2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
@tota00 iş iyi geldi kafam dagılıyo düşünmeye fırsatım olmuyo yani ama bir yanım eksik kolum kanadım kırık yaşıyorum kontrollermde iyi çok şükür bir degerim kaldı aralkta kontrolüm var düşerse doktor bebek için izin vericek inşallah rabbim evlatlarınızı size bagışlasın saglıklı uuzn ömürler versin inşallah
Ayy canim insallah iyi haberlerini de aliriz bize yaz unutmadik tabiki :KK200:

Kızlar bebeğinize cici bebe veriyormusunuz? Ben bu gün mama şeklinde yapıp verdim. Cici bebe faydalımı zararlı mı? Onuda bilmiyorum varsa tavsiyeniz yazarsanız sevinirim.
Ben kendim yaptim canim internette bebek bisküvi tarifleri var benimki baya sert oldu begenseydim atardim sana zararli tabiki icinde seker var cici bebenin hipp in falan organik biskuvileri var yapma imkanin yoksa onlara bakabilrisin

slm kızlar
bebeklerinize ne corbalari yaptınız bu zamana kadar paylaşır mısınız?

Benim kız 2 dk poposunun üstüne oturmuyor.Büyük böyle değildi 14 aylık yürümüştü bu çok hareketli maşallah.Artık tutunup kalkmayı sıralamayı geçtim ellerini bırakır oldu.Alt değiştirirken de kaçıyor bağlatmıyor.Kucağımdan kendini yere attırıyor iniyor adeta :) oyun halısıyla çok zaman geçirdik ama onu deviriyor artık , aktivite masası aldım ben de.Korkup ağlıyor masadan alıştırmaya çalışıyorum böylesini de ilk kez gördüm :) henüz hiç diş yok.Ek gıdada artık çoğu besini yiyor tuzsuz ve şekersiz şekilde yasaklar hariç.Cici bebe bulamaç vs hiç vermedim.Kahvaltıda peynir yiyor.Yumurta yiyor bazen omlet bazen haşlama.Bazen pankek yapıyorum tam buğday ve keçiboynuzu unu ile.Yarı klasik yarı blw devam ediyoruz.Kefir mayalıyorum her gün kendim severek içiyor kefiri tavsiye ederim kızlar çok iyi bir probiyotik.Tv açmıyorum ben ,kendim de izleyen biri değilim ama bakan kadın arada ses olsun diye açıyor.Ama benim kız tırmanma ve karıştırma halinde olduğu için pek ilgilenmiyor zaten.Sesli kitaplar aldık bu ay D&R dan efe ve can serisi , efeyi daha çok beğendim.Her ay 1-2 tane alacağım artık.Bizden haberler böyle, artık eskisi kadar yazamıyorum küçük hareketlenince malum 2 çocuklu çalışan anne :) herkes iyidir inşallah öpüyorum sizleri.

Benim kız 2 dk poposunun üstüne oturmuyor.Büyük böyle değildi 14 aylık yürümüştü bu çok hareketli maşallah.Artık tutunup kalkmayı sıralamayı geçtim ellerini bırakır oldu.Alt değiştirirken de kaçıyor bağlatmıyor.Kucağımdan kendini yere attırıyor iniyor adeta :) oyun halısıyla çok zaman geçirdik ama onu deviriyor artık , aktivite masası aldım ben de.Korkup ağlıyor masadan alıştırmaya çalışıyorum böylesini de ilk kez gördüm :) henüz hiç diş yok.Ek gıdada artık çoğu besini yiyor tuzsuz ve şekersiz şekilde yasaklar hariç.Cici bebe bulamaç vs hiç vermedim.Kahvaltıda peynir yiyor.Yumurta yiyor bazen omlet bazen haşlama.Bazen pankek yapıyorum tam buğday ve keçiboynuzu unu ile.Yarı klasik yarı blw devam ediyoruz.Kefir mayalıyorum her gün kendim severek içiyor kefiri tavsiye ederim kızlar çok iyi bir probiyotik.Tv açmıyorum ben ,kendim de izleyen biri değilim ama bakan kadın arada ses olsun diye açıyor.Ama benim kız tırmanma ve karıştırma halinde olduğu için pek ilgilenmiyor zaten.Sesli kitaplar aldık bu ay D&R dan efe ve can serisi , efeyi daha çok beğendim.Her ay 1-2 tane alacağım artık.Bizden haberler böyle, artık eskisi kadar yazamıyorum küçük hareketlenince malum 2 çocuklu çalışan anne :) herkes iyidir inşallah öpüyorum sizleri.
Maşallah size canım. Benim oğlumda tam 7 aylık daha oturamıyor yerde sürünüyor, yuvarlanıyor, oyun halısında Zaman geçiriyor, üstüne deviriyor, tv de reklamlar dikkatini çekiyor izliyor. Aldığıniz sesli kitapları merak ettim bende bakayım netten:) ben tek çocukla zorlanıyorum. Çalışan anne olarak ve iki çocukla rabbim yardım etsin sizede.

slm kızlar
bebeklerinize ne corbalari yaptınız bu zamana kadar paylaşır mısınız?
Can'ım ben bu aralar balkabağı biraz çorba biraz püre karışımı veriyorum, tarhana çorbası , birde karışık sebze ( patates , havuç , kabak, brokoli, ıspanak ) şeklinde veriyorum, bir defada yoğurtlu şehriyeli çorba yapmıştım. Bir kaç gün sonra çorbalarına biraz kıyma eklicem artık alışsın yemeye:) şimdilik bunları veriyorum.

ben de elimden geldiğince tv izletmemeye çalışıyorum. bazen bebegimi ihmal ettiğimi düşünüyorum. son bir haftadır daha çok ilgilenmeye başladım. ama bu sefer de ev işlerini ihmal etmeye başladım. kendime zaman ayırıyorum bebek uyuduğu zamanlar. ya kendimden ödün vericem ya bebekten. tabiki de anne olarak kendimden ödün vericem. kadın olmak çok zor

Maşallah size canım. Benim oğlumda tam 7 aylık daha oturamıyor yerde sürünüyor, yuvarlanıyor, oyun halısında Zaman geçiriyor, üstüne deviriyor, tv de reklamlar dikkatini çekiyor izliyor. Aldığıniz sesli kitapları merak ettim bende bakayım netten:) ben tek çocukla zorlanıyorum. Çalışan anne olarak ve iki çocukla rabbim yardım etsin sizede.
Her bebek farklı gerçekten.Mesela benim kızımın da sosyal gelişimi zayıf.Burda baba diyenler varmış , benim kız anlamsız bir iki ses dışında bir şey çıkarmıyor.Güler kahkaha atar ama baba mama falan yok henüz.Varsa yoksa tırmanmak ve oyun derdinde.Sürekli bir yerleri karıştırma halinde.Daha geç doğanlar agularken benimki yapmıyordu.Göz temasını da çoğuna göre geç kurdu.Ablası da zıttıydı daha sosyal ama daha tembeldi.Hepsinin farklı gelişim çizgisi oluyor.Oturma konusunda siz destekleyin sık sık oturtun kendini önüne oyuncak koyarak destekleyince daha hızlı yapıyorlar.D&R ın sitesinde var efe serisi özellikle şarkılı falan çok pahalı da değil.

Bu arada çalışan anne olmak zor evet ama evde çocuğa tek başına bakmak daha zor bence.Ben işe gidince dinleniyorum nerdeyse.Eve geldiğimde daha tahammüllü oluyorum.Tek baksaydım ve çalışmasaydım daha çok zorlanırdım.Çünkü uyuyunca da insan yatamıyor ki iş mi yapsam ortalığı mı toplasam tuvalete mi gitsem bir şeyler mi yesem diyene çocuk geri uyanıyor.Dinlenemeden maraton geri başlıyor.Bebekle hele de hareketliyse iş yapmak da dünyanın en zor işi.Bi çamaşırı sermek 1 saat sürüyor.Bazen biri gelip 2 saatte olsa üstünden alsın istiyosun çocuğu.O yüzden çalışmadan kendi bakan annelere de kolaylıklar ve bol sabır diliyorum.Kendinizi çok yıpratmayın her şeye yetişeceğim diye.Bebekli evin dağınık olması da normal bazen tuvalete gidemeyecek hale gelmek de.Öyle ya da böyle büyüyorlar , allah sağlık versin yeter ki.Hande birsay var hihieved hesabı instagramda belki bilirsiniz bazen terapi gibi geliyor gerçekten onu okumak tavsiye ederim :)

Son düzenleme:
X