2017 Şubat Anneleri

Kızlar ben herkesin burcunu çok merak ediyorum..
mbg24 mbg24 ve MaHlass MaHlass sizlerin burcunu hiç tahmin edemiyırum.
Diğerlerinin az buçuk aklıma bişiler geliyo.
En azından hangi grupta olabilecekleri.
Mesela @Loveali nin terazi olduğunu TuRuNCu TuRuNCu nun balık olduğunu hemen tahmin etmiştim

Çok mu belli oluyor balık olduğum :olamaz:
Hiç anlamam şu burçlardan :KK17:

Selam kızlarr..
Önceden günlük girer okurdum burayı,şimdilerde hiç vakit bulamaz oldum.:KK17:
Oğluş sürekli beni yanında istiyor. Hem kucağıma yapışıp hem aynı anda oyuncaklarıyla oynama derdinde.. :ıslık:

Oturmayı öğrendiğinden beri yüz üstü düşünce kaldırılmak istiyor.
Tembel tembel poposunun üzerinde oturuyor. Hiiiççç hareket yok beyimizde :KK59:

Kızlar bir şey soracağım. Büyük oğlum havuz sayıklayıp duruyor. Bebekle deniz kenarına gitme imkanım yok çünkü araba da çok huzursuz oluyor. O yüzden yarın buraya yakın termal bir otele gideceğiz bir kaç günlüğüne. Otelde küçük oğluşu havuza soksam mı bilemedim.
İçine oturtacağım şişme bir şey alırım ,sadece belden aşağısı girer suya diye düşünüyorum. Ne dersiniz ?

Selam kızlarr..
Oğluş sürekli beni yanında istiyor. Hem kucağıma yapışıp hem aynı anda oyuncaklarıyla oynama derdinde.. :ıslık:

Kızlar bir şey soracağım. Büyük oğlum havuz sayıklayıp duruyor. Bebekle deniz kenarına gitme imkanım yok çünkü araba da çok huzursuz oluyor. O yüzden yarın buraya yakın termal bir otele gideceğiz bir kaç günlüğüne. Otelde küçük oğluşu havuza soksam mı bilemedim.
İçine oturtacağım şişme bir şey alırım ,sadece belden aşağısı girer suya diye düşünüyorum. Ne dersiniz ?
Uzun süredir yoksun cnm. Hoş geldin...
Maşallah Buğra Paşa'ya :) büyümüş te anne ile takılmak istiyormus. İlerde de anne sen bi git ya derler :KK48:
Bizde eylül 15 de tatil planı yaptık bende havuz ve deniz için tenteli alttan koruyucusu olan bir simit aldım. Bizimki normalde suyu çok seviyor ama deniz ve havuza karşı nasıl tepki verecek merak ediyorum.
Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum inş. Ztn dediğin gibi belden aşağısı girecek diyorsun.
Havuz maceralarınızı dört gözle bekliyorum...
Birde cnm ek gıda işi Basil gidiyor neler yediriyorsun Buğra ya

Günaydın kızlar. Bebekleriniz uyudugunda terliyor mu.
Beim oğlum acayip terliyor sadece zibinla yatiriyorum. Üzerinde incecik bir battaniye ztn hemen üzerinden atıyor onu ve cam da açık oluyor. Neyin terlemesi anlamadım gitti.
bizimde kafa ve sırt terliyor cam açık hatrta vantilatör de açık oluyor odada ben üdtüme çarşaf aliyorum hanım öttürmüyor tekmeliyor agliyor anlar anlamaz ensesi de sicacık o yüzden örtmüyorum

gunaydın kızlar bızde dış yok hala:KK66:))cıkarmayan varmı aranızda
bizimde yok :)
Selam kızlarr..

iki çocuk olunca sanirim herkesin derdi ortak yetismekte zorlanmak buraya girememek soruya gelince ben ısınamadım gitti bu havuzlara mikrop kayniyor gibi geliyor giremiyorum büyük boy havuzlardan banyo yada balkona müstakilse terasa koysan o yeterki gelmez mi

Uzun süredir yoksun cnm. Hoş geldin...
Maşallah Buğra Paşa'ya :) büyümüş te anne ile takılmak istiyormus. İlerde de anne sen bi git ya derler :KK48:
Bizde eylül 15 de tatil planı yaptık bende havuz ve deniz için tenteli alttan koruyucusu olan bir simit aldım. Bizimki normalde suyu çok seviyor ama deniz ve havuza karşı nasıl tepki verecek merak ediyorum.
Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum inş. Ztn dediğin gibi belden aşağısı girecek diyorsun.
Havuz maceralarınızı dört gözle bekliyorum...
Birde cnm ek gıda işi Basil gidiyor neler yediriyorsun Buğra ya

Hoşbulduk canım :KK19:
Saltuk Buğra her gün abisi ile şişme havuza girmeye bayılıyor :))
Banyonun kapısından bile geçince çırpınıyor :))
Yani suyu çok seviyor ama söz konusu havuz olunca pek güvenemiyorum ya..
Çocuk havuzlarının sıcaklığı çok güzel ama mikrop yuvası gibi geliyor bana. Neticede küçük çocuklar giriyor ve içine çiş kaçıran filan oluyordur gibi geliyor:KK35:
Yetişkin havuzları daha temizdir belki ama onun da ısısı düşük oluyor.
Belki dediğim gibi simit içinde sadece belden aşağısını sokarım suya yetişkin havuzunda. Üşüyünce de sıcak suyla yıkar çıkarırım :)

bizimde kafa ve sırt terliyor cam açık hatrta vantilatör de açık oluyor odada ben üdtüme çarşaf aliyorum hanım öttürmüyor tekmeliyor agliyor anlar anlamaz ensesi de sicacık o yüzden örtmüyorum

iki çocuk olunca sanirim herkesin derdi ortak yetismekte zorlanmak buraya girememek soruya gelince ben ısınamadım gitti bu havuzlara mikrop kayniyor gibi geliyor giremiyorum büyük boy havuzlardan banyo yada balkona müstakilse terasa koysan o yeterki gelmez mi
Canım ben de seninle aynı fikirdeyim. Her havuzdan sonra oğluşu iyice yıkamadan rahat edemem:ıslık:
Şimdi sabah öğlen akşam girecek ,ben peşinde keseyle sabunla dolanacağım kesin :))
Tatile değil ekstra çalışmaya gidiyorum sanki :))

Benim en iyi arkadaşım balık burcu Balik burçlari ile iyi anlasirim...
Nedense sana karşı da içim çok ısınmisti turuncu. Bostan yere değilmiş balık çekmiş beni :KK15:

Çok teşekkür ederim güzel düşüncelerin için :KK36:
Benimde yazılarını severek takip ettiklerimdensin :KK15:
Oğluşların da gündaş olmaları bir ayrı güzel :KK200:

Hoşbulduk canım :KK19:
Saltuk Buğra her gün abisi ile şişme havuza girmeye bayılıyor :))
Banyonun kapısından bile geçince çırpınıyor :))
Yani suyu çok seviyor ama söz konusu havuz olunca pek güvenemiyorum ya..
Çocuk havuzlarının sıcaklığı çok güzel ama mikrop yuvası gibi geliyor bana. Neticede küçük çocuklar giriyor ve içine çiş kaçıran filan oluyordur gibi geliyor:KK35:
Yetişkin havuzları daha temizdir belki ama onun da ısısı düşük oluyor.
Belki dediğim gibi simit içinde sadece belden aşağısını sokarım suya yetişkin havuzunda. Üşüyünce de sıcak suyla yıkar çıkarırım :)

Canım ben de seninle aynı fikirdeyim. Her havuzdan sonra oğluşu iyice yıkamadan rahat edemem:ıslık:
Şimdi sabah öğlen akşam girecek ,ben peşinde keseyle sabunla dolanacağım kesin :))
Tatile değil ekstra çalışmaya gidiyorum sanki :))

Çok teşekkür ederim güzel düşüncelerin için :KK36:
Benimde yazılarını severek takip ettiklerimdensin :KK15:
Oğluşların da gündaş olmaları bir ayrı güzel :KK200:

Haklısın cnm çocuk havuzlarının temizliği tartışılır... Belden aşığı olacağı için daha rahat olur insan diye düşünüyorum.

İki çocukla zor olur elbet tatil işi ama hem sana hem çocuklara farklı bir atmosfer olur. En azından yemek derdi vs olmaz.

Değişiklik iyidir. Hepimiz yorulduk ettik hamilelik doğum gelen giden derken farklı bir aktivite istiyor vücut. Bende tatili 4 gözle bekliyorum biraz olsun nefes almak istiyorum.

Benim oglanda acıyor sürekli üstünü. Örtüyorum iki dakkaya kalmadan acıyor :) Bide bizim ki baya bi deli yatmaya başladı muhtemelen sıcaktan dönüp duruyor kuzucuk

Btljn Btljn ,canım ek gıda sorunu cevaplamayı unutmuşum.
Ben başta da söylediğim gibi hem Blw gibi eline verip hem de kaşıkla besleme yöntemini tercih ettim. Bu durum BLW kuralına aykırı da olsa içim ancak böyle rahat ediyor.
Son günlerde ise buğra ek gıdaya aşırı istekli görünüyor.
Sabah kahvaltı öğünü için 1 yumurta sarısına geçtik(zar büyüklüğünde başlamıştık). Yumurta sarısını azıcık tereyağda omlet yapıyorum ,bazen de haşlanmış yumurta sarısını çeyrek meyve ile rendeliyorum. Kıvam koyu olursa az süt ile açıyorum. Sıvı olursa hipp yulaf unu ile kıvamı koyulaştırıyorum. Zaten toplam 1 dolu yemek kaşığı anca oluyor. Sade haşlanmış yumurta sarısı verirsem yanında 50 ml kadar süt ile yediriyorum yutması zor olmasın diye..
Yumurta sarısı demir deposu olduğu için günlük vermeye çalışıyorum.

Günün ikinci öğünü ise değişiyor. Dün mesela yoğurt ,ev yapımı tavuk suyu ve tel şehriye ile yoğurt çorbası pişirdim. Üzerine biraz nane ile bayılarak yedi :)

Ekstra olarak dün ara öğün olarak da 1 erik verdim eline ,onu yedi...

Yani şimdilik 2 öğün şeklinde gidiyoruz. Verdiklerimi de bir şekilde dengelemeye çalışıyorum. Anne sütü 2.5 saatte bir emmeye devam ediyor..

Selam kızlarr..

sokma bence. el ayak agiz hastaligi diye salgin var. benim buyuk kresten kapti. kucuge bulastirdi. cok perisan olduk.

sokma bence. el ayak agiz hastaligi diye salgin var. benim buyuk kresten kapti. kucuge bulastirdi. cok perisan olduk.

Dün yazmıştım şimdi yine yazacaktım TuRuNCu TuRuNCu ya .. bende olsam şu sıra sokmam.. çok büyük salgın var gerçekten.. arkadaşımın oğlu bir kere parka gitti geldi heryeri kızarık.. sıcaktan diye düşünüyordu ki öyle değilmiş.. çok zor gerçekten perişan ediyor çocukları.. şu ara kalabalık çocuklu ortamlardan kesinlikle uzak durmalı..

Sabah kalktık aşımızı olmaya gittik..
Bizimki yerinde durmuyordu "Nerden geldik buraya" der gibi..
Hemşire aldı kucağına zıp zıp zıplamaya başladı..
Meğer oyun istiyormuş böcük..
"Sen nerden öğrendin zıplamayı" diyor hemşire..
Zıplama isteğini öğrendikten sonra bir hoppala edinip hergün orda 10 15 dk bungee jumping yapiyoruz "diyemedim":KK48:
Ek gıdadan bahsettik.. Bizim hemşire blw'ci çıktı:KK30:
Sadece alışma sürecinde olduğu için kabiz da olmaması adına (geçen 4 gün yapmadığını söyledim) bir sure püre kullan sebze-meyve de dedi.
Aşıya geldi sıra :KK35:
3 bacak 1 ağız olduk..
Neyse korktuğum kadar ağlamadı..
Bunu da atlattık çok şükür..
Kasımda kontrol olacakmış,aşı yokmuş..
Bakalım günümüz nasıl geçecek:KK64:
Bu arada kilo olarak 500 gr almışız..
Kilo alimina da baş gelişimine de gayet iyi dedi..

Dün yazmıştım şimdi yine yazacaktım TuRuNCu TuRuNCu ya .. bende olsam şu sıra sokmam.. çok büyük salgın var gerçekten.. arkadaşımın oğlu bir kere parka gitti geldi heryeri kızarık.. sıcaktan diye düşünüyordu ki öyle değilmiş.. çok zor gerçekten perişan ediyor çocukları.. şu ara kalabalık çocuklu ortamlardan kesinlikle uzak durmalı..
bencede.

Sabah kalktık aşımızı olmaya gittik..
Bizimki yerinde durmuyordu "Nerden geldik buraya" der gibi..
Hemşire aldı kucağına zıp zıp zıplamaya başladı..
Meğer oyun istiyormuş böcük..
"Sen nerden öğrendin zıplamayı" diyor hemşire..
Zıplama isteğini öğrendikten sonra bir hoppala edinip hergün orda 10 15 dk bungee jumping yapiyoruz "diyemedim":KK48:
Ek gıdadan bahsettik.. Bizim hemşire blw'ci çıktı:KK30:
Sadece alışma sürecinde olduğu için kabiz da olmaması adına (geçen 4 gün yapmadığını söyledim) bir sure püre kullan sebze-meyve de dedi.
Aşıya geldi sıra :KK35:
3 bacak 1 ağız olduk..
Neyse korktuğum kadar ağlamadı..
Bunu da atlattık çok şükür..
Kasımda kontrol olacakmış,aşı yokmuş..
Bakalım günümüz nasıl geçecek:KK64:
Bu arada kilo olarak 500 gr almışız..
Kilo alimina da baş gelişimine de gayet iyi dedi..
bizimki asidan 2gun sonra hafif ateslendi. takipte kalin canim

Sevgili anneler benim de 2 sorum olacak birincisi yoğurdu hazır sütle yapmak zorunda kalanlar hangi sütü tercih ettiniz. ben henüz süt alabileceğim bir yer bulamadım. aoç nin günlük sütünden yapabilirim diye düşündüm. İkinci sorum da blw deneyenlere. 6 ay 6 günlüğüz. Henüz günde tek sefer tek gıda tattiriyorum 3 gün kuralına uyarak. kabak havuç ve patates tattik henüz. 45 gün böyle gidecek böylece 15 gıdanın tadına bakmış olacağız. sıkıntı yasamadigimiz seyleri birlikte de verebilirim ilerleyen gunlerde ama oğluş minyon bi bebek o yüzden biraz evham yapıyorum sanırım. ek gida ile biraz toparlanir miydi Blw olunca kilo sorunu yasarmiyiz ne biliyim çevremdeki bazı insanlar sebze çorbası ya da bilumum diğer şeyleri vermiyorum diye garipsiyorlar beni. Anne sütü hala ana gıda ve ne yaptigimin farkındayım ama ne biliyim kafam karıştı. en iyisi kimseye soylememek galiba @tereyagli ekmek in de dediği gibi.

Selam kızlarr..

Canim termal otellerin havuzlari gercekten temizlenmiyor. Cunku benim yasadigim yer termal otellerle dolu nevsehirde. 2 yilda falan ancak temizliyorlar. Sana tavsiyem odada kuvet tarxi birsey varsa ona girdir. Yada dedigin gibi sisme havuz alip suyu musluktan kendin doldur

Selam kızlarr..

Canım havuzun rengi, Ph'ı, Klor'u hep kimyasallarla o halini aliyor.. Yosun onleyiciler mi dersin,Ph dengeleyiciler mi,Çöktürücüler mi dersin..Toplam 4-5 tane sıvı veya granül kimyasal kullanılıyor..
Ben olsam otele giderken küçük şisme havuzlardan alıp otel personelinin yardımıyla normal su doldurur ona koyardm..:KK6:

şunu yazmayı unuttum blw deneyenler günde kaç kez neler veriyorsunuz ve geleceğe yönelik planlarınızi paylasirsaniz sevinirim:KK36:

X