2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Günaydın Kızlar,
İşyerimdeki bilgisayarım sıkıntı yarattı siteye giremiyordum bir süre..
Bebişlerimiz büyüyor maşallah :)
Günaydın ...:) evet büyüyorlar sanırım ama ben meraklanıyorum epeydir görmüyorum gibi ayın sekizinde gitmiştik en son :) bayramdan Sonrasını iple çekiyorum umarım imza Alanında ki gibi elini ayağını görebilirim çok mu Erken bilemiyorum ama burda hareket ettiğini Görenler vardı diye hatırlıyorum ...

Günaydın ...:) evet büyüyorlar sanırım ama ben meraklanıyorum epeydir görmüyorum gibi ayın sekizinde gitmiştik en son :) bayramdan Sonrasını iple çekiyorum umarım imza Alanında ki gibi elini ayağını görebilirim çok mu Erken bilemiyorum ama burda hareket ettiğini Görenler vardı diye hatırlıyorum ...

Canım ben geçtiğimiz hafta test yaptırmaya gittiğimde gördüm ama öyle bir elirgin hareket falan görmedim..
Kalp atışlarını görüyoruz şükürler olsun ki. Bu cumartesi randevum var bakalım inşallah güzel haberler duyarız :)

Ben şimdiden gerekli sanıyordum ve dediğin gibi tiksindim bu akşam :KK43: bi daha zorlamayayım o zaman ya çok kötü oldum çünkü :KK43:

Ya hiç sevmiyorum balık :KK43: karadenizliyim ama hiç aram yok. Herkes şaşırıyor türlerini bile bilmem :) peki kalamar falan zararlı mı biliyor musun? Onu daha çok seviyorum balıktan.

Haftada iki kez diyorlar ama ben de toplamda 3-4 kez yiyebildim. Somon pek kokmuyor onu dene istersen fırında yapınca hafif de oluyor. Böyle arpacık soğanla tatlı patatesle falan. Yumurtayı da patatesli yap, peynirli omlet yap. :KK66:
Doktor bana derin su baliklari haric haftada 2 ye demisti.dur onla ilgili bir yazi var paylasim
Hangi balıklar tercih edilmeli?

Derin sularda en riskli olan deniz ürünü midyedir. Ağır metalleri tutma kapasitesi oldukça yüksektir. Bunun dışında mezgit, levrek, lüfer, barbunya, kefal ve kalkan gibi derin su balıklarının besleyici değerleri çok yüksektir ancak hangi denizden avlandıkları çok önemlidir. Temiz denizlerdeki bu balıklar rahatlıkla tüketilebilir. Risk almadan balık yenmek isteniyorsa da yüzey balıkları tercih edilmelidir. Hamsi, istavrit, palamut ve uskumru gibi balıklar bu kategoriye girer. Tazeliğine dikkat edildiği müddetçe çok rahat tüketilebilir. Her balıkta bir miktar civa maddesi bulunabilir. Ancak hepsi insanlarda zararlı etki yaratmaz. Uzun yaşayan, diğer balıkları yiyerek beslenen büyük balıklarda, metil civa seviyesi en yüksek seviyededir ve bu balıkları sürekli yiyen kişiler büyük risk altındadır. Balık seçiminize dikkat etmeniz sizi bu riskten korur. Bunların dışında somon balığı, ton balığı, sardalya, beyaz balık, alabalık ve uskumru gebelik döneminde tüketilebilecek balıklardır ve besleyici özelliklerinin yanında folik asit yönünden de zengindirler. Bunlar hem yüksek omega 3 yağ asitlerine sahiptir hem de civa oranları oldukça düşüktür. Hamile anneler için önemlidir. Ancak yine bu balıkların da hangi denizlerden geldiği sorulmadan alınmamalıdır. Balık tüketmeyen anne adayları ise, omega 3 içeren balık yağı desteklerinden alabilirler. Fakat bu tür vitamin ve mineral desteklerini mutlaka hekim tavsiyesiyle almaları gerekmektedir.

[QUOAbidik Gubidik, post: 42637219, member: 695918"]Kızlar çalıştığım okul bana psikolojik baski yaparak okuldan ayrilmami istiyor.bir haftadır herkes bir tuhafti zaten. hamilelikten alinganim zannediyodum. ücretsiz izne ayrilmami istediler kafayı yemiş bunlar.istemiyosaniz çıkartın dedim ama çıkartmayı göze alamazlar.keşke çıkartsalar.Nasıl vicdansız olmuş herkes hamile kadını aglatmaktan zevkmi aliyolar çok üzgünüm çok :KK43:[/QUOTE]
Cnm uzulme hic oncelikke hamilelik sebebiyle isten cikaramazlar cikarirlarsa ise iade davasi acarsin ucretsiz izin icin de zorlayamazlar eger bu ortamda calismak istemezsen normalde istifada kidem tazminati alinmiyor ama hakli sebeple istifa edince kazaniliyor bu sebepleri iceren noter ihtarli istifa dilekcesi cekersen ihbar surelerine uyuyp problem olmaz calismak istiyorsan mobbing davasi acilabilir tazminat icin ama bu ortami germek disinda bir cozum getirmez is ortaminda kolaylik versin diyorum umarim bir orta yol bulunur

Kızlar çalıştığım okul bana psikolojik baski yaparak okuldan ayrilmami istiyor.bir haftadır herkes bir tuhafti zaten. hamilelikten alinganim zannediyodum. ücretsiz izne ayrilmami istediler kafayı yemiş bunlar.istemiyosaniz çıkartın dedim ama çıkartmayı göze alamazlar.keşke çıkartsalar.Nasıl vicdansız olmuş herkes hamile kadını aglatmaktan zevkmi aliyolar çok üzgünüm çok :KK43:
acımasız insanlar...sakın onlara boyun eğme işi falan da bırakma...çıkarabiliyorlarsa çıkarsınlar:KK62::KK62:

Tuzlu çekirdek deneyin bi de kızlar. Bana çok iyi geldi. Tuzu fazla olan çekirdek. önce tuzunu emiyorum ağzımda bir miktarın sonra yiyorum :oops:ama sonra hep tuzunu emmiyorum. deneyin isterseniz.

Günaydın kızlar balık konusu acılmıs benimde tek yiyebildiğim şey balık ,kırmızı et ve tavuk görmek istemiyorum kokusu bile yetiyo ama allaha şükür balık yiyebiliyorum en azından.Eskiden sevdiğim şeyleri sevmez oldum sevmediğim şeyleri canım çekiyo sizede oldu mu,mesela bulgur fazla yemezdim sürekli bulgurlu seyler canım cekiyo yumurta sevmezdim canım yumurta cekıyo bide tatlı ve pasta cok yerdim iki aydır azıma süremiyorum

Kizlar günaydın bende geniz kuruluğu problemi zaten vardı. Gebelikte, olan problemler ikiye katlaniyor. Odama buhar makinasi alsam nasil olur. Rahatlatir mi acaba , kullanan var mi?

Günaydın kızlar hepinize mide bulantısız günler inşallah :) Benımde mıdem bıraz düzeldi gibi ama iştah hala sıfır kusmasamda bısey yıyemıyorum pek mıdem bos kalınca bulanıyor genelde zor günler geçiriyorum ailevi sıkıntılar var annemle babam ayrı ve sorunlar bıtmıyo gecen gun ağlama krizine grdim bebeğime bişi olucak diye korkuyorum acıkcası kafam cok dolu streslı günler dahada benı beklıyor :KK43:

Kizlar günaydın bende geniz kuruluğu problemi zaten vardı. Gebelikte, olan problemler ikiye katlaniyor. Odama buhar makinasi alsam nasil olur. Rahatlatir mi acaba , kullanan var mi?
Cnm ben istanbulda yaşıyorum memlekete annenlerin yanına gidince çok farkediyor sabah uyandığımda hep kuruluk oluyor boğazımda içanadolu iklim Gereği daha kuru nemi az ise yaşadığın şehirin oda etkiliyor yani bence faydasını görürsün

Nisan annelerim günaydınnnnn:KK54: ayyy benım yavrum kocaman olmus teyzeleri her doktor kontrolumden önce eşimde bende cok stres yapıyıruz sonra onu iyi görünce hemen sakinleşiyoruz:KK71: 9+4 günlüğüz bugun yavrum 10+1 cıktı masallah yavruma 3.27 cm miz 6 ekimde bakırköyde perinatolog randevum var hem 2 li test hemde dopplere giricem inş ayrıntılı incelencez bizden haberler böyle şimdilik mutluyuz çok sükür inş hersey böyle güZel devam eder:KK68::KK73:

Günaydın kızlar hepinize mide bulantısız günler inşallah :) Benımde mıdem bıraz düzeldi gibi ama iştah hala sıfır kusmasamda bısey yıyemıyorum pek mıdem bos kalınca bulanıyor genelde zor günler geçiriyorum ailevi sıkıntılar var annemle babam ayrı ve sorunlar bıtmıyo gecen gun ağlama krizine grdim bebeğime bişi olucak diye korkuyorum acıkcası kafam cok dolu streslı günler dahada benı beklıyor :KK43:
Cnm şuan Bebeğin senin ruhundan besleniyor doğduğunda gergin Bi bebek olmaması için hamileliğimizi daha pozitif geçirmeliymişiz çevremde tecrübe edenler hep bunu söylüyor sevdiğin şeylerle Uğraş fazla düşünmemeye çalış bende fazla evham yapıyorum hep olumsuz düşünüyorum elimde olmadan :KK43: kitap okumak resim yapmak biraz rahatlatıyor... Rabbim yardımcın olsun ...

arkadaşlar bir sorum olacak...
ultrason kağıdında bebeğin boyu yazıyor...crl'nin karşısında
acaba düzgün gelişim gösteriyor mu diye meraktayım...
bugün 9+2 ydi, 2,68 cm.... sizce normal mi?
Bencede gayet iyi:)
Ultrasyon veya tahlil sonuclari bazen gozune farkli az veya fazla bile gelse sadece doktorunun dedigini dinle internet bile acayip yaniltici olup yok yere can sıkabiliyor.

Dip Balıkları yemememizi lazımmış :KK43: En bi sevdiklerimde dip Balıkları benim :KK43:
Dip balıkları: Mezgit, berlam, kefal, levrek, lüfer, barbunya, kalkan. Karides ve kalamarın çok iyi pişmesi lazımmış . Mideye de yasak bu arada :)
Bize kalan somon palamut hamsi çupra :)
Ayy mezgiti cok severdim.ama sey diyorlarya agir metaller deniz dibine coktugunden yasakmis karadenizden yesek yinede sıkıntı olur mu ki.zaten ben marmara baligini yiyemiyorum kokuyor bana.

Bugun agir bi bas agrisi cekiyorum
Aksam on itibariyle ağliyorum :KK43: bugun iştahimda gitti. Hamilelik yeni yeni kotu yuzunu bana gosteriyor. Umarim hersey yolundadir, melegim iyidir.
Agridan mi agliyorsun aglamaktan mi basin agridi... agliyorsan abdest al bol bol oku cok iyi gelir. Ama basin agriyorsa tulbentle sıkıca sar kapat perdeleri yat varsa biri basina masaj yaptir alnina ensene...gecen oyle gecti benimki.
Cok gecmis olsun bebisede takma kafayi Agridan aglamadan hemen bisi olmaz

Cnm şuan Bebeğin senin ruhundan besleniyor doğduğunda gergin Bi bebek olmaması için hamileliğimizi daha pozitif geçirmeliymişiz çevremde tecrübe edenler hep bunu söylüyor sevdiğin şeylerle Uğraş fazla düşünmemeye çalış bende fazla evham yapıyorum hep olumsuz düşünüyorum elimde olmadan :KK43: kitap okumak resim yapmak biraz rahatlatıyor... Rabbim yardımcın olsun ...
Evet canım bende duydum hamılelık nasıl gecerse bebekte oyle oluyor ruh halı anne baba olunca ınsanın elınde degılkı dusunmemek bıde hormonlar dahada zor ablamnda boyle denk geldı zor zamanlara suan bendede zor zamanlar geçiriyoruz inşallah cabuk atlatırız amin canım sağolasın

Nisan annelerim günaydınnnnn:KK54: ayyy benım yavrum kocaman olmus teyzeleri her doktor kontrolumden önce eşimde bende cok stres yapıyıruz sonra onu iyi görünce hemen sakinleşiyoruz:KK71: 9+4 günlüğüz bugun yavrum 10+1 cıktı masallah yavruma 3.27 cm miz 6 ekimde bakırköyde perinatolog randevum var hem 2 li test hemde dopplere giricem inş ayrıntılı incelencez bizden haberler böyle şimdilik mutluyuz çok sükür inş hersey böyle güZel devam eder:KK68::KK73:
Gözün Aydın Cnm maşallah miniğe:nazar: 6 ekimde cinsiyet öğrenirsin muhtemel ozaman :emir_bebek:

X