2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
İkili test yerine detaylı ultrasonu kesinlikle düşünüyorum mesela. Şeker yüklemesini de yaptırırım, anlatılan kadar büyük riskleri olan bir şey değilmiş, aksine tespit edilmemiş önlem alınamamış şeker bebeği riske attığı için korkarım onu yaptırırım yani.

Evet bu şeker yüklemesi ile ilgili bi video izlemiştim hem bebeğe bi sakıncası olmadığı hemde olusa bilecek risklerin önüne bile geçilebilmesi için onhazirliklar yapıldığı söyleniyordu.sanırım bende yaptirmam nasip olursa.

Canım bende doktor kalp atışı duyduktan sonra , tam kan +tam idrar + vitamin d + vitamin b12 + elisa + toksoplazma ve rubella yı içeren testler istedi. Hepsini devletten yaptırdım. Aile hekimlikleri yazıyor. Sadece Rubella ve toksoplazma testlerini yazmıyorlar onları hastanemde yaptırdım.. Bu hafta sonuç göztereceğim. 11-12. haftaya kadar yani 2li test zamanına kadar başka birşey istemezler.

Tam kan eslisa toksoplazma rubella bunları gebe olduğum ay gebe olduğumu bilmeden yaptirmistim tedaviye baslicaktik .Çok şükür nasip olmadı . Sanırım yine Auralee Auralee demisti evet bunları yaptırdığım için istememiş olabilirler ekranda yaptırdığım testleri hastaneler farklı olsa görürler galiba .
Ama ında ve vitamin yaptırmadım en iyi ben nasip olursa gideyim bi devlete canim sağ ol açıklamam için :KK200::anneadayı::anne::emir_bebek::emir_bebek:

Canım bende doktor kalp atışı duyduktan sonra , tam kan +tam idrar + vitamin d + vitamin b12 + elisa + toksoplazma ve rubella yı içeren testler istedi. Hepsini devletten yaptırdım. Aile hekimlikleri yazıyor. Sadece Rubella ve toksoplazma testlerini yazmıyorlar onları hastanemde yaptırdım.. Bu hafta sonuç göztereceğim. 11-12. haftaya kadar yani 2li test zamanına kadar başka birşey istemezler.
Bu arada inşallah senin sonuçlarda gönlüne göre tertemiz olsun canim.

Bu arada inşallah senin sonuçlarda gönlüne göre tertemiz olsun canim.

Test sonuçları elimde canım. Bayağı iyi görünüyor çok şükür :nazar: tüm vitamin ve kan depolarım dolu görünüyor, belki de ondan mide bulantısı yaşamıyorumdur.

Sen yine de fırsat olursa devlete git, hem bebişi görmüş olursun hemde testleri tekrarlamış olursun. :)

Bilmiyorum cnm , ben hastalarıma folik asit vermiyorum dedi bana Dr um , kilo yaptığı için.
Her Dr farklı farklı söylüyor işte

Cnm aman dikkat et baska bi dr a danis bir de. Su devirde folik vermiyorum diyen dr u ilk kez duyuyorum. Tabi ki Allaha emanetiz ama tedbirimizi de elden birakmamamiz lazim. Sinir sistemi icin folik sart. Hapi alamiyorsan ceviz yemeyi dene ya da nohut hasla hafif tuzla onu yemege calis cnm folik acisindan zengin. Yemegini yiyemezsin belki midenden dolayi. Ben folidoce aliyorum icerisinde b12 de var. Folik kilo yapmaz ayrica bana yillar once dr folik gunluk alinip fazlasi gunluk atilan bir ilactir dedi o yuzden zaten gebelik oncesi riske atmamak icin bebek dusunulurken iki uc ay kullandiriliyor. Folikin sadece gebelik donemi degil normal donemde de alinmasi gerekiyor aslinda. Hucre yenilenmesi vs durumlari icin her zaman ihtiyac duyuluyor. İhmal etme sakin.

Test sonuçları elimde canım. Bayağı iyi görünüyor çok şükür :nazar: tüm vitamin ve kan depolarım dolu görünüyor, belki de ondan mide bulantısı yaşamıyorumdur.

Sen yine de fırsat olursa devlete git, hem bebişi görmüş olursun hemde testleri tekrarlamış olursun. :)
Masallahhh canim:nazar::nazar:gözün aydin olsun.darısı bekleyen kardeşlerimize inşallah..
Aynen haklısın gitmek fayda var randevu bakıyorum suan bende yarına bulsam giderim nasip olursa.

Ilk aylar kilo vermek normal galiba.. benim de bagirsaklar iyi çalışıyor.. kilo veriyorum.. endişe etme faydalı olacak şekilde beslen yeterli.

Cnm aman dikkat et baska bi dr a danis bir de. Su devirde folik vermiyorum diyen dr u ilk kez duyuyorum. Tabi ki Allaha emanetiz ama tedbirimizi de elden birakmamamiz lazim. Sinir sistemi icin folik sart. Hapi alamiyorsan ceviz yemeyi dene ya da nohut hasla hafif tuzla onu yemege calis cnm folik acisindan zengin. Yemegini yiyemezsin belki midenden dolayi. Ben folidoce aliyorum icerisinde b12 de var. Folik kilo yapmaz ayrica bana yillar once dr folik gunluk alinip fazlasi gunluk atilan bir ilactir dedi o yuzden zaten gebelik oncesi uc

Insallah folik asit alıp kullanır zorda olsa çok istiyorum icmesini icmedigi içi de kızdım .ama önemli gerçekten zaten bişey yiyemiyor .progestan gibi bi ilaç olsa salla gitsin derdim ama folik asit onemliiii

Masallahhh canim:nazar::nazar:gözün aydin olsun.darısı bekleyen kardeşlerimize inşallah..
Aynen haklısın gitmek fayda var randevu bakıyorum suan bende yarına bulsam giderim nasip olursa.

Amin canım inşallah :) Git tabi, hem sen de 10.hafta da görünüyorsun. gitmişken 2li test yaptırmayı düşünüyorsan eğer onun da randevusunu verir , bir daha uğraşmazsın... İnşallah sende güzel sonuç alırsın.:dua:

Canm benimde 2 hafta geriden geliyor doktorlara göre.ama ben yumurtalama tarihimi az cok tahmin ediyorum o günden sayinca tam cikiyor ama doktor yinede onu kabul etmeyip 2 hafta gec yumurtlama olms diyor. Sen bundn sonra gittigin zamanki gelisime bak benimki hep normal gelisti çok şükür. Lütfen kafana takma bizimle ayni durumda olan cok insan var
inanın içime bişeyler oturmuştu..önceki gebeliğimde kalp atışını dinlemeye gittiğimde kürtajla sonuçlanmıştı olağanüstü stresle gittim zaten..umarım sağlıklı bi şekilde kucağımıza alırız bebeklerimizi..çok teşekkür ederim:KK36:

Amin canım inşallah :) Git tabi, hem sen de 10.hafta da görünüyorsun. gitmişken 2li test yaptırmayı düşünüyorsan eğer onun da randevusunu verir , bir daha uğraşmazsın... İnşallah sende güzel sonuç alırsın.:dua:

Sağol canim aminnn inşallah cumlemizin yüzü hep gülsün herşeye rağmen :KK31:

image.jpeg

Inan okadar cok istiyorum bunu yapabilmeyi gün içinde hep uyuyun ozaman icmiyorum diyorum uyudugumda çok azaltiyorum .günde 10 a yakın içiyordum şimdi ince silim sigara ya döndüm ama ne fark eder ki ha o ha öbürü.Inan aynaya baktığımda kendimden utanır oldum günah degilmi ya bebeğine bisi olursa diye off.
Canim bir arkadasim hamileligi boyunca sigara icti incelerden. Cocuk dogdu hep hasta hep hasta yaz gunu cigerleri kohur kohur olur mu yazik etti cocuga sonradan cok pisman olursun. Cok zordur eminim ama karar verip birakmalisin. Sen annesin guclu olmalisin.

X