2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar, teyzoşlar 2li testi yaptırıp geldik hastaneden, Nasıl kıpırdak Bi Bebek , hopluyo zıplıyo dönüyo ama bacaklarını açmadan:KK48: halbuki doktorumuz çok hevesliydi cinsiyet tahmini için, maalesef göremedi. Ama ne kadar neşeli bir Bebek dedi, iyi olsun Mutlu olsun yeter... Ense kalınlığı iyi çıktı, burnunuda gördük maşallah, kan sonuçları Bayram'dan sonra çıkacak...
Maşallah bebise gozun aydin
Günaydın anneler:KK200:cuma günü doktora gitmiştim ikili test iki haftaya çıkar dedi biraz uzun bir süre değil mi sizin kaç günde çıktı sonuçlar
3 gunde cikti canim
Meraba bende 2016 nisan amnesiyim grubunuza katilmak istiyorum :)
Hoşgeldiniz
Kızlar benim Dr Um hamilelikte saç boyatmanın hiç bir sakıncası olmadığını kanıtlanmış bebeğe bir zarar-ı olmadığını söyledi siz ne düşünüyorsunuz bu konuda zaten kendimi kusma ve halsizlşkten dolayı berbat hissediyorum saçlarımda iğrenç oldu çok kararsızım
Benim oğlumdada dr izin veriyordu hatta kendi soyledi sacimin boyasina gicik oldi sanirim boyayabilirsn saçını diye boyamamistim ama simdi boyicam dr.a cok guveniyorum zararli olsa boyama derdi ilk 3 ay boyamicakmissin benim 3 ayim bitti organik boya aldim sertifikali amonyak ve resorniol icermiyormus.

Kızlaaar bu yasadigimiz duygulari ömrümüzde iki kere üç kere görcez belkide veeee dünyanin en güzel hissiii hep olumlu yanlarini düsünelimm :anneadayı::KK200::KK49: icimizde bizim kanimizdan beslenen gümbür gümbür kalbi atan bir minik var 3cm olmasina ragmen elleri yüzü minnacik ayaklari gozleri var. Ve bunlari yasamak icin gece gunduz aglayan insanlar dolu. Ne kadar sansliyiz binlerce sükürler olsun Rabbimize bir yaradılışa şahit oluyoruz ömür boyu bizim izlerimizi tasicak, gözümüzde asla büyümeyecek bir evlat sahibi olcaz:KK9::21::KK200::KK200::KK200: sizde böyle seyler düsünmeye calisin bebisimizde mutlu olsuuuun. Anasinin kuzusuuu gadasini aldigim:KK200::KK200::KK200::KK70::KK73:
süper yazmışsın canım her kelimesi çok doğru. Allah a binlerce kere şükürler olsun, sağlıkla gelsin dünyaya inş.

3 gunde cikti canim

Hoşgeldiniz

Benim oğlumdada dr izin veriyordu hatta kendi soyledi sacimin boyasina gicik oldi sanirim boyayabilirsn saçını diye boyamamistim ama simdi boyicam dr.a cok guveniyorum zararli olsa boyama derdi ilk 3 ay boyamicakmissin benim 3 ayim bitti organik boya aldim sertifikali amonyak ve resorniol icermiyormus.

Hos bulduk :)

Kızlar benim Dr Um hamilelikte saç boyatmanın hiç bir sakıncası olmadığını kanıtlanmış bebeğe bir zarar-ı olmadığını söyledi siz ne düşünüyorsunuz bu konuda zaten kendimi kusma ve halsizlşkten dolayı berbat hissediyorum saçlarımda iğrenç oldu çok kararsızım
Canım benim ikinci bebeğim olacak Allahın izniyle o yüzden seninle tecrübelerimi paylaşayım :KK66:))
İlk hamileliğimde çok pimpirikli olduğum için yapay, kimyasal vb. şeylerden uzak durmaya çalıştım. Saç boyasıda bunlara dahildi 3,5 ay dayandım sonra bir baktım acayip mutsuz ve çirkin hissediyorum kendimi sonra doktora anlattım ruhsal durumumu tabi beni gülümseyerek dinledi ve bu söylemlerin yabancısı olmadığını ifade etti :KK66:)) Yani hormonal değişimden genelde anne adayları suçlulukla bakımsızlık arası gidip geliyormuş. Bana kesinlikle zararlı yada zararsız demedi sakıncası yok dedi ve ekledi: kendini iyi hissetmen fiziksel durumun kadar ruhsal durumununda iyi olması bizim için son derece önemli dedi ve sonuç olarak organik denen boya ile devamlı boyadım (hatta kendin bile satın alabilirsin kozmetiklerde de mevcut) Allah'ıma binlerce şükür bebeğime hiç bir zararı olmadı ve bu ikinci hamileliğimde beyazlarım olduğu için devam ediyorum :KK39:

Tam konunun üzerine denk geldim, 1 saat önce saçımı boyadım. Kuaföre gitmedim evde kendim boyadım. Ben de beyazlar çok fazla, 25 yaşıma kadar tek beyazım yoktu saçlarımı dahi boyatmamıştım. Ne olduysa 4-5 senedir 20 günde bir beyazlarım çıkıyor. Sanırım ırsi bir durum. Çok çirkin görünüyordum, aynaya bakamıyorum. Bakımlı olsan bile saçlar beyaz bakımsız çok kötü duruyor.

Bu arada ilk hamileliğimde 4. aydan sonra bitkisel boya ile boyatmıştım, sonrasında da bitkiselle devam ettim. Ancak bu sefer normal boya kullandım. Çok araştırma yaptım bu konuda. Yabancı siteleri özellikle gezdim. Kesin çok tehlikeli, bebeğe zararlı diye bir sonuç bulamadım. Yine de bu kadar beyazım olmasaydı asla boyatmazdım. İçim çok rahat değil ama ne yapayım. Yaşlılar gibiydim.

Bu arada boyatmaya mecburen devam edeceğim ama bu sefer organik boya alacağım. Mide bulantılarımdan dolayı kuaföre bile gidemiyorum. Evde olan boyayı kullanmak zorunda kaldım. Şu bulantıları saymazsam uzun zamandır ilk kez kendimi iyi hissediyorum.

3 gunde cikti canim

Hoşgeldiniz

Cinsiyetını ogrendınmı boya yasak degilmi derıden gırmezmı

Doktordan geldik 12+4.bebişim için cinsiyet yorumlarınızı bekliyorum:)

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    84,6 KB · Görüntüleme: 85
X