2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar nasılsınız bebişler nasıl
Oğlumu sütten kestim rahatladım ama çok mutsuzum
Ben hic oyle bir niyette degilim ya iyiyiz simdilik emzirmeyr devam. Guzel bir duygu ya emzirmek zor olur birakmak onlar icin oldugu kadar bizim icin de :)

Ben hic oyle bir niyette degilim ya iyiyiz simdilik emzirmeyr devam. Guzel bir duygu ya emzirmek zor olur birakmak onlar icin oldugu kadar bizim icin de :)
Evet canım zor oldu benim için oğlum çok aglamadi ama artık kesmezsem gece çok uyaniyordu gündüz de 15 dk bir istiyordu şimdi olmasa iki üç ay sonra yine kesecektim ama ne bileyim mutsuzum yine de

Evet canım zor oldu benim için oğlum çok aglamadi ama artık kesmezsem gece çok uyaniyordu gündüz de 15 dk bir istiyordu şimdi olmasa iki üç ay sonra yine kesecektim ama ne bileyim mutsuzum yine de
Cok sık emiyorsa kesmek düşünülebilir tabi canim ya. Birkaç gün geçtikten sonra alışırsın sen de biraz daha geçer mutsuzlugun merak etme:)

Selam kızlar bende bayagı dır girmiyordum herkesler iyimi? Bende ki sürpriz 2.geliyor doktorum emzirmeyi bırakmamı istedi ama emin olamıyorum yavas tan süt bitti diyip gündüz 3 e indirdi ancak ama gece 4 5 defa kalkıyor nasıl bir yol izlemem lazım önerisi olan var mı? Devam sütü yada formulle mi devam etmek gerekiyor

Hamilelikte emzirme artık birçok doktor tarafından desteklenen bir şey bence emzirmeye devam edin sadece siz beslenmenize daha dikkat edin ki vitaminsiz kalmayın. Hayırlı olsun bu arada minnak:)

Meraba canım eğer gece uyandığı zaman emzirmeden uyutursan bi süre sonra gece uyanmanın artık gereksiz olduğunu anlayıp uyanmaları bırakacaktır ( benim derdim memeyi bıraktırmak değil gece uyanmalarını bıraktırmaktı ve öyle yaptım, işe yaradı)Gün içinde de sadece uyumadan önce emzirirsen böylece emzirmeyi azaltmış olursun, böylece bıraktırmak daha kolay olabilir

Hamilelikte emzirme artık birçok doktor tarafından desteklenen bir şey bence emzirmeye devam edin sadece siz beslenmenize daha dikkat edin ki vitaminsiz kalmayın. Hayırlı olsun bu arada minnak:)
Evet öyle aslında bende çok istiyorum emzirmeye devam etmeyi ama ilkinde ciğer geliştirici ve progestan kullanınca tedbir amaçlı bırakmamı önerdi

Tamam deneyeyim inşallah basarabilirim ilk zorlar muhtemelen teşekkür ederim

Tamam deneyeyim inşallah basarabilirim ilk zorlar muhtemelen teşekkür ederim
Tabi tabi baya zorlucak. Gece uyanıp emzirilmeyince ağlama krizlerine gircek ama senin kararlı olduğunu ve emzirmediğini görünce yavaş yavaş yelkenleri suya indircek. Dene ve gece uyanmadan uyumanın keyfini çıkar

Kızlar merhaba tekrardan
Oyuncak ne oynuyor sizinkiler biz scoter binmeye calısıyoruz denge bisikleti denemeleri var başka bişey yok şuan
Devamlı elimden tutup mutfaga götürüyor
Kreş veya oyun grubu düşünen var mı?

kızlar tuvalet alıştırma calistirmalarina başlayanlar var mi ve nasıl gidiyor? benim prensese de artık başlasam mi diyorum, kızlar biraz daha geç alışır diyor büyüklerimiz ondan başlamadım sizler ne durumdasınız?

Kızlar merhaba bebeklerinizin konuşmaları nasıl. Benim kızım 23 aylık henüz cümle kuramıyor. Biraz geç kaldık sanki. Oysa onunla sürekli konuşurum hikayeler anlatırım kitap okurum.Nerede hata yapıyorum acaba. Tuvalet eğitimi konusunda da evde bir yaşından beri lazımlık var beraber tuvalete gider geliriz. Ben tuvalete oturunca oda lazımlığına otururdu. Bazen çişi büyük tuvaleti gelince çiş deyip tuvalete gider ve yapar bazende bezine yapar. Tutarsızlık söz konusu yani. Ama özellikle bir tuvalet eğitimi henüz vermedim. Havaların azcık daha ısınmasını bekliyorum.

Mrblar
Umarim tüm anneler ve kocaman olmuş bebekleri iyilerdir.22 mayis ta 2. yaşgünümüz var bizim de.
14 kg 90 cm ölçü verdi gittiğimiz dr.
Bu aralar biraz hırçın.dr.2.yaş ataği,normal dedi.
Konuşuyor,cumle kuruyor,her soyleneni anliyor ama bir an geliyorki tam bir patlama...
Bu aksam mesela zor uyudu.hatta bir saat sonra uyanip hickira hickira ağladi.yook susmuyor.
Tamam dedim ağlaman bitince çağir gelip konuşalim.odadan cikinca anneeeee diye bağirmaya basladi.sustu.gittim.birseyler soyledi basladi gulmeye bu seferde gulerek ağliyor.
Off off bu yaşli başimla birde kapris cekiyorum ya...ama cok tatli yaa.
Tuvalet eğitimine baslamadim daha.ihtiyaci olduğunda bir yer belirlemistir hemen gider oraya dizlerinin ustune oturarak tuvaletini yapar.disardayken yapmaz gelmiyormu tutuyor mu bilmiyorum.gece de 22 den sonra sabah 7-8 e kadar bezi kuru.
Bisikletine biniyor.oyuncaklariyla oynuyor.bir iki diye sayiyor üç yok ama.birkac rengi biliyor.birkaç şekli biliyor.
Oyyy oyy gene uzattimm.
Sağlik ve mutluluk daim olsun herkesin evinde.
Amin

Bebişler çok iyi anneler pert sizler nasılsınız anlatın hele
Aynen bizde :) emzirmeyi bıraktık tuvalet eğitimi beceremedim
Erkekler geç alışır diye duydum bende biz başarılı olamadık iki ay koş koca iki ay hiç bir yol katedemedik erkenmi başladım yoksa oğluma zormu geliyor anlamadım tutuyor tutabildigi yere kadar sonra bırakıyor donuna ben götürüncede canı isterse yapıyor yoksa yapmıyor daha fazla delirmemek adına ara verdim biraz

Mrblar
Zorunlu bir durum yoksa tuvalet eğitimi için neden erken başliyorsunuz ki.
Hem kendinize hem cocuğa eziyet.
Bir arkadaşim yillar önce 18 aylikken başlamiş kizina.zorlanmiş sonunda olmuş ama pişmanim diyor.hala gece altina alez seriyorum.kaldiramazsam yataği islatiyor diyor.(11yaşinda) ve 6-7 yasinda bile gece bez bağlarmiş altina.
İlk kizim ikibuçuk yaşinda birakti.hatta kendi,bezi cikarmasam yapmadi tuttu.israrla yap kizim evde temizlerim dedim.yook tuttu.evde bezi cikarinca oturdu yapti.birdahada takmadik bez.ne gece nede gündüz hic kazamiz olmadi bile.
Ufaklikta gelince belli ediyor,oturarak yapiyor ama daha bir denememiz olmadi.
Klozetini ise sanirim bir yaslarinda almistim.baslarda oyuncak yapiyordu.ustune cikiyordu.dusmesin diye kaldirdim,duruyor bir kenarda.

kizlar merhaba sene 2016 nin eylül ayi henuz yeni yeni hamile kaldigimiz ay sanirim 2016 ekim kasim gibide bu grup kuruldu o zamanlar cok aktiftim mayis gibide pitir pitir dogurduk simdi ise evlatlarimiz 2 yaslarini bitirdiler cok uzun zaman oldu buralara girmeyeli bi giriyim bakiyim dedim kimler kaldi eskilerden diye nasilsiniz nasil gidiyor varmi yeniden hamilelige niyetlenen benim gibi tuvalet egitimlerini ne yaptiniz basaran var mi biraz sohbet edelim ne dersiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…