2017 Şubat Anneleri

Merhaba kızlar biliyorum çooook uzun zamandır yokum sizleri çok özledim. Ama çok yoğun ve Yorgun’um. Minik kuzular iki yaşına yaklaşıyor ve ben duygulanıyorum o büyüdükçe Kimse kalmamış sanırım. Sizler nasılsınız ne var ne yok?

Sağol cnm nedenini bizde bilmiyoruz otopsiye göndermedik bende az oranda kah pihtilasmasi cıktı

Canımmm hayırlı olsun tekrar hamilesin sanırım. İnşallah sağlıcakla kucağına alırsın

Kızlar selam.
Tuvalet eğitimi vereniniz oldu mu ? Baslamak istiyorum ama kış tereddütte de kaldim yardımcı olur musunuz ?

Ben 16 aylıkken verdim. Çok kolay oldu. Gerçi ben verdiğimde yazdı ama bolca çamaşır yıkadım. Kurutma problemi yoksa sorun olmaz zaten kaçırır kaçırmaz değiştiriyorsun bir de bacağının arasına pamuklu bez koyuyorum ben hem çiş halıya falan akmıyor hem de iç çamaşırı hissi verdiği için öğrenmesini etkilemiyor. Bol sabırlar ve kolaylıklar diliyorum

Konuşmasını biliyor muydu nasıl o eğitimi verdin ?
Benimki daha konuşamıyor konuşması için ne yapabilirim ?
Tek kelime kullanıyor ama iki kelime söyleyemiyor birlestiremiyor

Konuşmasını biliyor muydu nasıl o eğitimi verdin ?
Benimki daha konuşamıyor konuşması için ne yapabilirim ?
Tek kelime kullanıyor ama iki kelime söyleyemiyor birlestiremiyor

Yok konuşmuyordu hala da tam konuşamıyor. Sadece eh eh diyor. Sürekli gözüm üstündeydi çiş geleceği saatleri biliyordum bir de altını tutuyordu. Günde bir iki kaza oluyor ondan kaçış yok ama genel olarak evrensel saatleri takip ettim mesela uykudan uyanınca yemekten sonra uzun süre oturduktan sonra gibi. O zamanlarda götürdüğümde yapıyordu. Zamana bıraktım ve çiş var mı falan diye sormadım. Kendisinin fal edip söylemesini bekledim. Bir yazı var ondan yardım almıştım. Birazdan paylaşıyorum burada :)

Evet küçük bebekle zor canım. Benimki de tam konuşmuyor hep işaret dili. Zamanı var herhalde dert etmiyorum aman konuşurlarsa da sorularından bıkarız

Emzirmeyi biraktiranlardan tavsiyeleri almak isterim bende durun vahim mama ver anne mama ver diye bas bas bagiran bir bebem var somestr tatiline niyetlendim inşaallah başarırız cok korkuyorum

Arkadaslar merhaba 16 aylik oglum var anne baba demesede ba ba gibi kendi kendine bir seyler konusuyor ama anlasilir degil yuruyor ama surekli elimden tutarak hala bagimsiz yurumuyor.. her istedigini aglayarak yaptirmaya calisiyor istedigi seyi gosterip agliyor.. hic istahi yok gece en az 5 defa uyaniyor... cildirmak uzereyim hicbir seyimiz duzenli degil rutinimiz yok surekli kosusturmaca... bi akil verin ne yapayim..

Emzirmeyi biraktiranlardan tavsiyeleri almak isterim bende durun vahim mama ver anne mama ver diye bas bas bagiran bir bebem var somestr tatiline niyetlendim inşaallah başarırız cok korkuyorum
Biz bıraktık 3 hafta önce.. 17 aylıktan itibaren aşamalı başlamıştık sadece sabah işe giderken ve akşam işten dönünce veriyordum.. Bırakmaya başladığım gün konuşarak çözdüm: " Oğluşum çok acıyor artık "diye başladık uyku anlarında baba destek verdi çünkü onsuz(emmeden yani) uyumazdı, baba olunca aramıyor onu.. 3 gün zorlandı sonrasında aramadı bile artık uyuma şekli elini koynuma sokuyor öyle uyuyor.. Bu arada bıraktırınca bir boşluk ve vicdan yapma durumu oluşuyor çok üzülmüştüm o hafta..

Yürüme, konuşma, iştah konusuna takılmayın..Hele iştah o sürekli değişken oluyor zamanla düzelir rutin kontrollerini yaptırın vitaminlerine baktırın yeterli..
Her istediğini ağlayarak istemesi kendini ifade etme yöntemi, bol bol konuşun kulakları aşina oldukça taklit etmeye başlayacak..

merhaba, ben de yusuf beye gitmek istiyorum doğum yaptınız mı ? memnun musunuz ?
27 Eylül 2018 de doğum yaptım.İlk doğumumdu ve tecrübesizdim buna rağmen kendimi bana kahraman gibi hissettirdiği,verdiği aşırı güven ve rahatlık ,doğumganeden normal doğum yaparak yürüyerek çıkmam,bebeğimin ilk tulumunu kendi ellerimle giydirmem...v.s Yusuf OLGAÇ Ve ekibi ben ve eşim için efsanenin vücut bulmuş hali yine doğum yapaam yine onu tercih ederim.En önemlisi doğurdun bitti artık hastam değilsin gibi bir tavıra girmiyor,doğum öncesi ve sonrası tüm sorularınıZı yanıtlıyor.Bence mükemmel bir hekim...İyi ki YUSUF BEY

Merhaba arkadaşlar benim mirzam Rota virüsüne yakalandı havale de geçirdi .
Daha yeni yeni kendine geliyor . Çok zor günler geçirdik . Salgın varmış aman aman siz çok dikkat edin.

Merhaba,
Sizlere bir şey danışacağım. Kızım bugün 2 yaşına girdi aklımdan çıkmış 2 yaş aşısı asm'den de aramadılar bana da numarasını vermemişti hemşiremiz. Önümüzdeki hafta da 3 gün şehir dışında olacağız. Aşısı bir hafta gecikse bir şey olur mu?

Merhaba arkadaşlar benim mirzam Rota virüsüne yakalandı havale de geçirdi .
Daha yeni yeni kendine geliyor . Çok zor günler geçirdik . Salgın varmış aman aman siz çok dikkat edin.
Çok geçmiş olsun. Rabbim şifa ve sağlık versin tüm yavrulara

1 hafta çok sorun olmuyor 15 günü geçmesin yeterli bizim de bugündü pazartesi götüreceğim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…