2017 Şubat Anneleri

Öyleler gerçekten.Gitmedim doktora alerji doktoru 1 tane tek var adam gıcığın teki . Kendi çocuk doktorumuz geçen ay patates kabak falan başla dedi patatesi yemiyor zaten bu ay kontrole gittiğimde danışacağım

Kızlar yumurta sarısı yediriyormusunuz? Ne vereceğimi şaşırdım malum süt alerjisi var 3 kaşık şeftali püresi yedi sadece bugün. Biraz paylaşirmisiniz yedirdiklerinizden. Bu arada 6 ay 5 günlük olduk

Ben günde 3 öğün veriyorum canım..
Sebze, meyve ve tahıl (organik pirinç muhallebisi) verdim şu ana dek..
Yumurta sarısı da yedik..
Kabak,havuç ,semiz otu verebilirsin..
Meyve de armut, mor erik, nektarin, elma, muz, avakado verebilirsin..
Daha sonra bunları karıştırıp da verebilirsin..
Et suyunu sebzesine katabilirsin ki demir var içinde gayet iyi olur.. Mesela kuzu eti hormon tutmadığı için daha sağlıklı onunla da yapabilirsin..
Ben sebzeleri sebze haşlama aparatı ile buharda haşlıyorum o şekilde veriyorum..

kafasini geri atmasi gazdan olabilir. uyumamasi huzursuzluklari dis cikartmak nedeniyle olabilir diye dusunuyorum.

Kızlar yumurta sarısı yediriyormusunuz? Ne vereceğimi şaşırdım malum süt alerjisi var 3 kaşık şeftali püresi yedi sadece bugün. Biraz paylaşirmisiniz yedirdiklerinizden. Bu arada 6 ay 5 günlük olduk
sabahlari cegrek yumurta sarisini peynirle karistirip veriyorum.

2. ayda gitmiştik. Bir daha gitmeyi düşünüyorum bayram sonrası.
Yenidogdugunda 2 aylikti sanirim yaptirmistim. Goz doktoru 1 yasina kadar gerek yok. Eger seni takip etmezse falan sikinti olmaz demisti
Bayramdan sonra kontrol amaçlı göz ve kardiyoloji muayenesine gitmeyi düşünüyoruz Allah nasip ederse..
Bn hic yaptrmadm en son muayenese doktora sirdm goz muayenesi dedim randevu alabilirsin goz doktoruna dedi aklima gelmedi bi problemi yok yine de yaptrmak lazm mi diye kendisi de sormadi simdiye kadar hic aile sagligi da sormadi.. gotureym bn dimi? Nasi oluo goz muaynesinde napiolar? Devletten alaym diorum randevuyu

1. Ayda aşıya gittiğimiz de ebemiz 2. Ayda göz muanesi yaptırın demişti ve bende götürdüm. Bi cihaz vardı ona koyup baktı. Birde ışık tutup takip edip etmediğini kontrol etmişti.

Alerji platformundan mı araştırdın canım?
Alerji ve aşıların prospektüsleri aşı sonrası ölen bebekler aşı sonrası iştahsızlık meme reddi yaşayan bebekler çocuk felçi aşısından sonra felç kalan bebekler. Baya bi araştırdım aslında bebeklere bir test var o yapıldıktan sonra aşı uygunsa yapılmalı çünkğ her bebeğin bünyesi yeterince bağışıklığı güzel güçlü olmuyor ve kötü sonuçlar doğuruyor her bebeğin bünyesi farklıyken herkese koyun gibi aynı dozda aşıları vurmak ne mantıkta ?

vurulan aşıların mutlaka prospektüsünü isteyin arkadaşlar yan etkileri öyle çokki aşıdan sonra çocuk iştahsızlaşıyor ama biz bunu aşıya bağlamıyoruz çünkü yan etkilerini bilmiyoruz bile rotavirüs aşısı vurduran vardır illaki burda prospektüsünde vero hücresinde üretilmiştir diyor internetto vero kelimesini öeviri yaptığımızda maymun hücresi olduğu çıkıyor

Canım hiçbir ilaç ya da hiçbir aşı masum değil zaten. Bi kere aşının kendisi mikrop:) vero maymun hücresi demek diye çocuğa maymun hücresi vermiş olmuyorlar.. bi çok ilaç hayvanlar üzerinde deneniyor.. maymun hücrelerinde denenmiş olabilir. Tek bi kelimeyle çözebileceğimiz içerikler değil bunlar malesef.. aşılama öncesi Bebek ölümlerine ve hastalıklara bakarsak bugüne oranla hastalık ve ölümlerin çok çok azaldığını görebiliriz.. tabiki yaptırmamak senin tercihin ama bu çok çok çok iyi araştırdıktan sonra söylenebilecek bişey.. bir tek kelimenin çevirisiyle olmaz

Teşekkürler Canım fikir için..Ben anca 2 kaşık sebze verebiliyorum şu an buharda haşlıyorum bende.onuda zorla yediriyorum çok pürüssüz olmasa çıkartiyor ağzından. Tuz kullanıyormusun? Hipp in pirinç unu mamasını aldım kullanmadım hala annem bir faydası yok dedi

Geç cevap için özür tatlım duvar raflarım gelmişti bugün, duvar falan deldiler ortalık biraz battı onlarla ilgilendim bütün gün..
Yok canım kullanmıyorum tuz..
Pirinç ununa öyle böyle yararsız, bilmem ne diyen bir sürü kişi var kendi etrafımda da..
Ben biraz irdelerim bu tür şeyleri..
Farklı farklı şeyleri okuyup ortak noktalarını toplarım şöyleki:
Pirinç B vitamini deposu, karbonhidrat ve protein deposu ama tek başına kof kilo yapmaz (zaten kilolu da değiliz), alerjen değildir ki gluten alerjisi olan da tahıl olarak pirinç tüketir, hazmı en kolay tahıldır bu yüzden gece yatmadan önce de verilebilir ..
Ben zararlı ya da faydasız bir şey göremedim açıkçası hani varsa şöyle zararı var, şunu yapıyor desin ona da saygı duyarım; haa yeni bir şey öğrendim işte diye sevinirim ama faydası yok deyip açıklama yoksa tatmin olmuyorum..

Canım stres yapma. Ben oğluma süt emmedigi için 5. Ayda sebze püresi ve yoğurt ile başladım ek gıdaya. İlk bir ay İnanki iki üç çay kaşığı ancak yiyordu. Püreyi yemeyince blendirdan geçirdim yine 3-4 kaşık zorla yiyordu. Kaşık fobisi mi var ek gıdayı red mi ediyor diye düşünüyordum. Ama zamanla alıştı şu an severek yiyor bu süre bir ayı buldu biz de puture de 6. Ayda geçtim.
Muhakkak alışır.

Bu konu tartışmaya açık bir konu canım alerji platformunda bende gördüm yaptırmadım diyenleri..
Ama aşı zaten canlı mikroorganizmalardan üretiliyor..Tavuk, fare, maymun, koyun, sığır, hamster embriyoları ayrıca hücre yani doku kültürleri veya denek hayvanlarından..

Yaptırıp korunanın ve hafif atlatanın sayısı ziyadesiyle fazlayken gerisi teffarruat bana göre..

Elim bir şey evet ama ölümleri de şuna bağlıyorum hastalıklı bir bebek anne karnında da ölebiliyor doğumdan sonra da..
Bize sadece rabbim korusun demekten başka bir şey düşmüyor..

Olurmu canım estağfurullah..Uzun uzuna yazmışsın çok sağol
Ozaman bende vereyim meyveyle karıştırıp. Eşim bu tadsız şeyleri nasıl yesin diyor tuzu oyüzden sordım bende damak tadı yok daha diyorum gel de anlat.

Öylemi sağol canım inan biraz moral oldu bana çok üzülüyorum mesela bugün hiçbirşey yediremedim kendimi suçluyorum sonra
derandiren bana doktorumuz hipp in 5 tahıllısını önermişti, elma veya armut suyuyla verebilirsiniz demişti.
Bende doktoruma danişip alacağım malum süt alerjisi var korkuyoruz birşey vermeye.tekrar çok teşekkür ederim canım

Hippin o arkasındaki tarife göre dene bakalım canım bence tadı gayet güzel bir de pişirilmeden yapılıyor o..
Ben çayı şekerli içmiyorum tuzu da çok kullanan biri değilim o yüzden bana tadı çok güzel geliyor sebzeler o şekilde..
İlerde bebişler büyüdüğünde damak zevki nasıl olursa öyle tatlandırıp tuzlasınlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…