2017 Şubat Anneleri

Üzme kendini.
Birazda genetik belli ki .
İnşallah çok etkilenmez hava değişiminden.

Bu Ebelerin bi çoğu cahil ya saçma sapan seyler söyleyip insanin canını sıkıyorlar kendilerini geliştirmiyorlar herkesi kastetmiyorum tabi. Boşver canım kilo hersey demek değildir boyu uyuyorsa hiç dert etme. Revna da söylemiş uykusunda beslemeyi dene ve sakin anne sütünü kesme. Ozellikle gece beslenmesi daha cok kilo almasini sagliyor.

Farklı ortamlar bebekleri etkiliyor tabi beslenmesini de. Dün bi arkadasa gitmiştim oğlum etrafı incelemekten evde emdiginin yarısını bile emmedi. O yüzden çok normal kızının durumu.

gündüz uykusu cok az biberonu verdigimde iki yudum sonrasi hep kafasini ceviriyor 5 dakika sonra veriyorum yine öyle hele 8-10gibi uyursa sabah 5 gibi kaliyor o arada gece ara ara deniyorum yok o kadar uzun uykuda 60 cc icmiyor bile

Neeeeeee dalgamı geçiyor
neeee diyor yahıuu ..
Birincisi hangi okuldan mezun merak ettim.
İkincisi. Maşallah manken olacak boyda kızın
Üçüncüsü anne sütü yaramıyor kavramı yok onu hatırlatsaydın cnm
Anne sütü yetersiz olabilir ama yaramıyor nedir ya. Yaramıyosa boyu ve gelişimi niye iyi. ?
Ayrıca cnm biz seninle aynıydık bi dönem hatırladınmı ne mutluki senin kızın anne sütü içiyo benim hep göğüs reddi ve süt yetersizliği yüzünden kutu süt e başladım çok iyi ama anne sütün yerini doldurabilirmi hiç bir besin ? Bence ek gıda dönemi zaten vermeye başla kutu süt içine bebe bisküvisi katıp ver ne bilim dene bişeyler. Ancak anne sütü aldıkça alsun. Hem zaten bebek ne zaman bırakacağını çok iyi bilir. takma onun bunun dediğini.

gündüz uykusu cok az biveronu verdigimde iki yufum sornasi hep kafadini ceviriyor 5 dakika sonra veriyorum yine öyle hele 8-10gibi uyursa sabah 5 gibi kaliyor o arada gece ara ara deniyorum yok o kadar uzun uykuda 60 cc icmiyor bile

Gece hiç uyanmıyomu bu durumda?
Aralıksız 9 saat uyuması mümkün değil.
Biberon ya da memeyi teklif ettiğin Zaman aralıkları yanlış olabilir eğer öyleyse.
Yani mesela Asude son öğününü 7de yeyip 8buçukta uyuduysa en geç 10-10buçuk gibi dönmeye başlıyo o anda göğsüme alıyorum ya da biberon veriyorum içiyo.
Ama 9da versem almaz çünkü NRem uykusunda kabul etmiyorlar genelde.
Yani her üç saatlik dilimin ilk 45 dk.ları (asudeninki ortalama olarak öyle)
Gündüz uykuları derin olmadığı için kabul ediyo.
Ama gece doğru Zaman olmazsa asla içmiyo.
Dün mesela yanlış zamanda içirmeye çalışmışım uyku sersemi. 6saatte 40 cc.yi içiremedim.
Sonra verdim 150 cc birden içti.
Yani kısacası uykusu çok ağır değilken ve ortalama 3-3buçuk saatte bi teklif ediyorum geceleri.

Kiloda %10 boyda %90 sınız.
%3 ile %97 arası normal demek.
Yani kızın babası ve annesinin genlerini olduğu gibi almış manken fizikli bi fıstık.
Hemşirenin haberi yoksa bu sayfayı gözüne sokabilirsin.
Süt yaramıyosa %90 nası oluyomuş boy p. ? Bi de onu açıklasın ot kafa.....

Kadir tuğcu yu takip ettiğin nasıl belli ivo

aralik dogru canim 12 yada 1 gibi mizmizlanir 60 cc icer geri uyur onun disinda verdigim iki yudum cekisler disinda almaz malesef
malesef evde cok duramiyoruz surekli bi yerdeyiz biri bizde ramazsnda 30 gün ev görmedik mesela ankaraya git geli aracla yaptik temmuz disinda her ay gittik 800-900 km yer

ek gidaya basliycam canim normal sütümü bile döküyorum inek sutu yerine onu icse bile yeterki azalma olmasin diye sagarak aylardir cabaliyorum istah yok kizda 2.5 ayliktan beri biberonla sagarak veriyorm ek gidaya basliycam bu ay aynen canim beraberdik bu sorunu siz aştınız bizde kaldi jinda selinden azimli çıktı

onu dedim canim 8-9 kilo olmaliydi dedi anne baba burda cok sey bekliyorsunuz cocuktan dedim bendeki tabloyu gösterdim canimi sıkan kv de grlmek istedi esim aldi onla ayni kiloyu dedi orda oda bak ben demistim dinlemedin moduna girdi esim cocugu ac mi birakiyorz hangi mamayi istiyorsan alayim böyle olmazannem kac cocuk buyuttu hemsire kac senedir bu isi yapiyor diye bidi bidi konustular ben dinletemiyorum ki

Eklentiler

• Bebeklerin-Aylik-Kilo-ve-Agirlik-Oranlari-68_ed15d.jpg
    153,7 KB · Görüntüleme: 408
Yapacak tek sey o lafi ona yedirmek olurdu!
Ne demek anne sütünü bırak??
Ne güzel kalsiyum agirlikli bir süt ki boy selvi..
Dogum kilosunu 2 ye katlamaya 150 gr kalmis ee daha nolsun..
Terlikle kadının ağzına vurulasi bir durum

öyle düşünme cnm sağlıklı mı onu düşün. Bide iştaha bağlı genlere bağlı. Takma kafana anne sütüne devam.

tersledim zaten mama yerine yeterince süt icse kilo da güzel alırdı iştahsizlik bizim sorunumuz ona bi çözüm bulmak gerek dedim 8-9kilo olmali en az dedi yok ya 10 olsun o kilo az hatta obez olmalı yoksa yetmez dedim kilo boy cetvelini actim hmm öyle miymiş ben 8 hatirliyorum dedi istahsizsa sütü birak tek formül mama kasik mamasi ek gida ver dedi yorum dahi yapamadim sinirden ciktim esime asiyi sen yaptir dedim ek gida listesini de almadim

öyle düşünme cnm sağlıklı mı onu düşün. Bide iştaha bağlı genlere bağlı. Takma kafana anne sütüne devam.
elimden geleni yapiyorum bir saatli besleme işini denemedim bu ayda onu denerim inşalah iştahı düzelir annem bebek bisküvisi yapmisti dün yogurt da mayaliyor ondan tazeleri alirim sebze meyveye de baslarim ek gida nasil yürür hiç bilmiyorum ama inşallah toparlanır fıstığım

İnşallah sadece biraz daha kilo alması için üzülüyorsun. Şükredelimki herşeyleri yolunda değilmi. Sağlıklı olsun bebişlerimiz

volkicansu ya uyuz oldum o hemşireye. insanlar mesleklerinde niye kendilerini gelistirmezler ve ezbere konuşurlar acaba. Anne sütü gibisi var mı herkes 1 damla daha fazla içsin diye kendini paraliyor. sütün varken icerebildigin kadar içir canım ek gıda da verirsin. maşallah ne güzel boyu var. Bu arada boy uzamasi kilodan daha iyi bir gelişim göstergesi

haklisin canim en son haziranda gitmistim 2 ayda 7 cm uzamis 650 gr kilo almis bunada şükur ek gida destekli beslemeye devam edicem bu ay bakalim fark edicek mi

Amin canimm. Dedigin gibi Allah naska dert vermesin. Kati diyet cok zor tahmin edebiliyorum durumunu. Insallah evlatlarimiz 2 yasina geldiklerinde duzelmis olur durumlari

Alerji testini 1 yasa kadar yapmiyorlar demisitin canim. Dr. Kabul etti mi

haklisin canim en son haziranda gitmistim 2 ayda 7 cm uzamis 650 gr kilo almis bunada şükur ek gida destekli beslemeye devam edicem bu ay bakalim fark edicek mi
Bence kasıtlı yapıyo bu gerizekalı ya ne demek sütü kes yaramıyor. Sütün vitamin değeri aynıdır değişmez yağ oranı değişir yediklerimize kilomuza göre. Oda tokluk hissiyle ilgili. Afrikalılar nasıl insan büyütüyo açlıkta.Sütün yaramasa maşAllah o kadar uzamaz ki senin kide hareketli benimki gibi. İnan dünya bana bırak dese bebek emiyorsa benim ruh halim kaldırmaz emzirmeyi bırakmayı yada sütümle beslemeyi. Ek gıda veriyorsun zaten sevdiği şeylerden yedir çocuklarla filan beraber ozaman yer mideside genişler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…