2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar bebeğinize cici bebe veriyormusunuz? Ben bu gün mama şeklinde yapıp verdim. Cici bebe faydalımı zararlı mı? Onuda bilmiyorum varsa tavsiyeniz yazarsanız sevinirim.

Eşler bazen boyle oluyorlar.hersey teoride kolay yaa pratik te de oyle saniyorlar.hem D ve demir damlasini ben de daha hiç vermedim.anne sutu de yok.sadece mama veriyorum.ona ramen benimkinin degerleri iyi.yani demem o ki yedirmekle alakali degil bu işler. 90 kilo uzeriyim.et,balik duzenli tuketiriz ama hep dusuktur degerim.
Ama iğneyi dr.uygun gorduyse vurdurun. Birazcik yakar cani acir ama sonucta kisa sureli ve onun iyiligi icin bu
Aynen haftada bı kere iğne vurduruyor um haftada bı kere balık et tavuk tuketecez dün mesela balık çorbası yaptım kızıma pek sevdi soğanla sadece internette hep sebzeli diyordu havuç patates gibi ben ondan yapmadım ccok da güzel bugün oldu :) seveceğini emindim oldu:)deneyin derim çeşit çeşit herşey yapmaya çalışcam elimden geldiği sürece. Yeterki kızım iyi olsun .

Kızlar bebeğinize cici bebe veriyormusunuz? Ben bu gün mama şeklinde yapıp verdim. Cici bebe faydalımı zararlı mı? Onuda bilmiyorum varsa tavsiyeniz yazarsanız sevinirim.

Şeker var içinde, bunun içinde zararlı. Kendin yapabiliyorsan bence yap, yoksa da ilave şeker olmayan tek bisküvi hipp'in organik elmalı bisküvisi. Onu alabilirsin.

Kızlar nasılsınız hatırladınz mı beni bebişleriniz nasıl hep aklıma geliyorsunuz çalışıyorum fırsatım olmuyo yazmaya

Canıım, hoşgeldin. Bizler bildiğin gibi işte, öyle hayat meşgalesi. Sen neler yapıyorsun? Nasılsın,?

Şeker var içinde, bunun içinde zararlı. Kendin yapabiliyorsan bence yap, yoksa da ilave şeker olmayan tek bisküvi hipp'in organik elmalı bisküvisi. Onu alabilirsin.

Canıım, hoşgeldin. Bizler bildiğin gibi işte, öyle hayat meşgalesi. Sen neler yapıyorsun? Nasılsın,?
Teşekkür ederim canım. Hep yapmaya niyetleniyorum ama bir türlü nasip olmadı daha doğrusu bu yaramazla uğraşmaktan zamanım olmuyor. Uyuduğu Zaman ev işi , çamaşır, yemek derken gün bitiyor. Ama en kısa zamanda kendim yapıcam inşallah. Çok teşekkür ederim.

Canıım, hoşgeldin. Bizler bildiğin gibi işte, öyle hayat meşgalesi. Sen neler yapıyorsun? Nasılsın,?[/QUOTE]
İyim çok şükür sizleri merak ettim bebişleriniz nasıl çalışıyorum bende kontrollerimi yaptırıyorum kan tahlilleri falan ugraşıyorum işte

İyim çok şükür sizleri merak ettim bebişleriniz nasıl çalışıyorum bende kontrollerimi yaptırıyorum kan tahlilleri falan ugraşıyorum işte[/QUOTE]

Nasıl olsunlar, büyüyorlar işte :) dişiydi, ek gıdasıydı, emeklediydi kalktıydı derken günler geçiyor. Ev işi falan derken günler geçiyor hatta yıl bitiyor nerdeyse.

Çalışmak iyi gelmiştir sana, ben de çok özlüyorum iş hayatımı yalan değil. Çok stresli bir işim vardı ama özlüyorum yine de. Bursaya iyice alışmışsındır inşaallah? :) kontrollerin nasıl gidiyor?

tota00 tota00 iş iyi geldi kafam dagılıyo düşünmeye fırsatım olmuyo yani ama bir yanım eksik kolum kanadım kırık yaşıyorum kontrollermde iyi çok şükür bir degerim kaldı aralkta kontrolüm var düşerse doktor bebek için izin vericek inşallah rabbim evlatlarınızı size bagışlasın saglıklı uuzn ömürler versin inşallah

tota00 tota00 iş iyi geldi kafam dagılıyo düşünmeye fırsatım olmuyo yani ama bir yanım eksik kolum kanadım kırık yaşıyorum kontrollermde iyi çok şükür bir degerim kaldı aralkta kontrolüm var düşerse doktor bebek için izin vericek inşallah rabbim evlatlarınızı size bagışlasın saglıklı uuzn ömürler versin inşallah

İyi gelir tabi ki gelmez mi, çok iyi yapmışsın. Maşaallah her şey yolunda gidiyor belli ki :) amiin canım cümlemizin, inşaallah Rabbim en doğru zamanda sana da güzeller güzeli bir evlat nasip etsin. Allahım kırıklığını hafifletsin inşaallah, sana güç versin.

Benim kızımda b12 vitamin eksikliği çıktı morelim çok bozuldu. Baya eksik çok diyor nerede yanlış yapıyorum ben:KK43:

Netten bak ya ben sevimli dostlar yazıyorum arı vız vız izliyor:) çok da seviyor onu
bugün ekleriz tvye :))

İğne verdi haftada bı kere :KK43: 10 tane:KK43: çok kötü hissediyorum :KK43: eşim de bana fırçalıyo çocuğa iyi adam gibi bakmıyorsun dedi zoruma gitti yedirmiyormusum da d vitamin vermemisim de bide dalma oluyordu kızımda 187 olacaksa kızım da 87 çıktı değeri .canım çıktı ben herşeyi yedirmeye çalışıyorum da suçlu hissettim bı anda :KK43:
ayy canım yaa ben okadar diyet yaptım yakupta ekgıda pek yemesi gebelikte de b12 eksikti iğnem vardı vurmadım yinede yakup 170 lerde çıktı hergüm nerdeyse kuzu eti bulgur yiyordum herşey dokunduğu için bol bol hayvansal ürün yemeye özen göster. Birde doktor bebişime kıyamadı iğnenin ampulünü kırıp yarısı içiriyorum. Ayrıca bana dedi ki mutlaka senin değerini düzeltmen lazım yoksa bebek b12 alamaz yeterince dedi birkaç güne tahlil yaptırıp ilacıma başlıcam bende.

benim sabah 15 dkmı almıyor yapmak hemen oluveriyor soğuduğunda ağzı kapaklı birşey e koyup dolaba koyuyorum her sabah ıhlamurla ezip veriyorum :KK66:. İçinde katkı maddesi var vaktin yoksa eğer hippte verebilirsin. Bende almayı düşünüyorum

Kızlar nasılsınız hatırladınz mı beni bebişleriniz nasıl hep aklıma geliyorsunuz çalışıyorum fırsatım olmuyo yazmaya
hatırlamazmıyız canım iyi olmana çok sevindim bebişler iyi şükür. Dualardasın her zaman son tahlilinde iyi çıkarda hayırlı haberlerini alırız inşAllah Allah hayırlı bi evlatla güzel mutlu günler nasip etsin canım.

bugün ekleriz tvye :))

ayy canım yaa ben okadar diyet yaptım yakupta ekgıda pek yemesi gebelikte de b12 eksikti iğnem vardı vurmadım yinede yakup 170 lerde çıktı hergüm nerdeyse kuzu eti bulgur yiyordum herşey dokunduğu için bol bol hayvansal ürün yemeye özen göster. Birde doktor bebişime kıyamadı iğnenin ampulünü kırıp yarısı içiriyorum. Ayrıca bana dedi ki mutlaka senin değerini düzeltmen lazım yoksa bebek b12 alamaz yeterince dedi birkaç güne tahlil yaptırıp ilacıma başlıcam bende.

benim sabah 15 dkmı almıyor yapmak hemen oluveriyor soğuduğunda ağzı kapaklı birşey e koyup dolaba koyuyorum her sabah ıhlamurla ezip veriyorum :KK66:. İçinde katkı maddesi var vaktin yoksa eğer hippte verebilirsin. Bende almayı düşünüyorum

hatırlamazmıyız canım iyi olmana çok sevindim bebişler iyi şükür. Dualardasın her zaman son tahlilinde iyi çıkarda hayırlı haberlerini alırız inşAllah Allah hayırlı bi evlatla güzel mutlu günler nasip etsin canım.

Mrb.
İğne vurduracak vaktim yok.hergun asm ye gidemiyorum.b12 im yerlerde.ilacla duzrlmiyor.size dr.icilebilir mi dedi.yani emin olamadim da.oyleyse niye iğne yaptiriyorlarki.hic icirdiniz mi.
Dr.bana 1 hafta hergun,sonra 2 ay haftada 1 gun,sonra12 ayda 1 gun,son olarakta yilda 1 gun diye rapor etmisti.almadim igneyi.
Ama sey demisti bana,mide bagirsakta emilimi gerceklesmedigi icin iğne onermisti.yani hap ise yaramiyordu.besinlerde oyle.o zaman icilse bile yine bana yaramayacak.
Bir tarif isteyebilirmiyim sizden.
Bebe biskuvisini nasil yapiyorsunuz.
Kizima bugun yogurla karistirarak verdim cicibebeyi.sonunda yedi bayildi tadina hatta ikinciyi erittim korkakorka dokunursa diye ama sukur bisey olmafi simdilik.
Evde yapsam daha saglikli olacak.ama tarif yok bende.

Mrb.
İğne vurduracak vaktim yok.hergun asm ye gidemiyorum.b12 im yerlerde.ilacla duzrlmiyor.size dr.icilebilir mi dedi.yani emin olamadim da.oyleyse niye iğne yaptiriyorlarki.hic icirdiniz mi.
Dr.bana 1 hafta hergun,sonra 2 ay haftada 1 gun,sonra12 ayda 1 gun,son olarakta yilda 1 gun diye rapor etmisti.almadim igneyi.
Ama sey demisti bana,mide bagirsakta emilimi gerceklesmedigi icin iğne onermisti.yani hap ise yaramiyordu.besinlerde oyle.o zaman icilse bile yine bana yaramayacak.
Bir tarif isteyebilirmiyim sizden.
Bebe biskuvisini nasil yapiyorsunuz.
Kizima bugun yogurla karistirarak verdim cicibebeyi.sonunda yedi bayildi tadina hatta ikinciyi erittim korkakorka dokunursa diye ama sukur bisey olmafi simdilik.
Evde yapsam daha saglikli olacak.ama tarif yok bende.
Biz şöyle yapıyoruz canım gün aşırı yarım ampul şeklinde 5 gün sonra haftada 1 yarım ampul 1 ay sonra ayda 1 yarım ampul doktor bu şekilde söyledi. Oğluma veriyorum. Bebe bisküvi ise benim diyet canım öğün olsun diye veriyorum ne yumurta var ne yoğurt ne başka besleyici birşey yulaf unu siyez unu zeytin yağı elma armut suyu taze sıkılmış keçiboynuzu tozu bunları göz kararı karıştırıp ele yapışmayan bir hamur yapıp fırınlıyorum :KK66:. Ama ev yapımı çok güzel tarifler var nette instagramda yiyebilsede yapabilsem keşke :\

X