2017 Şubat Anneleri

derancim gecmis olsun canim.Kizim da disten cok kotu etkilendi ve hala etkileri devam ediyor azi disler ve yan disler ayni anda geldi simdi de kopek disleri geliyor.Surekli huysuz gece uykusu boluyor vs. istah tamamen kapandi ne yapicagmi bilemiyorum.Bir de bi anda asiri gaz ve kakali bez sayisi artti ve kakasi daha sivi mukuslu sutumden oluyor olabilir mi

Çok sağol canım gün içinde uyumuyor önceden uyurdu gece yarim saatte bir uyanıyor böylemi devam edecek bilmiyorum gündüzde ağlak bi halde of..
Yediğin birşeymi dokundu acaba canım yada diş çıkarma döneminde ishal oluyorlar ya ondandir belkide

bizim de uyku durumu ayni sabaha kadar en az 6-7 kez uyaniyor agliyor ne beni ne kendini uyutuyor :/ Gun icinde de hep bi mizmizlik var hayirlisiyla bi normale donseler de biz de rahatlasak.Bu arada halen yurumedi dayday duruyordu onu da birakti yuruse disari falan cikaricam ama emekledigi icin olmuyor yerlerde surunmek istiyor gittigmiz yerlerde arabasinda durmak istemiyor.

Ay Allah yardimcimiz olsun canım ne diyim. Elada öyle emekliyor hızlı hızlı,koltuklara tutunup kalkiyor ama ilerlemiyor. Dediğin gibi arabasinda durmak istemiyor oda

Geçmiş olsun canım neden oluyor bilmiyorum ama Elif de yapıyor öyle uyku arasında uyanıp iç çeke çeke ağlıyor susturmak mümkün olmuyor

Geçmiş olsun canım neden oluyor bilmiyorum ama Elif de yapıyor öyle uyku arasında uyanıp iç çeke çeke ağlıyor susturmak mümkün olmuyor
Sağol canım gündüz uykusunu uyumamak için öyle direniyor ki anlatamam. Ayakta salliyodum yatiyodu gündüz şimdi mümkün değil anca kolumda pişpişliyorım bakalım düzelir inşallah hafts sonu sınav var bu huysuzluğu yüzünden kitap yüzü açamadim

Çok zor bu afacanlar ahhh ahhh nasıl geçti sınavın? İnşallah birşeyler yapabilmişsindir canım

Merhaba kızlar 15 aylık oldu kızım çok şükür bariz iştah azalması ve b12 eksikliği var tedavi oluyor tekrar düşüyor.. Sizlerde nasıl iştah ve uyku

Merhaba kızlar nasilsiniz?Kimseler uğramıyor artık gebelikte olduğu gibi.
Çocuklar büyüdü, yürüyor vakit yok :)
Bizim hiç çıkcak dişimiz kalmadı 2.azilar dışında hepsi cikti.
Kg hala az gidiyor 9.2 kg boy 84 cm
5 dk yerinde durmayan bir çocuk.
Sizler nasilsiniz?

Kızım 8700 boy 78 cm çok üzülüyorum kilo alamıyor diye. .ama aşırı hareketli durmuyor yerinde hiç

Kızım 8700 boy 78 cm çok üzülüyorum kilo alamıyor diye. .ama aşırı hareketli durmuyor yerinde hiç
Taneli yemek yiyor mu çocuklarınız ?Kuru fasulye ,ceviz,kaju, fındık,pilav bunları güzelce olduğu haliyle yiyor ama taze fasulye ,bezelye ne bileyim bunun gibi yiyecekleri çorba olarak yapıyorum tukuruyor hemen sizde durum nasıl?

Kanı vitaminleri çok iyi şükür sadece b12 eksikliği var onuda takviye alıyor
Biz blw uyguladık 8. Aydan beri oyuzden sıkıntı yok istese herşeyi yiyor ama istemiyor yemek yemek. Sadece emecek. Azı bir tane var o yüzden ceviz fındık vermiyorum bütün olarak rende yapıyorum kaşıkla yiyor işte. Bezelye fasulyeyi elleriyle cımbızlayarak yiyor..

Selam kızlar )
Herkese hayırlı ramazanlar.
Çok sessiz kalmış buralar. İki çocuklu olunca buralara hiç zaman ayıramaz oldum. 16 aylık olmak üzere oğluşum. Zaman ne kadar da hızlı geçiyor...
Hayırlı ramazanlar canım.
Bütün anneleri ufakliklar baya bi yoruyor sanirim ondan dolayi da sesiz sedasız kalmış.
Benim oğlus çok hareketli onun enerjisine ayak uydurmaya çalışıyorum. Birde ramazan da baya bi zor oluyor.
Çok şükür 16 aylık oldular. Gerçekten zmn çok hızlı geçiyor. O anı yaşarken sanki hiç geçmeyecek gibi geliyor zaman ama geçmiş dönüp bakınca ne kadar da hızlı geçtiğini görüyoruz.
Rabbim bütün bebeklere sağlık sıhhat versin. Hayırlı evlat olsunlar inş. Herkes Rabbime emanet olsun.

Arkadaslar merhaba umarim bebisler uslu uslu yaramazlık yapip yormuyordur sizleri diyerek iyi dileklerimi sunayim
Bir sorum var montessori yatak kullanan var mi memnun mu ? Yan korkuluklar nasil yukdek mu çok ?
Eoeydor yerde yatırıyorum en az 1 kere azaldi uyanmaları ve bu da 1 uykumun 3 saat kesintisiz olmasi demek büyük rahatlık oldu benim için. Ama yerde olmasi altinda derme catma yorgan yigini olmasi da icime sinmiyor o yuzden yatak istiyorum. Fikirlerinizi almak istedim.

.

ne guzel çıkmış disler bizim 8 oldu daha yeni o da son 4 ayni anda çıktı anca o şekilde yetişti. Ama bugunlerde yine cok salyalı sanirim azılar hazırlanıyor . Benim kızın kilosu iyi 11 oldu ama boy kisa 75 filan anca kisa olunca da daha bi toplu duruyor.. haraket hep var ama sanırım bu zamanın bebeklerinde. Durmak nedir bilmiyorlar.
Çok şükür herseyden yiyor diyebilirim az az da olsa. Kendi yemek istiyor genelde bende izin veriyorum döke saça her taraf yemek olsa da o hali hoşuma gidiyor keyif alıyor resmen.

Herkese selam olsun..Hayırlı ramazanlar

Benim de sınavlarım bitiyor bu hafta sonu okuyup çıkıyordum biraz uğrarım artık

Ne yapıyorsunuz hanımlar?
Biz şükür iyiyiz..Tuna adeno virüs atlattı çok zordu o günler 1 lokma bir şey sokmadı ağzına sürekli ishal kusma vardı ve iyice zayıfladı, hastane de gaita falan verdik sonrasında bol bol probiyotik verdim şükür ki geçti gitti, azı dişleri de bayağı zorladı 2 azı dişi var şu an..
İş görüşmeleri yaptım bu arada, çalışmaya başlayacağım emzirmeyi günde 2 ye düşüreceğim umarım alışması sorun olmaz..
Biz de böyle siz neler yapıyorsunuz?

Ben internetten bir siteye montessori yatak yaptırdım canım, geniş geniş yatsın diye 120-200 yaptırdım çok da güzel oldu , tavsiye ederim, hem düşme tehlikesi de yok..özelden nereye yaptırdığımı yazabilirim istersen burdan yazmak yasak sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…