağlik ocağında kontrole gidicem kan ultrason falan daha cinsiyet öğrenmedim aslında çokta merak etmiyorum uzun süre sonra gelince cinsiyetten çok sağlıklı olması ön planda olduğundan ama tabi başından beri içime doğan benim hissettiğim erkek :)) bu arada bende hareket hissetmedim daha. Zaten ilk bebeklerde 22. Hafta da başlıyormuş ondan dolayı endişe etmiyorum

Selam kızlar.. bende iyi oldum az çok diyeyim. Kusmalarim azaldı sabahları çıkarıyorum sadece. Koku hassasiyeti de gitti çok şükür :) yarın sağlik ocağında kontrole gidicem kan ultrason falan daha cinsiyet öğrenmedim aslında çokta merak etmiyorum uzun süre sonra gelince cinsiyetten çok sağlıklı olması ön planda olduğundan ama tabi başından beri içime doğan benim hissettiğim erkek :)) bu arada bende hareket hissetmedim daha. Zaten ilk bebeklerde 22. Hafta da başlıyormuş ondan dolayı endişe etmiyorum
Hayırlısı canım Rabbim tez zamanda yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin İnşaallah

Merhaba Kızlar;
2 Lİ Test yaptırmıştım geçen haftalarda.Temiz çıktı.Doktorum 4 lü test istedi tüp bebek merkezinden , Bende orada yapmadım başka bir özel hastneye gittim.oradaki Doktorum Ultrasyonda bebeğimin beyninin her iki kısmında kist gördü (BİLATERAL KOROİD PLEKSUS KİSTİ) bağırsaklarında da parlaklık(HİPEREKOJEN BAĞIRSAK) bizim uzmanlık alanımız dışında dedi 4 lü test yapacağımıza detaylı ultrasyona gir dedi . Beni Perinatoloğa yönlendirdi Orada da detaylı ultrasyona girgim Herşeyine baktı doktor 20 DK sürdü kalp atımına damarlarına boyunun ölçüsüne ense kalınlığı burun yapısı herşeyi normal dedi .Kist ve parlaklık mevcut dedi trizomi 21 taramasıymış down sendromu olup olmadığı v.b diğer kromozonal hastalık varmı bebekte bunu bilmem için senden sıvı almamız lazım dedi. Amniosentez yani. Yada kandan da bulunuyor dedi başka özel bir merkezde amerikaya yollanıyormuş kan kromzonlar ayrılıp çocukta eksiklik varmı ayırıyorlar mış.Yapmadım kan filan Amniosentez de yapmadım...zaten riskli gebelik geçirdim sıvı alıp neyi değiştireceksiniz dedim olurda bir rahatsızlığı varsa bildirmemiz lazım BAKANLIĞA kiste yada parlaklığa anne karnında müdahale edilmez ve siz gebeliği yasal olarak sonlandırabilirsiniz dedi.Karşı çıktım ağladım ama kahr etmedim kendimi.Rabbim bana ne verecekse ilk günden kabulüm zaten Kurban olduğum Allhım gördü neler yaşadık Yüzümüze bakar dedim bir sorun varsada bebeğimde ben aldırmayı aklımın ucundan dahi geçirmedim Rabbimin Mucizesi değil mi bu benim psikolojimi bozdular inanın.Rabbim yaşatmasın hiçbirinize dua ve tevekkül herşeyin başı Şükretmeyi unutmamalıyız ben unuttum :KK43: Rabbim affetsin beni evladımızı bize sağlıcakla nasip etsin

Merhaba Kızlar;
2 Lİ Test yaptırmıştım geçen haftalarda.Temiz çıktı.Doktorum 4 lü test istedi tüp bebek merkezinden , Bende orada yapmadım başka bir özel hastneye gittim.oradaki Doktorum Ultrasyonda bebeğimin beyninin her iki kısmında kist gördü (BİLATERAL KOROİD PLEKSUS KİSTİ) bağırsaklarında da parlaklık(HİPEREKOJEN BAĞIRSAK) bizim uzmanlık alanımız dışında dedi 4 lü test yapacağımıza detaylı ultrasyona gir dedi . Beni Perinatoloğa yönlendirdi Orada da detaylı ultrasyona girgim Herşeyine baktı doktor 20 DK sürdü kalp atımına damarlarına boyunun ölçüsüne ense kalınlığı burun yapısı herşeyi normal dedi .Kist ve parlaklık mevcut dedi trizomi 21 taramasıymış down sendromu olup olmadığı v.b diğer kromozonal hastalık varmı bebekte bunu bilmem için senden sıvı almamız lazım dedi. Amniosentez yani. Yada kandan da bulunuyor dedi başka özel bir merkezde amerikaya yollanıyormuş kan kromzonlar ayrılıp çocukta eksiklik varmı ayırıyorlar mış.Yapmadım kan filan Amniosentez de yapmadım...zaten riskli gebelik geçirdim sıvı alıp neyi değiştireceksiniz dedim olurda bir rahatsızlığı varsa bildirmemiz lazım BAKANLIĞA kiste yada parlaklığa anne karnında müdahale edilmez ve siz gebeliği yasal olarak sonlandırabilirsiniz dedi.Karşı çıktım ağladım ama kahr etmedim kendimi.Rabbim bana ne verecekse ilk günden kabulüm zaten Kurban olduğum Allhım gördü neler yaşadık Yüzümüze bakar dedim bir sorun varsada bebeğimde ben aldırmayı aklımın ucundan dahi geçirmedim Rabbimin Mucizesi değil mi bu benim psikolojimi bozdular inanın.Rabbim yaşatmasın hiçbirinize dua ve tevekkül herşeyin başı Şükretmeyi unutmamalıyız ben unuttum :KK43: Rabbim affetsin beni evladımızı bize sağlıcakla nasip etsin
Canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah Rabbim hayırlı sağlıklı evlat kılsın inşallah sorunsuz sıkıntısiz kucağına alırsın ben Kasım ayında bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum bebek genetiğe yollandı sonuç sakat geldi eğer ki kalbi durmasaydi Dr öyle deseydi inan kıyıp aldiramazdım seni çok iyi anlıyorum Rabbimin mucizene nasıl kiyılır ki inşallah Rabbim mucizesine sağlıkta verecek inşallah sağ salim sağlıkla doğsun rabbime bırak sıkıntı yapma allah yardımcın olsun :dua::dua:

Canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah Rabbim hayırlı sağlıklı evlat kılsın inşallah sorunsuz sıkıntısiz kucağına alırsın ben Kasım ayında bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum bebek genetiğe yollandı sonuç sakat geldi eğer ki kalbi durmasaydi Dr öyle deseydi inan kıyıp aldiramazdım seni çok iyi anlıyorum Rabbimin mucizene nasıl kiyılır ki inşallah Rabbim mucizesine sağlıkta verecek inşallah sağ salim sağlıkla doğsun rabbime bırak sıkıntı yapma allah yardımcın olsun :dua::dua:

Amin canım Allah razı olsun iyi dileklerin için de çok sağ ol.Üzüldüm bebeğine :KK43: Kaç aylıktı ve öncesinde sana birşey demediler mi peki testlerde çıkmamışm
ıydı birşey :KK43:

Amin canım Allah razı olsun iyi dileklerin için de çok sağ ol.Üzüldüm bebeğine :KK43: Kaç aylıktı ve öncesinde sana birşey demediler mi peki testlerde çıkmamışm
ıydı birşey :KK43:
Allah sendende razı olsun kuzum
11+3tü canım zaten o gün muayene edip test yaptiracakti ama kismet testleri konuşacağımıza kürtajı konuştuk hayırlısı Rabbim böyle uygun görmüş elden bir şey gelmiyor Rabbim sana ve bebeğine sağlık versin inşallah cnm benim

Allah sendende razı olsun kuzum
11+3tü canım zaten o gün muayene edip test yaptiracakti ama kismet testleri konuşacağımıza kürtajı konuştuk hayırlısı Rabbim böyle uygun görmüş elden bir şey gelmiyor Rabbim sana ve bebeğine sağlık versin inşallah cnm benim

Canımsın üzücü :KK43: Herşeyin en güzelini nasip etsin Rabbim Anne olacaklara ve bebeklerine :KK43: Sabırla umud ederek bekliyorum Bebeğim iyi buna inanıyorum :) Herşey gönlümüzce olsun İnşallah .

Kizlar hic kilo aldinizmi 19 haftadayim 56 ile hamile kaldim bugun. Tartildim ayni kilodayim

Merhaba Kızlar;

Canim cok gecmis olsun diyorum ve umarim gecmistir durumumuz ayni.. suan icin ne durumdasiniz bebegin nasil

X