2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Tabiki herseyin badi saglik cnm.. Dokturunuz ne derse o.. Ama ben hala daha et balik tavuk yiyemiyorum tiksiniyorum:KK43: hele yumurta hiiic:KK43: 6. Hafta ile 11. Hafta arasi icimi bastirsin diye tuzlu biseyler yesemde 3 kilo verdim bulanti kusmalardan:KK43: sen dediklerini yiyebiliyorsan cok sandlisin ne guzel.. Buarada normalde ben de tuzu cok az kullanirim ama gecen birkac hafta istisnaydi:)
son haftasina kadar tuz yememelisin.. ayaklarin sisme oluyor sonunda..
tek tavsiyem hamilelik boyunca sağlıklı beslenmek...
inş bebişimizi kucagimiza aliriz gerisi boş..

Bilmiyorum ki bende hangisi doğru. Ama nette baktım folik asitin ilk 8 haftaya kadar faydası varmış öyle okudum. Benimde mide yanmalarim 7. Haftada başladı çok kötü birşey.leblebi atistiriyorum öyle durumda yada kuru ekmek
BİZİM DOKTORUM VERDİĞİ SADECE FOLİK ASİT DEĞİL İÇİNDE HEPSİ VAR VİTAMİN MİNARELLER MÜVCUT MİGDE YANMASINA ONLAR FAYDALI OLUYOR MU

son haftasina kadar tuz yememelisin.. ayaklarin sisme oluyor sonunda..
tek tavsiyem hamilelik boyunca sağlıklı beslenmek...
inş bebişimizi kucagimiza aliriz gerisi boş..
Az önce bir video izledi 10 ile 12 haftalarda düzenli beslenmeye mutlaka baslanmaliymis vitamin ve takviyeleri aksatmadan alinmaliymis omega3 balık ıspanak semizotu yada günde 2 ceviz yenmeliymis .
Sigara alkol kesinlikle uzak durulmaliymis .Ben kendi i nerelere atsam ne yapsam bilmiyorum okadar kiziyorumki kendime bu sigara lanet olası nasıl kurtulcam

Az önce bir video izledi 10 ile 12 haftalarda düzenli beslenmeye mutlaka baslanmaliymis vitamin ve takviyeleri aksatmadan alinmaliymis omega3 balık ıspanak semizotu yada günde 2 ceviz yenmeliymis .
Sigara alkol kesinlikle uzak durulmaliymis .Ben kendi i nerelere atsam ne yapsam bilmiyorum okadar kiziyorumki kendime bu sigara lanet olası nasıl kurtulcam
En azından kendini kısıtlayıp günde sadece 1 taneye indiremez misin ?

Inan okadar cok istiyorum bunu yapabilmeyi gün içinde hep uyuyun ozaman icmiyorum diyorum uyudugumda çok azaltiyorum .günde 10 a yakın içiyordum şimdi ince silim sigara ya döndüm ama ne fark eder ki ha o ha öbürü.Inan aynaya baktığımda kendimden utanır oldum günah degilmi ya bebeğine bisi olursa diye off.

Annem abime de bana da hamileyken 9 ay boyunca hep içmiş. Sonuç, abim doğduktan sonra 2 sene bronşit zatüre ile boğuşmuş , ölümden dönmüş. Bende 14 yaşıma kadar bronşit ile savaştım.

Arkadaşım kızına hamileyken günde 2 tane içiyordu, ilgisi var mıdır bilmiyorum ama kızı 7 aylık doğdu, şimdi de alıgıda gerilik ve motor becerileri eksikliği var. Senelerdir okul ile birlikte özel rehabilitasyon alıyor. Sürekli yaşıtlarını yakalama çabası içinde.. İçmesen iyi olur tabi ama annemden biliyorum bırakması ne kadar zor.

Kızlar bugün kalp atışı için gittim. 8 haftalık olması gerekirken 6+4 olarak gördü doktor. Kesin bişey de söylemedi ama yok yumurta bozukluğu olabilir, gelişim sorunu olabilir...dedi hiç iyi bişey söylemedi. Kalp atıyor ama canlı dedi.
Böyle bir durumla karşılaşanınız var mı? Nolur iyi bişeyler yazın
Canm benimde 2 hafta geriden geliyor doktorlara göre.ama ben yumurtalama tarihimi az cok tahmin ediyorum o günden sayinca tam cikiyor ama doktor yinede onu kabul etmeyip 2 hafta gec yumurtlama olms diyor. Sen bundn sonra gittigin zamanki gelisime bak benimki hep normal gelisti çok şükür. Lütfen kafana takma bizimle ayni durumda olan cok insan var

Inan okadar cok istiyorum bunu yapabilmeyi gün içinde hep uyuyun ozaman icmiyorum diyorum uyudugumda çok azaltiyorum .günde 10 a yakın içiyordum şimdi ince silim sigara ya döndüm ama ne fark eder ki ha o ha öbürü.Inan aynaya baktığımda kendimden utanır oldum günah degilmi ya bebeğine bisi olursa diye off.
Yani bilmiyorum bu bağımlılığın nasıl bir şey olduğunu o yüzden yönlendiremiyorum da, ama çekirdek vs gibi başka şeylerle oyalasan kendini diycem yine bilemedim. Bi ablam vardı o günde 1 taneye indirdi o bile zarar ama hep içmektense yine biraz daha masum kalıyor o.

Offf kızlar offf az once kadınlar kulubunde ve nette down sendromlu dogan bebeklerin hıkayesını okudum herseyı yaptırıp temız cıkan bebeğinin down sendromlu oldugunu okudum yası 23 ve akraba evlılıgı yok yanı istersek ileri tetkık yaptıralım allah korusun ama takdırı ılahı bu durumu yasayan cok anne varmıs her yıl 1500 down sendromlu bebek doguyormus insan ister istemez kafaya takıyo allahım korusun bebeklerinizi

X