2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Biz şükür bu aralar yemek yemeye başladık öyle bol bol değil ama eskisine nazaran yiyo en azından boyu uzamış kısaydı ya burda bi arkadaşla konusmustuk kimdi hatırlayamadım ondada boy sıkıntısı vardı böyle giderse kiloda alır muhtemelen altta 2 dışımız var biri uzun biri kısa dış te yok belki sonra daha rahat yer insallah böyle gider bu arada muz avakado ve 1 kaşık yoğurt karıştırıp püre yapıyorum çok sevdi belki denersiniz

Selam kızlar hepinizn kuzularının güzel hayırlı mutlu ömürleri olsun. Allah hiçbir kötülükle karşılaştırmasın yavrularımızı
telefon bozuk pek fazla giremiyorum hoş bozuk olmasada vakit kalmıyor o yüzden el tek alıntı yapamadık ama herkesin okudum ve çok mutlu oldum koskoca bir yıl geçti birsürü duygularla. Nasılsınız biz çok iyiyiz oğlumu kendim tras ettim durmadığı için evde babasını bile istemedi yanında tras olurken tek yaptım keltoş oldu . Çok fazla tatlılar artık ben dayanamıyorum ısırarak sevmemek için zor tutuyorum bir büyüdüm edaları varki sormayın. Hala yürümüyor uz çok tedbirli düşmemek için popo acıyo heralde :). Uykumuz maşAllah sallanmayı bırakınca düzene girdi psikolojik olarak çok iyi geldi bu yakup baya kolaylaştı ben 2. İstiyorum şuan eşim çok yıprandığım için istemiyor sağolsun. Çiğneyip çıkarma huyumuz var evde hal kalmıyo bakalım bu huyu nezaman bırakıcak artık 20 dk uymayı ve sabaha kadar sallanmayı bıraktı ya isterse yemeklerle eve portre yapsın canı sağolsun. 1 yaşındaki o küçük bireyleri öpüyorum kocaman hepsi Allaha emanet

Bendim o:)

Uzuyor benim oğlumun da az az. 1 yaş tahlillerinde hormon, kalsiyum ve fosforuna da bakılcak tabi ki yine de. Beslenmede yemek seçmeye başladı oğlum ama ben sunmaktan vazgeçmiyorum, başarıcaz inşaallah. Kilo ile ilgili de çok sorunu yok aslında, genetik hatta diyebilirim, metabolizması da hızlı çalışıyor, hiç takılmıyorum ondan dolayı kilosuna. Tahlilleri temiz çıkarsa boyuna da takılmayı bırakıcam hatta:)

Bende yaptırıcam tahlil daha gidemedik insallah bi problem çıkmaz tahlillerinde de dediğin gibi kilo önemli değil sağlıklı olduktan sonra benimki genetikte olamaz katana gibiyiz boy kiloda :) bakalım zaman ne gösterir

Vallahi bizim de boy genetik olamaz, ben 1.70 eşim 1.82. Eşimin tarafında en kısa kp o da benle aynı boy. Bizde de aynı şekilde:) kilo genetik olabilir ama, hamile kaldığım kilodan bile daha düşüğe geldim şu an misal, 55 kiloya kadar düştüm. Eşim evlendikten sonra biraz aldı ama yapısal olarak o da zayıftı misal. Dediğin gibi bakalım zaman:))

Benim süt bir yıllık tecrübeyle sadece tıka basa yiyince ve uyuyunca doluyor ben gece her kalktığımda atıştırıp su içip uyursam sabaha tek göğsüm taş gibi oluyor tam bitti artık hayatta dolmaz epeydir poşet gibi dediğim göğüsler azıcık dikkatle hoop dolu veriyor. İnsan ek gıdada alsa doya doya içsin istiyor anne yüreği :). iyiki doğmuş kuzucuğun canım

BİZ YAPTIRDIK 1 YAŞ AŞISINI. 3 GÜN SONRA ATEŞ YAPTI. AŞIDAN MI BİLEMİYORUM

BOYU KAÇ PEKİ? BENİM OĞLUM DA BİRAZ KISA

Selamlar.
Kızım cumartesi günü yaşını doldurdu. Aile arasında kutladık. Dün de aşılarını yaptırdık. Ufak tefek kelimeleri var. Acıktığında mama uykusu geldiğinde meme diye kendi derdini anlatıyor şükür. Yürüyor. Ama porsiyonları hala minnak :) gelişimi iyi şükür o yüzden takmıyorum.

Bozacımm mesajını gördüm bakınırken. Yaşına girdi demek kuzucuk :) Zaman ne çabuk geçiyor, hamile kalmaya çalıştığımız günler dün gibi aklımda :) Öpüyorum seni de kuzunu da

Bozacımm mesajını gördüm bakınırken. Yaşına girdi demek kuzucuk :) Zaman ne çabuk geçiyor, hamile kalmaya çalıştığımız günler dün gibi aklımda :) Öpüyorum seni de kuzunu da

Canım benim.. girdi valla.. zaman nasıl da geçiyor değil mi? Senin oğlan da büyümüştür iyice. Öp onu benim yerime.

Selam kızlar, herkesin yavrusunun bir yaşı kutlu mutlu olsun
Allah hepimizin yavrularının bahtını güzelleştirsin
Benim minnak ın 1 yaş kontrolünü yaptırdık bugün, aşılarını da olduk. Doktor haftaya ateş yapabilir dedi, neden şimdi değil haftaya bilemedim.
Son 5 ayda 1 kilo almış ve 2 cm uzamış kızlar yaaa:/ çok az değil mi? Persentil olarak sınırda ama doktor normal dedi.
Yaşına girdi hala ek gıda namına bişey yok nerdeyse:/ hoşuna giderse birkaç kaşık ya da ıstırık bişeylerden alıyor. O kadar.
Yürümüyor ama sıralıyor,elinden tutunca bikaç adım atıyor, bir de bugünlerde tırmanma isteği başladı. Dili de maşallah papuç kadar:)
Bizim onu sevmemize fırsat bırakmadan kendisi bizi çağırıyor,sıktırıyor,seviyor,öpüyor,kokluyoren çok dilediğim şeydi, bi yavrum olunca gelip boynuma sarılması. bugünleri de görecekmişiz çok şükür

Boyu uzuyormuş en azından. Bazen boyuna bazen kilosuna gider derler ama..umarım kilo almaya da devam eder

Ek gıdaya bi geçemedik ondan kilo almıyorlar zaten benimkide öyle hep emsin ar zor yiyo aşı ve ateş olayı doğru sanırım biz yaptirali 5 gün falan oldu ateş gibi değilde bi sıcaklık var bide huzursuz dr un doğru söylüyo galiba bana öyle bise denmedi bende yapıldığı gün yada ertesi gün diye bilirdim belkide bu aşısına özel biseydir bizim kiloda sınırın altındaydı bakalım bu ara biraz yiyo alır belki yürüme bizdede yok ama koltuklara tırmanışı tv ünitesine çıkıyo her yere sıralayıp gidiyo yakında yürürler kısmetse

BOYU KAÇ PEKİ? BENİM OĞLUM DA BİRAZ KISA

71 cm şu an.

Özellikle erkek bebeklerde zaten ilk 1 yaşın çok kıstas olmadığı söyleniyor. Birden boy atma durumu erkeklerde çok fazla oluyormuş.

Bi yeseler de rahatlasak..

kızlar oğlumun testisinin sol tarfında hafif şişlik vardı. doktorlar bu zamana kadar kontrollerde birşey söylemedi diye normal sanmıştım. dün 1 yaş kontrolunde doktora sorunca baktı. hafif şişlik var dedi. adı hidrosel miş. su fıtığı da deniyormuş. orda su toplanması oluyormuş. operasyonla alıyorlarmış. çocuk cerrahına yönlerdirdi. ameliyat derse artık sünnetle yaptıracağız. belki basit ama insan endişeleniyor. genel anestezi almasını istemiyordum. daha çok küçükler böyle birşey yaşayan duyan oldu mu?

1 hafta önce aşı oldu dün geceden beri ateşi var bende dişten sanıyordum. Bize demedi doktor ama sizin Doktorun dediği gibi oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…