2017 Şubat Anneleri

Merhaba annisler bizim busefer gece uyku problrmimiz var en uzun uykusu uc saat oda bir kereligine ondan sonra surekli uyaniyo. Fakat gunudz cok uyuyo toplam dort saat uyuyo acaba o yuzdenmi gece uyumuyo
canım Tracy hogg gündüz uykusu 2 saati asarsa uyandırın der. uyku bolumunu ezberledim nerdeyse.bence de o yüzden

Tuzsuz dil peynirini açık mı aldınız yoksa hangi marka?
Ben geçen bi minik paket labne yedirdim sonra pişman oldum keşke daha yağsız bişey seçseydim diye

Yoncadan markasının organik dil peynirini veriyorum, ona özel alıyoruz, bizim yememiz için fazla pahalı bence. Açıklara güvenemem brusella riski sebebiyle. Çok yakınımda yaşandı brusella vakası ben açık sütten yoğurt bile yapmıyorum o yüzden, ödüm kopuyor süt ürünlerinden.

maşallah yavruna canım. 3 gün kuralına uyarak denedikten sonra böyle karışık veriyorsun değil mi. emmesinde bi azalma oldu mu peki. bi de kaç günlük bebeğin. teşekkürler:KK66: son olarak ogluş büyük parça kopariyor o zaman biraz endiseleniyorum yeterli yumusaklikta olduğunu düşünüyorum ama tam rahat olamıyorum. Öğürme refleksleri de var ama bu konuda ne düşünüyorsunuz kızlar

Biz 5,5 aylıkken tadımlara başlamıştık o yüzden yediği herşeyi 3 gün denemiştik çoktan. Emmesinde hiç azalma olmadı. Şu an 6 ay 18 günlük. Büyük parça kopardığı da oluyor hemen suratıma bakıyor o an:) öğürüp atıyor. Zaten sürekli gözüm onda olduğu için çekinmiyorum açıkçası 1-2 kere fazla büyük kopardığını görüp ağzından çektiğim de oldu. Biliyorum insan rahat olamıyor baştan ama yediğini ve gerekirse öğürdüğünü gördükçe salıyorsunuz:)

Bence de püf nokta iştah.
O da genetikmiş.
Yani tracy hogg teyze öyle diyo.
Benim annem de babam da iştahsızdı biz 4 kardeş hiç birimiz iştahlı olmadık.
Evlendim, hala yemek konusunda iyi değilim oyüzden.
Kv kp ikisi de mütiş iştahlı ve eşimlerde 5 kardeşin en zayıfı 90 kg.
Bakalım kızım kime çekecek?
İnşallah iştahı babasına çeker.
Genetik olabilir gerçekten, eşim de ben de çok iştahlı insanlarız, kızım da karşısında sürekli tıkınan birilerini gördükçe elimizdekilere saldırır oldu

Merhaba annisler bizim busefer gece uyku problrmimiz var en uzun uykusu uc saat oda bir kereligine ondan sonra surekli uyaniyo. Fakat gunudz cok uyuyo toplam dort saat uyuyo acaba o yuzdenmi gece uyumuyo
Bence de o yuzden mesela benim.kizin gunduz 45 dk yi asan uykusu yok neredeyse hatta bazi uykulari sadece 15 dk. Dün sabah 9 dan sonra iki kere 15 er dakika bi kere 45 dk lik 3uykusu var ama aksam 9 da bi uyudu gece 5 te emmeye kalkti yekrar yattı 7 de yine emdi uyudu 9 da uyandik en son. Evet gunduz cok yorucu oluyor bu sekilde ama en azindan gece uyuyor simdilik buna sykur ediyorum. Bazen tabii degisiyor gece uykusu 11 e 12 ye kayiyor belli bir duzen yok bizimde.

Bence de o yuzden mesela benim.kizin gunduz 45 dk yi asan uykusu yok neredeyse hatta bazi uykulari sadece 15 dk. Dün sabah 9 dan sonra iki kere 15 er dakika bi kere 45 dk lik 3uykusu var ama aksam 9 da bi uyudu gece 5 te emmeye kalkti yekrar yattı 7 de yine emdi uyudu 9 da uyandik en son. Evet gunduz cok yorucu oluyor bu sekilde ama en azindan gece uyuyor simdilik buna sykur ediyorum. Bazen tabii degisiyor gece uykusu 11 e 12 ye kayiyor belli bir duzen yok bizimde.
Masallaj ozaman sorunumuz gunduz uykusu mesela bugun birde yatti 4.30da kalkti simdide yatirmamaya calisiyorum. Gece surekli uyanmasi cok yorucu allahtan emip yatiyo karni tok olsada meme ye geliyo yine uyuyo

Bu aralar uyku düzenini nasıl anneler? Benim kızım normalde yedi-yedi buçuk civarı uyanmaya alışkın olmasına rağmen son 10-15 gündür sabah altıda kalkmaya başlamıştı. Altıda kalkıp biraz oyun oynayıp yedi buçuk en geç sekize doğru tekrar uyuyordu. Bu hafta bir defa beş kırkbeşte uyandı. Dün ise dört buçukta uyandı :/ emzirsem de sallasam da uyumadı, bayağı cin gibiydi, babası uyanıp oyaladı, altı buçuk gibi yeniden uyumak istedi ve uyudu. Sizce bu erken uyanmalar neden olabilir? Uykusunu almış da uyanmış gibi tipi de yok esneyip duruyor oyalamaya çalışırken. Gece geç mi yatırıyorum acaba diyip her zamankinden bir saat erken yatırdım yine erken kalktı. Acaba erken mi yatırıyorum diyip bir saat geç yatırdım yine erken kalktı:/ güneşin doğuşuyla mı alakalı diyip panjurları kapatıyorum yine horoz gibi erkenden kalkıyor. Anlamadım gitti

biz de gece emip duruyoruz 1 haftadır ivo. hiç böyle değildi sürekli uyanıyor ve göğsüme yapışık uyumak istiyor. artık yatakta 3kişiyiz 6. aydan sonra beraber yatmaya başladık resmen. sabah 7de uyandım tamamen yan dönmüş kafası yukarı doğru kalkmış göğsüme gömmüş. fenalık geldi kaldırdım eşimin yerine yatırdım ve ağlamaya başladı. sürekli dibimde olmak istiyor. bugün ilk kez duş alırken bas bas bağırdı köpüklü şekilde çıkıp içeri dönenceye koydum müziğini açtım ağlaya ağlaya orda oyalandı biraz. gözünün önünde oldukça duş alıyordum rahat rahat şimdi yanında istiyor beni. çıldırcam galiba bu hareketlere çok erken değil mi ya?? 8. ayda falan başlıyor sanıyorum.
yemek olarak güvendiğim kasaptan hazır köfte alıyorum yarım kg, bi gün mutlaka ekmek arası soğan domates köfte yiyoruz o çok kurtarıcı oluyor. düdüklüde bakliyat yeşil mercimek vs yapıyorum, bulgur pilavı, birgün mantı haşlıyorum. öyle idare ediyoruz. salatayı haftasonları eşimle tüm yeşillikleri yıkayıp tuppera doğruyoruz 1 hafta yiyoruz. nasıl kolayıma gelirse :))

ayy maşalah ona yaaa ama annesi:)
Hep öyle girmediği yer yok artık :)önceden o uyurken iş yapiyodum şimdi uyurken bekliyorum uyanınca gözümün önünde tutuyorum :) en son koltuğun altına gitmiş sadece kafası disardaydi :)

Gunaydin kizlar.uyku arkadasi,oyuncagi almayi dusunuyorum.muzikli de olabilir,yanina uyurken alacagi da olabilir.Kullanan memnun olan varsa tavsiyelerini bekliyorum.

Hep öyle girmediği yer yok artık :)önceden o uyurken iş yapiyodum şimdi uyurken bekliyorum uyanınca gözümün önünde tutuyorum :) en son koltuğun altına gitmiş sadece kafası disardaydi :)
Vay yaramaz vay.... Bizimkıde artık çekmeceleri açmaya başladı. Surunerek bir yerden bir yere gidiyor.

Bu aralar uyku düzenini nasıl anneler? Benim kızım normalde yedi-yedi buçuk civarı uyanmaya alışkın olmasına rağmen son 10-15 gündür sabah altıda kalkmaya başlamıştı. Altıda kalkıp biraz oyun oynayıp yedi buçuk en geç sekize doğru tekrar uyuyordu. Bu hafta bir defa beş kırkbeşte uyandı. Dün ise dört buçukta uyandı :/ emzirsem de sallasam da uyumadı, bayağı cin gibiydi, babası uyanıp oyaladı, altı buçuk gibi yeniden uyumak istedi ve uyudu. Sizce bu erken uyanmalar neden olabilir? Uykusunu almış da uyanmış gibi tipi de yok esneyip duruyor oyalamaya çalışırken. Gece geç mi yatırıyorum acaba diyip her zamankinden bir saat erken yatırdım yine erken kalktı. Acaba erken mi yatırıyorum diyip bir saat geç yatırdım yine erken kalktı:/ güneşin doğuşuyla mı alakalı diyip panjurları kapatıyorum yine horoz gibi erkenden kalkıyor. Anlamadım gitti
Bizim de bi ara fenaydı ama su dönem iyi gibiyiz uyku eğitimi veriyorum gerçi ben. Gündüz uykularında bi değişiklik var mı akşam üzeri şekerleme yapıyorsa ama yorgun gözükmüyorsa belki onu kaldırmak gerekebilir. Geçici bi dönem olabilir dicektim ama 10 15 gündür devam ediyormuş. Bi ara biz de gecenin bi vakti kalkıp 1 saat falan uyumuyorduk ama sonra geçti umarım sızın de düzelir

Nerden tahmin etmistin:))

Sevimli atarlarından, espri kabiliyetin ve konuşmayı sevmenden.
Muhabbeti en çok seven burçlar: ikizler ve terazi.
İkisi de dilini çok iyi kullanır.
Babam teraziydi, amcam ve 3 kuzenim de terazi, eşimin de yükseleni terazi...4 kuzenim ve kardeşim de ikizler.
İyi bilirim iki burcu da :KK66:

X