2017 Şubat Anneleri

Peynir olarak neler veriyosunuz kızlar?
Bi de yulafı nası veriyosunuz verenler?
Fındık ceviz ve badem toz olarak vereyim diyorum yoğurda katıp, deneyen var mı?
Peki ya et suyu? Verdiniz mi?
Muhallebiyi nası yapıyonuz?
Pirinç unu karışımı marka tavsiyeleriniz?
İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz süreniz sınırsız :) :p :KK66:

Instagramin varsa bebeimle_buyuyorum ve gurme_tulin sayfalarini takip etmeni tavsiye ederim canim. Ev yapimi lordan sebze corbalarina,kreplere, et suyu hazirlama ve yogurt mayalamaya kadar bir cok seyi buralardan ogrendim. ben henuz sadece meyve puresi yogurt ve tarhana corbasi verdim ama pek cok tarif var hepsini kizim buyudukce denemek istiyorum. Bugun 6 aylik olduk daha. Yavas yavas ilerliyoruz.

yaptıklarım var yazmak ıstedım et suyunda patates havuc pirinc bulgur ırmık kabak karışımını hergun bır kase yıyor. yogurd kendım mayalıyorum yıyor. muhallebı degılde gece yatarken pırıncunu yıyor ınekmsutu gunde 100 ml kadar ıcıo.sabah kahvaltı labne peynır yumurta sarısı bes adet cıcıbebe sutle yıyor. cevız bende vermek ıstıorum un gıbı yaparmı makınam acaba dıorum.yulaflı kase mama yıyor su ıle pişmeden yapılanlardan

Bana bir gun icin cok agir geldi bu menu

C calikusu3482 :KK70:
Benim stres atma yerim bdv :KK66:
Sen de oku geç çok kaptırma derim yoksa insanı etkiliyo bazı olaylar.
Mesela dünkü kanserli kadının konusuna çok üzüldüm.

Rica ederim cnm. Elimden geldiği kadar bildiğim konular hakkında yorum yapmaya çalışıyorum.
Ayy cnm cahilligime ver tanımıyorum o hatunu sen misin diye sordum :)
Gerçekten de saydiklari isimler de birbirine çok benzemiyor. Ama hepside ayrı ayrı güzel bayanlar. Eminim ki sen onlar dan çok daha guzelsindir.
Bence de koyma o zmn fotonu ne olur ne olmaz tedbirli olmak lazım.

Hepsinin ortak özelliği küçük suratlı oluşu :KK70:
Gülben hariç.
Oyüzden yüzüm küçük olduğu için benzetiliyom bence.
Ki hiç sevmem kaşık suratı.
Ve kendimi de güzel bulmam.
Hep demişimdir ben erkek olsam bana bakmazdım diye :KK70:
Ama elhamdülillah tabi nimete şükürsüzlük edip şımarmanın alemi yok.
Sağlığımız yerinde daa noolsun....

Hepsinin ortak özelliği küçük suratlı oluşu :KK70:
Gülben hariç.
Oyüzden yüzüm küçük olduğu için benzetiliyom bence.
Ki hiç sevmem kaşık suratı.
Ve kendimi de güzel bulmam.
Hep demişimdir ben erkek olsam bana bakmazdım diye :KK70:
Ama elhamdülillah tabi nimete şükürsüzlük edip şımarmanın alemi yok.
Sağlığımız yerinde daa noolsun....
Güzellik çok göreceli bir kavram. Ve birçok kişi de kendini çok beğenmez.
Hani bir söz varya " Güvenme zenginliğine bir kıvılcım yeter, güvenme güzelliğine bir sivilce yeter" diye. Aynen de öyle hersey gelip geçici. Dediğin gibi sağlıklı ve sıhhatli olmak bu dünyada ki en güzel güzellik.
Yüz guzelginden çok kalp güzelliği çok daha önemli. Rabbim kalbi güzel insanlar dan eylesin her daim ve kalbi güzel insanlar ile karşılaştırsin

Kızlar kizimda oğlum da hasta oldular birkaç gün önce sadece yüksek ateş vardı şimdi burun akıntısı öksürük var ve her ikisi de doktorun verdiği ilacı icmiyo büyük resmen kaçıyor küçüğe zorla icirsemde kusuyo doğal bildiğiniz birşeyler var mı kızım 6ay17 gunluk şimdiden teşekkürler

Kızlar kizimda oğlum da hasta oldular birkaç gün önce sadece yüksek ateş vardı şimdi burun akıntısı öksürük var ve her ikisi de doktorun verdiği ilacı icmiyo büyük resmen kaçıyor küçüğe zorla icirsemde kusuyo doğal bildiğiniz birşeyler var mı kızım 6ay17 gunluk şimdiden teşekkürler

Küçük emiyosa bol emzirmek toparlar.
Büyüğe de bol bol kemik suyuna limonlu çorba içirebilirsin canım.
Kemik suyu çorba koca adamı bile iyi ediyo.
Ben hastayken içince çok faydasını gördüm.

Küçük emiyosa bol emzirmek toparlar.
Büyüğe de bol bol kemik suyuna limonlu çorba içirebilirsin canım.
Kemik suyu çorba koca adamı bile iyi ediyo.
Ben hastayken içince çok faydasını gördüm.
Teşekkür ederim canım çok sağol:KK66:kizim zaten çok sık emiyor şuan oglum için de çorba iyi fikir

labne verdim. beyaz peynir vercem artik
yulaf vermedim
ceviz 7.ayda baslayacagim
et suyu verdim corbalarla.
muhallebiyi su ile google marka pirinc unu ile karistirip verdim. yemedi. artik muhallebi yapmiyorum. daha faydali besinlerden verdim.

Ev kokacak biraz ama sogani 2 ye veya 4 e bölüp koyabilirsin odalarına virusu absorbe eďiyor..Geçmiş olsun..

İvooo ,bak tatilde bile sorularını cevapsız bırakmıyayım dedim :p
-Peynir olarak şimdilik sadece labne tattırdım. En kısa zamanda sütü kestirip lor yapıp vereceğim.
- hipp marka yulaf ununu sadece ihtiyaç halinde kıvam vermek için kullanıyorum. 1 çay kaşığını geçmiyor genelde...
Mesela armut rendesi çok sulu oluyor. Onu koyulaştırma amacı ile kullanabiliyorum. Onun gibi..
- kuru yemişler için erken olduğunu düşünüyorum. 9 ay.dan sonra veririm sanırım...
-Et suyu henüz vermedim. Sonuçta saatlerce kaynayıyor kemik ve oldukça yağlı oluyor. Henüz bunu kaldıramaz diye düşünüp vermedim.
Eti ise kurban da kendi kestiğimiz kuzudan vermeyi düşünüyorum.
- muhallebi yapmıyorum küçük oğlana ama büyük oğlum için süt ve irmiği pişirip içine sevdiği meyveyi rendeleyip yedirirdim.
- pirinç unu kullanmıyorum.:KK52:

Kizlar ya ben mi cok katiyim bu ek gida konusun da yoksa cevremi cok geniş anlamadım gitti...
Bugün bi arkadaşa oturmaya gittik arkadaş grubu ile benim bebeğim dışında bir bebek daha vardı.
8 aylık
bebeğe annesi şalgam suyundan yapılan bulgur salatasından verdi. Doğal yapılmış içinde şeker olan vişne suyundan verdi. Bende espirisine turşu da yiyor sun sen dedim bebise annesi evet verdim ve yedi dedi. Çubuk kreker bisküvi vs de vermiş. Bende ben çok katiyim ya dedim ek gıda konusunda tuz şeker vs karışık şeyler vermiyorum fln dedim.
Yani ya bizde bi sıkıntı yada onlar da.

Oğluma da resmen nazar değdi ya offffff. Orada milletin içinde gayet güzel sakin sevimli durdu. Beni hiç uzmedi. Oyuncak lar ile oynadı. Tabi böyle bir bebeğe dedikleri şey..... Aaaa sen hep böyle misin. Ne kadar uslusun. Çok sakin. Hiç sesi çıkmıyor vs vs şeyler..... normal de evde hareket içinde olan eden sesi cikan sikilinca huzursuz olan oğlum gitti o saatler arası başka bir çocuk geldi ve normal olarakta herkes onu söylüyor. Ama eve geldik ve çocuk ağlıyor uyutuyorum 5 dk olmadan ağlayarak uyanıyor. Resmen nazar değdi ya uykusunda içli içli ağlıyor yavrum. Herkesi kendim gibi görüyorum ama yok öyle deGil dikkat etmek lazım. Rabbim nazarlar dan korusun kollasin hepsini

Ben fitil oluyorum böyle düşüncesiz annelere:KK11:.
Birde karşına geçip ağızlarını yaya yaya "benim çoocuum herşeyi yiyoo maaşallah "demezler mi :silah:
Şalgam vermek ne yaaa ,turşu yedirince başları göğe eriyormu bari :işsiz:.
Ev yapımı şekerli vişne suyu hı,eminin organik olduğu için veriyorlardır !!
Hayret ediyorum bu insanlarda ki rahatlığa..
Büyük oğlumu markete götürürdü dedesi,çocuk ayran alıp çıkardı..
Kabul bu gıdalarla er ya da geç tanışacaklar ama ne kadar geç o kadar iyi değil midir ??
Rahat bir anneyimdir ama sınırlarım da vardır yani.

İvooo ,bak tatilde bile sorularını cevapsız bırakmıyayım dedim :p
-Peynir olarak şimdilik sadece labne tattırdım. En kısa zamanda sütü kestirip lor yapıp vereceğim.
- hipp marka yulaf ununu sadece ihtiyaç halinde kıvam vermek için kullanıyorum. 1 çay kaşığını geçmiyor genelde...
Mesela armut rendesi çok sulu oluyor. Onu koyulaştırma amacı ile kullanabiliyorum. Onun gibi..
- kuru yemişler için erken olduğunu düşünüyorum. 9 ay.dan sonra veririm sanırım...
-Et suyu henüz vermedim. Sonuçta saatlerce kaynayıyor kemik ve oldukça yağlı oluyor. Henüz bunu kaldıramaz diye düşünüp vermedim.
Eti ise kurban da kendi kestiğimiz kuzudan vermeyi düşünüyorum.
- muhallebi yapmıyorum küçük oğlana ama büyük oğlum için süt ve irmiği pişirip içine sevdiği meyveyi rendeleyip yedirirdim.
- pirinç unu kullanmıyorum.:KK52:

Ben fitil oluyorum böyle düşüncesiz annelere:KK11:.
Birde karşına geçip ağızlarını yaya yaya "benim çoocuum herşeyi yiyoo maaşallah "demezler mi :silah:
Şalgam vermek ne yaaa ,turşu yedirince başları göğe eriyormu bari :işsiz:.
Ev yapımı şekerli vişne suyu hı,eminin organik olduğu için veriyorlardır !!
Hayret ediyorum bu insanlarda ki rahatlığa..
Büyük oğlumu markete götürürdü dedesi,çocuk ayran alıp çıkardı..
Kabul bu gıdalarla er ya da geç tanışacaklar ama ne kadar geç o kadar iyi değil midir ??
Rahat bir anneyimdir ama sınırlarım da vardır yani.
Aynen cnm illaki yiyecekler ama 8 aylık bir bebeğe de şimdiden bunları vermek doğru değil. Ztn birsey de diyemiyorsun ki çocuk onun çocuğu deyince de Ayy çok biliyor sun muhabbeti ne dönüyor is.
İyi tatiller bu arada cnm

Geçmiş olsun.
Küçüğe ıhlamur içirebilirsin ve doktorunu ara sor istersen o daha net bilgi verir.
Büyüğe limon sıkıp içirebilirsin, ıhlamur, kuşburnu, elma kabuğu kaynatıp içirebilirsin.
Aklıma gelen bunlar.
Allah acil şifa versin inşallah.

Geçmiş olsun.
Küçüğe ıhlamur içirebilirsin ve doktorunu ara sor istersen o daha net bilgi verir.
Büyüğe limon sıkıp içirebilirsin, ıhlamur, kuşburnu, elma kabuğu kaynatıp içirebilirsin.
Aklıma gelen bunlar.
Allah acil şifa versin inşallah.
Teşekkür ederim canım denicem bide iştahlı olsalar iciricemde yok yani :anne::KK66:

X