2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Hakkında hayırlısı olsun canım evet danıs bakalım ne dicek haberdar et bizleri de canım üzüp çok kafayada takma bebegini etkileme annesi

Bebeğim inşallah etkilenmemistir en çok ona üzüldüm.Dogmamis cocugumun hakkını yemeye çalışan insanlarla yüz yüze çalışmak çok zor.Allahtan tek isteğim bebeğim sağlıkla dünyaya gelsin

Bugun agir bi bas agrisi cekiyorum
Aksam on itibariyle ağliyorum :KK43: bugun iştahimda gitti. Hamilelik yeni yeni kotu yuzunu bana gosteriyor. Umarim hersey yolundadir, melegim iyidir.

• kızlar kedilerim çok yaramazlaştı yaaa evi çok dağıtıp pisletiyorlar. :mad:zaten iş yapamıyorum misafir gelecek diye ödüm kopuyor

Canim sakin yanlis anlama cunku bende hayvan besliyorum. HamileligimiZ duyuldugu anda hepimizin basina gelen sey o hayvanlari cikart evden ver birilerine muhabbetidir. Asla bunu dusunmemekle birlikte doktoruma sordum hayvanlardan uzak durmalimiyim diye. Docent tup bebek uzmani işinin ehli bir doktor kendisi; hic duraksamadan kedilerden ve kedili ortamlardan uzak durmani tavsiye ediyorum bebek icin yuksek risk dedi. Kedi idrarinda bebek icin olumcul mikroplar varmis canim. Ben kedibeslemedigim icin duydugum seye cok sevindim bende hamster kus balik kopek var. Sanirim bu toxoplazma mıdır ne zikkimdir o virus kedi idrarindan cok yuksekmis.. sebzelere bile bir sekilde degerse idrar cok detayli yikanmadigi surece o mikrobu sebze ve meyveden bile aliyormusuz.
Yani banada hamsterim ve diger hayvanlarim icin boyle risk soyleseydi kahrolurdum ama nasil bir karar verirdim bilemiyorum gercekten. Fakat mevzu ciddi, soz konusu sey bebeklerimizin hayatı...
Bir dusunup biraz arastir istersen.
Tabiki hic hos degil ve cok zor karar verilebilecek bir konu...
Ama bunu paylasmayi bir sorumluluk olarak gordum.

Canim sakin yanlis anlama cunku bende hayvan besliyorum. HamileligimiZ duyuldugu anda hepimizin basina gelen sey o hayvanlari cikart evden ver birilerine muhabbetidir. Asla bunu dusunmemekle birlikte doktoruma sordum hayvanlardan uzak durmalimiyim diye. Docent tup bebek uzmani işinin ehli bir doktor kendisi; hic duraksamadan kedilerden ve kedili ortamlardan uzak durmani tavsiye ediyorum bebek icin yuksek risk dedi. Kedi idrarinda bebek icin olumcul mikroplar varmis canim. Ben kedibeslemedigim icin duydugum seye cok sevindim bende hamster kus balik kopek var. Sanirim bu toxoplazma mıdır ne zikkimdir o virus kedi idrarindan cok yuksekmis.. sebzelere bile bir sekilde degerse idrar cok detayli yikanmadigi surece o mikrobu sebze ve meyveden bile aliyormusuz.
Yani banada hamsterim ve diger hayvanlarim icin boyle risk soyleseydi kahrolurdum ama nasil bir karar verirdim bilemiyorum gercekten. Fakat mevzu ciddi, soz konusu sey bebeklerimizin hayatı...
Cnm eldiven ile kumunu temizlerse yada kum temizleme işini eşine devrederse hiçbir sorun olacağını düşünmüyorum içini rahatlatmak için kedişine test yaptırırsa daha iyi tabi tokoplazma Taşıyıcı yada hastalığı yoksa kediden uzaklaşmanın ya da uzaklaştırmak bence gereksiz tabi sahibi daha sağlıklı bi karar verir...

Redberryy Redberryy canim bana kalsa en guzel dost en iyi terapi ve sifa yoludur hayvanlarimiz. Ama mesele bebekler olunca bilemiyorum zor bir karar.
Sonucta yillarca bizimle yasayan minik dostlarimizinda evlattan farki kalmiyor.
Ne vazgeciliyor ne insanin icine siniyor..

Gunaydinlar kizlar hayirli gunler olsun hepimizeee,

canımm balığı bol salatayla lımonla denesen de olmuyo mu... ben de hyumurta yıyemem pek normalde ama sımdılerde her sabah omlet yapıyorum peynırlı falan ole yıyebılıyorumm dene ıstersen

nebilim hep salata yapariz aslinda baligin yaninda ama suan yuzumun seklini gormelisin balik denince ama yinede esime soyliyimde bi kez daha deneyelim kucuk bi parca bile olsa belli mi olur belki yiyebilirim :KK51:

yumurtayida bide dedigin gibi deniyim omlet gibi bakalim ise yarar insallahta ikisindende pek umudum yok

Valla boyle en zinde hissettigim an balikciya sipasis veriyorum hazir masaya gidiyorum mumkun oldugunca burnumdan nefes almadan derin derin soluyarak ve bol limon salata yiyerek tabi sonrasindada biraz yuruyerek:) suan beyin gelişimi var diye biraz zorluyorum ama senin kadar olsam tabi yiyemem. Ilkinde hic yemedim maşallah aklida bedenide sapasaglam maşallah kuzuma.kendinide üzme olsa iyi olur olmasada bünye eksik birakmaz depolardan verir :)

bende denicem bakalim uzun zamandir hic denemedim keske yiyebilsemm

Ben şimdiden gerekli sanıyordum ve dediğin gibi tiksindim bu akşam :KK43: bi daha zorlamayayım o zaman ya çok kötü oldum çünkü :KK43:

Ya hiç sevmiyorum balık :KK43: karadenizliyim ama hiç aram yok. Herkes şaşırıyor türlerini bile bilmem :) peki kalamar falan zararlı mı biliyor musun? Onu daha çok seviyorum balıktan.

Haftada iki kez diyorlar ama ben de toplamda 3-4 kez yiyebildim. Somon pek kokmuyor onu dene istersen fırında yapınca hafif de oluyor. Böyle arpacık soğanla tatlı patatesle falan. Yumurtayı da patatesli yap, peynirli omlet yap. :KK66:

soganli patatesli yiyebilirmiyim pek sanmiyorumda nefes almadan belki yiyebilirim bakalim keske yesem bu vicdan azabi cok kotu tamam biliyorum ilk 3 ay bizden beslenmiyomus ama insanin elinde degil genede keske yiyebilsem diyor

Kızlar gece gece yemek konusu açtım hakkınızı helal edin. Pek can çekilecek şeyler değil gerçi ama :)

heralde bi hamilenin en son canin isticegi sey bile balik degildir canim rahat ol :-)
Beslenmeden bahsedilmis kizlar.
Tek rahatladigim nokta bebegin ilk uc annenin depolarini kullanabiliyor oldugu..
Yumurtayi hamileligimi ogrendikten sonra agzima suremez oldum:KK43:
Zorlarsam kendimi sut falan iciyorum.Kirmizi,beyaz et yiyebiliyorum.Ama balik deyince bile icim bi tuhaf oluyor. Su bulatilari hayirlisi ile bi atlatsaydik.

ayy Allahim insallah atlatiriz yaa bazen cok korkuyorum hic gecmicekmis gibi geliyor :KK61:

Kızlar çalıştığım okul bana psikolojik baski yaparak okuldan ayrilmami istiyor.bir haftadır herkes bir tuhafti zaten. hamilelikten alinganim zannediyodum. ücretsiz izne ayrilmami istediler kafayı yemiş bunlar.istemiyosaniz çıkartın dedim ama çıkartmayı göze alamazlar.keşke çıkartsalar.Nasıl vicdansız olmuş herkes hamile kadını aglatmaktan zevkmi aliyolar çok üzgünüm çok :KK43:

ne terbiyesizlermis onlar oyle yaa insaniz diye dolasiyorlar bide ortalikta senin onlara bi zararin olmicak ki taa nisanda dogumun sadece 1-2ay idare etcekler sonra yaz tatili bencede birakma isini cok meraklilarsa versinler tazminatini onlar cikartsin hic aldiris etme soylediklerini buarada ne kadardir o okulda calisiyorsun?

Kızlar çalıştığım okul bana psikolojik baski yaparak okuldan ayrilmami istiyor.bir haftadır herkes bir tuhafti zaten. hamilelikten alinganim zannediyodum. ücretsiz izne ayrilmami istediler kafayı yemiş bunlar.istemiyosaniz çıkartın dedim ama çıkartmayı göze alamazlar.keşke çıkartsalar.Nasıl vicdansız olmuş herkes hamile kadını aglatmaktan zevkmi aliyolar çok üzgünüm çok :KK43:
Canım bebeğinin vebalini nasıl verecek bunlar

sağol canım düşündüğün için. evde beslenen ve çiğ et tüketmeyen kedilerde toksoplazma zaten görülmüyormuş ve de kumunu eşim değiştiriyor internetten araştırdım çok bunun dışında farklı birşey yok. onları evden uzaklaştırmak gibi birşey düşünemiyorum. eşim bile diyor bazen ama yapamıyorum. ben bunları bebekken sokaktan aldım hastalardı ben almazsam ölürlerdi. eşimde şimdi kendilerine bakabilirler dışarıda sonra bir daha yavru alırsın diyor ama yok insan bağlanıyor:KK43:

Bebeğim inşallah etkilenmemistir en çok ona üzüldüm.Dogmamis cocugumun hakkını yemeye çalışan insanlarla yüz yüze çalışmak çok zor.Allahtan tek isteğim bebeğim sağlıkla dünyaya gelsin
Canim ozel sektor ne yazik ki cok acimasiz dana psikolojik baski yapmalari cok terbiyesizce inşallah senin icin guzel sonuclanir
Bugun agir bi bas agrisi cekiyorum
Aksam on itibariyle ağliyorum :KK43: bugun iştahimda gitti. Hamilelik yeni yeni kotu yuzunu bana gosteriyor. Umarim hersey yolundadir, melegim iyidir.
Gecmis olsun belki uyumak iyi gelmistr
Gunaydin canim

Tabiki canım benım acıkcası ilk aklımdaki kişilerden biri de sendin çok iyi yaparsın eminim zaten her hafta baska biri yapıcak ya canım bu hafta sıra sende ozaman Rabbim dualarımızı kabul eder inş:KK36:
Merhaba ya canım kusura bakmaben bbitürlü anlayamadım bbenim anladığım liste yaptın ve o listedeki herkez haftada bir yasin okuyacakee şimdide sıralı her hafta başka biri diosun sana zahmet bi açıklayabilirmisn

Kızlar acil acil gezdik bu saate kadar. Tansiyonum firladi. Kusmaktan Yüzümdeki kılcal damarlarda kanama olmuş. Yüzüm hep kırmızı noktalar oldu. Çok kötü bir gün geçirdim. Ve açıldı bebegin boyu 8 +2 olması gerekirken 7+3 çıktı. Üstelik tam 1 hafta önce kendi dr um da 7+3 olcmustu. Sadece yarım mm büyümüş gözüküyor şimdilik. Moralim çok bozuldu. Başına böyle birşey gelip sonra kendi dr unda normal haftasında çıkanlar vardı sanki aramızda demi. Ya inş. Yanlış ölçüm dur kızlar. Ne olur Dua edin moralim çok bozuk. Bebeklerimizi Rabbim bizlere bagislasin.
Farkli doktorlar olcum yaptiginda farkli cikabiliyor sonucta bebej daha mm boyutunda

Ben yarın sabahtan okuyacağım bu haftaki yasinimi yalnız bağışlarken nasıl bağışlıyorsunuz isimlerimizi bilmeden onu merak ettim benim burdaki ismim gerçek ismim değil mesela
Canım hiçbirimizin ismi nerdeyse gerçek değil. O isme binaen yolluyoruz sonuçta Rabbim herşeyin iç yüzünü bilendir. O dua illaki sahibine ulaşır. Ha bide okuyan herkesin dedik mi tamamdir:KK9:

Tabiki canım benım acıkcası ilk aklımdaki kişilerden biri de sendin çok iyi yaparsın eminim zaten her hafta baska biri yapıcak ya canım bu hafta sıra sende ozaman Rabbim dualarımızı kabul eder inş:KK36:
Allah razı olsun canım estağfurullah ama layık olmaya çalışacağım.Allah kabul etsin cumlemizinkini teşekkür ederim:rolleyes:

Benimde

Kızlar beni de listeye ekleyebilir misiniz?
Yasse canım Ozgesinan seni ekler muhtemelen bende bu haftalık aldım listeye. Sen oku yasınını canım. Eksik olmasın da fazla olsun:KK39:

Beni de ekleyin listeye.
30 yaşındayım
1.63 boy
52 kg
2.cocuk
kocaeli
13 temmuz sat
13 nisan mdt
Kuzum normalde AzRASILAM AzRASILAM listeye ekliyor bu ara yok onun ismiyle etiketlersen o seni görünce ekler. Bu haftalık duaya ekledim canim

arkadaşlar bir sorum olacak...
ultrason kağıdında bebeğin boyu yazıyor...crl'nin karşısında
acaba düzgün gelişim gösteriyor mu diye meraktayım...
bugün 9+2 ydi, 2,68 cm.... sizce normal mi?
Gayet iyi boyu canım benim kızımın 9+1 de 2.62 cm idi 52 cm dogdu:KK19:

Merhaba ya canım kusura bakmaben bbitürlü anlayamadım bbenim anladığım liste yaptın ve o listedeki herkez haftada bir yasin okuyacakee şimdide sıralı her hafta başka biri diosun sana zahmet bi açıklayabilirmisn
Canım ozgesinan normalde takibini yapıyor herkes okuyor her hafta farklı kişi sadece duasını yapacak duayı farklı kişiler yapsın ki kimin kabul olacağı belli olmaz mantığıyla. İsteyen herkese ınş sıra gelecek bu hafta ben yapıyorum haftaya başka biri. Yoksa takip ozgesinan da yine.

X