2017 Şubat Anneleri

bizde yeni basladik kabak bitti havuctayiz ama blw klasik destekli gidiyorum

Bizde havuç kabak bitirdik onlarda iyiydi de bugün patates verdim ellemek istemedi gıcık oldu :kk77: gerçi patates de bi garip oluyo haşlanınca insanın eline yapışıyo falan.. açıkçası patatesin boğazına yapışmasından korkarak verdim nişastalı yapısı beni tedirgin etmişti. Belki de var bi hayır yememesinde diyorum şimdi. Bi kez daha denicem uyanınca bakalım ben yapacak. Klasikte ne veriyosun?

Bizde havuç kabak bitirdik onlarda iyiydi de bugün patates verdim ellemek istemedi gıcık oldu :kk77: gerçi patates de bi garip oluyo haşlanınca insanın eline yapışıyo falan.. açıkçası patatesin boğazına yapışmasından korkarak verdim nişastalı yapısı beni tedirgin etmişti. Belki de var bi hayır yememesinde diyorum şimdi. Bi kez daha denicem uyanınca bakalım ben yapacak. Klasikte ne veriyosun?
yogurt yumurta lor peyniri bide meyve sebzeleri yiyemedigi olursa onlari elimle agzına kendim koyuyom seftali armut basladigimiz meyveler tabi tadimlik henüz iki kez sebze çorbasi denedim yok hanimefendi dudak kilitledi

bu arada ek gida henüz tadimlik verdik dontrole gittik 4 gündür cok sık kaka yapiyordu su vermemi sorun olmadigini söyledi doktor amcamız 200 gr almışız 10 günde hala 1 kg eksiğimiz var ama doktor pes etti döndüremedi yakalayıp yere yatirmak için karnimiza bakicakti kaldık öyle çok hareketli maşallah bu kız nasıl kilo alacak dedi :KK54:

benim kiz püre corba sevmiyor ya kendi yiycek yada elimle vericem parcalari yoksa meyve sebze kabul etmiyor seninde öyle mi

yogurt yumurta lor peyniri bide meyve sebzeleri yiyemedigi olursa onlari elimle agzına kendim koyuyom seftali armut basladigimiz meyveler tabi tadimlik henüz iki kez sebze çorbasi denedim yok hanimefendi dudak kilitledi

Ayyyy sana yazdım ya uyandı bi daha verdim yedi şapşik bayıla bayıla :KK49: tutmayın oyniiiciiiiimmm:KK76::halay::KK9: bizimki de ben bişey verecek olsam kilitliyo.. bakalım tünelin sonu nereye çıkacak:KK48:

Ayyyy sana yazdım ya uyandı bi daha verdim yedi şapşik bayıla bayıla :KK49: tutmayın oyniiiciiiiimmm:KK76::halay::KK9: bizimki de ben bişey verecek olsam kilitliyo.. bakalım tünelin sonu nereye çıkacak:KK48:
bazen cok oynuyor kendi yerken minik parçalar oluyor caktirmadan agzina atiyorum anlarsa göruceksin yapma dercesine ciğlığı basiyor

Sevimli atarlarından, espri kabiliyetin ve konuşmayı sevmenden.
Muhabbeti en çok seven burçlar: ikizler ve terazi.
İkisi de dilini çok iyi kullanır.
Babam teraziydi, amcam ve 3 kuzenim de terazi, eşimin de yükseleni terazi...4 kuzenim ve kardeşim de ikizler.
İyi bilirim iki burcu da :KK66:
Ayyy canım benim :KK68::KK22:

Blw ciler nerdesiniz nasıl gidiyo? @tereyagli ekmek M muhendiseylul başka varmıydı blw yapan :KK64:
Biraz tedirginim ben büyük parça koparırsa diye onun dışında eğlenceli ve baya dağınık bulaşık yalaşık:KK71:gidiyor.kabak havuç patates kavun tattık kavuna bayıldı daha vermiyorum diye ağladı :KK70:ama yoğurt yumurta falan ben de kendim yedirebilirim sıra onlara gelsin de biraz minyonuz malum. Siz de nasıl durumlar canım. Panik olma durumu sende de var mı

Biraz tedirginim ben büyük parça koparırsa diye onun dışında eğlenceli ve baya dağınık bulaşık yalaşık:KK71:gidiyor.kabak havuç patates kavun tattık kavuna bayıldı daha vermiyorum diye ağladı :KK70:ama yoğurt yumurta falan ben de kendim yedirebilirim sıra onlara gelsin de biraz minyonuz malum. Siz de nasıl durumlar canım. Panik olma durumu sende de var mı

O tedirginliği hiç sorma:) hele dağınıklık:) bi kabak yedi sandalyeden kaldırırken tutacak temiz yerini bulamadım yavruşumun :))) ama kendi yediğini görmek inanılmazzz güzel ve eğlenceli :) hele sonunu düşününce iyice motive oluyorum.. en çok da çok bilmişlik yapanlara inat başarıcam diyorum .. o zaman da ben bilmiş bilmiş çooook şey söylicem:KK66:

Peynir olarak neler veriyosunuz kızlar?
Bi de yulafı nası veriyosunuz verenler?
Fındık ceviz ve badem toz olarak vereyim diyorum yoğurda katıp, deneyen var mı?
Peki ya et suyu? Verdiniz mi?
Muhallebiyi nası yapıyonuz?
Pirinç unu karışımı marka tavsiyeleriniz?
İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz süreniz sınırsız :) :p :KK66:

Peyniri kendim yaptim..Yoğurt mayalamaktan çok daha basit..1 litre günlük sutu ocakta kaynattim,kaynayinca içine 4 kasik yoğurtla kestim.Suyu sararana kadar kaynamaya devam..peynir yüzeyde top top oluyor zaten, alıp süzdüm.. Suyunu da buz poşetine atıp buzluğa attım..
Yulaf 6.ay bitince başlanıyor benim bildiğim, glutenli olduğu için..
Fındık ceviz bademe henüz başlamadık..
Et suyunu püreyi biraz akışkan hale getirmek icin (ozellikle kabızken) ya da corbasina katılabilabilir ama biz henüz ona da başlamadık.
Pirinç unu ya tam pirinç unu (Rasayana ve city farm markalar) ya da hipp in organik pirinç unu..
Hipp'ki anne sutu veya suyla karistirilarak yapılıyor.. Diğer pirinç unu muhallebileri de..

Canim ben peynir olarak ananemiz sütü kestirip peynir yaptı ondan vereceğim yarın vereceğim inş daha başlamadım.
Yulaf vermedim daha. Badem fındık ceviz fln bu aylar için erken diye biliyorum. İlerleyen zmn larda veririm tabi. Robottan çekip yogurta vs katarak mantıklı olabilir.
Et suyu daha denemedim.
Pirinç unu olarak ta hipp aldım onu veriyorum hipp in yulafini da alacağım inş.
Benden cvp lar bunlar ivocum :)
Bu orada rumuzundaki foto sen misin cnm

Canim ben peynir olarak ananemiz sütü kestirip peynir yaptı ondan vereceğim yarın vereceğim inş daha başlamadım.
Yulaf vermedim daha. Badem fındık ceviz fln bu aylar için erken diye biliyorum. İlerleyen zmn larda veririm tabi. Robottan çekip yogurta vs katarak mantıklı olabilir.
Et suyu daha denemedim.
Pirinç unu olarak ta hipp aldım onu veriyorum hipp in yulafini da alacağım inş.
Benden cvp lar bunlar ivocum :)
Bu orada rumuzundaki foto sen misin cnm

Sağol canım benim şipşak cevapların için :)
Profil fotom Audrey Tautou. Beni benzetiyolar kendisine.
Gerçi beni herkes farklı birine benzetiyo: Ann Hathaway, Emma Watson, Beren Saat, Tülin Şahin ve hatta Gülben Ergen :KK70: ve farkettiysen hiçbiri birbirine benzemiyo bunların :))))
Demekki her gören farklı bişi uyduruyo:KK53:
İçlerinden en işime geleni Audrey oldu benim de, onu koydum :)
Kendi fotomu koymuyom, özellikle BDVde ağzıma geleni saydığım için ifşa olmayım diye :KK70:

Kizlar ya ben mi cok katiyim bu ek gida konusun da yoksa cevremi cok geniş anlamadım gitti...
Bugün bi arkadaşa oturmaya gittik arkadaş grubu ile benim bebeğim dışında bir bebek daha vardı.
8 aylık
bebeğe annesi şalgam suyundan yapılan bulgur salatasından verdi. Doğal yapılmış içinde şeker olan vişne suyundan verdi. Bende espirisine turşu da yiyor sun sen dedim bebise annesi evet verdim ve yedi dedi. Çubuk kreker bisküvi vs de vermiş. Bende ben çok katiyim ya dedim ek gıda konusunda tuz şeker vs karışık şeyler vermiyorum fln dedim.
Yani ya bizde bi sıkıntı yada onlar da.

Oğluma da resmen nazar değdi ya offffff. Orada milletin içinde gayet güzel sakin sevimli durdu. Beni hiç uzmedi. Oyuncak lar ile oynadı. Tabi böyle bir bebeğe dedikleri şey..... Aaaa sen hep böyle misin. Ne kadar uslusun. Çok sakin. Hiç sesi çıkmıyor vs vs şeyler..... normal de evde hareket içinde olan eden sesi cikan sikilinca huzursuz olan oğlum gitti o saatler arası başka bir çocuk geldi ve normal olarakta herkes onu söylüyor. Ama eve geldik ve çocuk ağlıyor uyutuyorum 5 dk olmadan ağlayarak uyanıyor. Resmen nazar değdi ya uykusunda içli içli ağlıyor yavrum. Herkesi kendim gibi görüyorum ama yok öyle deGil dikkat etmek lazım. Rabbim nazarlar dan korusun kollasin hepsini

Sağol canım benim şipşak cevapların için :)
Profil fotom Audrey Tautou. Beni benzetiyolar kendisine.
Gerçi beni herkes farklı birine benzetiyo: Ann Hathaway, Emma Watson, Beren Saat, Tülin Şahin ve hatta Gülben Ergen :KK70: ve farkettiysen hiçbiri birbirine benzemiyo bunların :))))
Demekki her gören farklı bişi uyduruyo:KK53:
İçlerinden en işime geleni Audrey oldu benim de, onu koydum :)
Kendi fotomu koymuyom, özellikle BDVde ağzıma geleni saydığım için ifşa olmayım diye :KK70:
Rica ederim cnm. Elimden geldiği kadar bildiğim konular hakkında yorum yapmaya çalışıyorum.
Ayy cnm cahilligime ver tanımıyorum o hatunu sen misin diye sordum :)
Gerçekten de saydiklari isimler de birbirine çok benzemiyor. Ama hepside ayrı ayrı güzel bayanlar. Eminim ki sen onlar dan çok daha guzelsindir.
Bence de koyma o zmn fotonu ne olur ne olmaz tedbirli olmak lazım.

yaptıklarım var yazmak ıstedım et suyunda patates havuc pirinc bulgur ırmık kabak karışımını hergun bır kase yıyor. yogurd kendım mayalıyorum yıyor. muhallebı degılde gece yatarken pırıncunu yıyor ınekmsutu gunde 100 ml kadar ıcıo.sabah kahvaltı labne peynır yumurta sarısı bes adet cıcıbebe sutle yıyor. cevız bende vermek ıstıorum un gıbı yaparmı makınam acaba dıorum.yulaflı kase mama yıyor su ıle pişmeden yapılanlardan

X