2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar birde bir konuda yardıma ve aklınıza ihtiyacım var. Nedendir bilmem ama rota aşısı konusunda çok kararsızım. İçimden bir ses annelik hissiyatı işte yaptorma diyor ama sonradan da düşünüyorum yaptırmalıyım diyorum. Çocuğumu kreşe vermeyi düşünmüyorum açıkçası, kalabalık bir aile ortamı da yok hani çok insan yok işin aslı çevremizde, toplu taşıma da kullanmıyorum vs ama nerden bulaşcağı belli olmaz, bunlar boş da olabilir. Bana bir el atın kızlar ya, kararsızlığım geçsin :KK43:

rota solunum yoluyla da bulaşıyor.ben oğluma yaptırmıştım.kızıma da yaptırdım 2.ayda.20mayısta 2.dozumuz var.rota öldürmüyor ama süründürüyor.çoğu bebek hastanede tedavi oluyor.doktorunu dinle bence.bizimki kesinlikle yapılmalı dedi.

İyi ki kan yok dedim az önce yine kan vardı kakasında..:KK43:(Yarın kalan tahlilleri çıkacak ama yarın götürmem zor salı tekrar gideriz artık kontrole.

hemen kaka tahlili yaptırsana canım?lökosit var mı diye bakılsın.amip ve gizli kan da aransın bence...demek tekrarlıyor kan.

Cok geçmiş olsun.ıhlamur kaynatıp bi iki damla versem bişe olur mu acaba

anne sütünden başka bir şey verme derim ben.

Bugün 2 saat uyudu koca gün mahvetti beni uykusu var uyumadı bi türlü şuan halaa uyutmaya çalışıyorum atak muhabbetimi acaba arada tutuyo bu kadarda uyumayan bi çocuk degil

Ben çok sorgulamiyorum. Böyle bir virüs var ve bunun aşısı da varsa, doktorum da yaptır diyorsa yaptırıyorum. Bu arada ben çocuğu da çok esirgemiyorum, es dost akraba herkesin kucaginda bana şart :))

En iyisi seninki inan :) bizimde anneler, babalar var birde hala dayı amca. Çocuk bunları görüyor hep be ben de onlara karşı zaten sakınmıyorum, bir şey de diyemem zaten çekinirim nedense. Yaptırcam zaten karar verdim:)

Canım yaptır istersen ben büyük oğlumda yatırmıştım geçen sene ağır bi ishal oldu 3 kg kaybetti dr ilk rota aşısı oldumu diye sordu iyiki yaptirmisim dedim bundada 3 gün önce yaptirdim

Oy yavrum ya kıyamam, çok geçmiş olsun. Yaptırcam canım, karar verdim zaten. O riske giremicem.

teyzeleri bu kız çok geveze hep bi muhabbet hep bi muhabbet:KK200:

Oy maşaallah :nazar: bizimkinin de keyfi yerindeyse her şeye bir cevabı var, telefonla konuşuyorum onla konuşuyorum sanıyor, cevap veriyor :))

rota solunum yoluyla da bulaşıyor.ben oğluma yaptırmıştım.kızıma da yaptırdım 2.ayda.20mayısta 2.dozumuz var.rota öldürmüyor ama süründürüyor.çoğu bebek hastanede tedavi oluyor.doktorunu dinle bence.bizimki kesinlikle yapılmalı dedi.

hemen kaka tahlili yaptırsana canım?lökosit var mı diye bakılsın.amip ve gizli kan da aransın bence...demek tekrarlıyor kan.

anne sütünden başka bir şey verme derim ben.

Yaptırcam canım, Allah korusun keşke demek istemiyorum. Doktor da yapılsın demişti zaten de sorgulayasım tutuyor bazen :)

En iyisi seninki inan :) bizimde anneler, babalar var birde hala dayı amca. Çocuk bunları görüyor hep be ben de onlara karşı zaten sakınmıyorum, bir şey de diyemem zaten çekinirim nedense. Yaptırcam zaten karar verdim:)

Oy yavrum ya kıyamam, çok geçmiş olsun. Yaptırcam canım, karar verdim zaten. O riske giremicem.

Oy maşaallah :nazar: bizimkinin de keyfi yerindeyse her şeye bir cevabı var, telefonla konuşuyorum onla konuşuyorum sanıyor, cevap veriyor :))

Yaptır tabi canim riske girmeye değmez :)
Ay bizimkinin de herşeye cevabı var :KK70:

Y

yaaa ne dicemmm. Mado da vegan dondurmalar varmis canim. Sutsuz. Badem sutu hindistan cevizi sutu falan gibi seylerle yapiliyomus. Aklinda olsun.
Kızlar baya geriden takip ediyorum ama yegenimdede alerji vardı keçi sütlü dondurma yiyebiliyordu belki sizin içinde sakıncalı degildir

Oksuruyorsa reflu de olabilir burnu da tıkalı olabilir.geniz akintisi yapıyordur soguk buhar tutun burnunu temizleyin ya da okyanus suyu banyo sonrası bizim çok siddetliydi oksuruk sürekli temizleyerek attık ilaç kullanılmıyor çünkü.bu arada 22 martta doğdu oğlum hala başını tam tutamıyor gec mi kaldı sizce?

Kizlar hepinizi cok ozledim vakit.bulup yazamiyorum.. oysa herseyi paylasmak istiyorum sizinle.. nasilsiniz minikleriniz nasil :) oruc tutan var mi aranizda :) bu gce uyumucam sizin icin :))

Bu arada kizlar instagram ve whatsap gruplarina bende dahil olmak istiyorum :) biri benide ekleyebilir mi :)

Kizlar hepinizi cok ozledim vakit.bulup yazamiyorum.. oysa herseyi paylasmak istiyorum sizinle.. nasilsiniz minikleriniz nasil :) oruc tutan var mi aranizda :) bu gce uyumucam sizin icin :))

Miniklerimiz büyüyor ne yapsınlar işte :)) biz 3 aylık olduk bile :KK200: zor büyüyorlarmış yalnız, ben şahsen onu tecrübe ediyorum, yalnız başına büyütmek hele bazen sinirleri yıpratabiliyor ama sevgisi siliyor tabi tüm zorlukları :anne: ben sütüm etkilenir diye tutmadım hiç ama denese miydim de demiyor değilim gerçi tabi ama neyse artık.

Bu arada instagram adın isim soy isim değilse burdan yaz biz ekleyelim seni, ig grubu aktif değil ama sanırım artık:) whatsapp için de gruba ben yokum ama bildiğim kadarıyla ozsuu ozsuu arkadaşımız dahil ediyor.

Merhaba canım gelmiyo bayadır ama vaktin yokmuş olsun fırsat buldukça yazıyorum bende keyfimiz iyi bizim şükür ahular çığlıklar dönmeler bu hafta baya değişti hareketler oruç tutmuyorum ben çokta düzenli tutmazdım zaten bakalım seneye kismetse

mavi nin dediği gibi...3 sb suya 7 yemek kaşığı kuru dut koydum.kaynadı.lıkır lıkır içtim.:)taneleri de yedim.ilk gün hiçç etki etmedi.2.gün taşlaştı.ha, dün bolca bulgur pilavı ve tavuk da yedim.onun da kaykısı olabilir ama hiç böyle olmamıştı.
Dut suyu vücuttaki iltihabı da alıyor iltihap varsa akıntılarınız artar böyle bir etkiside var ☺️ Çok içmiştim zamanında çok da güzel tadı var

Selâm kizlar gününüz güzel geçsin.
2. Ay aşısı yaptırmayan var mi? Benim kafam çok karışık yaptırma diyenler var yaptir diyenler var. Yaptırmasak cezası var mi?

Merhaba kızlar,
ben de 2017 Mart annesiyim. Bir süredir kk ya giremiyordum. 3 aylık olacak oğlum. Fakat iki aydır başta kolik şimdilerde ise alerji ile boğuşmaktayım. 1 haftadır oğlumun kızarıklıktan yüzü mahvoldu . Dopdugundan beri zaman zaman oluyor ama bir türlü bitmiyor. Sürekli isilik gibi yüzü. Bir çok şey denedim sürekli de nemlendiriyorum. doktor atopik dedi ve kortizon ilacı verdi fakat kullanmıyorum.ama hala neyin alerji yaptığını bir türlü çözemedim. İnek sütü testi yaptık negatif çıktı. Şimdilik sadece peynir ve pekmez tüketiyorum kahvaltıfa Bütün alerjik besinlerin listesini çıkardım tek tek deneyeceğim artık. Tavsiyeleriniz varsa yardımcı olabilirseniz çok çok sevinirim. Önceki konuşmalarda geçmiş fakat çok fazla vaktim olmadığı için okuyamadım. Ayrıca ilk çocuğum birazda deneyimsizim :KK43:

Merhaba kızlar,
ben de 2017 Mart annesiyim. Bir süredir kk ya giremiyordum. 3 aylık olacak oğlum. Fakat iki aydır başta kolik şimdilerde ise alerji ile boğuşmaktayım. 1 haftadır oğlumun kızarıklıktan yüzü mahvoldu . Dopdugundan beri zaman zaman oluyor ama bir türlü bitmiyor. Sürekli isilik gibi yüzü. Bir çok şey denedim sürekli de nemlendiriyorum. doktor atopik dedi ve kortizon ilacı verdi fakat kullanmıyorum.ama hala neyin alerji yaptığını bir türlü çözemedim. İnek sütü testi yaptık negatif çıktı. Şimdilik sadece peynir ve pekmez tüketiyorum kahvaltıfa Bütün alerjik besinlerin listesini çıkardım tek tek deneyeceğim artık. Tavsiyeleriniz varsa yardımcı olabilirseniz çok çok sevinirim. Önceki konuşmalarda geçmiş fakat çok fazla vaktim olmadığı için okuyamadım. Ayrıca ilk çocuğum birazda deneyimsizim :KK43:
Bizde süt intoleransı var cnm ayrıca çoklu besin alerjisi bizde bulamıyoruz neyin alerji yaptığını ama ben o kolik zannettiğim ağlamaları süt ürünlerini keserek sonlandırdım sonra yavaş yavaş yüzü de düzeldi ama daha birçok şeye alerjik ve bulamıyoruz. Ben bisküvi bile yemiyorum süy içeriyor diye peynir zaten hayal. Dikkat ettim şu 3 gündür pekmez ve bal da azdırıyo alerjisini 2 gün sadece mercimekli bulgur koyun eti zeytin bol yeşillik yedim normale döndü pekmez bal armut kavun filan yedim yine eskiye döndü. Maalesef tahlildede çıkmıyor daha küçükler tek çözüm yelpazeyi dataltıp denemek ama emziriyoruz işte :KK43:

X