2017 Aralık Ayında Transfer Yaptıranlar Buraya

Demekki sağlıksız embryo olunca atıyordu vücut
Korkma sonuçta en kaliteli olani koyuyorlar bide 5. Güne en iyisi çoğu gelemiyor o güne
Benimde 1 tane 5. Gun transferi yapıldı
Tutunmuş annesine ne güzel :)))
Ins seninde guzel sonuçlarını aliriz
Ben korkudan 2 güne bi doktorumdan habersiz kan verdim durdum
Katlanmayı gördükçe sevindim darısı sana inş
Bidaha Rabbim yasatmasin düşük felan bebeğine sag salim kavus ins :anneadayı:
Insallah canim tek umudumuz bu zaten iyi embriyo ve saglikli cok sukur. Ama insallah bana tutunmayi basarmistir.

Progestan kullaniyormusun ben ignesini kullaniyorum ayakta hic durmuyorum sadece wc yemek namaz disinda ayaga kalkmiyorum
İğnesi sende şişme yanma Ve beze şeklinde ağrılı acılı bir durum oldu mu Canım ben en son Cumartesi oldum hala dik duramıyorum oturtamıyorum Ve o bölgeye yani sola yatamıyorum

Evet hem iğne hemde günde 3 kere 2şer tane fitil alıyorum canim
Ben çok yatmıyorum ama dikkat ediyorum işte ağır isler yapmıyorum
Valla sagolsun kaynanam iyi bakiyor bana . O kadar igne ilac kullaniyorsun diyor is guc icin yanlis birsey yapma dedi sonra pisman olursun dedi. Bende bol bol dinleniyorum . Taktir Allah in

İğnesi sende şişme yanma Ve beze şeklinde ağrılı acılı bir durum oldu mu Canım ben en son Cumartesi oldum hala dik duramıyorum oturtamıyorum Ve o bölgeye yani sola yatamıyorum
Ben alistim canim acisina ilk gunden beri vuruluyorum progestani ve karindanda kan sulandirici ignem var.

Ben alistim canim acisina ilk gunden beri vuruluyorum progestani ve karindanda kan sulandirici ignem var.
Kuzum ben hergün 2 doz progestan vuruldum Ve en son Cumartesi'den sonra. Pazar sabahı çok büyük kanama yaşadım acile gittiğimde aşırı doz aldığım için yan etkisini yaşıyor olabileceğim söylendi fitile başladım Ve pazar gecesi durdu bugün ise sadece çok az kahverengi lekelenmem oldu mutlaka dikkat edin kızlar :KK200::dua:

Valla sagolsun kaynanam iyi bakiyor bana . O kadar igne ilac kullaniyorsun diyor is guc icin yanlis birsey yapma dedi sonra pisman olursun dedi. Bende bol bol dinleniyorum . Taktir Allah in

Tabikide dikkatli olmak en iyisi
ALLAH razı olsun kaynanandan :)
Yine de arada kalk dolaş bişey olmaz
Ben transfere yalnız gitmek zorun da kaldım mesela arabayı çıkınca kendim kullandım
6 inci katta oturuyorum asansör bozuldu o günlerde 100 tane felan merdiven çıktım
Olacak sa oluyor :KK76:

Ben transfere yalnız gitmek zorun da kaldım mesela arabayı çıkınca kendim kullandım
6 inci katta oturuyorum asansör bozuldu o günlerde 100 tane felan merdiven çıktım
Ya yurumenin merdiven cikmanin bir zarari yok bence yani bana verilen kagitta oyle yaziyordu. Yuruyorum canim dun ignecim gelmedi ben gittim yanina valla hava almak yurumek cok iyi geldi. Eve geldigimdede hic leke filan yoktu. Verici Rabbim cok sukur inancli biriyim Rabbim ol desin tastan gul cikartir

Kızlar başta yumurta için vurduğum iğneleri seve seve vurdum
Ama bu protestan beni öldürüyor vurduğun yer resmen sizliyor 2 gün

Kuzum ben hergün 2 doz progestan vuruldum Ve en son Cumartesi'den sonra. Pazar sabahı çok büyük kanama yaşadım acile gittiğimde aşırı doz aldığım için yan etkisini yaşıyor olabileceğim söylendi fitile başladım Ve pazar gecesi durdu bugün ise sadece çok az kahverengi lekelenmem oldu mutlaka dikkat edin kızlar :KK200::dua:
Allah korumus canim benim. Bende iki ampul vuruluyorum. Karnim suan 2 aylik hamile gibi sis. Surekli ye ic yat sonucu bu olur tabi. Ignelerde siskinlik yapiyor

Ya yurumenin merdiven cikmanin bir zarari yok bence yani bana verilen kagitta oyle yaziyordu. Yuruyorum canim dun ignecim gelmedi ben gittim yanina valla hava almak yurumek cok iyi geldi. Eve geldigimdede hic leke filan yoktu. Verici Rabbim cok sukur inancli biriyim Rabbim ol desin tastan gul cikartir

Aynen kuzum o bebeğin nasibi varsa zaten gelir dunyaya
Biz her zaman Allah' a sığındık şükür hepimiz iyi ilerliyoruz bu çok büyük bo lütuf
Negatif olan arkadaşları görünce çok üzülüyorum Rabbim kimseyi evlatsizlikla sinamasin
Ve tabiki de evladıyla

Aynen kuzum o bebeğin nasibi varsa zaten gelir dunyaya
Biz her zaman Allah' a sığındık şükür hepimiz iyi ilerliyoruz bu çok büyük bo lütuf
Negatif olan arkadaşları görünce çok üzülüyorum Rabbim kimseyi evlatsizlikla sinamasin
Ve tabiki de evladıyla
Aminn canim insallah nasibinde olan er yada gec yasar herseyi .

Güçlü anadolu kadini ya :nazar:

Kızlar benim mide bulantısı değil de,midem inanılmaz yanıyor Ve reflü gibi yediklerim geliyor aranızda bunu yaşayan var mı :hasta:

Bende de var tatlim. Hamilelik hormonlari mide kapakçılarını da etkiliyirmuş. O yuzden boyle eksime yanma felan oluyormus diye okumustum bir yerde. Az az ama sik sık yemek lazimmis.

kızlar başlığı değiştirme vakti geldi sanırım

2017 aralık pozitifler buraya yapıyorum :nazar::nazar::nazar:

Başlığı değiştiremedim

Günaydın kızlar okuduğum birşeyi sizinle paylaşmak istedim. Hamilelik nedeniyle gereksiz stress altıdna olabiliriz. Sizler neler yapıyorsunuz stresi azaltmak için

Hamilelikte yaşanan strese uzun vadeli çözümler:

• Sağlıklı beslenmeye özen gösterin (kafein azaltılmalı, uyuşturucu ve alkolden kesinlikle uzak durulmalıdır.)

• Eşinizle ve yakın çevrenizle açık, net iletişim kurmayı deneyin. Tartışma oluşturacak imalı ve karmaşık ifadelerden uzak durun ve ihtiyaçlarınızı açık bir dille belirtin.

• Yeterli derecede dinlenmeye özen gösterin: Uyku düzeninize dikkat edin. Özellikle hamileliğin ilerleyen dönemlerinde gerektiğinde sık sık dinlenmek için zaman ayırın.

• Düzenli egzersiz yapın (hemen her gün 30 dk süreyle.) Ancak gebelikte ağır egzersizlerden uzak durmalısınız. Düzenli egzersiz programınız aynı zamanda doğumun da rahat ve kolay olmasına yardımcı olacaktır.

• Günlük plan yapın. Uzun vadeli düşünmeyin. "Acaba bebeğim sağlıklı olacak mı? Doğacak çocuğumu iyi yetiştirebilir miyim? Ya da iyi eğitim verebilir miyim?" gibi sorularla zihninizi meşgul etmeyin, bu sorular aklınıza çok fazla takılıyorsa bir uzmanla görüşmeyi düşünün.

• “Öncelikler listesi” oluşturun! Bir işinizi bitirmeden diğerine başlamayın. Çözümlemeye, acil bir konu yoksa önce en kolay sorunlardan başlayın.

• Birkaç şeyi bir anda yapmak yerine işlerinizi sıralayın ve teker teker ele alın. İşlerinizi birkaç güne sıkıştırmayın, aralara muhtemel terslikler için ilave zamanlar bırakın.

• Sorumlulukları başkalarıyla paylaşın: İnsanların “bazı işlerinizi” yapabileceğini kendinize hatırlatın. Buna saygı gösterin ve özgür kalın.

• Sık sık “Zihinsel ara” verin.

• İsteklerinizi ve hoşnutsuzluklarınızı ifade edin. “Hayır” demeyi öğrenin ve bunu derken rahatsızlık duymayın.

• Enerjik olduğunuz zamanları yakalayın ve iyi değerlendirin. Bu zamanlarda “zor işlerinizi” ele alın.

• Bilhassa gebeliğin ilk 3-4 ayında yoğun elektromanyetik ortamlardan uzak durun.

• Hamilelik ya da eşinizle ilgili sorunlarınızı doktorunuzla ya da terapistiniz ile konuşun. Amaç çözüm değil paylaşımdır! Değer verdiğiniz insanlara duygularınızı ve düşüncelerinizi anlama fırsatını verin.

• “Problemleri” tekrar tanımlayın ve onları “değişim” için fırsat olarak kullanın. Kendi kendinize sorun “Bu benim problemim mi?”

• “Eğlence” planlayın. İçinizdeki çocuğu ihmal etmeyin.

• Başkalarını ve olayları “kontrol etmeye” çalışmayın.

• Mümkünse hayvan besleyin, evinizde çiçek yetiştirin.

• Boş zamanlarınızı size keyif veren hobiler ve aktiviteler ile değerlendirin.

• Başkalarına yardım ederken onların da size yardım etmesine izin verin. Onlara bu keyfi ve önceliği yaşatın. Hamile bir kadının yardım almasından daha doğal bir şey yoktur.

• Son olarak ruhunuzu beslemeyi unutmayın!

Nasıl rahatlayabilirim?
Aşağıda stresle nasıl başa çıkacağınıza ve iş ve evde endişeyi nasıl azaltacağınıza dair birkaç önerimiz var:

• Hayır demeyi öğrenin. Artık her şeyi ben yapabilirim fikrine elveda demenin zamanı geldi. Her şeyi yapamazsınız, süper kadın ideallerinizin gitmesine izin verin. Önceliğe hakim olmaktan vazgeçin bunu aile ve arkadaşlarınızdan yardım isteyerek yapın.
  • Ev işlerini bırakın. Bu zamanı dinlenerek veya kitap okuyarak değerlendirin.
  • Hasta günlerinizin veya tatil günlerinizin tadını çıkarın. Evde bir gün veya bir gece dinlenmek size hafta boyunca iyi gelecektir.
  • Derin nefesler alıp vereceğiniz egzersizler deneyin, yoga ve esneme gibi.
  • Düzenli bir egzersize başlayın, yüzme veya yürüme gibi.
  • Sağlıklı beslenin. Sağlıklı beslenmek için elinizden geleni yapın, iyi dengelenmiş bir beslenme düzeni size fiziksel ve duygusal olarak enerji kazanmanızı sağlayacaktır.
  • Erken uyuyun. Tüm gün boyunca vücudunuz bebeğinize en iyisini yapmak için çok çalışıyor uyku vücudunuzun tüm dinlenme ihtiyacını en iyi şekilde sağlayacaktır.
  • Bilgi yüklemesi yapmayın. Gebelik süresince çok fazla gebelik hakkında kitap, internet makalesi veya arkadaşlarınızın hikayelerine dalmayın. İyi şeyler anlatılabilir ama unutmayın strese ve endişeye çok açık olduğunuzdan en ufak bir kötü olay sizi daha da çok endişeye sürükleyecektir. Siz sadece nasıl hissettiğinize odaklanın.
  • Destek grubuna katılın. Eğer çok zor bir durumla başa çıkmanız gerekiyorsa, sizin derdinizden muzdarip olan, içinizi rahatlatacaklarla konuşun. Çoğu kadın internet üzerinde destek gruplarıyla ortak sorunları üzerine birbirlerine destek veriyorlar.
  • Eğer gereksiz stres veya patlama noktasındaysanız, hekiminize veya terapistinize danışın. O size en iyi yolu gösterecektir. Hekiminizin söylediklerini iyi dinleyin. Gebelik boyunca yardım almak sizi ve bebeğinizi gereksiz risklerden ve doğum sonrası endişe ve depresyondan koruyacaktır.

X