2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Ben geldim.
Kanama alanı duruyor ama bebek büyüdükçe vücut onu yok edecek dedi doktor.
Bebeğim iyi çok şükür. Ense kalınlığı, butun kemiği, böbrekleri, midesi Vs her şey yolunda.
Ve %95 kız :)

İyi haberlerle geldim şükür. Darısı başınıza arkadaşlar.

İlk prensesimizde geldi :) maşallah canım beniiim :KK200:

kızlar ilginç bir yazı okudum bir de siz bakın ama doktorunuza danışmadan kesinlikle bir sey yapmayın..
Düşüklerin önlenmesi amacıyla progesteron kullanımı ile ilgili son 30 yıl içinde yapılmış olan araştırmaların sonuçlarını bir arada değerlendiren bir çalışmada bu tedavi yaklaşımın gebeliğin seyri üzerinde herhangi bir olumlu etkisinin olmadığı gösterilmiştir. Üstelik sentetik progesteron kullanımının yenidoğanlarda solunum sıkıntısına ve erkek bebeklerde hipospadias adı verilen ve penis deliğinin tam uçta değil penis üzerinde başka bir bölgede olması şeklinde açıklanabilecek bir anomaliye neden olabileceğini düşündüren bulgular vardır. Doğal progesteronlarda ise bu tür bir etki gözlenmemiştir

İngiliz Kraliyet Jinekoloji ve Obstetrik Birliği, tekrarlayan düşükler ile ilgili Mayıs 2003’de yayınladığı kılavuzda düşüğü önlemek amacı ile progesteron kullanımının hiçbir olumlu etkisinin olmadığını belirtmekte, ve bu uygulamanın sürdürülmesi için elde hiçbir bilimsel kanıtın olmadığını bildirmektedir. Tüp bebek uygulamaları ise farklı bir durum arz etmektedir ve bu önerilerin dışındadır.

Bununla birlikte son yapılan araştırmalar progesteronun düşükleri önlememekle birlikte erken doğumun engellenmesinde önemli rol oynayabileceğini göstermektedir.

Kanamam olduğunda acilde gittiğim doktor bana kullanmamamı söylemişti ben sadece 2 kere kullandım o yüzden. Yurtdışında kullanılmıyor demişti.

Selam Canlar...
Ben hiç gitmedim hep sizinleydim sadece hiç yazmadım hep aklımın kaldıgı arkadaşlarım vardı kanaması olan e tup bebekyontemıyle gebe kalan mucizeleri ..

Cok şükür bin şükür evlatlarımızı bize bagışlayan Allah (c.c) herkesin hamileliği bazen streli bazen korkulu bazen de kanamalı da olsa guclu bebeklerimiz bizlerle ...Allah onları bizden ayırmasın inşallah.

İki erkegimiz bir kızımız varmış 41 kere Maşallah :nazar::nazar::nazar:.. Hatta erkek anneleri şimdiden oglanlarına talip için arayışa başlamış topıçde .:KK70: :KK70: kız haberleri bekliyorlar ..

Yogun kanama gecirip tailde bile ayaga kalmayan arkadaşım Svartbabe Svartbabe senın güzel haberlerini okudukca hep gulumsedim senın kuzun fena olucak bak gor oyle bi inatciki o :KK70: heleki bir dogsun bence senı yerinde otutturmuyacak çok yattın kalk bakalım dicek hep gezdir beni dicek İnşallahhhh..

LifeandFeel LifeandFeel canım inşallah sende iyisindir..
İkiz annelere inşallah sizlerde iyisinizdir bir taneydi iki olmuşlar 41 kere maşallahhhhhhh 4 tane erkek bence bakalım ne :nazar:
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Şimdilik bu kadar bende aynıyım HAmd olsun Allah 'a sadece hiç olmayan bulantım buhafta başladı soylemesi ayıp kusmaya kadar ama bunada şükür ...

Selam Canlar...
Ben hiç gitmedim hep sizinleydim sadece hiç yazmadım hep aklımın kaldıgı arkadaşlarım vardı kanaması olan e tup bebekyontemıyle gebe kalan mucizeleri ..

Cok şükür bin şükür evlatlarımızı bize bagışlayan Allah (c.c) herkesin hamileliği bazen streli bazen korkulu bazen de kanamalı da olsa guclu bebeklerimiz bizlerle ...Allah onları bizden ayırmasın inşallah.

İki erkegimiz bir kızımız varmış 41 kere Maşallah :nazar::nazar::nazar:.. Hatta erkek anneleri şimdiden oglanlarına talip için arayışa başlamış topıçde .:KK70: :KK70: kız haberleri bekliyorlar ..

Yogun kanama gecirip tailde bile ayaga kalmayan arkadaşım Svartbabe Svartbabe senın güzel haberlerini okudukca hep gulumsedim senın kuzun fena olucak bak gor oyle bi inatciki o :KK70: heleki bir dogsun bence senı yerinde otutturmuyacak çok yattın kalk bakalım dicek hep gezdir beni dicek İnşallahhhh..

İkiz annelere inşallah sizlerde iyisinizdir bir taneydi iki olmuşlar 41 kere maşallahhhhhhh 4 tane erkek bence bakalım ne :nazar:

Şimdilik bu kadar bende aynıyım HAmd olsun Allah 'a sadece hiç olmayan bulantım buhafta başladı soylemesi ayıp kusmaya kadar ama bunada şükür ...

Canim benim ne guzel yazmissin. Agzina saglik. Bu arada bulanti ve kusmalarin insallah gecer. Umarim saglikla bebisleri aliriz kucagimiza. Yazmadan gecme buralardan:KK37:

A birde Topiç hayırlı olsun tekrardan tabloyu gordum gercekden çok hoş olmuş arkadaşım eline emegine sağlık . Hakkını helal et ugraşmışsın hepimiz icin. cimcimegfb cimcimegfb ..

Ben de aslen konya /bozkırlıyım ama İstanbuldayım şuan .
Seni gördüğüme çok sevindim canim hep yaz buraya olur mu

Ohh ohh kızlar geliyo desenize maşallah hepsine ben cuma gidicem bakalım daha test sonuçlarımi göturucem kan ve idrar iyi bir Dr tavsiyesi aldım Emsey den inşallah memnun kalirim

Ohh ohh kızlar geliyo desenize maşallah hepsine ben cuma gidicem bakalım daha test sonuçlarımi göturucem kan ve idrar iyi bir Dr tavsiyesi aldım Emsey den inşallah memnun kalirim
Benimde doktorumun ozel muayenesi var bu yuzden istedigin hastanede dogumu yaptiririz dedi zorunlu sezeryan olacagim icin gunu tarihi insallah bir aksilik olmazsa belli olacak ve yenidogan unitesi olmasi evime yakin olmasi tavsiye edilen bir hastane olmasi sebebiyle emseyi istiyorum sen de memnun kalirsan yaz bana da.fikir.olsun

Merhabalar , benim de yarın 11 de randevum var (11+6). kan idrar tahlillerinin sonucu , ense kalınlıgı ve ikili test hepsi birarada . Cok heyecanlıyım. 5 hafta oldu görmeyeli. Insallah güzel haberler alır ve sizlerle paylaşırım.

Biz de girmiyoruz korkumuzdan eşim bebeğe saygımız var rahatsız etmeyelim diyo :)) yani bende bilemedim çok normal girilebilir diyo heryerde doktor da yasaklamadı ama bakalım nolcak böyle :) bu arada evet o kasıkta ağrılar rahim büyümesinden kaynaklanıyo bende yoktu bayadır şu an var biraz mesela büyümeye devam ediyo demek :)
Leke görenler ılışkı duşunmesınler bence daha da tetıkler bana doktor yasakladı 9 ay boyunca gercı ınş 6 ay kaldı

Mrb kızlar size iki sorum olacak biri Ankara'dakiler hangi DR yada hastaneye gidiyorsunuz
İkincisi de ya kabızlık yüzünden sürekli ıkınıyorum bebeğe zararı olur mu ki ama ıkınmazsam yapamıyorum ve çok rahatsız oluyorum

Kimyon cayi nasil yapiliyor? Toz kimyonla mi? Gaz sancisi devam ediyor hala:KK43:
Tane kimyonla da yapılıyormuş ama ben toz kimyonla yaptım bitki çayı hazırlar gibi 1-1.5 tatli kaşığı kimyonun üzerine kaynar su ekleyip biraz bekledim dibine çökünce başka bi bardağa aktardım ve içtim umarım iyi gelir sanada

Selam Canlar...

Canm benim hoşgeldin tekrardan aramıza siz bebeğimi güçlü dediniz gerçekten çok güçlü çıktı :KK200:

Selam Canlar...

Canım hoşgeldin tekrar yazmana çok sevindim bende iyiyim hamdolsun bidahaki randevuyu bekliyorum sabırsızlıkla 4, 5 gün bulantım oldu geçti. Çok halsizim hiç yetişemiyorum kızların hızına. Sen nasılsın bebişin nasıl:KK200::KK19:

X