2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Anladığım kadarıyla bağışıklığın var demek bu iyi bir şey yani sevin :) Bir kez geçirdiğinde bir daha geçirmiyomuşsun ve bünyenin bağışıklığı var buna. Ki bağışıklığın olmasa bile tedbirini alırdın, her türlü korkulacak bir şey değil o :)

Bence de korkulacak bir şey yok canım o hastalığa bagisikligin olduğunu gösteriyor diye biliyorum

Cnm benim bildiğim kadarıyla çiğ besinlerden bulaşabilen bir enfeksiyon. Bende de çıkmıştı ama korkulacak bi şey olduğunu sanmıyorum çünkü Drum sadece erleri çok pişmiş ye lütfen demişti dikkat et sebze meyveleri iyi yıka demişti.. Zaten Dr un da söyler sana telaşlanacak bi şey olduğunu sanmıyorum
kizlar cok tesekkur ederim icimi rahatlattiniz ne bilim internette dusuk riski olabilir filan gibi bi yazi okumus esjm bnide korkuttu size bununla ilgili ilac filan vermedi mi

Kizlar bn bugun test sonuclarimi aldim ama toxoplazma 77 yazio karsisinda da reactive yazio bu ne demek baya korkuttu bu sonuc beni saglik ocagindaki doktor pek bi sey soylememisti eve gelince gordum kendi doktorumada randevum pazartesi gunu bilen varsa yardimci olabilir mi
Canım senin dediğin 77 olan Ig G mi Ig M mi? IgG geçirilmiş enfeksiyonu Ig M yeni enfeksiyonu gösterir.

Ben de zayıftım iyice eridim herkes kızıyor şuan sanki isteyerek veriyorum gibi ama dün artık doktoruma sordum böyle böyle diye kendini zorlama bu aylarda bebek senden bağımsız sen beslenemesen de beslenir 3 ayın bitince de yoğurtlu sütlü yeni bir beslenme programı yaparız dedi.Rahatlattı beni eşim de duydu bari iyi oldu :KK54: su iç bol bol tuzlu çubuk kraker ye suya limon sıkabilirsin falan dedi doktor ben de zorluyodum yiyim diye ama daha kötü oluyodum iyice tiksiniyodum:KK43::KK53:
limonlu su içilir de tuzlu çubuk krakteri önermedi tuz yasak bana..
bebek anne kaniyla besleniyor ilk üç ay.. o yüzden galiba ben kaniyla mi eriyorum nasıl gidiyor hiç bilmiyorum :KK70:
bebek yiyeceklerle beslenmiyor kan yapıci yiyecek lazim yiyorum bu sefer kusunca hepsi gidiyor:KK43: 3 aydan sora yiyeceklerle beslenmeye başlarmiş.

limonlu su içilir de tuzlu çubuk krakteri önermedi tuz yasak bana..
bebek anne kaniyla besleniyor ilk üç ay.. o yüzden galiba ben kaniyla mi eriyorum nasıl gidiyor hiç bilmiyorum :KK70:
bebek yiyeceklerle beslenmiyor kan yapıci yiyecek lazim yiyorum bu sefer kusunca hepsi gidiyor:KK43: 3 aydan sora yiyeceklerle beslenmeye başlarmiş.
Bana tuzlu krakerler falan yatıştırır dedi.Daha çok vücuttaki depolardan besleniyor zaten bu aylar hızlı bir kilo alımı yok küçücük daha annenin beslenmesi son aylarda daha çok devreye giriyor bebek hızla kilo alıyo çünkü , kanla beslenmekten kasıt ihtiyacı olan vitamini minareli vs anne kanından almasıdır yani kanı vampir gibi almıyo yoksa :KK45:

Canım korkma o azalma bende de oluyor bazı günler rahatlıyorum hatta son günlerde biraz daha iyiyim yine iştahsızım ama 5-6. haftada bulantım daha çoktu şimdi o kadar yok.Korkma sürekli değişiyor.Bazı günler ben de diyorum bu sabah bulantı yok acaba bir şey mi oldu diye ama dün gördüm çok iyiydi bebek kendini çok dinleme ondan da oluyo sanırım eşim de psikolojik biraz senin diyodu.Doktor da bana bulantın aniden kesilirse gel falan demişti ondan sonra her gün bulantı var mı diye beklemeye başladım:bicak:
Yaaa.aniden kesilirse gel mi dedi :KK43: ay yarin randevum Allahm insallah bi skinti yoktur ya :KK43: insallah Allahm insallah :dua:

Yaaa.aniden kesilirse gel mi dedi :KK43: ay yarin randevum Allahm insallah bi skinti yoktur ya :KK43: insallah Allahm insallah :dua:
Ayy telaşlandırmak için yazmadım :KK43: bana dedi ki normalde 2 hafta sonra gelmen lazım ama olur ya hamileliğe dair tüm belirtilern bitti bulantın aniden geçti her şey normale döndü gibi oldu o zaman gelebilrsin istersen dedi ama doktor bana onu dedikten sonraki günler hep bulantım azaldı gibi hissettim ya sende burda okudun ya düşük yapanları bulantısı geçenleri ondan biraz psikolojiktir benim de 3-4 gün azaldı öyle dedim bir şey oldu herhalde geri başladı sonra.Yarın kontrolün varmış zaten rahat ol hep aynı gitmez bu durum:KK24:

Herkese merhabaa, ben bugün hamile kaldıktan sonra ikinci randevuma gittim, kalp atışlarını dinlemek için, vajinadan baktı hiç bir zararı yokmuş ve minigimin kalp atışlarını duyduk çok heyecan vericiydi. :anneadayı:
Yaklaşık iki yıldır doktorum olan Filip Taşhan harika bir doktor arkadaşlar, çok nazik kendisi rahat ve karşısındakini de çok rahatlatıyor. Sadece hamilenin değil kocasının bile psikolojisinden anlıyor walla:KK45: eğer doktor sorununuz varsa hiç çekinmeden öneririm. Ailecek bayılıyoruz kendisine:KK200:

esmerm91 esmerm91 valla bu telaşı hergün yaşıyorum. Bulantıyla takip yanlış çünkü benim kaybımda bulantım hala vardı 2.5 hafta geçmesine rağmen hormonlar sıfırlanmıyor hemen. Benim bulantım kusmam felaket 2 gündür en azından kusmayınca stres yaptım bugün aradaki farkı kapattık. Vesvese için bol bol dua et. Allah'ın izniyle yavrularımız ona emanet

Bulantı için hap kullanıyorum. Bide mevsimi olduğu için yazıyorum marul limonlu az da tuz rahatlatıyor. Benim gibi su içemiyenlere de az şekerli vişne kompostosunu öneririm.

Kizlar randevum çok güzel geçti çok şükür gördüm miniğimi :) doktor hersey yolunda dedi :) kalp atışını da duydum :)) öyle işte şükürler olsun . Testleri yaptr sonuçlarıyla 2 hafta snra gel dedi. Siz ne kadara yapttdnz testleri kızlar
Çok sevindim canım gözün aydın:)) ne kadar olmuş bebisin boyu ne kadardı :)

Telaş yapma tatlım yarın sen de iyi haberlerle geleceksin emin ol benim neredeyse hiç midem bulanmiyor diyebilirim bu bir sorun degilki bazılarının ilk haftalarda çok olur sonra olmaz bazılarının 8 hafta civarı çok olur bazılarının da hiç olmaz içini ferah tut

X