2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
firma yas gurubu için 400 luk 800 luk 1000 lik fark etmez demis herhalde vücuttaki eksik lige göre bu rakamlar bi damlası yeterli diyor artik ne kadar açıklayıcı olur bilmiyorum
Tmm cnm yaa çok teşekkür ederim anladım çok iyi. Öptüm prensesini. Gönül rahatlığıyla kullanabilirim. :)

Selam mart anneleri :) bebeklerinizi her ay kontrole götürüyor musunuz? Baş ölçümleri her ay büyüyor mu benim kızın 3 aydır ölçüsü aynı doktor önemsemedi cevaplarsanız sevinirim.

Selam mart anneleri :) bebeklerinizi her ay kontrole götürüyor musunuz? Baş ölçümleri her ay büyüyor mu benim kızın 3 aydır ölçüsü aynı doktor önemsemedi cevaplarsanız sevinirim.
Başka birkaç yerde daha baktırmanı tavsiye ederim bizim hep farklı çıkıyor cnm her ay gitmiyorum tabiki gereksiz hasta değilse hastalıklı ortama sokmak ama takip gerektiren bir konu varsa giderim alerji doktoru bile 2 ayda bir çağırır.

Yaa eğitici setler demişken ben oğluma oyalansın diye TRT çocuk açıyorum arasıra zararı varmı bir yaşından önce izletmemek gerek ama ev çok sessiz üzülüyorum yanlız kalıyor diye. Ve de keşke bizim zamanımızdada böyle çizgifilmler olsaydı nekadar güzel şeyler çıkıyor TRT tede. Diğer kanallar tam fiyasko.
Tv 2 yaşından önce önerilmiyor ama otizm i tetiklediği için.ben izletmiyorum kızım odadayken tv kapalı.
8.ayında boyuna kilosuna baktı hiç tahlil filan demedi de yapmadı da demekki sağlık ocağından sağlık ocağına degisiyor
Bwn her ay gidiyorum ama çoğu arkadaşım gerek duyarsa gidiyor.hatta doktora değil sağlık ocağına gidiyor.ben mi abartıyorum acaba dediğim oluyor.s.o.sadece ölçüm yapıyor zaten

kızlar, kontrole gittik bugün. boy 72, kilo 7600 kafa çapı 41.5 cm. yine çokkk küçük.nörolojik olarak bir sıkıntı görmediğinden takip önerdi dr. bıngıldağı da kapanmamış. sorun var mı diye bakmak için mr çekilmeliymiş, orda da uyusun diye anestezi uzmanı devreye giriyormuş ki sıkıntı başlı başına..tepkileri de normal olduğundan hiççç gerek yokmuş.

bu arada 3.dişimiz de patladı teyzoşlar:KK9:
Geçmiş olsun kafası her ay büyüyor mu? Bizim de 43,5 cm.3 aydır aynı ölçümü.6 aydan sonra 0,5 cm büyürmüş.doktor 1 yaşında 45cm olmasını bekleriz.sorun yok dedi

Tv 2 yaşından önce önerilmiyor ama otizm i tetiklediği için.ben izletmiyorum kızım odadayken tv kapalı.

Bwn her ay gidiyorum ama çoğu arkadaşım gerek duyarsa gidiyor.hatta doktora değil sağlık ocağına gidiyor.ben mi abartıyorum acaba dediğim oluyor.s.o.sadece ölçüm yapıyor zaten
Benimki bayılıyor tvye bende elimden geldiğince kapalı tutuyorum ama bizim emme hep problemli oldu TV karşısında emer sonra hemen kapatırım. Offf bazen çaresiz kalıyor insan morali düzelsin diyei sırf.

yooo, seninle ilgisi yok emin ol.buğün okula kızımla aynı doğumlu olan bi bebek geldi, başı çok büyüktü(Normal aslında)kızımın yumurta kadar.sonra perseltile bi bakayım dedim, aklım gitti.çizgiye dahi girmiyor.takmamak istesem de aylardır bi yerlerde yatan bi sıkıntı.ben aylık takibe götürüyorum kızımı.doktorukafası küçük ama halalarının kafası nasıl dedi ki hepsi küçük kafalı(ve beyinliler ya neyyse)...kendimi genetiktir diye oyalıyorum.bıngıldak kapalı mı bilmiyorum, elime gelen hafif bir iz var sanki.gelişimi çok iyi bence ama ana yüreği işte.takmasa ihanet eder sanki balasına:KK43:
Boy ve kilosuna göre orantılı olması önemli bence.doktorumuz 45 cm olması yeterli yaşında dedi.sizde her ay büyüme oluyor mu baş çevresinde

Kızlar, biz de bugün 6.ay aşıları için doktora gittik(ancak randevu almıştık) ama tekrar haftaya için randevu aldık. Ülkelerin aşı takvimleri farklı olduğu için,tek doz mu 3 mü 4 mü derken kalakaldı aşılar yine:/
Kontrolden not düşeyim istedim. Minnakımın dişler çıkmaya başlamıştı. Doktor diş macunu ile bir defa,suyla bir defa fırçalamamı söyledi. Kuru fırçayla fırçalıyordum ama diş macununa da başlıycam artık. Devit için tek damla kullan dedi, ben Tr de 3 damla dedi doktorumuz deyince 2 damlada anlaştık:) kendisi oturmadan oturtma dedi doktor,ama oturabiliyor da dedi. Bikaç saniye kalabiliyor ama,burda bağımsız bi şekilde kendi kendine oturmasını istiyorlar. 7.ayına 5 gün kala 7 kilo 65 cm olmuş tatlışım:anne: kafa çapı iki ay öncekiyle aynı 41 cm ama sorun olmadığını söyledi,grafiklerden falan da açıkladı. Kendisi de minyon kızımın. Genel olarak da herşey yolunda dedi:dua:
Baş çevresi o zamandan beri büyüdü mü acaba?

içimi rahatlattın inan çok çok sağol. Peki birşey daha sorsam bunlar 600lük 800lük binlik oluyormuş sen kaçlık kullanıyorsun. Benimki binlik acaba yetişkinler için olanını almış dedim

Boy ve kilosuna göre orantılı olması önemli bence.doktorumuz 45 cm olması yeterli yaşında dedi.sizde her ay büyüme oluyor mu baş çevresinde

2 aydır aynı.42.5.normal diyor.bıngıldağı kapanmasın diye d vitamınını de bıraktik.

içimi rahatlattın inan çok çok sağol. Peki birşey daha sorsam bunlar 600lük 800lük binlik oluyormuş sen kaçlık kullanıyorsun. Benimki binlik acaba yetişkinler için olanını almış dedim

400 lük olmalı bebeklere canım.yetişkin için olanını almışsın

her ay oluyordu ama 2 aydır olmuyor canım..

Bilmiyorum olayı aabartırsan belki biraz at yavrum perişan oldu ah böldü sana nasıl süzüldü gibi belki.işe yarar eşinde anlamaya çalışır. Gerçekten bazen en güzel zamanları çevre yüzünden en kötü zamanlar olarak geçiriyoruz. Allah kolaylık versin bize ve de sabır.
Amin valla canım dediğin gibi en güzel günlerimizi kendime stres yaparak geçiriyorum artık zil çalınca bile stres oluyorum..

2 aydır aynı.42.5.normal diyor.bıngıldağı kapanmasın diye d vitamınını de bıraktik.

Bana d vit bırakta demediler biliyorsun bizimde aynı baş cevremiz :KK43: acaba bunun için tekrar mı gitsem şimdi kafamı kurcaladı

Bana d vit bırakta demediler biliyorsun bizimde aynı baş cevremiz :KK43: acaba bunun için tekrar mı gitsem şimdi kafamı kurcaladı
MorbidAngel4 MorbidAngel4 kumrudeniz kumrudeniz
Arkadaşlar bizim bıngıldak kapanmış bu ay.d vit bırakıyım dedim ama bıraktırmadılar.halen de kullanıyorum.baş çevresi beni sinir ediyor.biz kafa şekli şüphesiyle beyin cer.gitmiştik hatırşamak bile istemiyorum.bt çekildi çok zordu süturlar açık çıkmıştı.şimdi tekrar aynı şeyleri düşünmek beni yoruyor.sizin doktorlar ne diyor burda herbebeğin kafası her ay büyüyor mu yani

MorbidAngel4 MorbidAngel4 kumrudeniz kumrudeniz
Arkadaşlar bizim bıngıldak kapanmış bu ay.d vit bırakıyım dedim ama bıraktırmadılar.halen de kullanıyorum.baş çevresi beni sinir ediyor.biz kafa şekli şüphesiyle beyin cer.gitmiştik hatırşamak bile istemiyorum.bt çekildi çok zordu süturlar açık çıkmıştı.şimdi tekrar aynı şeyleri düşünmek beni yoruyor.sizin doktorlar ne diyor burda herbebeğin kafası her ay büyüyor mu yani
Kafa şekli nasıldı bebeğinizin ? Bıngıldak kapandıysa neden kullandırıyorlar arkadaşımın kapanmak üzere diye bıraktırdılar 7 aydan beridir kullanmıyor. Puff tahmin edebiliyorum Allahım birdaha yaşatmasın o anları size. 43.5 cm bizim kafa ölçüsü vücuduna göre normal diyo doktorlar. 6 ayda 41.5 cm di o arada bi ara büyümüş

tmm cnm onu kendime kullanayım babası bugün ona alsın sağol ;-*

Amin valla canım dediğin gibi en güzel günlerimizi kendime stres yaparak geçiriyorum artık zil çalınca bile stres oluyorum..
ben kıstım zili hemde sonuna kadar yaşasın kötülükkkk :KK70:

Kafa şekli nasıldı bebeğinizin ? Bıngıldak kapandıysa neden kullandırıyorlar arkadaşımın kapanmak üzere diye bıraktırdılar 7 aydan beridir kullanmıyor. Puff tahmin edebiliyorum Allahım birdaha yaşatmasın o anları size. 43.5 cm bizim kafa ölçüsü vücuduna göre normal diyo doktorlar. 6 ayda 41.5 cm di o arada bi ara büyümüş
Valla kes demedi ben kafama göre kestim birara.sonra doktor kemik gelişimi için önemli diyince bi daha başladım o ara da kafası sabit kalmıştı.şimdi ölçtürtüm gözümle de gördüm 44 cm çıktı.boy 75 kilo 9 kızımın.kafasında bi çıkıntı olmuştu doktor bize sutür kapalı diye çok korkuttu.o hastane de bebekleri görmeniz lazım halimize binlerce şükür çok ağladım.bt sonucu bütün süturlar açık çıktı beyin cer.kemik yapısı öyle dedi.genelde bıngıldak yaşında kapanıyormuş etrafımda öyle olmuş.şimdi kafanın büyümesi takip edilecek.aslında korkulacak bişe yok.bir eğitimci olarak her çocuk farklı gelişir bunun farkındayım ama anne yüreği farklı işliyor işte

oturması lazımdı cnm ama kötü birşey yoktur canını sıkma benimkide ilk başlar arkaya atıyordu sonra oturmaya başladı yakındır galiba @mavilina da demişti benimki daha oturmuyor sürünmüyo diye şimdi nasıl bilmem belki normaldir

aynı benim oğlan biz buzdolabı ve erzak dolabı için aynı çığlıkları atıyoruz diğer dolaplarda yapmıyo hevesini aldı diğerlerinden :))

yok benımki hep otuyruyordu, sadece emeklemiyor. Dönmuyordu bu ay dönmeye de başladı. Emekleme vs yok ama tembel benimki :KK70:

Benimki bayılıyor tvye bende elimden geldiğince kapalı tutuyorum ama bizim emme hep problemli oldu TV karşısında emer sonra hemen kapatırım. Offf bazen çaresiz kalıyor insan morali düzelsin diyei sırf.

biz doğduğundan berihiç tv kapatmadık. günde ara ara 10-15 er dk baby tv açıyoruz, izliyor.

Bizimde bu ay bıngıldak kapandı, bizde hala kullanıyoruz.

Bizimde bu ay bıngıldak kapandı, bizde hala kullanıyoruz.
Bizimde kapandı.vit devam et dedi.doktor kapanmasına bişe dedi mi?? Sağlık ocağındaki hemşire korku dolu doktoruna götür dedi.:) arkadaşımın bebişi de bu ay kapanmış yürümesi 14 aylıkken olmuş emeklemeden yürümüş.bakalım bşzimkiler ne zaman emekleyip yürücek

X