2017 Şubat Anneleri

yumurta sarisini labne ile karistirip veriyorum cok seviyor

Aa ne güzel hayirli uğurlu olsun dişleriniz:)) valla o kadar sık uyanıyorki napacağimi şaşirdim sürekli kucak istiyor:/

Ay inciniz hayirli ugurlu olsun tirtik tirtik bi kac gune girunur cok tatli oluyorlar
Sağolun canlar..
Herkesin kolaylıkla çıksın inşallah, çıkınca devam ediyor huzursuzluk farkındayım..
El ağızdan çıkmıyor sürekli mız mız,gece sürekli uyanıyor, sabahın köründe ayağa dikiliyor oyy oyy halimize
Ama şapşik halleri çok tatlı bugün dilini deydirip duruyodu dişine

Hahaha baya ilerleme var desene canım insan tuhaf oluyor zorla yedirip içirince işkence ediyormuşum gibi hissediyorum alerji yüzünden yiyemiyoruz ikimiz de tatlım.

Ağzını da şapırdatıyor mu seninki de :)))
Ağız şapırdatma sizde de mi var canım
Yemekten sonra değil de emmeden sonra şapur şupur bizimki de
Bu arada sabah birkaç pankek tarifi paylaşayım size..

Kızlarrr artık bizim de bir incimiz var taze taze fırından yeni çıkma

Hatta 2.de yolda..

derandiren şu an aynı sizin gibiyiz canım huzırsuzluk tavann..
Hayırlı ugurlu olsun cnm. İnş sıkıntısız bir şekilde atlatit bütün yavrucaklar bu süreci.

Bu gece benim oğlan da mahvetti bizi. Sürekli uyandı ve ağladı. Çocuğun gözleri kapalı içli içli ağlıyor bir ara korktuk yani. Acaba rüya da mı korkutuyor lar diye de düşündüm okudum ettim. Ama tüm gece böyleydi.
Bu dişler çok zorluyor. Allah bütün annelere yardım etsin.

Günaydın arkadaşlar. Benim kız bu sabah kahvaltıda hazır dondurulmuş ıspanaklı börek yemek suretiyle bir yaşına kadar olan bütün yasakları tek seferde deldi. Mama sandalyesine oturtup içeri kahvaltısını hazırlamaya gittim. Babam o sırada yanında oturmuş kahvaltı yapıyordu. Babamın tabağına atlamış, börek yerken ağzını şapırdatıp istemiş, babam da vermiş. Bi geldim iki eliyle tutmuş ısıra ısıra yiyor. İki tanecik yarısı çıkmış dişi var nasıl başardı anlayamadım ama böreğin yarısını gömmüş:/ elinden almaya çalışınca da olay çıkardı zilli:)) yumurta beyazı olsun donmamış yağ olsun tuz olsun şeker olsun ne kadar yasak varsa yememesi gereken ne varsa afiyet oldu kızıma:/

Aminn canım..
Çok ağlarsa calpol veriyorum ben de 1 çay kaşığı..
Yoksa habire kalkıyor
Dişlerin hepsi çıkana kadar bu dönemlere alışacağız sanırım..

Günaydınlarr
Bugünkü tariflerimizi atalım hemen..
Bildiğimiz gibi pankek karbonatla yapılır, ben karbonatsız tarifler paylaşayım dedim..

Lorlu Yulaflı Pankek ( 7 ay ve üzeri )

Malzemeler

1 yumurta sarısı
1 yemek kaşığı lor
1 yemek kaşığı yulaf unu birazda yoğurt suyunu
Tereyağı

Yapılışı

Malzemeleri karıştıralım. Tereyağı erittiğimiz tavada alt üst pişirin.biraz sert de olduğu için güzelce kesip bebeğinizin eline verebilirsiniz.
Afiyet olsun.

Son düzenleme:
Meyveli Kavanoz Maması (7 ay ve üzeri )

8 ay ve üzeri :İrmik yerine tam buğday ekleyebilirsiniz.
Gluten alerjisine dikkat edelim.

Malzemeler

1 elma
1/2 çay bardağı su
1 yemek kaşığı irmik
1 armut

Yapılışı

Suda irmiği ekleyip pişirelim. Armutve irmiği rendeleyelim .İrmiğin üzerine meyveleri ekleyelim. 3,4 tur çevirip kapatalım.Bebeğinize hemen servis edecekseniz ılıtıp verebilirsiniz.2,3 gün içinde verecekseniz mamayı soğutmadan kavanoza ekleyin.Kavanozun kapağını kaynatın . Kavanozu kapatın.Ters çevirip soğumasını bekleyin.Soğuyunca buzdolabında muhafaza edin.Bebeğinize verdiğinizde benmari usulu ile ısıtıp bebeğinize verin.Afiyet olsun.

Yulaf Ezmeli Toplar ( 7 ay ve üzeri )

Malzemeler

2 yemek kaşığı yulaf ezmesi
1/2 havuç rendesi
1/2 elma rendesi
Tarçın

Yapılışı

Yulaf ezmesini sıcak suda 5 dk kadar bekletin. Elma ve havuç rendesini tavada biraz yumuşatın. Suyunu süzüp yulaf ezmesi ve diğer malzemeleri karıştırıp minik toplar yapın. Harika bir atıştırmalık. AFİYET OLSUN.

Afiyet olsun kızına cnm. Bütün yasaklar bir anda uçup gidiyor biz ne kadar dikkat etmeye calışsakta :)

C
Cnm tesekkur ederiz tarifler için. Favorilere ekledigimiz mesajları nerden görüyoruz bulamadım tarifleri ekledimde

Selamlar uzun zaman oldu görüşmeyeli

Eylül Deniz büyüdü teyzeleri.. 7.ayı da geride bıraktık artık.. 28 şubat doğumlu olduğu için biz biraz gerideyiz sizden.. BLW ile devam ediyoruz ek gıdaya.. Tadımlardayız brokoli tadımı yapıyoruz Tospirikin boyu babasına çekecek sanıyordum ama 68.5 cm de kaldı, kilo persentillerin üzerinde maalesef.. Hala emeklemiyor belki o yüzdendir bu kilo artışı. Umarım hareketlenince çok kilo almaz Bunun dışında hayatımızda 2 yeni diş ve 3.de yolda.. 3-4 haftadır hayata kahrettim.. Ne uyku düzeni kaldı ne bir şey.. Az önce daldı gece uykusuna.. Normalde 22.00 da uyur sabah kalkardı.. (gece 2 kere emer) Şimdi bu saatlere kadar geziyoruz etrafında.. Ne kadar daha böyle huysuz olacak bilmem.. Atakta değil ama şu atak şablonundaki gri yerdeyiz (annem gidebilir, mesafeler atağı). Umarım üst dişleri bir iki hafta müsaade eder çünkü bittim.. Kendimi aşırı kötü hissediyorum eve tıkılı kalmış gibiyim. Hiçbir etkinlik yok hala.. En son hamileyken gittiğim tiyatro, sinema, konser.. Off düşündükçe buhran buhran buhran.. O rezil iş hayatını bile özler oldum. En zoru çocuk büyütürken ev hanımı olmak.. Çalışmak ne kadar da kolaymış.

Bu gece hiç uyuyamadı oğluş doğru düzgün..
Biz de nöbetteydik..
Ateş 38.6 lara kadar çıktı, uykuya daldığında bile inleyerek uyudu..
Sabaha kadar bir baba bir ben evin içinde gezdirip ateşini takip ettik..
Eller buz gibi kafası yanıyordu oğluşun..
Sabah 4 ten sonra düştü ateş, 6 ya doğru yine 38 e doğru çıkmaya başladı..
Yaaa çok zormuş diş gerçekten kızlar..
Umarım bundan sonrası kolay geçer, bitkin düştüklerini görmek çok kötü

Canım çok geçmiş olsun gerçekten öyleymiş. Ben de 1 de yatağa girdim ela 3-4 Kez ağlayarak uyandı süt verdim Sabah 6:30 da uyandı uyumadı:/ artik yorgunluktan bacaklarimi taşıyamıyorum.
İnşallah çabucak atlatırlar

Günaydın herkese iyi pazarlar
Ben daha adet olmadım ama dünden beri karin ağrısı ve akıntı var adet belirtisi mi acaba hiç olmak istemiyorum

Bu arada en çok diş benim oğlanda galiba 3. Cıktı 4. De patlamak üzere diş buğdayı yapmak istiyorum ben yapana kadar hepsini çıkarmasa bari

Cnm çok geçmiş olsun.Rabbim sağlık sıhhat versin minnosa.
Bizde geçen hafta öyle idik sürekli ateş ilk zmn lar dişten dolayi diye düşündük ve dişi de yardı sonra ateş bi türlü geçmek bilmedi. Boğazları kızarmıştı ondan dolayi imiş 1 hafta boyunca ateş oldu iştah azaldı. Antibiyotik vermeden atlattık çok şükür.
2 3 gün sürerse Dr ye gözükün bence farklı birsey olabilir. İnş hemen geçer ve gerek kalmaz .
Birde Dr bana dış en fazla 38.3 38.4 fln yapar dedi bizim 39lari bulmuştu çünkü.

Ağız şapırdatma sizde de mi var canım
Yemekten sonra değil de emmeden sonra şapur şupur bizimki de
Bu arada sabah birkaç pankek tarifi paylaşayım size..

Evet çok tatlı oluyorlar öyle şapırdatınca:))) hayırlı olsun sizin inciler de

Şu ev taşıma işimiz bitsin güzel yiyecekler yapacağım kızıma :))) teşekkür ederim tarif için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…