2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Masabasinda calisan arkadaslarim nasil oturuyosun dik oturunda karnima bi agri oluyo yayilinca da belim agriyo nasi otrsam bilemedim
Canım ben sandalyemi gayet dik konumda tutup o şekilde dik oturuyorum şimdiye kadar bi sıkıntı yaşamadım.. Nasıl bi ağrı seninki?

Merhaba canim öncelikle sakin ol benimde beta değerim 160li bir değer ben telefonda dr görüştüm onemli olan beta,pap ve ense kalınlığının toplanarak elde edilmis oranları önemlidir dedi yanı Down yada trisomi 13-18 1/1000 gibi sonuca bakmamı söyledi ama benim yine aklıma takıldı internette bişey bulamadım sadece mayıs grubu annelerinde böyle bir konu geçmiş gruptaki arkadaşta beta yüksekliğinin annede tansiyon yüksekliğine sebep olabileceğine dair bi bilgi bulmuş (kesin degil tabi ) sen en güzeli dr sor bende bir sonraki randevumda tekrar sorucam bende
Tamam canım sonuçlarım gelmemiş daha umarım herşey yolundadır bebişim iyidir..

canım günaydın,

merak etme içini ferah tut. o değer free beta hcg değeri. hatta bir inanışa göre bu değer 50 altında ise bebeğin cinsiyeti erkek üzeri ise cinsiyet kız derler. ama doğru bir inanış olduğunu düşünmüyorum. internete yaz free beta hcg cinsiyet yaz ne değerler göreceksin :) değerlendirme yaparken doktorlar buna bakarak değil kombine risk, ikili test değeri, yaş riski, trisomy gibi krediterleri ve ense kalınlığına bakıp değerlendiriyorlar. cut off değeri altında ise sorun olacağını sanmıyorum. Korkma yani. Allah gönlümüze göre versin evlatlarımızla sınamasın..
Sağol canım yaa içimi rahatlattın sonucu alınca yazıcam hemen

Muhakkak haber veririm haber alınca..

beta değeri tek başına bi anlam ifade etmiyor. oranlı bi değer var . yaş ,ikili test falan diye yazıyor. önemli olan o değer. içini ferah tut canım. allahın izniyle güzel haberler alırsın inşallahç

Kızlar merhaba. Ben 13+4 'deyim. 12. haftada ikili test yapıldı. Benim de down sendromu için kombine riskim düşük ama ikili riskim cut off değerinin dışında, yani risk grubuymuş :KK43: beta hcg olması gerekenden bir tık yüksekmiş. Yurt dışına bir test gönderiliyormuş. 2.500 TL falanmış. O test yaklaşık 10 gün sürede kesin sonuç veriyormuş. Var / yok diye... Cinsiyeti de sonucu aldığım gün öğrendim. Erkek bebişimiz. Ancak içime hüzün çöktü. Çok okudum, böyle sonuç alıp sağlıklı doğum yapan çok çok sayıda. Yurt dışına testi göndermeden önce 4'lü testi beklemeye karar verdim. O yaklaşık 11 gün sonra yapılabilecek. Sizin ikili test sonuçlarınız nasıl? Allah her birimize sağlıklı bebişler versin inşallah.

Son düzenleme:
Kızlar merhaba. Ben 13+4 'deyim. 12. haftada ikili test yapıldı. Benim de down sendromu için kombine riskim düşük ama ikili riskim cut off değerinin dışında, yani risk grubuymuş :KK43: beta hcg olması gerekenden bir tık yüksekmiş. Yurt dışına bir test gönderiliyormuş. 2.500 TL falanmış. O test yaklaşık 10 gün sürede kesin sonuç veriyormuş. Var / yok diye... Cinsiyeti de sonucu aldığım gün öğrendim. Erkek bebişimiz. Ancak içime hüzün çöktü. Çok okudum, böyle sonuç alıp sağlıklı doğum yapan çok çok sayıda. 4'lü testi beklemeye karar verdim. Sizin ikili test sonuçlarınız nasıl? Allah her birimize sağlıklı bebişler versin inşallah.

Amin canım kuzenime down ssendromlu dediler. Gözleri çekik burnu normal değil testler kötü dediler. Almayı teklif bile ettiler. Ancak sağlam bi bebişi oldu. Babası gibi hafif gözleri çekikti. Hiç sıkma canını üzülme. Allah büyük. Dua et. Zaten bu testler her 10 kadından birinde pozitif çıkıyormuş ama pozitif çıkanların çok azı sendromlu doğuyormuş.

Kızlar merhaba. Ben 13+4 'deyim. 12. haftada ikili test yapıldı. Benim de down sendromu için kombine riskim düşük ama ikili riskim cut off değerinin dışında, yani risk grubuymuş :KK43: beta hcg olması gerekenden bir tık yüksekmiş. Yurt dışına bir test gönderiliyormuş. 2.500 TL falanmış. O test yaklaşık 10 gün sürede kesin sonuç veriyormuş. Var / yok diye... Cinsiyeti de sonucu aldığım gün öğrendim. Erkek bebişimiz. Ancak içime hüzün çöktü. Çok okudum, böyle sonuç alıp sağlıklı doğum yapan çok çok sayıda. 4'lü testi beklemeye karar verdim. Sizin ikili test sonuçlarınız nasıl? Allah her birimize sağlıklı bebişler versin inşallah.
Annem de 38 yaşında erkek kardeşime hamile kalmıştı. Yaşı dolayısıyla riskli çıkmıştı. Aynı testi bize de tavsiye ettiler. Annem yaptırmadı. Çok şükür kardeşim gayet sağlıklı. Elhamdülillah. İçini ferah tut. Kesin değil diye yazıyor zaten bizim sonuç kağıtlarımızın üzerinde de. İstatistiki bilgiler vs diye. Riskli grupta olmayıp down sendromlu bebek doğuranlar var arkadaşım. Allahın takdiri ama bu testler tam olarak saptayamıyor zaten. Üzülme bebeğe de zarar verme lütfen. Sağlıcakla alalım inş hepimiz bebişlerimizi. AMİN.

Kızlar merhaba. Ben 13+4 'deyim. 12. haftada ikili test yapıldı. Benim de down sendromu için kombine riskim düşük ama ikili riskim cut off değerinin dışında, yani risk grubuymuş :KK43: beta hcg olması gerekenden bir tık yüksekmiş. Yurt dışına bir test gönderiliyormuş. 2.500 TL falanmış. O test yaklaşık 10 gün sürede kesin sonuç veriyormuş. Var / yok diye... Cinsiyeti de sonucu aldığım gün öğrendim. Erkek bebişimiz. Ancak içime hüzün çöktü. Çok okudum, böyle sonuç alıp sağlıklı doğum yapan çok çok sayıda. Yurt dışına testi göndermeden önce 4'lü testi beklemeye karar verdim. O yaklaşık 11 gün sonra yapılabilecek. Sizin ikili test sonuçlarınız nasıl? Allah her birimize sağlıklı bebişler versin inşallah.
Amin canim..ben ikili test yaptirmadim ikiz oldugu icin sonuc yanlis olabilirmiş..ayrintili ultrason yapcaz sadece.hepimiz saglikla kavusalim bebislerimiz e insallah..

Canım ben o söylediğin çamaşır suyunı duydum ama yapmadım. Hamile olduğumdada inan hiç anlamadım normal adetimle aynı ağrılar vardı.benim hiç beklemediğim bir zamanda oldu:)

Ikili teste çok takilmayin ben yaptirmak için randevuya gittigimde orda kadın yaptırma diye çok tembihledi o yaptrms ilk dogumnda yüksek down sendromu demişler tüm hamileligim çok kötü geçti dedi sonuçta bebeğim sağlıklı oldu dedi siz içininzi ferah tutun dua edin ayrıntılı ultrasonda netlesir bende de bugun sırt bel ağrıları biraz arttı bende yastiklarla destekledim sandalyemi ama sürekli oturunca agrilar oluyo saat başı 10 dk yürüyün gezin calisan anne adaylari:))

Merhaba kızlar ben de haziran annesi olacağım kısmetse. 11+1 deyim haftaya ikili tarama için randevum var fakat yaptırıp yaptırmama konusunda çok kararsızım Yaptırmayacak olanlar var mı aranızda ?

X