2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ayyy ne kadar güzel arkadaşım senin adına sevindim haftasonu bnm de kontrolüm var inşallah herşey yolundadır sağlıklıdır

Herşeye ağlamaklı oluyor musunuz çok duygusal olmayan ben hemen ağlamak geliyo içimden
Evet en ufak şeye gözüm doluyor. bugün 3 defa gözüm doldu dikkatimi dağıttım.
Bunda ağlayacak bişey yok hamilelik psikolojisi dedim :))

Çok sevindim canım. Benim kontrolüm 3 hafta sonra aynı zamanda ikili teste gireceğim inşallah biz de cinsiyetini öğrenebiliriz o zaman. Ben hareketini henüz hiç hissetmedim zaten hissetsem de ona yormam sanırım hissetmeyi hiç beklemiyorum daha Ama bunu duydum ya bundan sonra ben de çok dikkat edeceğim bakalım hareket edecek mi minik üzümüm
Benim doktorum ikili test mecbur değil ama isterseniz bakarız dedi. peki anormal derseniz ben 7 ay nasıl geçiririm. birde üstüne normal bir bebek olursa hamileliğim ziyan olmaz mı dedim. evet olabilir, testte sorunlu çıkması risk taşıyor demektir. kesin hastalığı bildirmez dedi. ozaman gerek yok dedim. yani evet dedi..
Ama sağlık ocağına ikili test yaptırmayacağını bildirmelisin dedi.

Yinede sen 2 hafta sonra gel ense kalınlığı ve burnuna bakarız.bir sorun görürsek test yapmayı düşünebiliriz yoksa gerek yok dedi.

Merhaba anneleeeerrrrrr....
Bugun kontrole gittik. Allahıma yüzbinlerce şükürler olsun kii herşey yolundaymış.. Kordonda da bir Problem yok dedi. Gayette sağlıklı dedi. Neden fazla hareket etmiyor dedim. Eder eder dur uyandıralım diyerek elindeki aleti karnıma hafif hafif bastırdı uyandı hareketlendi oğlum :KK66:

Ay uyanirmisda ufaklık.keske bende gittiğimde soyleseydim uyandirsaydiiii

Benim doktorum ikili test mecbur değil ama isterseniz bakarız dedi. peki anormal derseniz ben 7 ay nasıl geçiririm. birde üstüne normal bir bebek olursa hamileliğim ziyan olmaz mı dedim. evet olabilir, testte sorunlu çıkması risk taşıyor demektir. kesin hastalığı bildirmez dedi. ozaman gerek yok dedim. yani evet dedi..
Ama sağlık ocağına ikili test yaptırmayacağını bildirmelisin dedi.

Yinede sen 2 hafta sonra gel ense kalınlığı ve burnuna bakarız.bir sorun görürsek test yapmayı düşünebiliriz yoksa gerek yok dedi.
Ben yaptırmaması hiç düşünmemiştim ama buradaki birkaç yorumu okuyunca kafam karıştı açıkçası. Allah korusun bi sorun çıkarsa ve bu erken müdahale ile halledilebilirse kendimi çok suçlarım. Şuan yaptırmaya daha yatkınım ama önümde 3 hafta var iyice araştırma yapmam gerekiyor.

Bir de şöyle birşey var ben 5 haftalıkken kanama ile düşük tehlikesi geçirdim. 1 hafta hastanede yattım hastanede iken günde 2 antibiyotik+ primiyle iğne vuruluyordum ve hala progeston kullanıyorum. Antibiyotikler beni çok korkutuyor bi yandan doktorlar zararlı olsa vurmazlardı diyorum bi yandan antibiyotik herkese zararlı bebeğime de zarar vermiş midir diye içim içimi yiyor :KK43:

İyi akşamlar ben de mayıs sonu haziran başı ikinci anneliğimi yaşıcam inşallah.Bu hafta izinliyim baya yazmışsınız bilgi paylaşımı ne kadar güzel.Herşey gönlümüzce olur inşallah

Bu arada 12+1 de ikili test kanı verdim o gün Dr erkek olabilir dedi bir kızım var ikincisi hiiiiç önemli değil sağlıklı olsunlar yeter

Kabızlık problemini nasıl çözdünüz acaba...

Valla mucize gibi :) Dulcolax jel kapsül diye bir ilaç. Hamilelikte kullanılabiliyor. İlk gebeliğimde de şase halinde suya karıştırılanı vardı. Ama bu en rahatı. Gece yatarken 1-2 kapsül içiyorsun. Sabah her şey çok güzel oluyor :) çay, kayısı, incir vs. Ne denediysem olmadı valla. Doktorum da niye kasıyorsun kullan dedi. Şimdi 2 günde bir falan içiyorum en azından.

Kizlar gerci daha cinsiyetler bile belli degil ama isim dusundunuz mu? Yani kiz olursa su erkek olursa bu olucak diyormusunuz cok merak ettim :)

Bende çizgi yok. Belkide herkeste olmuyordur, bilemedim :)

Benimde bir sorum var, göğüslerim gecen haftaya kadar cok şiş ve cok ağrılıydı, son bir haftadır acısı kalmadı, küçülmediler ama hiç ağrı sızı acı birşey kalmadı. Benimki gibi göğüs hassasiyeti geçen varmı?
var canım benim de geçti.

X