2017 Şubat Anneleri

Tatlım bizimki 14 şubat seninki bir gün sonraydı yanlış hatırlamıyorsam bende de kafa kalmadı çünkü

Yok canım 14 Şubat hatta saatlerimiz bile aynıydı

Yaa senin bebişin kaç kilo aldı doğumdan bu yana ? Birde sadece anne sütü ile mı yoksa mama takviyesi yaptın mı hiç ? Aklıma takılıyor kaç gündür . Durmadan emmek istiyor acaba doyuramiyor muy diye düşünmeye başladım. Ama bugün sağlık ocağında tartildik. 2.300 Gr almış. Ebeye soru bile soramadım başı kalabalık kendisi de itici birşey zaten. Kafama takıldı geri eve döndüm.

Kaç kilo doğdu ki? Ona göre değişiyor sanırım. Mesela 2.900 doğdu benimki şuan 5 kg 49 günlüğüz

3.190 doğdu şimdi 5.500 Gr kız maşallah ama benim sıpa nıň boyu uzun gören bu küçük mı doğdu diyor. Bende durduk yere acaba duymuyor musun zayıf mı tedirginliği başladı. Kız pardon bizde 49 günlüğüz buraya genelde gece yarısı görebildiğim için zaman dilimi karıştı yine

Kızlar bebeim uyuyo da horluyo gibi hırıltı var neden acaba burnumu tıkalı acaba uyymadan temizlemiştim halbuki bildiğin hırhır

1 saattir ayağımda sallıyorum uyumuyo açmı acaba emziriyorum göğsümde uyuya kalıyor altı da temiz ama yastığa koyunca gözler aılıyorrr deliricümmm ya

Seninkinn ayni versiyonu bende de var. Besikte salliyorum uyuyor sonra bi anda gozunu acip etrafa gulucukler saciyor ya

Evettt şimdi hatırladım

49 cm doğdu şimdi 55 boyu öyle uzun değil ve 5 kg olmasına rağmen hala zayıf görünüyor sadece anne sütü veriyorum ama biyotin kullanıyor onu vermek için 20-30 ml kadar mama veriyorum. Benimki de öyle ne zaman versem alıyor memeyi emmese de ağzında tutmak istiyor. Emzik tutamıyor malesef dr aylık 1 kg demişti geçen hafta 5 kg geldi ayın 19 unda aşı var o zaman tartılacak merak ediyorum doğrusu

MaşAllahhh
Valla Bana zayıf geliyor sıpa bende sadece anne sütü veriyorum ama emziği zorla dayandım ağzına goguslerim hala yara çünkü dediğin gibi meme de kalmak istiyor hep sıpa
Dur bakalım normal mı acaba. Heberleselim mutlaka. Bu arada kuzum neden biyotin kullanıyorsunuz ?

Merhaba güzel anneler.. doğumdan beri giremedim doğru düzgün arada okuyabildim sadece, Herkes iyidir insallah ..
28 şubat 18.00 de doğdu meleğim gece başladı sancılar hafif hafif sabah 7de hastaneye gittik 1 cm açılma saat 10da suni sancı verdiler ilk başta açılma olmadi pek en dayanılması nstye bağlı o sancıları çekmekti arada kalkıp nefes egzersizleri ile hızlandı süreç bebeğimi kucağıma aldıktan sonra dindi bütün yorgunluğum .. 2 gün kalmak zorunda kaldım hastanede epizyo için yapılan iğne alerjiden dolayı ödem yapti pansumanlar falan derken biraz geç iyileştim..
Bebeğim ilk günden beri tam bir yaka iğnesi yavaş yavaş alışıyoruz birbirimize ama başlarda uyku nedir bilmiyordum .. göğüs yaraları, rahat oturamamak derken şükür bügunumuze..
Kanguruyu icat edene çok minnettarım:) momfortbaby aldım ben yenidogan aparatiyla onun sayesinde dışarı çıkabiliyorum 20. Günden beri ..
Ev tipi ana kucağı kuzenim verdi tiny love ama kullanamıyoruz pek sevemedi kızım iyiki para verip almamışım..
Fisher price piyanolu oyun halısı aldık onun üst apartalarini kullaniyoruz şimdilik ayna baya dikkatini çekiyor..
Emzikte almıyor malesef kaç çeşit aldık malesef hiçbirini sevemedi..
Gaz sancılarımız olmazsa olmazdı zaten acı elma yağı, malfor damla, sab simplex karmasıyla anca rahatlıyor bunlara başlamadan fena ağlama krizleri vardı dr tavsiyesi ile veriyorum tabiki ..
Bizden haberler bu kadar şimdilik memnun kalıp kalmadigim şeyler bunlar ..
annelik bambaşka birşeymiş Allah tüm isteyenlere nasip etsin inşallah..
meleğim izin verdikçe buralarda olurum artık kumanda onlarda :))

Kızlar bebeğinizi ıslak mendillemi siliyonuz?
Uni baby yenidoğan ıslak mendilinden memnunum ben saf su ve pamuk zaten içeriği.. normal bebek pamuğu ve ılık su ile denediğimde pamuğun kalıntısı oluyor pek sevemedim ..

Kızlar bebeim uyuyo da horluyo gibi hırıltı var neden acaba burnumu tıkalı acaba uyymadan temizlemiştim halbuki bildiğin hırhır

Kuzum o hava değişiminden oluyor mus . Gündüz ve akşam evin ısısı bile tetikliyormus burun tıkanıklığını. Nasıl temizliyorsun burnunu ?

Kızlar nerdeyse 2 ay bitecek ama göğüs uçlarım açılmış şekilde yara bere her emzirme vakti korkuyorum ilk aldığı an ve sonrası ilk dk acıyor sonra hafifliyor ama bıraktığında bayağı açık oluyor sonra kapanıyor Sizinkiler nasıl ?

Kuzum o hava değişiminden oluyor mus . Gündüz ve akşam evin ısısı bile tetikliyormus burun tıkanıklığını. Nasıl temizliyorsun burnunu ?
Bugün dışarı çıktım ondan mı acep :) doktor fizyolojik serum versi sıvı onu burnuna damlatıyorum sonra manuel
Bırun temizliyicim var onlada çekiyorum canım

Yok isal yapıyor canım ama hergün 6 ve yeni arasında sürekli bi inleme gözleti kapalı ama hep ıkınma inleme halinde
Kolik o zaman o da bizde öyleyiz sulu yapiyo günde 3-4 bazen 5 bile yapıyo ama saati geldiğinde fena oluyo bugün 3 kez geldi o an en zoru da az önceydi bi saatten fazladır agliyo yine dudağı büzme si öldürüyor beni o ağladı ben ağladım yine

Sabah 6 da başlıyor ıkınmaya en az bir saat inliyoo
Kabızlık değil canım o dediğim gibi büyük ihtimal kolik sancıları bizde aynıyız çünkü sabah ve akşam o saatlerde geliyo fena şekilde mahvoldu şuan gözleri şişti ve hala rahatlayamadi uykudan gözlerini açamıyo ama tamamen çıkaramadığı için gazını uyuyamiyoda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…