2017 Şubat Anneleri

Kızlar cinsiyet tahmini yapabilir misiniz lütfeeen

Eklentiler

• IMG-20170807-WA0018.jpeg
    38,5 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG-20170807-WA0014.jpeg
    39,6 KB · Görüntüleme: 55
Evet canim iki ay boyunca meme reddi yasasik simdi duzeldi aynen hic durmuyo ayaklari elleri ters donuyo iki dakika da koydugum yerde bulamiyorum. Cok hareketliler ya ondan demekki.
Cnm emme problemi nasıl düzeldi bizd yaşıyoruz bazen n oyun şarkıyla bazen sakinken alıyor bazen hiç almıyor geceleri iyi.bu arada merak etme biz mart anneleri herkes ayda 400,500 alıyo. Bir arkadaşında meme reddi ve az kilo alımı vardı bir ayda 250 gr idrar kültürüne baktılar enfeksiyon çıktı cnm istersen sende bi baktır istersen baktırmadıysan gelişi durduran ennyaygın şeymiş idrar yolları enfeksiyonu birde kızlarda çok oluyo malum

Mrb kızlar bugün aşı yaptık. Çok şüjür şimdilik bi sorun yok. Kuzım bugün 6 ay 7 günlüj 8 kilo 68cm. Ama meme reddi yaşıyoruz çok üzülüyorum. Takipteyim şimdi. Diğer arkadaşlar ne yaptı aşı oldular mı. Ohhh be bu arada aşı bitti 1 yaşına kadar

Hayırlı olsun işin cnm inek sütü nasıl içiriyorsun biberonla mı ? Birde kutu süt mü ?

Kızlar bugun alerji icin kan testi verdik 4 tup aldilar oglusumdan insallah cikmaz bir sey..
Sonucu 21 agustosta cikacak..
Haftaya sali da asimiz var..
Evde 7000 7100 gr cikiyorduk hastanede 6800 ciktik gerci korktu tartiya koyulmaktan agladi ustelemedi dr..
Oglusumun uyku sorunu vardi meger banaymis garezi baba evde bugun onla birlikte- gunduz sekerleme yapan oglan- 1 saat uyudu..

Bizde az önce aşılarımızı olduk geldik 550 gr almışız 3 cm de uzamışız 68 cm olmuş eloşum.

Ek gıda için elimize kağıt verince blw yapacağımı söyledim bilmiyormuş tabi anlattım bi iki cümleyle falan .. sonra Allah korusun aspirasyon durumunda ilk yardımı nasıl yapmam gerek diye sordum (bildiğim halde sordum) önce geveledi biraz sonra "ya işte annelerimiz gibi sırtına vuracaksın falan " gibi cümle kurmaya çalıştı.. bende hee iyi tamam öyle yaparımo zaman dedim dalga geçer gibi güldüm çıktım..

şaka gibi.. sağlık ocağında ebe-hemşire ilk yardım bilmiyor.. aspirasyon gibi çok ciddi bi durumda ne yapacağımı bana anlatamıyor... ne diyim yaaa.. okumayan araştırmayan bi anne olsam vay çocuğumun haline..

Idrar kultur yaptirdik bi sorun cikmadi canm.emme olayinida emzik biraktirarark cozduk cok cektim simdi emzik niyetine beni aliyo tam iki ay boyunca emzirmek b guc oldu bana cok inat etti sonunda allaha sukur astik. Sizde biberon yada emzik kullaniyosaniz biraktirin kimi cocuk ikisi birarada yapamiyo

Bu arada eşimi Agrofood'a yolladım tam pirinç unu ve dut pekmezi almaya..
Pirinç unu ile muhallebi yapaniniz veya benim gibi baslayacak olan varsa tam olan daha organik, market raflarındaki islem gormus pirinç unu aklınızda bulunsun canlar
7.ay başında da tam yulaf unu ile muhallebi ye başlayacağız..

Son düzenleme:
Ben uykudan uykuya veriyorum onu bile azaltınca çok fark ediyor zaten 6. Aydan sonra diş sağlığı için en iyisi kullanmaması doktora gidelim bi eğer huysuz luğu alerjiden değilse acımak yok emzik bırakılacak sallama azalacak inş :). Sevindim kültürün temiz çıkması na dediğim gibi bizim gurup 3. Aydan sonra hep az almaya başladı gayet normal sağlık olsun gerisi boş benim kide 2600 doğdu şimdide zayıf.

Cnm emziğinasıl bıraktırdın tecrübeni paylaşır mısın

Aynrn oyle saglikli olsun yeter.bencede iki gun emzigi bi birak dene

Hayırlı olsun işin cnm inek sütü nasıl içiriyorsun biberonla mı ? Birde kutu süt mü ?
sagolasn tesekkurler kutu sut degıl gercek taze sagılmıs kaynatılmıs ınek sutu gelıo bana her hafta yogurduda ondan yapıorum kutı sut vermek zorundaysam pınar organık ıcırıyorum.bıberonla ıcıor ablası

Nasıl bıraktırdın acaba cnm ağladığında napıyordun
Gece uyutrken cok zorlandim uyumuyodu dengesizlesti ama bes gun icinde duzeldi gun icinde aktif olarak vermiyodym zatn ilk arar aglar ama diren buseferde emzik yerine seni emmek isticek bence iki gun bi dene biberin bile vwrme alistrma bardaklari var onlari kullan. Meme reddine ilk sebeb oln biberon ve emzikmis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…